reklama

reklama

Autor Téma: dab+ na slovensku  (Přečteno 106047 krát)

AndrejH

• Profík
    • Zobrazit profil
Re:dab+ na slovensku
« Odpověď #105 kdy: 26. 12. 2018, 22:28:11 »
nevím jestli to souvisí, mám problémy s DAB Vídeň, 3 týdny? měsíc? Mám podezření na meteo, některé dny kdy počasí i výškový teplotní profil jsou jakž takž normální, je i příjem uspokojivý. DAB Kamzík mi likviduje silný místní signál Hády a DAB Krížava nemám; tedy mám v terénu na teleskop v daném místě a zítra to tam můžu schválně zkusit, dobrý podnět, jinak bych rádio sebou nebral.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné Tesco DR1403G a Pure Elan E3,  "tuner" DUAL DAB 2A (v šuplíku), externí anténa Iskra, 9 prvků, K5-12, zisk 9,25 dBi, místo příjmu Brno

Reklama

• Stálý člen

reklama

lkjhgfdsa

• Člen
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #106 kdy: 27. 12. 2018, 14:27:46 »
Díky předem za report. Dnes to téměř nehraje, chybovost je kolem 60 jednotek, přitom musí být cca 50, aby to hrálo.
FM: Onkyo Integra t-4711(IF filtry: 5x110, 1x80 kHz), ant. Körner 9.2 H pol. s rot. Yaesu g-450C; 2x Iskra FM-50 F V pol. s rot. Yaesu g-450C
DAB+: Techn. digitr. 100, ant. VHF 1411 V pol., DAB předzes. by DX PETR (Krížava); ant. Kovoplast TA 1411 H pol., kan. předzes. K11 >27dB (Katowice, Hošťálk.)

AndrejH

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #107 kdy: 27. 12. 2018, 15:21:59 »
no...Krížava na Hádecké planině (156 km) na prut Tesco max 2 dílky, jindy tam bývají 4, jednou dokonce 6; musel jsem použít "krokovou" metodu tj. stačí krok dopředu/dozadu/do strany a signál je fuč :) ale mux to načetlo i při těch 2 dílcích. Pustil jsem i auto sken a 48 stanic tj. 2x Towercome (Krížava, Kamzík), Vídeň a Hády.

jinak Vídeň a Kamzík na "dobrém" místě 12/0 a 9/0; dokonce v lese 6/30 a 4/30. To mně vždy naštve protože doma na externí anténu chybovost Vídně zrovna i nyní courá 10 - 90 až mám pochybnosti jestli je to meteo, jestli neřádí nějací jiní zlí duchové;  hraje třeba půl hoďku stabilně, pak začne haprovat, pak se to vrátí do stability atd. ap. Těžký život dálkových DABařů :)

Závěr: Krížavu venku na tom místě nemám nějak "statisticky" podchycenou, jenom vím, že to tam bývá více než 2 dílky; musíš zhodnotit svůj příjmový profil jestli to dává nebo nedává smysl i u tebe. Ještě mám na Krížavu jedno dobré místo, ale tam je nyní bohužel bláto a psa bych po návratu musel hodinu pucovat což je silnější argument než zvědavost jak tam nyní jede Krížava :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné Tesco DR1403G a Pure Elan E3,  "tuner" DUAL DAB 2A (v šuplíku), externí anténa Iskra, 9 prvků, K5-12, zisk 9,25 dBi, místo příjmu Brno

lkjhgfdsa

• Člen
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #108 kdy: 27. 12. 2018, 15:35:58 »
Díky. Tak nezbývá, než čekat. Třeba se uklízečce Towercomu po Novém roce bude chtít na stožár a odmete z rakviček ten sníh - led. :)
FM: Onkyo Integra t-4711(IF filtry: 5x110, 1x80 kHz), ant. Körner 9.2 H pol. s rot. Yaesu g-450C; 2x Iskra FM-50 F V pol. s rot. Yaesu g-450C
DAB+: Techn. digitr. 100, ant. VHF 1411 V pol., DAB předzes. by DX PETR (Krížava); ant. Kovoplast TA 1411 H pol., kan. předzes. K11 >27dB (Katowice, Hošťálk.)

