Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pavel B.

Stran: [1] 2 3 ... 7
1
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 01. 04. 2019, 11:58:32 »
S tím 9A se já skromně domnívám, že se jedná o vysílač Neustadt/Unger, který je kousek za Šluknovským výběžkem, má výkon 10kW a navíc "pere" přímo na naše území, takže z toho profitují celé sev.Čechy a dokonce i já na kopečku za chatou na Benešovsku(pouhých 470 m n.m.) ho chytám na pouhý teleskop, plný signál, nulová chybovost. Odtamtud vysílá právě jen 9A, 5C nikoliv.

2
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 21. 02. 2019, 16:03:29 »
Taky zdravím, poslal jsem soukr.zprávu PB

3
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 21. 02. 2019, 14:20:01 »
Koukám, že se tady bere moje jméno nadarmo a KONEČNĚ jsem slavnej ;D.Ale k věci: Ano, stále používám na VKV upravenou anténu UKS14 (úprava od P.Körnera). Tu úpravu jsme dělali teprve relativně nedávno, někdy před 5 lety a musím zodpovědně prohlásit,že vše, co bylo nad 104MHz se opravdu rapidně zlepšilo, ba se objevily nové stanice a u jiných se začalo zobrazovat i RDS.Prostě tím chci říct,že ta úprava má opravdu dramatický vliv na příjem horních frekvencí. Jen na okraj: Ta anténa se původně začala vyráběr v NSR a měli ji v nabídce třeba Neckermann a Quelle.Pak ji obšlehl DDRácký Bad Blankenburg a u nás ji vyráběl LIKOV a teď nevím zda Č.Lípa nebo Rumburk. Já mám originálku z NSR. A to "Jäger Welle" je takový malý nesprávně česky spatlaný jazykový nesmysl, který se u nás nevím proč ujal a sami Němci na forech si z toho dělají legraci. Protože správně když už by mělo být "Wellenjäger" =lovec vln. Protože na chatě mám odloveno skoro vše na FM,tak jsem se začal zabývat DABem. Takže na fotkách je jednak UKS14 spolu s Kathrein AOS32-horizontál(na tu jsem výborně chytal Weitru K31-bohužel dnes zaplácnutá dvb-t2 a občas se zadaří i Jauerling K21 ale ten mám 165km,takže spíš vyjímečně). Na další fotce je dvojče Vateňáckých DAB antén a nahoře opět Kathrein AOS32-vertikál vše na Hoher Bogen(ode mne 146km). Uvidím, jak mi od 13.3. pofrčí K21 (K28 opět zapláclý dvb-t2) a pak je tam ještě K46.Pokud pojede dobře K21, vyměním Kathrein AOS32 za Hirschmann FESA-N48, zatím tedy naděje na příjem dvou kanálů z HB.Nějaké fotky a grafy jsou zdehttp://www.dxradio.cz/jidxc/antenne.htm k tomu ještě rozměry těch prvků                                                                                                                                                     Director length changes:
Director 1:       1.29m
Directors 2 and 3:    1.25m
Directors 4 and 5:   1.22m
Director 6:              1.23m
Director 7:              1.22m
Director 8:              1.21m
Directors 9 and 10:   1.21m
Zdraví Pavel Bárta


4
To: vitaxn: Kanály 34 a 39 jsou definitivní. Kanál 56 se bude ve III. kvartále 2018 přelaďovat zpět na původní kanál 36.

5
Není to tam jednoduše proto, že zatím nic není definitivní, nebo aspoň je to neveřejné. Píšu si přímo s německým koordinátorem a když jsem mu položil otázku na kterém kanále(ech) a jakým výkonem bude vysílat pro nás stěžejní Hoher Bogen, tak mi odepsal, že "to ještě není definitivně rozhodnuto".

6
Zde jsou vysílače, kanály i výkony. http://dvb-t2hd.de/downloads/senderstandorte-erste-stufe-dvb-t2-hd.Pak stačí kliknout na Senderstandorte Erste Stufe DVB-T2 HD. Soubor je v PDF.

