Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pavel B.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7
16
Pokud to nemusí být mapky, ale jen stanice teoreticky zachytitelné v dané lokalitě tak třeba tady
http://forum.digizone.cz/index.php?topic=2435.msg33934#msg33934

17
I mě by to zajímalo.Zvláště italská rádia. I když jsou výborné příjmové podmínky, nepodařilo se mi zatím žádnou Itálii polapit na rozdíl od Chorvatů, což je myslím ve středních Čechách docela úspěch. Holt ty Alpy.Nejednalo se třeba o RSI RETE UNO na 107.8 ze Säntisu(ode mne 488km a chytám to pravidelně i bez inverze)? Což by byli Švýcaři v italštině. Jak známo, je to tam 4jazyčné, takže k záměně může dojít. Jinak na FM v posledních dnech chodilo co mohlo včetně bavorských lokálek jako třeba Ramasuri, Euroherz(mimochodem bude od 1.1.2015 vysílat na 88.0 jen solo bez radia Extra s kterým se střídalo),Chari, Gong,Trausnitz atd atd. I Baden-Würtenberg třeba SWR1,2,3,4 nebo soukromé Radio 7, Radio Regenbogen,Sunshine Live. I DAB chodil skvěle, zvláště MUX 11C München , sice s malými výpadky, ale dalo se to poslouchat. Lokalita: Struhařov u Benešova, výška 470m nad mořem. Anténa na FM 14ti prvek upravený dle P.Körnera BEZ zesilovače,tuner SONY XDR-F1 neupravovaný, na DAB 14ti prvek od Vatenu+zesilovač cca.22dB.Můj bandscan zde:http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=2409&usage=D&la=de.Podotýkám, že já zásadně nedávám do svého bandscanu co mi chodí jen při tropo, inverzi nebo jiných super podmínkách, je tam je to, co tam chodí pravidelně!!!!!Takže pro všechny lovce: I když je FM pásmo přeplněné, se špičkovým vybavením se dosáhne skvělých výsledků.Pokud je to vaše hobby , chce si to jen hrát a experimentovat :D

18
Analogový rozhlas / Re:Stanice z Rakouska-směr Jauerling
« kdy: 25. 10. 2014, 10:32:27 »
Nikoliv- jedná se zcela určitě o 88.6 Der Musiksender Niederösterreich z vysílače Weitra/Nebelstein-3kW. Tahle frekvence jde poměrně solidně po celých jižních jihovýchodních Čechách a i já na Benešovsku ji bez problému chytám. Dříve používali dynamické RDS "88.6 der....Musik....Sender N" ale pak přešli na 88.6 NOE. Asi před 14 dny se tam taky na chvíli objevilo **88,6** takže s tím experimentují. Mateřská stanice je ve Vídni, tohle je mutace pro region, podobně mají i třeba v Burgenlandu. Hrají tam více méně ACR, rockpop-záměrně píšu to rock na 1. místě, ale mají i tématické pořady, které moc rád poslouchám, třeba dneska v sobotu od 19 hodin "Die 80er Nacht"(do 2 do rána bez keců a zpráv), osmdesátky rozhodně jinak než u nás:-)

19
Čeká nás ještě pěkné zaplevelení FM pásma a to jsem si říkal, že horší už to být nemůže.DAB časem čeká to samé,protože jsme v české republice..
Tak pod tohle se podepisuji a ještě to podtrhuji.Vzhledem k tomu,že jsme v zavádění DAB teprve na začátku, skore už je slušné v zaplácnutí kanálů a to zcela zbytečně. Nechápu,proč má třeba TELEKO s totožným MUXem 3 různé kanály, tedy 11A,10A a 5D.A už nemusíme chodit daleko: např RTI z CB vs. TELEKO Černá hora 5D, nebo Teleko Milešovka vs. RTI Plzeň 10A.A kdo namítá, že jsou to slabé výkony, ten se šeredně mýlí-kdo zaručí, že vysílatelé časem (jak je tomu běžně nyní v FM) nebudou chtít zvednout výkon?A že je to pro nás mezinárodně zkoordinováno? Jo a kde je odpovědné hospodaření s kmitočty coby národním bohatstvím? Přece nemusíme hned všechno zazdít.A na problém je zaděláno už teď .Regionální MUXy v Bavorsku jsou (ty hlavní) na 11D a 12D a celoněmecký je logicky po CELÉM Německu na 5C a šmitec.Už to vidím, jak po ostrém spuštění DABu bude celé III.pásmo obsazeno a MUXy se budou navzájem rušit.Na nějaký příjem zahraničních stanic a tedy obohacení nabídky budeme moci zapomenout.Bohužel.Ať žije ČTU.

20
To je zvláštní, já měl dojem že to bylo zkoordinováno na OC Chodov(jak je i uvedeno v FM listu) a nevšiml jsem si že by RRTV souhlasila s přesunem, ale možná se pletu.

21
Sice hezké, ale....Jaký přístroj,jaká lokalita, anténa nebo teleskop..víc podrobností prosím.

22
Digitální rozhlas / Re:Sailor SA-255
« kdy: 27. 12. 2013, 12:18:21 »
Na stránkách českého Conrada se v sekci download objevil i CZ návod na Dabmana 20.Pokud se tato info zde již objevila, omlouvám se, ale nestihl jsem všechna vlákna projet.http://www.conrad.cz/dab-radio-imperial-dabman-20-fm-cerna.k442238

23
Pro mne je jako pro staršího a pokročilého naprosto jedinečnou stanicí Radio Wien na 89.9 nebo 95.3. Jinak jsem poslouchal s oblibou Life Radio z Linze na 100.5 jenže od té doby co začali hrát 50:50 mix se to nedá poslouchat zařadilo se to šedi komerčních stanic.Od té doby co jsem si pořídil SONY XDR1 poslouchám s oblibou lokálky z Bavorska tedy Euroherz nebo Ramasuri nebo Charivari. Kde jsou ty doby co jsem se zápalem lovil Bayern 3 nebo OE3. Dnes jsou to komerční kolovrátky i když uznávám, že doba jde dopředu a že hitradia budou hrát současnou produkci.Mimochodem nyní si digitalizuji nahrávky z kazet z 80s a to co  se hrálo tenkrtát nesahá dnešní produkci ani po paty.Pestrá paleta od 60s do současnosti a hlavně žánry jako back music , přes new vawe k rocku a discu. Bohužel dnes je to jen šedá šeď.

