Autor Téma: Anténa síto na plastové okno  (Přečteno 29797 krát)

pinta finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
Anténa síto na plastové okno
« kdy: 10. 09. 2015, 18:29:05 »
Zdravím, má někdo zkušenost s montáží klasického ocelového držáku (vrtáním a dvěma šrouby skrz) na svislou příčku plastového okna paneláku? Je tu nová zateplená fasáda. Celkově organizace kolem zateplení baráku byla tak chaotická, že STA se začla řešit až když severní strana domu byla již hotová a možnost výhodného zhotovení STA, kterou jsme měli, nakonec z nějakého, mě neznámého důvodu vyšuměla a STA se nekoná. (Údajně si většina lidí odhlasovala držáky (pouze na jižní straně), ačkoliv o STA byl prý značný zájem, nejspíš nás UPCčkáři přehlasovali, kdo ví. No zkrátka fasáda už je a držák není a potřebuji funkční příjem. Jde mi hlavně o nosnost toho rámu okna. Chci na tom mít velké husté síto od Vatenu. Je to drátěná anténa, takže o poryvy větru ani tak nejde, spíš mám strach, co by s tím udělal v zimě případný padající sníh ze střechy.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Anténa síto na plastové okno
« Odpověď #1 kdy: 10. 09. 2015, 18:47:21 »
Jestli vás "UPCčkáři" přehlasovali, tak asi mají pádný důvod, proč tak učinili. Třeba odebírají od UPC net a TV mají zadarmo jako bonus k tomu. Což je cesta, kterou bych se vydal místo nějakých držáků a jakéhosi pochybného okenního příjmu.
Jinak samozřejmě platí, že pokud jsou okna v záruce, tak je záhodno případné umístění držáku řešit s firmou, která okna instalovala. Navíc možná přímo něco vhodného má k dispozici.


pinta finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
Re:Anténa síto na plastové okno
« Odpověď #2 kdy: 10. 09. 2015, 18:56:46 »
Internet mám od jiného poskytovatele za polovic a UPC jsme s velkou slávou zrušili, když zapnuli DVB-T a už z principu s nimi nechci nic mít. Příjem na anténu mám již několik let a nyní moje "dílo" pokazilo to zateplení domu, tak přemýšlím, jak se dostat do původního stavu a bohužel jiná varianta než anténu na okno mě nenapadá.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Anténa síto na plastové okno
« Odpověď #3 kdy: 10. 09. 2015, 19:16:32 »
A co tak dát anténu na stožár od STA na střeše (pokud tam je) a nepoužívá se, zprůchodnit si do svého bytu stoupací vedení na ÚZ a je hotovo. Pokud tam stožár není, pak si ho tam buď zajistit nebo anténu upevnit na jiný stožár (samozřejmě po dohodě s jeho majitelem). Pak se ještě dá uplatnit ZEK a z něj využít §104, odst. 15..
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Anténa síto na plastové okno
« Odpověď #4 kdy: 10. 09. 2015, 19:18:20 »
do plastového okna nesmíš nic vrtat!, můžeš použít držák na plastové okno, zkus třeba tohle: http://www.eshop-rychle.cz/unihold/eshop/5-1-Predokenni-drzaky-satelitu/0/5/26-Predokenni-drzak-satelitnich-anten-PDS-700-K
ale místo satelitu tam dáš anténu, jiná možnost není, a nebo ten satelit. Mám to taky, taktéž máme zatepleno a plastová okna, bohužel i ten držák je katastrofa, jakmile začne foukat tak sem bez televize :D Nedá se to pořádně seřídit nic...
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pinta finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
Re:Anténa síto na plastové okno
« Odpověď #5 kdy: 10. 09. 2015, 19:31:42 »
Na střeše krom hromosvodu není nic a teď tam dělali izolaci, takže už vidím to nadšení, když přijdu s tímto řešením. Navíc s domovnicí není kloudná řeč, vzdal jsem to, když začala argumentovat tím, že tu mám UPC a že ona se na TV stejně skoro nedívá a že si mám hodit kus drátu z okna.
Co se týče toho držáku do kondenzačních otvorů, tak tam té pevnosti taky moc nevěřím a to už mi vážně přijde vhodnější to prostě přišroubovat skrz celý rám. Pokud to zaizoluji, aby do rámu někudy nevnikala vlhkost, tak by v tom přece neměl být zásadní problém.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Anténa síto na plastové okno
« Odpověď #6 kdy: 10. 09. 2015, 19:36:51 »
Zřejmě jsi můj předešlý příspěvek špatně přečetl (nebo pochopil). Napsal jsem, že pokud ne první varianta, tak použij druhou variantu, což je ZEK a z něj použít §104, odst. 15.. A domovnice je zcela jistě ta poslední, která má právo o takovýchto věcech rozhodovat.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


