reklama

reklama

Autor Téma: dab+ na slovensku  (Přečteno 112751 krát)

AndrejH

• Profík
    • Zobrazit profil
Re:dab+ na slovensku
« Odpověď #120 kdy: 16. 02. 2019, 16:17:04 »
Davide, kde to chodí? Přemýšlím že bych vyrazil na nějaký kopec (můj pes je pro každou srandu). I když na prut byť Pure žádné povyražení. Napadá mně ale 4 prvková anténa se zesíkem napájeným z auta a Tesco rádio, na který mám adaptér do odmontovaného prutu s kusem drátu lambda/4 jako zemní protiváhu. Kdysi jsem na to chytl na Prackém kopci (bojiště Napoleona JM) Žižkov z Prahy i Němce (mimochodem asi byly podmínky jak sviňa, což jsem tenkrát netušil a považoval to za samozřejmé, dnes zpětně čumím, že co se to vlastně dělo).
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné Tesco DR1403G a Pure Elan E3,  "tuner" DUAL DAB 2A (v šuplíku), externí anténa Iskra, 9 prvků, K5-12, zisk 9,25 dBi, místo příjmu Brno

Reklama

• Stálý člen

reklama

AndrejH

• Profík
    • Zobrazit profil
Re:dab+ na slovensku
« Odpověď #121 kdy: 16. 02. 2019, 21:18:13 »
je to tak, dnes se signály utrhly z řetězu, i Kamzík (12C) byť u mně v běžných příjmových podmínkách amputován Hády (12D) jede  na stolním přijímači jakoby vzkříšen z mrtvých , intenzita nadprůměr, chybovost cca 2.

Ovšem USB tyčinka s SDR Qirx to nedá; od tyčinky se moc neočekává, ale míchají se zde 3 fenomény: tyčinka citlivost a selektivita a extrémní grády z Hádů (2 km)  prohnaných přes anténní zesilovač byť anténa je od Hádů směrována opačným směrem. Omar před časem jukl se spektrometrem na výstup antény se zesilovačem a Hády se roztahovaly jak imperialista.

Tyčinka s programem QIRX zobrazuje vlastně prd (příloha); Kamzík 12C na -40 dB a vpravo vidět Hády na -20 dB tj. totálně nulová informace o tom co tyčinka vlastně nezvládla aby ukázala kdo/kde je bad boy :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné Tesco DR1403G a Pure Elan E3,  "tuner" DUAL DAB 2A (v šuplíku), externí anténa Iskra, 9 prvků, K5-12, zisk 9,25 dBi, místo příjmu Brno

reklama