David Kříž

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #109 kdy: 27. 12. 2018, 16:18:34 »
Díky. Tak nezbývá, než čekat. Třeba se uklízečce Towercomu po Novém roce bude chtít na stožár a odmete z rakviček ten sníh - led. :)
VHF III antény nejsou v rakvičkách :D

Reklama

• Stálý člen

stepan-stranik

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #110 kdy: 27. 12. 2018, 19:18:03 »

Jak kde Davide Kříži! Já už takové rakvičky na třetí pásmo viděl a je jedno, že nebyly na DAB, ale byli na VHF3.  Nějak nám stárneš a vypadává ti paměť, dělej ssebou něco.  ;D

AndrejH

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #111 kdy: 27. 12. 2018, 20:57:01 »
je to marné, je to marné, je to marné; uživateli "lkjhgfdsa" blbne Krížava a mně dala jenom dva dílky intenzity protože David Kříž stárne; stárneme všichni, ale Krížava blbne protože David Kříž s tím nic nedělá; už mně to nebaví "tam s tím", ten klon nováčka s jedním příspěvkem je quazi majstrštik - kýčový pouťový .

Jinak pro "lkjhgfdsa": mám takovou fixní ideu, možná totálně blbou o anti-vlnovodu v podobě teplotní inverze v určité výšce; za poslední měsíc se to zopakovalo několik krát a vždy mně příjem z Vídně blbnul; dnes o půlnoci měření v Prostějově - příloha - opět ukazuje inverzní koleno ve výšce cca 2 km; v bodě začínající inverze je i skok vlhkosti vzduchu jak prase - zlom rosného bodu o - 30 st. C.

omar3

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #112 kdy: 27. 12. 2018, 21:55:21 »
1. Mě zase odešel příjem Bratislavy. Momentálně nemám sílu s tím něco udělat. Vídeň ještě drží.
2. Kombinace nicku Štěpán a Stráník je vražedná.
3. V Žilině nejspíše namrzly antény, je potřeba počkat na jaro nebo oteplení. Křížava je kotvený monopol, antény DAB jsou ve výšce 82m, což je 1533mn/m. Tam se tvoří námraza téměř celou zimu. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345
IPTV: 4net, SML

lkjhgfdsa

• Člen
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #113 kdy: 28. 12. 2018, 09:41:37 »
Report z Krížavy: Již se něco děje. DVB-T je zpět v podstatě na původních uspokojivých hodnotách, zatímco DAB+ signál je nyní nula. 

Michal Škopík

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #114 kdy: 01. 01. 2019, 19:48:45 »
DAB a meteo - nejenom Slovensko

Vysílač na Krížavě je 100% online, včera a před 3 dny zachycen při výšlapu v terénu. Zdali to souvisí se současnými výkyvy počasí nevím, protože slovenský DAB běžně nepříjímám.
Velkými výkyvy kvality skutečně trpí rakouský Mpx City Mux Wien, nakolik můžu soudit z indikace "kvality" přijímače (Technisat Digipal DAB+). Výkyvy v úrovni signálu mi vyhlazuje AGC v domovním zesilovači. Na prutovou anténu můžu doma přijímat pouze Brno a i tam je příjem o něco horší, náznak signalu z Vídně na Digit 210 se objevuje jen sporadicky.
V každém případě za poslední měsíc indikovaná kvalita příjmu lítá jak na houpačce jak během dne, tak i v průběhu jednotlivých týdnů. Stejné je to i s počasím, že... Více informací o příjmu na JV Moravě jsem napsal do nového vlákna.

AndrejH

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #115 kdy: 01. 01. 2019, 21:30:54 »
bude to počasím, i na digital.rozhlas jsou příspěvky, že jim v Čechách nechodí Němci jako obvykle

David Kříž

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #116 kdy: 02. 01. 2019, 20:21:19 »

Jak kde Davide Kříži! Já už takové rakvičky na třetí pásmo viděl a je jedno, že nebyly na DAB, ale byli na VHF3.  Nějak nám stárneš a vypadává ti paměť, dělej ssebou něco.  ;D
Neměl bych reagovat na odpad, ale udělám vyjímku. Reakce je na Slovensko (Krížava, Kamzík) a tam VHF III antény NEJSOU v rakvičkách! Nic víc tam nepíšu, žádné univerzální prohlášení, jestli někde něco je nebo není. V Rakousku jsou běžně na stožárech rakvičky s VHF III anténami, ve Švajcu nebo na Králově holi je v tubusových lamiátech všechno, i VKV, kvuli námraze. Tady ale byla řeč o Slovensku. Běž se léčit.
« Poslední změna: 02. 01. 2019, 20:22:51 od David Kříž »

reklama