VITEK2442

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 557
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Anténa síto na plastové okno
« Odpověď #7 kdy: 10. 09. 2015, 19:57:31 »
Já mám malé polské síto upevněno 8 cm vrutem do zateplení zdi (1 dírka v polystyrenu) a drží.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Anténa síto na plastové okno
« Odpověď #8 kdy: 10. 09. 2015, 20:12:32 »
Já bych ji chytil asi pod krkem a dlouho by domovnicí nebyla, velmi rychle by byla nová volba.  :D  K věci: nestačilo by malé síto od Vatena?
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Anténa síto na plastové okno
« Odpověď #9 kdy: 10. 09. 2015, 20:26:36 »
Jo chlapy, kdyby to bylo tak jednoduchý, tak na tý střeše mam nejen ty svoje antény, ale i ten motorovej satelit :D Jenže by to pak chtěl každej, a na střeše by to vypadalo jak na nějakym uplink centru nebo vysílači :D Když se něco dává do STA tak je škoda že to nejde nějak na všecko, u dvbt se musí přidat každý kanál či soustava kanálů zvlᚍ, u satelitu každá družice, kdyby měl každý správce přidat vše co lze naladit v dvb-t/t2, dvb-s/s2, dab/dab+ a fm do rozvodů, tak by se nedoplatil. A individuální příjem, no když má každý okno nejaky ten satelit či anténu a pod tak to taky nevypadá moc dobře :D škoda že u těch paneláků je to všecko napytel.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Anténa síto na plastové okno
« Odpověď #10 kdy: 10. 09. 2015, 20:37:32 »
Na pytel je to i v činžáku a vlastně všude, kde člověk není sám sobě pánem. Takže se musí hledat nějaké schůdné řešení a nikoliv, že se předem vyloučí kvůli jakémusi "principu" jedna varianta (a navíc ta nejméně problematická). Neboli mastit kdesi síta na nově zateplené fasádě je děs běs.


Jeff_Si

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 106
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Anténa síto na plastové okno
« Odpověď #11 kdy: 10. 09. 2015, 21:55:54 »
Nemusíte ničit ani okno ani fasádu. Prdněte do okna rozpěrku a je to levnější než držák. Jenom bacha, až na vás někdo zazvoní, ať se při vyklánění nepraštíte.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Anténa síto na plastové okno
« Odpověď #12 kdy: 10. 09. 2015, 22:20:34 »
Nemusíte ničit ani okno ani fasádu. Prdněte do okna rozpěrku a je to levnější než držák. Jenom bacha, až na vás někdo zazvoní, ať se při vyklánění nepraštíte.


nějaký typ kde by se nechala dobře sehnat? Nejlépe aby byla levná a dal se na ní upevnit satelit :) Chtěl bych ji vyzkoušet, třeba  bude stabilnější a satelit vydrží i nějaký ten vánek :)
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Jeff_Si

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 106
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Anténa síto na plastové okno
« Odpověď #13 kdy: 10. 09. 2015, 22:40:14 »
Sítem to začíná a cvičením na hrazdě to končí. O satelitu snad řeč nebyla nebo jo? Já to celý nečetl, ale původně jsem to myslel jako fór. Zkušenosti s tím nemám, ale něco by to vydržet mělo. Ale jestli koupit montážní za pětikilo nebo se dá sehnat ještě něco levnějšího netuším. Taky bude potřeba vyřešit dirku pro kabel.


Třeba tady http://www.rr-naradi.cz/podpery
« Poslední změna: 10. 09. 2015, 22:49:44 od Jeff_Si »


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Anténa síto na plastové okno
« Odpověď #14 kdy: 11. 09. 2015, 11:37:23 »
Konkrétní způsob instalace SAT paraboly před okno nabízí třeba http://www.rr-naradi.cz/drzak-sat-anteny-do-o-70-mm-na-okno-as-sat , nebo http://www.hityshop.cz/konzola-pro-parabolu-na-plastove-okno-70-cm-bez-vrtani-_d6103.html .
Existují i podobná levnější řešení i prodejci.  ;)
« Poslední změna: 11. 09. 2015, 11:39:04 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další