Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 534997 krát)

Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1050 kdy: 01. 09. 2013, 14:21:26 »
Zdá se že ČRa se rozhodli nezůstat pozadu a program Sport 5 se chová stejně jako SD programy v pařízkově muxu4, alespoň u mě v DVBVieweru a avidemuxu :(
« Poslední změna: 01. 09. 2013, 14:26:29 od Tech7 »
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1051 kdy: 01. 09. 2013, 15:12:51 »
Zdá se že ČRa se rozhodli nezůstat pozadu a program Sport 5 se chová stejně jako SD programy v pařízkově muxu4, alespoň u mě v DVBVieweru a avidemuxu :(
Tak to je paráda,já nemohu posoudit,to nenaladím.


standa standa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1052 kdy: 01. 09. 2013, 17:41:22 »
... no fakt, že jo..... Zkoušel sem to teď na Technisatu, a vážně se to drbe.
« Poslední změna: 01. 09. 2013, 17:48:45 od standa standa »


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1053 kdy: 01. 09. 2013, 18:23:29 »
Sharp ok,nic se netrha ci jine neduhy.Ted jsem to bedlive zkoumal.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1054 kdy: 01. 09. 2013, 23:34:35 »
Tak to mě mrzí,že ten sport 5 nepřijímám,hned bych volal do č ra a zajímalo by mě,jak by ony k tomu přistupovaly.A to začalo právě vysílat,nebo to vysílá už déle a dříve to nezlobilo?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1055 kdy: 01. 09. 2013, 23:47:38 »
K trhání až kostkování ČT:D se připojuji. Náhodou jsme dnes sledovali Nesmrtelnou tetu, přičemž chyby v obraze byly zcela zřetelné. (TV Panasonic.) Už jsem si jich, ale v menší míře, povšimnul v sobotu. Nicméně - prostě jsou tam! Takže ať žije PD či DB!!! Jen tak dále ;)


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1056 kdy: 02. 09. 2013, 14:38:40 »
Volal jsem do ČT ohledně kvality jak D tak i programů v HD.Jak z rozvoru vyplinulo,tak asi nejsem sám kdo tam volal.No a co mi bylo sděleno,že chtěli vysílat pomocí mux 1 ,ale že jim ČTU nepřidělil volnou kapacitu a že věří,že to bude do budoucna lepší .Vše se projednává.Takže buď nepoužívat,nesledovat a nebo se spokojit s paskvilem.Přitom čra prý kapacitu volnou mají a chtěli už vysílat nejen v HD ,ale i vybudovat síť T 2.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1057 kdy: 02. 09. 2013, 18:26:04 »
Volal jsem do ČT ohledně kvality jak D tak i programů v HD.Jak z rozvoru vyplinulo,tak asi nejsem sám kdo tam volal.No a co mi bylo sděleno,že chtěli vysílat pomocí mux 1 ,ale že jim ČTU nepřidělil volnou kapacitu a že věří,že to bude do budoucna lepší .Vše se projednává.Takže buď nepoužívat,nesledovat a nebo se spokojit s paskvilem.Přitom čra prý kapacitu volnou mají a chtěli už vysílat nejen v HD ,ale i vybudovat síť T 2.
To by mě zajímalo, co tím chtěl básník říct - chtěli vysílat v muxu1.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1058 kdy: 02. 09. 2013, 19:46:15 »
Volal jsem do ČT ohledně kvality jak D tak i programů v HD.Jak z rozvoru vyplinulo,tak asi nejsem sám kdo tam volal.No a co mi bylo sděleno,že chtěli vysílat pomocí mux 1 ,ale že jim ČTU nepřidělil volnou kapacitu a že věří,že to bude do budoucna lepší .Vše se projednává.Takže buď nepoužívat,nesledovat a nebo se spokojit s paskvilem.Přitom čra prý kapacitu volnou mají a chtěli už vysílat nejen v HD ,ale i vybudovat síť T 2.
To by mě zajímalo, co tím chtěl básník říct - chtěli vysílat v muxu1.
To taky nevím,jestli myslel ten dotyčný to D .To co mi řekl,to jsem napsal,víc se o tom nechtěl bavit.To co jsem napsal o čra ,mám zase od nich.V podstatě mi to přišlo jako odpověď od novy.Příjde mi to,že to je všechno jen fakt o penězích.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1059 kdy: 04. 09. 2013, 07:10:01 »
Tak jsem se dnes po ráno shodou okolností poněkud více zadíval s dcerou na Déčko. Nooo... samá kostka v každém rychlejším pohybu, dokonce i v běžných prolínačkách obrazu! A v jednu chvíli se obraz na cca 2-3 s úplně zastavil, prostě fotka. Pak se rozpadl na x kostiček, než vzápětí naběl do normálního (no, normálního...?) stavu. Něco takového jsem neviděl ani při nejhorším datovém toku třeba na Šlágru nebo Óčku v muxu 3! To jsem zvědav, co s tím bude milé vedení ČT dělat, o operetátorovi amatérského paskvilu RS7/MPX1a, co má přece vše nastaveno naprosto v pořádku, nemluvě >:( 


