Autor Téma: V Liberci chytam pouze Cernou Studnici - proc ne Jested?  (Přečteno 5070 krát)

Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:V Liberci chytam pouze Cernou Studnici - proc ne Jested?
« Odpověď #15 kdy: 16. 02. 2013, 23:21:32 »
třeba by se s touhle anténou dal udělat zázrak, ale chtělo by si to pečlivě rozmyslet, jak to udělat, ale obávám se, že to není ve vašich silách. Máte ji správně nainstalovanou v horizontální poloze? Jednoduchý dipól na střeše by třeba udělal lepší službu, vysílače jsou skoro ve stejné přímce...
A jestli to pujde na ten dipol,sežente sitovku a dejte na střechu jen články bez sita.V Makru mají ta polská sita za 200Kč.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:V Liberci chytam pouze Cernou Studnici - proc ne Jested?
« Odpověď #16 kdy: 16. 02. 2013, 23:26:36 »
polská síta nebrat - lepší by možná bylo toto - http://www.televiznianteny.com/digi-pro-p12707.html
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:V Liberci chytam pouze Cernou Studnici - proc ne Jested?
« Odpověď #17 kdy: 16. 02. 2013, 23:38:42 »
A co takhle si pozvat firmu třeba od Liberce.tady jsou na DZ odkazy také a místo toho to co je koupeno jako pokojová anténa a místo toho ty peníze se daly firmě která se živí i instalací antén a má i měřák tak by uživatel byl dal než je nyní.a věděl by aspoň na čem je.raději ať mu to namontuje důvěryhodná firma a samozřejmě také sousedé mohou doporučit antenáře.pokud to uživatel nezná tak zbytečne si nekupje dalsi anteny ale at to necha na firmě s měřákem.ty mu doporučí přimo na místě vhodnou antenu na terenni profil.to je ma rada.nejsem na mistě tak raději pozvat firmu.
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:V Liberci chytam pouze Cernou Studnici - proc ne Jested?
« Odpověď #18 kdy: 17. 02. 2013, 00:27:29 »
Recenze antenářských firem zdejšich dle skušenosti uživatelů a hodnocení od jedné do pěti hvězdiček a podle toho pozvat tu firmu ktera se vam libi.to by bylo docela prinosné.to je tip.firmy tu jsou jen je ohodnotit jako např. Vysílače ktedré je možno také hodnotit.
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:V Liberci chytam pouze Cernou Studnici - proc ne Jested?
« Odpověď #19 kdy: 17. 02. 2013, 10:03:49 »
A co takhle si pozvat firmu třeba od Liberce.tady jsou na DZ odkazy také a místo toho to co je koupeno jako pokojová anténa a místo toho ty peníze se daly firmě která se živí i instalací antén a má i měřák tak by uživatel byl dal než je nyní.a věděl by aspoň na čem je.raději ať mu to namontuje důvěryhodná firma a samozřejmě také sousedé mohou doporučit antenáře.pokud to uživatel nezná tak zbytečne si nekupje dalsi anteny ale at to necha na firmě s měřákem.ty mu doporučí přimo na místě vhodnou antenu na terenni profil.to je ma rada.nejsem na mistě tak raději pozvat firmu.

Recenze antenářských firem zdejšich dle skušenosti uživatelů a hodnocení od jedné do pěti hvězdiček a podle toho pozvat tu firmu ktera se vam libi.to by bylo docela prinosné.to je tip.firmy tu jsou jen je ohodnotit jako např. Vysílače ktedré je možno také hodnotit.
Proč mám pocit, že jste byl při psaní těchto příspěvků silně ovíněn?  ;D ;D ;D
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:V Liberci chytam pouze Cernou Studnici - proc ne Jested?
« Odpověď #20 kdy: 17. 02. 2013, 14:59:30 »
A co takhle si pozvat firmu třeba od Liberce.tady jsou na DZ odkazy také a místo toho to co je koupeno jako pokojová anténa a místo toho ty peníze se daly firmě která se živí i instalací antén a má i měřák tak by uživatel byl dal než je nyní.a věděl by aspoň na čem je.raději ať mu to namontuje důvěryhodná firma a samozřejmě také sousedé mohou doporučit antenáře.pokud to uživatel nezná tak zbytečne si nekupje dalsi anteny ale at to necha na firmě s měřákem.ty mu doporučí přimo na místě vhodnou antenu na terenni profil.to je ma rada.nejsem na mistě tak raději pozvat firmu.

