Autor Téma: Problém s GoldenMedia Spark reloaded  (Přečteno 17012 krát)

Jiří Novák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Problém s GoldenMedia Spark reloaded
« kdy: 17. 01. 2016, 15:22:07 »
Dobré odpoledne. Obracím se na zdejší komunitu s píše s technickým dotazem.
Vlastním delší dobu(zřejmě po záruce) STB Golden Media Spark reloaded. A posledních několik měsíců sleduji u některých programů nebo možná TS problém, že při sledování se začne obraz sekat, pak zmizí, a objeví se dialogová hláška "špatný nebo žádný signál", jiné programy fungují i nadále dobře (určitě tedy programy ČT v HD verzi). Signál ukazuje okno na 90= ale kvalita je nulová.
Může jít o nějakou vnitřní součástku? Tuner? Nebo je problém v parabole? V dekódovacím systému asi ne, to by přece nešly všechny programy a hláška by byla o tom, že je program blokovaný.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Problém s GoldenMedia Spark reloaded
« Odpověď #1 kdy: 17. 01. 2016, 15:37:05 »
Dobré odpoledne. Obracím se na zdejší komunitu s píše s technickým dotazem.
Vlastním delší dobu(zřejmě po záruce) STB Golden Media Spark reloaded. A posledních několik měsíců sleduji u některých programů nebo možná TS problém, že při sledování se začne obraz sekat, pak zmizí, a objeví se dialogová hláška "špatný nebo žádný signál", jiné programy fungují i nadále dobře (určitě tedy programy ČT v HD verzi). Signál ukazuje okno na 90= ale kvalita je nulová.
Může jít o nějakou vnitřní součástku? Tuner? Nebo je problém v parabole? V dekódovacím systému asi ne, to by přece nešly všechny programy a hláška by byla o tom, že je program blokovaný.
Vždyť jste si odpověděl sám:
"Může jít o nějakou vnitřní součástku. Tuner. Nebo je problém v parabole."
Jak to je vám tady ale nikdo na dálku neřekne.


Jiří Novák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s GoldenMedia Spark reloaded
« Odpověď #2 kdy: 18. 01. 2016, 05:16:53 »
Je mi jasné, že na dálku mi to nikdo neřekne, ale spíše jsem myslel, že tento problém  může někdo znát a jen mne někdo navede na nejpravděpodobnější příčinu. Případně někdo poradí na co se zaměřit abych byl blíže správné odpovědi.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Problém s GoldenMedia Spark reloaded
« Odpověď #3 kdy: 18. 01. 2016, 06:44:58 »
Zaměř se na elyty v NZ a na MB. Vem osciloskop, zkontroluj průběhy jednotlivých NN a zaměř se i na ESR těchto elytů! Samozřejmě za použití MP, který je schopen změřit ESR. pokud bude vše v pořádku, pak už zbývá hledat někde kolem VD a obvodů, které ho ovládají.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Problém s GoldenMedia Spark reloaded
« Odpověď #4 kdy: 18. 01. 2016, 08:23:38 »
Začal bych u paraboly a konvertoru, to by mělo být nejjednodušší a prasklý kryt ozařovače konvertoru je vidět hned, může začít odcházet některá polarita konvertoru, nebo být mírně hnutá parabola, což dle oka nepoznáš, ale šikovný to zvládne i podle měřáku na přijímači. Víc sám asi neuděláš. Snad ještě zkusit jiný přijímač. Tím amatérské snahy asi skončí.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0