Autor Téma: Jsou tyto antény vhodné pro příjem MUX4 a RS7  (Přečteno 6286 krát)

Petr Koumar

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jsou tyto antény vhodné pro příjem MUX4 a RS7
« kdy: 16. 07. 2013, 15:17:10 »
Zdravím, jsou níže vypsané antény vhodné pro příjem Muliplexu 4 a Regionálního multiplexu 7 z Větrného Jeníkova?

http://dvb-t-anteny.heureka.cz/sito-antena-asp-8-bez-zesilovace_3/specifikace/
http://dvb-t-anteny.heureka.cz/antena-tv-sito-velke-polske-6-12-21-60k-13db-300oh/specifikace/
http://dvb-t-anteny.heureka.cz/solight-antena-venkovni-cx-4-max-zesileni-11db/specifikace/ (tato se mi zamlouvá nejvíce)

Předem děkuji za rady a ještě podotknu, že nechci nic drahého. Jsem od vysílače cca 10 km.
Televizor: Samsung UE40EH5000W
DVD přehrávač: LG DVX276
Multimediální centrum: Android TV Box CS918
Klávesnice: Logitech K400r
Reproduktorová soustava: Genius SW-F2.1 355

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Butes

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 550
  • DVB-T Ready-Krásné 100kW!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jsou tyto antény vhodné pro příjem MUX4 a RS7
« Odpověď #1 kdy: 16. 07. 2013, 15:29:11 »
Ani jedna není pro jakýkoliv příjem vhodná. Vybírejte tady: http://televiznianteny.com/
DVB-T Krásné 32k 34k 39k, Andrlův Chlum 45k
Phillips 32PFL7406K, Leadtek WinFast DTV1800H
DVB-S Astra 19,2°E 23,5°E; Philips 32PFL7406K
DAB Technisat DigitRadio 210 IR
FM Philips LX600


danioel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jsou tyto antény vhodné pro příjem MUX4 a RS7
« Odpověď #2 kdy: 16. 07. 2013, 15:42:28 »
Zdravím, jsou níže vypsané antény vhodné pro příjem Muliplexu 4 a Regionálního multiplexu 7 z Větrného Jeníkova?

http://dvb-t-anteny.heureka.cz/sito-antena-asp-8-bez-zesilovace_3/specifikace/
http://dvb-t-anteny.heureka.cz/antena-tv-sito-velke-polske-6-12-21-60k-13db-300oh/specifikace/
http://dvb-t-anteny.heureka.cz/solight-antena-venkovni-cx-4-max-zesileni-11db/specifikace/ (tato se mi zamlouvá nejvíce)

Předem děkuji za rady a ještě podotknu, že nechci nic drahého. Jsem od vysílače cca 10 km.
Dle vlastních zkušeností se to takto říct nedá. Záleží na Vašem příjmu, ale osobně bych polskou anténu nekupoval. Sám jsem experimentoval a než bych si pozval odborníka jsem polské síto od značky Emos koupil a namontoval na střechu. Sice to na to chytám, ale jsou časté výpadky a není to ono. Jako druhý pokus jsem koupil směrovou anténu s velkým ziskem za 1 000 Kč a ta MUX4 nechytí vůbec, ale RS7 není problém. Tak na po třetí když jsem doma natahal nové rozvody ke každé TV zvlášť, koupil externí zesilovač, slučovač a namontoval zpátky zase to polské síto tak se to zlepšilo, ale stále to není ono. Tak jsem si pozval odbornou firmu s měřákem ať mi tam dají anténu která bude na 100% fungovat. No uvidíme dneska mají přijít. Vím že mě někteří asi ukamenují, a řeknou že poslední bod jsem měl udělat hned. Já to vím, ale jsem prostě domácí kutil a nejdřív si to rád zkusím sám a pak když to nejde zvu odborníka. Na druhou stranu kdyby tam firma přijela hned a viděla to jak tam byli tahané kabely od minulých majitelů domu, tak bych se asi nedoplatil za celkové rozvody.


Petr Koumar

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jsou tyto antény vhodné pro příjem MUX4 a RS7
« Odpověď #3 kdy: 16. 07. 2013, 16:07:18 »
Já bych to síto právě zkusil, protože doma na střeše už jedno s předzesilovačem máme, je starý skoro 20 let a v pohodě na něj přijímáme Mux 1 -3 z Krásného. Tenkrát stálo 200 Kč a příjem je bez problémů. Zkoušeli jsme ho taky na zkoušku otočit na směr Jeníkov a tam jsme dosáhli signálu 98% a obraz jak vínko a bez kostiček. Takže bych to viděl, že by to mělo bejt v cajku :D. Asi to zkusím.
Televizor: Samsung UE40EH5000W
DVD přehrávač: LG DVX276
Multimediální centrum: Android TV Box CS918
Klávesnice: Logitech K400r
Reproduktorová soustava: Genius SW-F2.1 355


Dolinak

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
    • Zobrazit profil
Re:Jsou tyto antény vhodné pro příjem MUX4 a RS7
« Odpověď #4 kdy: 16. 07. 2013, 16:19:21 »
Po demontáži původního zesilovače (pokud tam je) je anténa použitelná v místech s dobrým pokrytím. Akorát je třeba počítat se špatnou mechanickou kvalitou. Proste se dříve rozpadne, nebo přestane správně plnit svou funkci.
Ve čtyřech letech mi můj první obvod se žárovkou a plochou baterkou nefungoval.

