Autor Téma: Zprávy Primy konečně v HD  (Přečteno 18978 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Zprávy Primy konečně v HD
« Odpověď #1 kdy: 16. 06. 2016, 14:12:53 »
Teď ještě by to chtělo takové zprávy na které se kromě obrazové kvality bude dát dívat ještě i z hlediska kvality. A obávám se že v tomto Primě, stejně jako Nově nepomůže ani Ultra HD.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zprávy Primy konečně v HD
« Odpověď #2 kdy: 16. 06. 2016, 16:17:03 »
Zpravodajství Primy už není pomoci vůbec, u Novy by vyházením zvířátek a Franty od vedle mohla být jistá naděje na probuzení z klinické smrti...


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zprávy Primy konečně v HD
« Odpověď #3 kdy: 17. 06. 2016, 23:10:40 »
Nakoupili do studia HD kameru přesně v době, kdy každá západní televize dokáže nabídnout aktuální HD přenosy z každého většího města. ;D
Zařazení HD kamery do SD řetězce by věci moc nepomohlo :-) Jestli stihnou do listopadu i natáčet a stříhat a odbavovat v HD reportáže, zůstane nakonec nejdéle v SD ČT.
« Poslední změna: 17. 06. 2016, 23:14:10 od Jan Novák »


Blogger22

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zprávy Primy konečně v HD
« Odpověď #4 kdy: 18. 06. 2016, 09:07:55 »
Oni vysílají všechny předtočené reportáže v SD?  :D To je tedy kvalita na úrovni. Polská TVN 24 produkuje od roku 2012 kompletně vše v HD. A Poláci jsou kdo?
Vy jste opět zase nějaký odborník, že? Nakoupit několik desítek kamer a přestavba studií společně s rekonstrukcí vysílací režie není nikterak levná záležitost. Bavíme se zde o částce několika desítek milionů korun a vzhledem k tomu, že je FTV Prima v soukromých rukou, tak záleží hlavně na akcionářích. Ne jak ČT, která je placena z koncesionářských poplatků a v SD se vysílá stejně ( ještě nedávno se v SD vysílalo i ze studia)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zprávy Primy konečně v HD
« Odpověď #5 kdy: 18. 06. 2016, 10:32:56 »
Vy toho nechápete. Až budete mít firmu, ne si kupovat telefon na hraní, tak zjistíte, že věci fungují poněkud jinak. Účelem není si každý rok kupovat nové hračky, ale vydělat peníze. Profi kamera stojí pořád dost a žádný mobil ji nenahradí.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zprávy Primy konečně v HD
« Odpověď #6 kdy: 18. 06. 2016, 11:09:38 »
A takový detail jako velikost našeho a polského trhu vám zjevně nic neříká :-) Vy jen vyzobáváte rozinky a děláte, jako by vše jinde bylo zlaté.


Blogger22

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zprávy Primy konečně v HD
« Odpověď #7 kdy: 18. 06. 2016, 11:30:48 »
Vy toho nechápete. Až budete mít firmu, ne si kupovat telefon na hraní, tak zjistíte, že věci fungují poněkud jinak. Účelem není si každý rok kupovat nové hračky, ale vydělat peníze. Profi kamera stojí pořád dost a žádný mobil ji nenahradí.
Ano, podnikání na úrovni je šíleně drahé. Přikládám foto soukromé helikoptéry polské televize Polsat News.
Vy tady ukazujete jednu výjimku polské televize, když se teď na polském trhu (obzvláště ve zpravodajství) tvoří určité novinky. Ale dovolím si oponovat, neboť to není tak dávno (asi rok 2011) kdy měla zpravodajský vrtulník právě Vaše milovaná Prima, dokonce je někde na YouTube i video jejich intra, kde se vrtulník vyskytuje.



Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zprávy Primy konečně v HD
« Odpověď #8 kdy: 18. 06. 2016, 12:43:05 »
Můžete mi říct, k čemu by to jakákoliv TV zde využila, kromě 1 za 10 let o povodních? Při velikosti našich krajů, kde je v každém krajském městě místní redakce? Ale hračka je to pěkná, Nova mívala kdysi vzducholoď :-)
Ta hračka pro děti, tedy dron, vykoná podobnou práci za zlomek nákladů, TV nepotřebuje udělat výsadek v nepřístupném terénu :-)
« Poslední změna: 18. 06. 2016, 12:45:29 od Jan Novák »


Blogger22

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zprávy Primy konečně v HD
« Odpověď #9 kdy: 18. 06. 2016, 12:54:31 »
Můžete mi říct, k čemu by to jakákoliv TV zde využila, kromě 1 za 10 let o povodních? Při velikosti našich krajů, kde je v každém krajském městě místní redakce? Ale hračka je to pěkná, Nova mívala kdysi vzducholoď :-)
Ta hračka pro děti, tedy dron, vykoná podobnou práci za zlomek nákladů, TV nepotřebuje udělat výsadek v nepřístupném terénu :-)
Přesně tak :-) Drony se u nás využívají velmi často, například v případě Novy, kde je mnohokrát využívají například ve Víkendu, ale i TN. Pořizovat si na stálo vrtulník by bylo zcela absurdní. Srovnáváte jablka a hrušky.


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zprávy Primy konečně v HD
« Odpověď #10 kdy: 18. 06. 2016, 18:07:33 »
Jenže obě zmíněné televize dělají skutečné vlastní zpravodajství. Ne tu parodii složenou ze zpravodajské výměny a drbů krajánků, jak předvádí Prima a zhusta i Nova, i když ta to dohání alespoň kvalitní grafikou. Na těch pár vlastních živých vstupů Primě opravdu bohatě stačí profi-kamera.   


Blogger22

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zprávy Primy konečně v HD
« Odpověď #11 kdy: 19. 06. 2016, 08:41:47 »
Jenže obě zmíněné televize dělají skutečné vlastní zpravodajství. Ne tu parodii složenou ze zpravodajské výměny a drbů krajánků, jak předvádí Prima a zhusta i Nova, i když ta to dohání alespoň kvalitní grafikou. Na těch pár vlastních živých vstupů Primě opravdu bohatě stačí profi-kamera.   
"Kvalitní grafikou" - já to říkám neustále, lidi vidí zlaté pozlátko Novy, které je obalené přes ty hlouposti. Ano, Prima se studiem Novy nemůže rovnat a alespoň je slyšet o některých reportáží, které hýbají Českem, ne jak to, že voda v -15 zmrzne


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zprávy Primy konečně v HD
« Odpověď #12 kdy: 19. 06. 2016, 10:36:29 »
Ano, Prima se studiem Novy nemůže rovnat a alespoň je slyšet o některých reportáží, které hýbají Českem, ne jak to, že voda v -15 zmrzne
Prosím, poučte mne jako Primu nesledujícího, které že to reportáže Primy hýbají celým Českem? Zatím sleduji jen jediné hýbání a to, že mě programový a generální ředitel řádně hýbli žlučí. Ale já jsem jen jeden z x miliónů občanů... 


Blogger22

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zprávy Primy konečně v HD
« Odpověď #13 kdy: 19. 06. 2016, 11:47:29 »
Ano, Prima se studiem Novy nemůže rovnat a alespoň je slyšet o některých reportáží, které hýbají Českem, ne jak to, že voda v -15 zmrzne
Prosím, poučte mne jako Primu nesledujícího, které že to reportáže Primy hýbají celým Českem? Zatím sleduji jen jediné hýbání a to, že mě programový a generální ředitel řádně hýbli žlučí. Ale já jsem jen jeden z x miliónů občanů...
Viz. iráčtí uprchlíci či porada, kde se jednalo o popisování migrační krize. Tohle je malý příklad toho, kdy byla Prima zmiňována ve všech médiích, například v pořadu Newsroom, který má 26 minut bylo Primě věnováno 19 minut. Neboť se očividně nebojí vystoupit z davu a říct věci tak, jak se mají (Překlad skrze irácké uprchlíky se jevil jako správný a ještě Prima je "načapala" jak si to hnali za lepším do Německa)


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zprávy Primy konečně v HD
« Odpověď #14 kdy: 19. 06. 2016, 15:56:59 »
@Blogger22: Ale to je JEDNA reportáž. Jaké máte další, když jste psal "některých reportáží" (číslo množné)? Tohle je totiž jediné, čím se Prima v tomhle roce zviditelnila a ani to nehýbalo celým Českem, ale jen omezenou komunitou mediálních znalců a odborníků...