Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Michal Kopecký

Stran: [1]
1
Dobrý večer,

následující řádky budou možná trochu zmatečné, protože zde přemýšlím nad několika možnostmi.

Mám přenosnou TV od Hyundaie, zatím se zdá jako kvalitní kousek, ke které jsem dokoupil novou prutovou anténu (na cestování), protože ta dodávaná nebyla zrovna 2x kvalitní.
Kód: [Vybrat]
http://www.alza.cz/hama-dvb-t-aktivni-pokojova-prutova-d412272.htmMá ziskovost 19dB (a napájí se přes anténní konektor). Chytnu s ní v Praze prakticky po celém bytě mux1, mux2 a mux3. Když vyjdu na balkón i mux4 a reg.mux 4. Ale v kuchyni chytnu jen mux1 a to prakticky jen na dvou místech, které mi zrovna nevyhovují --> tuto situaci chci nějakým způsobem vyřešit.

  • Z obývacího pokoje by byla potřeba natáhnout minimálně 10 m koaxiálního kabelu s kabelovkou s DVB-T signálem
  • To by se nejspíš neobešlo bez nějakého aktivního zesilovače. S nimi ale nemám žádné zkušenosti
  • Nebo můžu koupit nějakou lepší pokojovou anténu...
  • Nebo k této anténě pár metrů koaxiálu a odsunout ji pět metrů k oknu - nebylo by to nejstabilnější řešení
  • Pak jsem něco četl i o tzv. bezdrátových řešeních v podobě nějakých vysílačů. Vzdušnou čarou by to byly tři čtyři metry přes jednu skříň. Ale ty vysílače asi nevysílají všechny kanály na jednou...?

Děkuji za nápady. Třeba jsem něco ještě nevzal v úvahu nebo mě to ani nenapadlo.

Ještě pro zdejší ostřílené diskutéry doplním - anténáře si kvůli hračce za pár stovek zvát nebudu. Navíc bych musel odstavit polovinu nábytku, aby ten kabel mohl položit.

Stran: [1]