Na proléznání Internetu a nahrávání DVB-T vůbec nejsou potřeba Windows. Mám na mém notebooku (před 3 lety kupovaný za 10 000 Kč) Linux a bez problémů DVB-T přijímám.
Konfigurace: Celeron 1,7 GHz, 2 GB RAM, 120 GB HDD, grafika integrovaný Intel, tuším X3100.
Takže docela vykopávka. Příjem DVB-T SD zvládá bez problémů i 2 pořady najednou (mám dvoutunerový USB tuner MSI Digivox DUO). Při třech pořadech (ze dvou multiplexů) už se začínají objevovat kostičky, ale to může být taky anténou, mám ten signál jen tak tak (klasický dvojbič bez zesilovače).
Na HD to ale nestačí, tedy alespoň ne na přehrávání, nahrávání je možná v pohodě (nemám možnost porovnat, ale když pustím už nahraný pořad v HD, tak se seká o hodně míň, než ten přehrávaný rovnou z vysílání)
Jestli použít starý nebo nový počítač - těžko říct. Je třeba mít na paměti, že při nahrávání bez rekomprese zabírá hodina vysílání asi 1,5 GB a starší počítače nemívají zrovna velké disky. Další věcí je spotřeba. Když si dnes vyberu nějaký levný úsporný počítač (např. nějaký netbook, nettop, htpc,...) tak bude mít nižší spotřebu než ekvivaletně výkonný starší počítač. I kdyby byl rozdíl jen 100 W (jako že často může být i několikanásobný), tak si na sebe velmi rychle může vydělat. Kdyby např. běžel 24/365, tak to dělá 4300 Kč / rok (ten rozdíl).
Ještě levnějším řešením je klasický set-top-box s nahráváním, v Protonu mají aktuálně jeden GoGen za 999 Kč (plus si k tomu koupit externí HDD nebo flash disk). Spotřebu neznám, ale tyhle přístroje se pohybují kolem 20 W, když započtu dlouhodobý průměr (tedy "idle" a "zátěž" dohromady), měl by se člověk dostat na jednotky wattů.