Ten drát byl SMALTOVANÝ!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jsou tyto antény vhodné pro příjem MUX4 a RS7
« Odpověď #5 kdy: 16. 07. 2013, 16:55:20 »
Já bych to síto právě zkusil, protože doma na střeše už jedno s předzesilovačem máme, je starý skoro 20 let a v pohodě na něj přijímáme Mux 1 -3 z Krásného. Tenkrát stálo 200 Kč a příjem je bez problémů. Zkoušeli jsme ho taky na zkoušku otočit na směr Jeníkov a tam jsme dosáhli signálu 98% a obraz jak vínko a bez kostiček. Takže bych to viděl, že by to mělo bejt v cajku :D. Asi to zkusím.
Tak zkoušej, ona ta hlavní zábava nastane při slučování...  ;)


Petr Koumar

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jsou tyto antény vhodné pro příjem MUX4 a RS7
« Odpověď #6 kdy: 16. 07. 2013, 18:16:05 »
Já bych to síto právě zkusil, protože doma na střeše už jedno s předzesilovačem máme, je starý skoro 20 let a v pohodě na něj přijímáme Mux 1 -3 z Krásného. Tenkrát stálo 200 Kč a příjem je bez problémů. Zkoušeli jsme ho taky na zkoušku otočit na směr Jeníkov a tam jsme dosáhli signálu 98% a obraz jak vínko a bez kostiček. Takže bych to viděl, že by to mělo bejt v cajku :D. Asi to zkusím.
Tak zkoušej, ona ta hlavní zábava nastane při slučování...  ;)
Slucovac tam mame az pro 3 anteny, takze by problem snad byt nemel, ne? :D
Televizor: Samsung UE40EH5000W
DVD přehrávač: LG DVX276
Multimediální centrum: Android TV Box CS918
Klávesnice: Logitech K400r
Reproduktorová soustava: Genius SW-F2.1 355


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Jsou tyto antény vhodné pro příjem MUX4 a RS7
« Odpověď #7 kdy: 16. 07. 2013, 18:36:57 »
Já bych to síto právě zkusil, protože doma na střeše už jedno s předzesilovačem máme, je starý skoro 20 let a v pohodě na něj přijímáme Mux 1 -3 z Krásného. Tenkrát stálo 200 Kč a příjem je bez problémů. Zkoušeli jsme ho taky na zkoušku otočit na směr Jeníkov a tam jsme dosáhli signálu 98% a obraz jak vínko a bez kostiček. Takže bych to viděl, že by to mělo bejt v cajku :D. Asi to zkusím.
Tak zkoušej, ona ta hlavní zábava nastane při slučování...  ;)
Slucovac tam mame az pro 3 anteny, takze by problem snad byt nemel, ne? :D
jasněže nééé !


Petr Koumar

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jsou tyto antény vhodné pro příjem MUX4 a RS7
« Odpověď #8 kdy: 16. 07. 2013, 19:07:22 »
Já bych to síto právě zkusil, protože doma na střeše už jedno s předzesilovačem máme, je starý skoro 20 let a v pohodě na něj přijímáme Mux 1 -3 z Krásného. Tenkrát stálo 200 Kč a příjem je bez problémů. Zkoušeli jsme ho taky na zkoušku otočit na směr Jeníkov a tam jsme dosáhli signálu 98% a obraz jak vínko a bez kostiček. Takže bych to viděl, že by to mělo bejt v cajku :D. Asi to zkusím.
Tak zkoušej, ona ta hlavní zábava nastane při slučování...  ;)
Slucovac tam mame az pro 3 anteny, takze by problem snad byt nemel, ne? :D
jasněže nééé !
Bezva :D A ještě ušetřím za technika :D
Televizor: Samsung UE40EH5000W
DVD přehrávač: LG DVX276
Multimediální centrum: Android TV Box CS918
Klávesnice: Logitech K400r
Reproduktorová soustava: Genius SW-F2.1 355


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:Jsou tyto antény vhodné pro příjem MUX4 a RS7
« Odpověď #9 kdy: 16. 07. 2013, 21:35:26 »
Petr Koumar: Řešením je instalace další antény pro příjem z VJ. Předem zapomeňte na ty Vámi linkované a poohlédněte se po opravdových anténách (viz např. příspěvek od Butese). Obě antény je skutečně potřeba sloučit, ovšem selektivně. Bez urážky však zřejmě vůbec netušíte o čem takové slučování je (pokud ano, nepsal byste dotaz tohoto typu). Proto Vám doporučuji obrátit se na zkušeného anténáře, popř. se alespoň poradit ve specializované prodejně (electroworld, kaufland, apod. nejsou specializované prodejny).