7
To že byly a asi stále jsou zlepšené podmínky, o tom se tu výše psalo.Zajímavostí snad je  to, že ve čtvrtek 27.8. byly výrazně zlepšené podmínky na východ. Takže na Benešovsku chodily bez problému slovenské stanice, které jsem slyšel po prvé, Europa 2 asi na 4 frekvencích, samozřejmě Krížava jak 94.5 Sever nebo 97.2 Devín s RDS,Regina S na 101.5 s RDS, nebo SRO1 na 103,5 rovněž s RDS dále Maďaři, třeba Kossuth s RDS na 107.2 nebo mne překvapily Katowice na 103.0 z vysílače Wisła/G.Skrzyczne. Tím pádem chodil i vídeňský Kahlenberg všechny programy s RDS a to i problematické Radio Wien, které je rušeno Ještědem. Ovšem potěšily takové perličky, které chodí jen občas a protlačují se s velkým úsilím jako je Superfly, 88,6 Der Musiksender a Arabella. Většinou příjem z východu, jihovýchodu je pro mne problematický, protože mezi mnou 470 m n.m. a Slovenskem, Maďarskem atd je vysočina tedy kopce nad 700 m n. m..O to větší radost byla :D

8
Digitální rozhlas / Re:Zlepšené podmínky DAB - Slovensko
« kdy: 01. 09. 2015, 11:09:23 »
Ještě přikládám fotky kanálu 9D - SWR Baden-Würtenberg

9
Digitální rozhlas / Re:Zlepšené podmínky DAB - Slovensko
« kdy: 01. 09. 2015, 11:05:30 »
I já potvrzuji výrazně zlepšené příjmové podmínky u DABu a to konkrétně na Benešovsku. Na dvojče 14ti prvkových antén se zesilovačem fixně nasměrovaných na Hoher Bogen chodily tyto kanály: 8B (MDR Thüringen) a 9D (MDR Sachsen) i přes den, večer a v noci ale bez výpadku s nulovou chybovostí. Naskakoval i kanál 6B (MDR Sachsen-Anhalt) ale nehrál. Co mě ale docela vyvedlo z míry byly kanály 8D a 9D (SWR Baden-Würtenberg) ty hrály bez výpadků každý večer a s nimi i kanál 9C Augsburg regionální mux. Dle mého se jednalo o vysílač Hühnerberg, který je ode mne 317km se 4kW, vysílače SWR jsou samozřejmě ještě dál.

10
Před časem jsem slíbil poznatky z příjmu na K10D a 11D. Protože jsem cestoval, bylo možno porovnat v různých lokalitách. Každopádně potvrzuji plně co napsal v předchozím příspěvku Kuba. A protože mají skoro všichni stolní přijímače (Lukáš promine ten je výjimka :), co mají více méně stejné menu (používá se čip Verona nebo Venice) tak pro přiblížení dva postřehy: 1/ na tom jakémsi bargrafu kde je škála čtverečků a uprostřed je většinou zvýrazněný nebo větší, tak od tohoto čtverečku výše chodí K11D dobře. Naopak u K10D stačí dva až tři čtverečky(nemusí dosáhnout toho velkého) a už to hraje. To se projeví u u chybovosti .Bohužel tam není žádná hodnota v dB nebo v jakékoli inteligentní jednotce, je tam jen číslo .Takže 2/ K11D chodí do cca. 55 ale K10D hraje bez problému do 74 (samozřejmě čím menší číslo, tím stabilnější  příjem, ideál je nula).

Zkoušel jsem to např. ve Vejprtech v Krušných horách. Na teleskop chodil K11D, K10D se načetl ale nechodil. Samozřejmě tam ovšem chodil jak celoněmecký 5C, tak Sasko, ale překvapilo mě, že i Thüringen a to i v místnosti a také Sachsen-Anhalt,to ovšem jen venku. Dále jsem to zkoušel v Kadaňském Rohozci pod Doupovem, ovšem na opačné straně ke středním Čechám. Tam chodily oba kanály, ale 11D podstatně stabilněji a lépe-opět na teleskop.

Další zajímavostí bylo, tedy aspoň u mého přístroje Philips AE 9011 to, že když přijímám na teleskop na baterie, je to bez problému, jakmile ovšem zapojím přibalený zdroj, tak jde signál dolů a to tak, že v místě, kde s bateriemi žádný problém, tak to na zdroj nehraje.

