Autor Téma: Prasečinky, aneb otázka na tělo  (Přečteno 9156 krát)

Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Prasečinky, aneb otázka na tělo
« kdy: 04. 11. 2012, 16:45:12 »
Všichni přesně víme jak má vypadat STA, jenže většinou je třeba skloubit naše představy s peněženkou klienta, což je mnohdy zdrojem různých konstrukcí, nad kterými zde všichni zvracíme. Ale jak je to doopravdy? Uvažuji o Praze. Navrhnete řešení 5x kanálová vložka + 3x anténa atd. Cena řekněme cca 20 000 Kč za STA. Zákazník to ovšem nezaplatí a co teď, odmítnete, nebo vše pořešíte tak aby to hrálo, širokopásmově, bez ohledu na polaritu antény atd. Prostě zaměřit anténu tak, aby požadované muxy přijímala s dobrou úrovní i kvalitou za 3-4 tisíce? Kde jsou vaše hranice? Radši fungující anténa byť zdaleka ne podle vašich představ a nějaký výdělek, nebo odchod bez výdělku?  Jaké máte hranice, rodinný domek, nebo byt ano, 6-ti bytovka ano 20-ti bytovka už ne atd? (docela bych chtěl být u toho, jak někdo přesvědčuje důchodkyni v činžáku, že její anténa pro její byt musí být z KV atd- aspoň tak to vyznívá ve zdejších diskusích). Abyste se nebáli, ANO, někdy z důvodů ceny takové věci pro byty a menší rozvody dělám, pokud potřebé signály dodá jedna anténa mířící bůh ví kam v dostatečné kvalitě. Zároveň s tím vysvětluji situaci zákazníkovi, aby bylo jasné co jsem vlastně udělal a proč a jaké mohou nastat problémy. Tak a jsem na vás zvědav. ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jean-Valjean

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prasečinky, aneb otázka na tělo
« Odpověď #1 kdy: 04. 11. 2012, 16:54:36 »
Solidní anténář se nikdy nepodbízí cenou a nebere takové zakázky, kde nemůže za svoji práci ručit. Toto dělají patláci a klientům-šetřílkům pak jenom patří, když za ušetřené peníze dostanou aušus.


Jaroslav Zaprel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prasečinky, aneb otázka na tělo
« Odpověď #2 kdy: 04. 11. 2012, 17:54:08 »
Pokial je to STA, tak tam by mali byť všetky komponenty od káblov cez rozbočovače až po KV schválené pre STA (TKR) - v Česku ČTÚ ( na Slovensku TÚ SR). Antenár- (firma) môže znižovať cenu na úkor svojho zisku, ale nemal  by znižovať cenu na úkor komponentov. Inštalovať STA systémom ITA komponentov je najlepšia cesta si robiť v budúcnosti velké problémy, a zákazníkovi tiež.Musí existovať aj záruka a takisto aj " dobré meno firmy". O antireklame a zlom pocite zo zle vykonanej práci ani nehovorím .
Čiže žiadne posúvanie hraníc -čo sa týka technológie.
 


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Prasečinky, aneb otázka na tělo
« Odpověď #3 kdy: 04. 11. 2012, 21:09:26 »
Odborník se ptá? A vlastně koho? Zákazníků a neznalých? Nějak ten dotaz moc nechápu ...


