Autor Téma: LEMON 070 PVR 160GB  (Přečteno 11228 krát)

Pavel Dvořák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
LEMON 070 PVR 160GB
« kdy: 04. 05. 2010, 11:26:20 »
     Tento model mě zaujal svojí cenou 2.700,- Kč, dříve stál okolo 5.000,- Kč. Za tyto peníze by už stálo za to nahradit "obyčejný" set top box nahrávacím i u druhé televize. K první televizi jsem loni připojil FTE T250 a zatím velká spokojenost.
     Od výše uvedeného Lemonu jsem prostudoval návod a různé diskuse, ale potřeboval bych ještě vědět pár věcí :
 1) nezdá se mi pravděpodobné, že by nešlo vypnout napájení anteny + 5 V ( zatím to u každého set top boxu šlo vypnout )
 2) dá se měnit zobrazení např.4:3,16:9,Střed....... bude připojeno ke "skleněné" TV formát 4:3 takže potřebuji ten Střed ( nechci protáhlé hlavy ani černé pruhy po stranách )
 3) dá se skočit při přehrávání jedním tlačítkem o několik minut, aby se třeba reklamy nemusely "převíjet" rychloposuvem ( FTE T250 má skok o 5 minut )
Moc bych prosil jestli by nějaký majitel tohoto přístroje mohl odpovědět, ev. napsat své další postřehy.
Předem děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pavel Dvořák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LEMON 070 PVR 160GB
« Odpověď #1 kdy: 08. 05. 2010, 11:34:38 »
Jelikož nikdo neodpověděl, tak si po koupi odpovím sám kdyby to také v budoucnu někoho zajímalo.
- napájení anteny vypíná přístroj sám, není to nutno provádět ručně jako u jiných set top boxů
  ( mám připojeno velké síto bez zesilovače rovnou do vstupu anteny a žádná hláška o zkratu se na obrazovce neobjevuje )
- formát obrazu má možnosti 4:3, 16:9, 4:3 Letterbox
  Volbu Střed bohužel nemá, museli jsme se smířit s černými pruhy nahoře a dole ( použitá televize 4:3 ) při vysílání ve formátu 16:9
- skákání přes reklamy je výborně vyřešeno, čísla předvoleb fungují jako skok po minutách, jaké číslo stisknu, o tolik minut skočím dopředu ( tudíž přeskok reklamního bloku trvá cca 2 sec )
Již dopředu známá nectnost - přenos přes USB ( a zpět ) téměř v reálném čase ( jelikož to nebudu využívat, nevadí mi to, před koupí jsem o tom věděl - řešilo se to v různých diskusích )
Připojení k PC jsem nezkoušel, nepotřebuji to.
Pokud máte nějaký dotaz, napište.


Ondřej Caletka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • Oskarův Weblog
    • E-mail
Re: LEMON 070 PVR 160GB
« Odpověď #2 kdy: 10. 05. 2010, 09:13:13 »
- formát obrazu má možnosti 4:3, 16:9, 4:3 Letterbox
  Volbu Střed bohužel nemá, museli jsme se smířit s černými pruhy nahoře a dole ( použitá televize 4:3 ) při vysílání ve formátu 16:9
Není ta volba „Střed“ náhodou to samé, co volba 4:3 (bez Letterbox)? I když je možné, že konkrétně tento přijímač ctí příznaky přizpůsobení v MPEGovském streamu a nedovolí vám udělat Pan&Scan, pokud to není ve streamu zakódováno.


Pavel Dvořák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LEMON 070 PVR 160GB
« Odpověď #3 kdy: 10. 05. 2010, 11:31:02 »
Bohužel Pan&Scan zobrazit nelze. Byli jsme na to zvyklí ( vždy jsme oželeli zobrazení výsledků po straně např. u formule 1 ), ale obrazovka byla celá vyplněná. Ten mód  Letterbox má znatelně nižší kvalitu ( vyplývající z principu tohoto zobrazení ) - tak to nakonec vyhrálo při vysílání 16:9 zobrazení s černými pruhy nahoře a dole. Kvalita obrazu při tomto módu zobrazení a přes RGB je skutečně výtečná.


Martin Topol

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LEMON 070 PVR 160GB
« Odpověď #4 kdy: 10. 05. 2010, 14:19:58 »
Cena mi přišla skutečně dosti příznivá, takže jsem neodolal a před třemi dny LEMON 070 také koupil. Zatím celkem spokojenost. Ale jiný podobný stroj neznám a nemůžu tedy srovnávat nebo posoudit, o co jsem přišel.
Díky za tip na posuv v nahrávce pomocí numerických tlačítek, to je velmi užitečné a v návodu jsem jsem si nevšiml, že by o tom psali. Také možnost označit a vystříhat ze záznamu nežádoucí úseky mě mile překvapila.
Přenos po USB na flash a do PC jsem vyzkoušel a trvá opravdu nekonečně dlouho. Do PC ještě déle než na flash. Naštěstí to také moc využívat nebudu.
5V pro anténu je na konektorech tunerů trvale, dokonce i při Stand-by! Není pravda, že přístroj napájení sám odpojí. Pouze neprotestuje proti zkratu. Přitom zkratový proud je přes 250mA. Mám anténu rozbočenou na dvě TV, tak jsem jen vytáhl ze šuplíku jiný rozbočovač s jednou větví neprůchodnou pro napájení a hned bylo po starosti. Stand-by spotřeba klesla o 2W. I tak je klidový odběr poměrně vysoký - nějakých 8-9W

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pavel Dvořák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LEMON 070 PVR 160GB
« Odpověď #5 kdy: 12. 05. 2010, 10:50:15 »
Děkuji za upozornění. Vzal jsem měřák a to napětí 5 V tam skutečně je. Nenapadlo by mě, že to výrobce může takhle špatně vyřešit. Tak jsem mezi antenu a set top box zařadil napájecí výhybku ( bez napájení ), což je vlastně kondenzátor v cestě stejnosměrnému napětí. Pak už je vše v pořádku a zdroj v set top boxu není antenou-zkratem zatěžován.
Cena výhybky cca 60,- Kč.
Díky.