Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Michal Kopecký

Stran: [1] 2
1
To je zajímavé. Mám naladěny dva multiplexy na dvou sousedních muxech. Konkurenční web uváděl pro Strahov frekvenci 216,928  MHz a ČTÚ na mapce pro Příbram 217 MHz. Přikládám screenshot.

2
Digitální rozhlas / Re:DVB-T USB HDTV FM/DAB/DAB+ TUNER
« kdy: 09. 09. 2013, 21:14:16 »
Díky za frekvenci, ale v L-pásmu dlouhodobě nic nechytám :-(

3
Řídil jsem se podle mapky pokrytí od ČTÚ. Tam mají mírně odlišnou frekvenci.

4
Digitální rozhlas / Re:DVB-T USB HDTV FM/DAB/DAB+ TUNER
« kdy: 09. 09. 2013, 20:50:08 »
Žižkov mi autoscan nenaladil (možná i kvůli MPEG2). Máte někde po ruce jeho frekvenci/kanál?

5
Příjem v paneláku v Praze 15.

- Teleko z Prahy
- Teleko z Příbrami (to mě dost překvapilo, že se probilo přes půlku Prahy.)

6
Digitální rozhlas / Re:DVB-T USB HDTV FM/DAB/DAB+ TUNER
« kdy: 09. 09. 2013, 20:24:21 »
Koupil jsem si taky jeden takový integrovaný čínský tuner s čipem od RealTeku. Má na sobě značku ezCap a podporuje DVB-T, DAB(+) III/L band. Přijímací software je PrestoPVR 5. S ničím jiným se mi nepodařilo rozchodit digitální rádio.

To zachytím od doby, kdy Teleko vysílá ve III. pásmu. Jak z Prahy, tak z Příbrami. Kvalita je překvapivě dobrá i na prutovou anténku. Zachytím 2x16 stejných kanálů.

Ale PrestoPVR mi pravidelně padá při přepnutí na určité kanály - Retro 1968, ČRo Junior, Čro Dvojka, ČRo Wave. Jsou něčím zvláštní? Díky

7
Zařízení určitě byla. Jen se k nám nedovážela kvůli nulové nabídce a tím pádem i poptávce. Sám mám doma v počítači tuner AverTV Hybrid+FM PCI A16AR, který existuje minimálně od 09/2005. V rychlosti jsem dohledal drivery u Averu (nejstarší z roku 2006 http://www.avermedia.com/avertv/Support/Download.aspx?Type=APDriver&tab=APDriver&id=42) a diskuzi z CZC (nejstarší 09/2005 http://www.czc.cz/avertv-hybrid-fm-pci_4/32997/produkt/forum?q-first=100).

Ač je tak archaický, stále funguje a umí i MPEG-4 včetně HD kanálů!

8
Děkuji za rady a postřehy. Novou prutovou anténu jsem koupil, protože ta původní se rozpadla na dva kusy.

Jinak děkuji za konstruktivní posty. Koupím si deset metrů koaxu a natáhnu si ho do kuchyně.

Bohumír Džubej: Myslíte si, že stačí takovýto rozbočovač? Nebo je lepší něco aktivního?
Kód: [Vybrat]
http://www.alza.cz/fs-27-d305588.htm
David Kříž: ano, už v minulosti jsem si zde na fóru všiml, jak tu někteří členové ostatní urážejí jen kvůli tomu, že si domů nechtějí pozvat anténářskou firmu.
Mimoto sám si doma zvládnu natáhnout anténní kabel, ale Pan anténář se těžko bude plazit za skříní, vytahovat si ruku pro anténní kabel, který leží někde dole apod. Vaše reakce to plně vystihuje.

Tondach: Ano, tušil jsem. Hledal jsem nějaké elegantnější řešení, ale asi není.

9
Dobrý večer,

následující řádky budou možná trochu zmatečné, protože zde přemýšlím nad několika možnostmi.

Mám přenosnou TV od Hyundaie, zatím se zdá jako kvalitní kousek, ke které jsem dokoupil novou prutovou anténu (na cestování), protože ta dodávaná nebyla zrovna 2x kvalitní.
Kód: [Vybrat]
http://www.alza.cz/hama-dvb-t-aktivni-pokojova-prutova-d412272.htmMá ziskovost 19dB (a napájí se přes anténní konektor). Chytnu s ní v Praze prakticky po celém bytě mux1, mux2 a mux3. Když vyjdu na balkón i mux4 a reg.mux 4. Ale v kuchyni chytnu jen mux1 a to prakticky jen na dvou místech, které mi zrovna nevyhovují --> tuto situaci chci nějakým způsobem vyřešit.

