Autor Téma: Nahrávání na USB disk smart televizorů  (Přečteno 30825 krát)

Alena Kuzníková

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Nahrávání na USB disk smart televizorů
« kdy: 03. 12. 2017, 10:44:40 »
Dobrý den, marně se pídím po informacích ohledně nahrávání televizních pořadů na smart televizorech. Vlastním starší tv LG, kde mohu nahrávat pořad na usb disk a zároveň sledovat jiný pořad, který jsem měla už dříve nahraný. Nejedná se mi o filmy z jiného zdroje, ale o filmy či pořady nahrané právě na této televizi. Teď bych si chtěla pořídit nový televizor se stejnými funkcemi. Údajně toto umí i televizory Philips a možná i Panasonic, televizory Samsung prý ne (ty mají na externí disk buď jen nahrávat nebo přehrávat, obojí prý najednou nelze). Prosím majitele některé smart televize Philips, příp. dalších jmenovaných, který má zkušenosti s nahráváním o jeho informaci. Jinak bych asi znova zvážila nákup televize LG. Děkuji předem za každý příspěvek.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Mirek_B

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nahrávání na USB disk smart televizorů
« Odpověď #1 kdy: 05. 12. 2017, 22:19:50 »
Mám Philips Android TV. Nahrávání na externí disk televize umí. Pořad lze jednoduše označit např. v EPG a automaticky se nahraje. U vypnuté televize se samozřejmě obrazovka nezapíná. Disk je připojen přes USB a přístup a k nahrávkám je snadný. Vadí mi, že v případě továrního nastavení televize je nutné disk naformátovat a všechny předchozí nahrávky zmizí :-( Disk zapisuje data myslím ve formátu EXT3 a nelze ho připojit do jiného zařízení - jen do spárované televize. To všechno chápu a nemám s tím problém, jen bych uvítal aplikaci, která by v televizi uměla ořezat přesahy pořadů a reklamu. Jinak pokud nahráváte, tak můžete u televize využívat její chytré funkce - jen nemůžete vzhledem k jednomu tuneru přepínat zdroj nahrávání. Nahrávat a souběžně spustit si nahraný pořad lze.


Petr Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nahrávání na USB disk smart televizorů
« Odpověď #2 kdy: 06. 12. 2017, 18:14:25 »
Tři roky starý Samsung, zároveň nahrává a zároveň můžu sledovat nahrávku.


František Kotouč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
    • Zobrazit profil
    • frkotou
    • E-mail
Re:Nahrávání na USB disk smart televizorů
« Odpověď #3 kdy: 11. 12. 2017, 16:07:14 »
Mám Philips Android TV. Nahrávání na externí disk televize umí. Pořad lze jednoduše označit např. v EPG a automaticky se nahraje. U vypnuté televize se samozřejmě obrazovka nezapíná. Disk je připojen přes USB a přístup a k nahrávkám je snadný. Vadí mi, že v případě továrního nastavení televize je nutné disk naformátovat a všechny předchozí nahrávky zmizí :-( Disk zapisuje data myslím ve formátu EXT3 a nelze ho připojit do jiného zařízení - jen do spárované televize. To všechno chápu a nemám s tím problém, jen bych uvítal aplikaci, která by v televizi uměla ořezat přesahy pořadů a reklamu. Jinak pokud nahráváte, tak můžete u televize využívat její chytré funkce - jen nemůžete vzhledem k jednomu tuneru přepínat zdroj nahrávání. Nahrávat a souběžně spustit si nahraný pořad lze.

EXT3 umí Linux, takže není problém nahrávku uložit do PC. ;)
PC: Lenovo IC H50, 90B60075CK
DVB-T2 USB tuner: AverMedia TD310 DVB-T2 HEVC, Edision EDI-COMBO T2/C, MAXXO DVB-T2 HEVC/H.265 Mobile
DVB-T2 stb: TeleSystem TS6820 TWIN
FM: Eton G3, Sony XDR-S3HD
DAB+: Lidl SilverCrest 297490, SilverCrest SDRF - 10A1


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nahrávání na USB disk smart televizorů
« Odpověď #4 kdy: 11. 12. 2017, 18:18:33 »
Uložiť do PC nie je problém. Ale keďže 99% značkových TV nahrávky kóduje tak, že sú prehrateľné IBA na zariadení, kde bola nahrávka zrealizovaná, tak je to uloženie v PC na dve veci.
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


František Kotouč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
    • Zobrazit profil
    • frkotou
    • E-mail
Re:Nahrávání na USB disk smart televizorů
« Odpověď #5 kdy: 11. 12. 2017, 18:21:37 »
Uložiť do PC nie je problém. Ale keďže 99% značkových TV nahrávky kóduje tak, že sú prehrateľné IBA na zariadení, kde bola nahrávka zrealizovaná, tak je to uloženie v PC na dve veci.
Ano, to je potom problém...
PC: Lenovo IC H50, 90B60075CK
DVB-T2 USB tuner: AverMedia TD310 DVB-T2 HEVC, Edision EDI-COMBO T2/C, MAXXO DVB-T2 HEVC/H.265 Mobile
DVB-T2 stb: TeleSystem TS6820 TWIN
FM: Eton G3, Sony XDR-S3HD
DAB+: Lidl SilverCrest 297490, SilverCrest SDRF - 10A1