11
U mě je situace problematická. Na Benešovsku chytám HB na vzdálenost 154km. Na kanále 10D vysílaly z Prahy Cra a i když malým výkonem,přesto se to s Bogenem tak rušilo, že většinou nešlo nic. Teď co to naštěstí vypli (bohužel jen na čas) tak HB samozřejmě chodí, ještě jsem ale neměl čas porovnat to s 11D, který více méně chodí slušně stále. Až bude pozorování delší, napíšu to sem. Jedna zajímavost ale přesto je a to ta, že pokud má HB velké výpadky(což bývá paradoxně za zlepšených příjmových podmínek), naopak slušně začne chodit Mnichov na 11C nebo Augsburg na 9C se 4 kW.A dokonce i SWR na 8D a 9D.Pokud HB chodí naplno, tak si ty 4 výše zmíněné muxy ani neškrtnou.

12
Diky za pochvalu,to potěši :DJinak samozřejme Wendelstein chytám celý rok s RDS na 98.5-Bayern3  , na 89.5 Bayern2 , 105,7-Bayern5 a 102.3-Bayern4.Ode mne je to přesně 306km.Salzburg mi jde hůř a hlavně mám za humny Region na 99.0, takže smůla.Jedině co chodí slušně je 94.8 Radio-S a 104.6-FM4.Ještě chodila Antenne Salzburg,ale opět rušička v Mariánovicích na téže frekvenci.Ty bavorské a rakouské lokálky jsou zajímavé právě tím,že hrají velmi odlišně od mainstreamu.Bandscan pro normální podmínky je zdehttp://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=2409&usage=D&la=de Do bandscanu dávám zásadně jen a pouze stanice, co chodí pravidelně,třeba ne denně, ale mnohokrát za rok, ty co jdou jednou, nebo dvakrát tam nejsou.

13
zbytek2

14
Tady je ten zbytek

15
Včera jsem zasedl k přístrojům a dobře jsem udělal.Po dlouhé době se počasí zlepšilo, tlaková výše nahrávala dx příjmu a tady jsou výsledky s kterými bych se neskromně chtěl pochlubit.Místo příjmu Benešovsko, 470 m n.m., SONY XDR-F1, anténa 14ti prvek bez zesilovače, upraveno dle Körnera. Podotýkám, že tyto stanice chodí pravidelně, ale bez RDS, tentokrát byly žně.Sice ne takové, jako při podzimních inverzích, ale potěšily. Co není nafoceno je např. Ramasuri na 105.1 a 99.9 (95.3 šlo s RDS i přes to, že nějakých 50 km odtamtud vysílá Beat) nebo 92.9 Arabella Wien, či skvělá stanice co hraje to co  nás nikdo(soul,funk,jazz) z Vídně na 98.3- Superfly(1,4kW). Nebo Chari na 94.0.Radio Wien už nemá dynamické RDS, ale statické,které se přizpůsobilo ostatním spolkovým zemím, takže klasicky již jen Radio-W. Bayerny na xy frekvencích nezahrnuji, to už není ani dx příjem:-)92.0 a 106.0 tam je proto , že se jedná o vysílač Auerbach-Schöneck, což je ode mne 186km s poměrně slabým výkonem a velmi zarušené např 106 je Krásné, pouhých 70km a 100kW.Takže není pravda, že by byl eter zaplácaný, s dobrou technikou lze i v dnešní době ve středních Čechách zachytit poměrně raritní vysílače. A radost mi udělal  i AFN Eagle(pro americké vojáky)na 98.5, kde mám i Chorvaty, ale tahle vysílačka je v Grafenwöhru v severním Bavorsku, pouhá 1kW. Též zajímavé bylo, že moje oblíbené Kultradio v DABu stále hraje(i když nevím odkud na kanále 12D), Hohe Linie i Hoher Bogen už je přeladěn na 10D, kde je rušička Radiokomunikací,takže tam mám smůlu.V úvahu přichází asi Wendelstein nebo Hühnerberg.Další fota v následujícím příspěvku a omlouvám se za kvalitu, z rozčilení z úlovků se mi třásla ruka :P

Stran: [1] 2 3 ... 7