  • Z obývacího pokoje by byla potřeba natáhnout minimálně 10 m koaxiálního kabelu s kabelovkou s DVB-T signálem
  • To by se nejspíš neobešlo bez nějakého aktivního zesilovače. S nimi ale nemám žádné zkušenosti
  • Nebo můžu koupit nějakou lepší pokojovou anténu...
  • Nebo k této anténě pár metrů koaxiálu a odsunout ji pět metrů k oknu - nebylo by to nejstabilnější řešení
  • Pak jsem něco četl i o tzv. bezdrátových řešeních v podobě nějakých vysílačů. Vzdušnou čarou by to byly tři čtyři metry přes jednu skříň. Ale ty vysílače asi nevysílají všechny kanály na jednou...?

Děkuji za nápady. Třeba jsem něco ještě nevzal v úvahu nebo mě to ani nenapadlo.

Ještě pro zdejší ostřílené diskutéry doplním - anténáře si kvůli hračce za pár stovek zvát nebudu. Navíc bych musel odstavit polovinu nábytku, aby ten kabel mohl položit.

10
Televizory / Re:Zjisteni vysilacich kanalu u TV Samsung
« kdy: 06. 06. 2013, 15:16:07 »
Budeš se divit, ale v Praze 10 na pokojovou (zdůrazňuji, že dokonce jen prutovou) chytnu v pokoji za oknem na přenosné TV 2x druhý multiplex - obraz se u žádného nerozpadá, ten odolnější hraje i v předsíni mezi zdmi. Ale za to čtvrtý či sedmý regionální ani ťuk a čtvrtý (celoplošný) se neustále rozpadá i u okna.

11
Žádné překvapení. Tento týden jsem několikrát jel tramvají kolem jejich sídla u Náměstí míru. Zhasnuto, binec za sklem, opuštěno.

12
Televizory / Re:Philips nebo Panasonic poraďte
« kdy: 30. 01. 2013, 14:54:13 »
Možná ti pomůže, že jsem tento týden četl, že Philips prodává část podniku zabývající se výrobou elektroniky a o Phlipsu společně se Samsungem jsem se mj. už dříve dočetl, že v elektronice velmi rádi používají plánovaný odpis (např. nedostatečně dimenzované kondenzátory, které vydrží 2-3 roky).

13
Zmena zákona a malá úprava dátového toku a môže kľudne vysielať aj v Mux 1. Stačí sa zbaviť ČRo a troška znížiť kvalitu obrazu programov ČT (ktorú si aj tak väčšina divákov nevšimne).
Odstranenim CRo a pridanim CT3 by klesl video tok z 3.7 Mbps/program na 3.2 Mbps/program. To je trosku vetsi troska. Radeji se obejdu bez CT3 a pustim si Cro v DVB-T.
Já bych to udělal jinak - rozhlas bych zákonem vykopl z veřejnoprávního multiplexu a ČT3 bych do něj umístil v normě MPEG4. Byl by to začátek kampaně pro přechod na vysílání v MPEG4.

14
Co mám na mysli? Zaplacení distribuční trasy pro HD signál provozovatelem muxu. To je podle mě, v rámci předchozí myšlenky, nereálné. HD vysílání v regio muxu by byla možná dobrá reklama, za vysílání by jim nikdo neplatil, signál by měli např. od ČT zdarma, ale ještě by museli dopravit signál k vysílačům. Vzhledem k tomu, že nedělají ani žádné promo v SD, tak těžko bude promo v HD. Na 90% distribuční trasy k původnímu muxu již byly dávno rozebrány a vše se řeší nanovo.

15
Co se chystá? Podívej se realisticky okolo sebe. Z kabelových a satelitních kanálů by se daly ukecat ty aktivnější nebo s českou účastí. Zásah cca 1,5 mil. diváků najednou by je mohlo zajímat. Teoreticky máš možné Regionalnitelevize.cz, Retro, Meteo TV, možná Fashion TV (ta už je u UPC v nejnižší nabídce a je dost aktivní i s natočenými pořady u nás) nebo konečně Euronews. Ten rolující text patří na 90% TV Noe. Nechápu, proč tu bude zase vysílat, v Praze moc věřících není. Další možností je nějaká převzatá TV pro zahraniční menšiny. Jinak ten mux těžko naplní. HD si nemyslím, že tam bude - náklady na distribuci signálu k vysílačům.

Stran: [1] 2