24
Digitální rozhlas / Re:České DAB multiplexy
« kdy: 11. 10. 2013, 12:20:23 »
Třeba tady http://www.fmlist.org/.Je sice nutná registrace, ale to je během chvilky a nenajdete tam jen DAB, ale třeba i FM nebo TV.Pravidelně je aktualizováno+spousta dalších funkcí a možností,třeba si můžete vytvořit i vlastní bandscan,zjistit vzdálenosti vysílačů od vašeho místa příjmu atd atd.

25
Já to sem ani nepsal, ale pochlubit se tedy taky musím,před 14 dny jsem na Benešovsku naladil a poslouchal min.dva dny na frekvenci 90.3 taktéž France Musique a to s RDS!!!! RDS bylo _MUSIQUE_. Jednalo se o 570 km ode mne vzdálený vysílač Sarrebourg s výkonem 8kW. Dále mi z Francie šlo 102.6 (588km),samozřejmě všechny programy SWR a to jak z BW tak RP a také SR1 Europawelle Saar na 88.0 - to byla kultovní stanice za socíku, kterou jsme vedle Luxemburgu poslouchali na MW. Jo a WDR 2 na 93.2(480km). Vše samozřejmě na SONY XDR1(bez úpravy-na chatu mi PC nesmí!!!) a na 14ti prvkovou FM anténu.Výška: 470 m n.m.Lovu zdar.Mimochodem i za docela běžných podmínek v této lokalitě ladím troje Chorvaty a to na 97.3,98.5(to pokud nemám silný Wendelstein) a na 102.4.Pavel Bárta

26
Jinak moc pěkný bandscan, gratuluji a upřímně závidím lokalitu, obdivuji hlavně 89.9 Radio Wien, to je moje krevní skupina, jedno z nejlepších rádií co znám. Co já bych za to dal, kdyby mi šlo čistě, leč "ruší"mi to Ještěd(samozřejmě vím, že je na satelitu,ale dx přes anténu je dx:-), zde můj bandscan
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=2409&usage=D&la=de

27
To je právě ta věčná polemika, co tady s kolegy neustále vedeme. Má se do bandscanu dávat úplně všechno, co chytíme? Nebo jen to, co jde stále? Neříkám, že mám na to nějaký patent na pravdu, já jsem z těch a musím se přiznat, že to není z mé hlavy, ale od guru všech dxerů pana Českého, kde jsem se v jedné z jeho chytrých knih dočetl, že  a teď necituji jen volně parafrázuji: dálkový příjem je takový, kdy se dotyčná stanice vyskytuje v místě příjmu více méně pravidelně, opakovaně, nemusí se jednat o to, že ji chytnete denně , ale alespoň několikrát do roka. Podle mě kdyby se dával do bandscanu každý úlovek, tak naroste do mamutích rozměrů, lidi si řeknou, to to je teda borec, ten chytá Španělsko, ale vypovídací hodnotu to nemá žádnou. Takže znovu říkám a neberte to jako absolutní pravdu, nebo jediný názor, ale v mém bandscanu se vyskytují právě jen a pouze ty stanice, co chodí v dané lokalitě pravidelně a já si myslím, že je to poctivé.Pokud při podzimní inverzi zachytím vysílač Crveni Čot ze Srbska, nebo dolnorakouský vykrývač o síle 50W, tak skáču radostí, nicméně do bandscanu si to nedám, protože jasně vím, že je to vyjímečná a jedinečná událost, která se třeba roky nebude opakovat a tím spíše tropo nebo Es vrstvu.Naopak to, že mi jdou ve středních Čechách Švýcaři je fakt, i když to dá práci,nechodí denně, ale chodí tam opakovaně.

28
Analogový rozhlas / Re:91,5FM Pro Slezsko
« kdy: 28. 05. 2013, 13:18:07 »
Na frekvenci 91.5 v Česku nevysílá ani jedna stanice (což se sám divím s ohledem na přeplněnost FM pásma), sousední kmitočty jsou tady , "P" je plán

91.400      Plzeň/Krašov   PL   Radio Impuls   65.000   h   
91.400      Hodonín/ul. Velkomoravská 18a - silo   JM   Radio Čas - FM   0.500   v   
91.400      Trutnov/Pilníkov   KR   Radio Beat   0.150   v   
91.400      Rosice/Rebušiny O2 (D1-181km)   JM   Radio Beat   0.100   v   
91.600      Pardubice/Opatovice nad Labem I   PA   Fajn Radio   5.000   v   
91.600      Děčín/Děčínský Sněžník - rozhledna   US   Rádio Blaník   1.000   v   
91.600      Nový Jičín/ul. Jeremenkova - silo   MO   Radio Čas - FM (Rock)   0.100   v   
91.600   P   Rousínov/Čechyně 147   JM   Rádio Dálnice   0.050   v   

30
Nešel také celý čtvrtek do 19hod. Ve středu večer pro změnu mlčelo radio Sazava z té samé kóty. Dle mého se tam montuje vysílač pro RS7. Tam to bude K23.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7