Autor Téma: Zkušenosti se zesílením a sloučením dvou antén.  (Přečteno 16320 krát)

David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Zkušenosti se zesílením a sloučením dvou antén.
« Odpověď #15 kdy: 10. 12. 2013, 00:12:16 »
To je zase téma :D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti se zesílením a sloučením dvou antén.
« Odpověď #16 kdy: 10. 12. 2013, 08:59:22 »
Tak přesně tyhle reakce jsem čekal. To je fakt úroveň ...  jedni píšou že takto nastavené to bez měřáků a přesného nastavení nemůže fungovat, druhý se zabývají zákonem o obecném ohrožení, ale že 2/3 republiky takto funguje nikdo neřeší. Tak aby jste mohli lépe spát hned až na jaře bude čas a počasí, udělám na druhé straně střechy držák a anténu přesunu.
Svůj příspěvěk jsem napsal pro normální lidi kteří sem občas přijdou pro radu a vy si hned před nimi honíte trika. Zkuste někdy odložit vaše měřáky a výpočty. Zkuste myslet jako lidi. Spousta věcí se dá řešit jednoduše a hlavně s tím neztrácet zbytečně čas.

Přeju vám, hodně zákazníků i když si v duchu myslím že je ani nepotřebujete.
Mé řešení funguje a stálo mě minimum, prostě jsem to vyzkoušel a fungovalo. Chtěl jsem to prioritně zapojit aby rodiče měli ZOH v HD. To se povedlo a dál už nic neřešte.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti se zesílením a sloučením dvou antén.
« Odpověď #17 kdy: 10. 12. 2013, 09:27:34 »
To Grifin: jenže pánové jsou profesionálové a nikdy by Vám nenamontovali řešení, kvůli kterému, byste to teoreticky mohl po nějaké době reklamovat v případě zhoršení příjmu, jedna dvě reklamační jízdy k Vám  a výdělek je fuč. Ti pánové jsou taky živnostníci, mnohdy elektro revizáci a nikdy by Vám nedali na hromosvod anténu. Kdyby Vám chytla chalupa tak tu svou živnost můžou zabalit. Zákony, předpisy a nařízení jsou od toho, aby se dodržovaly, profesní čest a hrdost mnohým nedovolí experimentovat s bastlem, který nemusí mít dlouhé trvání, ale tím neříkám, že z mnohých nejsou jen montéři satelitů, abych ale nekřivdil, v mnohých lokalitách není jiná možnost. A závěrem, jsme národem kutilů, tak jste si to ukutil sám, ale mnohé výtvory na střechách spíš žádají profesionální přístup.


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti se zesílením a sloučením dvou antén.
« Odpověď #18 kdy: 10. 12. 2013, 12:33:23 »
 :) jaký dobrák v minulosti přišel montovat anténu či antény na hromosvod na střeše,to by mně zajímalo proč zrovna na hromosvod a ne běžně dnes oddálený hromosvod a samozřejmě antény umístit na jiný stožár od hromosvodu,ostatně diskutér David Kříž má jistě bohaté zkušenosti,pozeptejte se,protože to že anténu máte na hromosvodu se anténa stává součásti cesty kudy může sklouznout blesk a jestli tito lidé stojí o požár tak to je jistě nejlepší řešení jak k požáru přijíti  :D
jinými slovy se anténa stává součástí Hromosvodné - Bleskosvodné cesty ! a to i koaxialní kabel předně !!!
« Poslední změna: 10. 12. 2013, 12:38:13 od Karel Cibulka »
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti se zesílením a sloučením dvou antén.
« Odpověď #19 kdy: 10. 12. 2013, 13:45:28 »
Kdysi se antény uzemňovaly. Takže byly vlastně součástí hromosvodu. Já osobně mám několik let postavený stožár, který mám uzemněný. Podle dnešních norem špatně, podle starých norem jedině správně. Je fakt, že na hromosvodový stožár bych anténu nedával i proto, protože není tak betelně upevněný, jak já mám stožár. Dle mého názoru je úplně jedno, jak to je, protože když upere do baráku, tak je docela jedno, jestli mám tu anténu na hromosvodu, nebo 10m vedle. Když upere kousek dál, tak možná svede hromosvod náboj do země a možná mi to nezničí televizi. (pro vrtaly: za hromosvod si zaměňte bleskosvod)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Zkušenosti se zesílením a sloučením dvou antén.
« Odpověď #20 kdy: 10. 12. 2013, 14:44:46 »
"Dle mého názoru je úplně jedno, jak to je, protože když upere do baráku, tak je docela jedno, jestli mám tu anténu na hromosvodu, nebo 10m vedle. Když upere kousek dál, tak možná svede hromosvod náboj do země a možná mi to nezničí televizi. (pro vrtaly: za hromosvod si zaměňte bleskosvod)"

Až se něco stane, tak  (a to mi můžeš věřit, že je to pak jiné "tóčo" než před onou "dějinnou" událostí), to jedno (kam uhodilo) nebude! Přestaň  šířit tyto demagogie, které nemají s odborností nic společného! Zásadní věc je, pokud dojde k přímému úderu blesku do budovy, aby bylo vše dle příslušných norem, podložené RZ! Ostatní je pak podružné!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti se zesílením a sloučením dvou antén.
« Odpověď #21 kdy: 11. 12. 2013, 08:12:01 »
"Dle mého názoru je úplně jedno, jak to je, protože když upere do baráku, tak je docela jedno, jestli mám tu anténu na hromosvodu, nebo 10m vedle. Když upere kousek dál, tak možná svede hromosvod náboj do země a možná mi to nezničí televizi. (pro vrtaly: za hromosvod si zaměňte bleskosvod)"

Až se něco stane, tak  (a to mi můžeš věřit, že je to pak jiné "tóčo" než před onou "dějinnou" událostí), to jedno (kam uhodilo) nebude! Přestaň  šířit tyto demagogie, které nemají s odborností nic společného! Zásadní věc je, pokud dojde k přímému úderu blesku do budovy, aby bylo vše dle příslušných norem, podložené RZ! Ostatní je pak podružné!

Příspěvek začíná "Dle mého názoru". Tak se uklidni. Můj názor není etalon, je to jen můj názor.


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti se zesílením a sloučením dvou antén.
« Odpověď #22 kdy: 12. 12. 2013, 13:03:45 »
RZ tedy Revizní Zpráva je jakási STK vašeho blesko-hromosvodu a pokud toto zařízení máte nainstalováno tak je dobré mít platnou RZ pro případ bouřky,jinak vám bude kráceno škodné plnění díky zanedbání stavu bleskosvodu,za něj můžete vy  ;)
To už by bylo vhodnější Hromosvod nebo Bleskosvod zrušit úplně a nahlásit to pojišťovně protože bez hromo-bleskosvodu pojišťovna zaplatí plné pojistné krytí což paradox je ale je to tak  :D

http://www.youtube.com/watch?v=DH2DznfDq9g
« Poslední změna: 12. 12. 2013, 13:06:33 od Karel Cibulka »
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)