Recenze antenářských firem zdejšich dle skušenosti uživatelů a hodnocení od jedné do pěti hvězdiček a podle toho pozvat tu firmu ktera se vam libi.to by bylo docela prinosné.to je tip.firmy tu jsou jen je ohodnotit jako např. Vysílače ktedré je možno také hodnotit.
Proč mám pocit, že jste byl při psaní těchto příspěvků silně ovíněn?  ;D ;D ;D
Cibulka je pod vlivem pořád, stačí si přečíst více jeho textů. Většina z nich vypadá jak z nějakého špatného překladače, co nezvládá tok myšlenek a slovosled :D


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:V Liberci chytam pouze Cernou Studnici - proc ne Jested?
« Odpověď #21 kdy: 17. 02. 2013, 19:05:30 »
Podivejte se na to takhle.kopirovat doslova texty se mi nechce.to nechme tem kdo se neumi a nebo nechti vyjadrit at už z jakyhokoliv důvodu.já být ten tazatel tak z odpovědí vás všech »zblbnu« takže pokud tomu pisatel nerozumí což nemusí.prostě ho to nebaví,tak si hold nechá poradit od toho kdo to běžně dělá.toť vše.je pravda že výrazově působím kostrbatě ale jsem svuj! Kopírovat doslova umi kazdy ale proč to samý neříct svými slovy že O:-) rozhodně si nehraju na perfekcionistu.to ostatně nemám zájem. Děkuji Karel Cibulka
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:V Liberci chytam pouze Cernou Studnici - proc ne Jested?
« Odpověď #22 kdy: 18. 02. 2013, 12:35:40 »
Podivejte se na to takhle.kopirovat doslova texty se mi nechce.to nechme tem kdo se neumi a nebo nechti vyjadrit at už z jakyhokoliv důvodu.já být ten tazatel tak z odpovědí vás všech »zblbnu« takže pokud tomu pisatel nerozumí což nemusí.prostě ho to nebaví,tak si hold nechá poradit od toho kdo to běžně dělá.toť vše.je pravda že výrazově působím kostrbatě ale jsem svuj! Kopírovat doslova umi kazdy ale proč to samý neříct svými slovy že O:-) rozhodně si nehraju na perfekcionistu.to ostatně nemám zájem. Děkuji Karel Cibulka
To po vás nikdo ani nechce. Jen trochu toho respektu k našemu rodnému jazyku...
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


J T

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:V Liberci chytam pouze Cernou Studnici - proc ne Jested?
« Odpověď #23 kdy: 18. 02. 2013, 15:26:40 »
Já osobně bych situaci řešil následovně, ovšem podotýkám, vše je bez záruky jen odhad. 2 antény, směrovky, jedna s větším ziskem na Studnici, druhá menší zisk na Ještěd, za anténami slučovač. Vše bez zesilovačů ! Jsem v podobné situaci v Praze, kdy velkou Colorku mám na Cukrák (cca 10 km) a malou logaritmickou na vysílač MPX4 cca 2 km, který je opačným směrem. Za anténami následuje obyč širokopásmový slučovač a kvalitní sat koax 7mm cca 30 m až k přístroji. Pochopitelně žádný zesilovač či předzesilovač. Dle STB signál plný, kvalita 98% a vše bez jakýchkoliv problémů.
Ten Evolve nesmysl bych hodil po psech, dá se ještě akceptovat leda jako náhražková na cesty např. do karavanu.
« Poslední změna: 18. 02. 2013, 15:32:18 od J T »


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:V Liberci chytam pouze Cernou Studnici - proc ne Jested?
« Odpověď #24 kdy: 18. 02. 2013, 15:52:27 »
Já bych vcelku souhlasil až na ten širokopásmák,ten bych teda neriskoval. Že funguje u Vás neznamená že bude i jinde. Určitě bych si nechal udělat ten rest s tím že ta větev na MUX 4 bude průchozí. Pak nebude problém vyzkoušet vše i bez zesilovačů či předzesilovačů a v příp. potřeby si ho pak už jen dokoupit či nechat vyrobit.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:V Liberci chytam pouze Cernou Studnici - proc ne Jested?
« Odpověď #25 kdy: 18. 02. 2013, 21:43:07 »
V LBC bude mít jistě solidní prodejce 25 + REST skladem.