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1060 kdy: 04. 09. 2013, 08:35:13 »
Tak jsem se dnes po ráno shodou okolností poněkud více zadíval s dcerou na Déčko. Nooo... samá kostka v každém rychlejším pohybu, dokonce i v běžných prolínačkách obrazu! A v jednu chvíli se obraz na cca 2-3 s úplně zastavil, prostě fotka. Pak se rozpadl na x kostiček, než vzápětí naběl do normálního (no, normálního...?) stavu. Něco takového jsem neviděl ani při nejhorším datovém toku třeba na Šlágru nebo Óčku v muxu 3! To jsem zvědav, co s tím bude milé vedení ČT dělat, o operetátorovi amatérského paskvilu RS7/MPX1a, co má přece vše nastaveno naprosto v pořádku, nemluvě >:(
Já myslím,že s tím jak se zdá nebudou dělat nic,muselo by si stěžovat plno lidí a ty to neudělaj.Lidem stačí poslouchat snad jen zvuk a říkat jak jim to krásně hraje.


Hanzi Hakenschmidt

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1061 kdy: 04. 09. 2013, 13:17:31 »
pouze poznánka
- příjem MUX 4. vodárna Teplice
- pokud jsem měl přijímač Technisat DIGIPAL 2. tak se obraz škubal
- nyní TV samsug F5300, obraz jako víno, testovací funkce TV nehlásí žádný problém se signálem,
- jediné čeho jsem si všimnul, že na mux 4 je větší datový tok než např. na mux1 až Mux3


Ondřej Caletka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • Oskarův Weblog
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1062 kdy: 04. 09. 2013, 13:23:58 »
K trhání až kostkování ČT:D se připojuji. Náhodou jsme dnes sledovali Nesmrtelnou tetu, přičemž chyby v obraze byly zcela zřetelné. (TV Panasonic.) Už jsem si jich, ale v menší míře, povšimnul v sobotu. Nicméně - prostě jsou tam! Takže ať žije PD či DB!!! Jen tak dále ;)
Já mám podezření, že to s chybami už vysílají, jinak si ti nedovedu vysvětlit. Na TV kartě je sice nenulový BER, ale počet neopravitelných chyb je stále nula. Přesto mi z karty vylézají TS rámce s nastaveným bitem Transport_error_indicator, který by měl nastavovat demodulátor, když zachytí neopravitelnou chybu. Zkoušel jsem dvě různé TV karty ze zcela různými chipsety a obě dávají stejný výsledek, takže je nepravděpodobné, že by karty nesprávně hlásily počet neopravitelných chyb. Tak jestli třeba nemají špinavé optické vlákno po kterém to TS tahají z Ostravy do Prahy… :)


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1063 kdy: 04. 09. 2013, 13:47:37 »
Já mám podezření, že to s chybami už vysílají, jinak si ti nedovedu vysvětlit. Na TV kartě je sice nenulový BER, ale počet neopravitelných chyb je stále nula. Přesto mi z karty vylézají TS rámce s nastaveným bitem Transport_error_indicator, který by měl nastavovat demodulátor, když zachytí neopravitelnou chybu. Zkoušel jsem dvě různé TV karty ze zcela různými chipsety a obě dávají stejný výsledek, takže je nepravděpodobné, že by karty nesprávně hlásily počet neopravitelných chyb. Tak jestli třeba nemají špinavé optické vlákno po kterém to TS tahají z Ostravy do Prahy… :)
Kdyby byla chyba při přenosu Praha-Ostrava, tak by se nejspíš týkala všech kanálů ČT, ne jen ČTD. Takže spíš jen mají blbě nastavený kodér.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1064 kdy: 04. 09. 2013, 15:00:39 »
Koukám,že byla nějaká konference pařízkovi skupiny,ale o tom,proč ten signál má tolik chyb ani zmínka,nebo jsem to přehlédl.Všichni jsou asi uplně slepý,že to nevidí,kvalita prostě klesá  totálně ve všem co se tu děje,proč?To  je tenhle národ opravdu tak tupej!!!!!!! Včera jsem opravoval lcd LG asi 4 roky staré a taky jsem za tu chvíli nepostřehl ,že by měl mux4 problém,ale věřím tomu,že kdybych se na to díval celý večer,tak to tam prostě bude.Zatím to bylo na všem sledovatelné.