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prasečinky, aneb otázka na tělo
« Odpověď #4 kdy: 05. 11. 2012, 10:43:37 »
Původní tazatel se ptá, jestli profíci taky odfláknou svoji práci, jenom proto, aby to bylo levnější. Profíci asi ne, ale "profíci" ano. Viz "kolísání českých programů.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Prasečinky, aneb otázka na tělo
« Odpověď #5 kdy: 05. 11. 2012, 11:52:46 »
Já se neptám na odfláknutí, ale na plně funkční levné řešení udělané na základě znalostí, zkušeností a vybavení měřící technikou, které je pro mě přijatelné pro případ menších objektů. Jistě, čekal jsem pár pomlouvačů, kteří to stejně dělají, ale zde si hrají na supertechniky, co žádnou anténu pod 15 tis. nepořídí, protože by nebyla udělána z dost profesionálních dílů, ale taky ohlasy těch co umí a dovedou si levnější řešení zdůvodnit a umí natolik, že za něj i ručí, no těch tu asi moc není.  Pro p. Jaroslav Zapřel, to už dávno neplatí.  Pro Jean-Valjean, pravděpodobně nemáte ani odvahu dát sem své jméno, ale jen přezdívku, i to o něčem svědčí. A pochopitelně se mi jedná o názory kvalitních anténařů, kteří opravdu umí i levně udělat kvalitní anténu a ručit za ní.


Jean-Valjean

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prasečinky, aneb otázka na tělo
« Odpověď #6 kdy: 05. 11. 2012, 13:00:23 »
Nechápu k čemu bych sem měl dávat svoje jméno? Ty seš asi na netu první den, když objevuješ Ameriku tím, že neznáš tzv. nickname neboli přezdívku (která je ostatně jako kolonka uvedená i v registračním formuláři).
A celkově ani moc nerozumím tomu, na co si vlastně hraješ - jestli někde bastlíš antény za dumpingové ceny a teď si to chceš sám před sebou obhájit? Nebo ti někdo sebral kšeft, když nabídnul nižší cenu? To si ale musíš vyřešit jinde a ne tady...


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Prasečinky, aneb otázka na tělo
« Odpověď #7 kdy: 05. 11. 2012, 13:20:58 »
Zajímají mě názory těch co něco umí, anonymové a chvástači ne.


Jean-Valjean

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prasečinky, aneb otázka na tělo
« Odpověď #8 kdy: 05. 11. 2012, 13:30:51 »
Ty seš tady úplně stejně anonymní jako já a tvoje jméno může být zrovnatak smyšlené jako moje. Takže vychladni. A vůbec - koho zajímá, jak bastlíš antény? Nikoho, to je věc zákazníka a tvoje. A max. ČOI, když něco uděláš nekvalitně a odmítneš to na vlastní náklady opravit. Téma zcela o ničem  :P


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Prasečinky, aneb otázka na tělo
« Odpověď #9 kdy: 05. 11. 2012, 13:54:08 »
Jenže já používám pravé jméno a nekydám na nikoho špínu jako vy coby anonym. Pod pravým jménem byste asi takový hrdina nebyl. Nebo jo?


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Prasečinky, aneb otázka na tělo
« Odpověď #10 kdy: 05. 11. 2012, 13:56:09 »
Stručně, věcně: Funkční STA nelze udělat z běžných komponet typu IVO nebo Teroz! Pokud má být zaručena bezproblémová funkčnost v delším časovém horizontu, tak se stejně nikdo použití KV nevyhne! Už jen kvůli selektivitě při slučování vedlejších kanálů z rozdílných směrů! Jestli si někdo myslí, že takovouto STA lze instalovat za cenu pět až šest tisíc korun, tak ten by měl tuto branži velmi rychle opustit! Naše firma již přeinstalovávala několik desítek STA po řádění takových anténářských zlatokopů, kteří použili komponenty vhodné, tak akorát do RD a nikoliv do STA o 100 ÚZ! Celá tato diskuse je prostě o ničem a uniká mi její smysl!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Prasečinky, aneb otázka na tělo
« Odpověď #11 kdy: 05. 11. 2012, 14:45:35 »
Ano, je to úplně zbytečné téma ... p.Dráb se musí rozhodnout především sám zda bude šidit a kam až to může šidit aby to ještě hrálo.  :D (antény, koax, zesilovač atd.) Ostatní je o domluvě se zákazníkem.

Jinak já osobně bych uvítal kvalitu po všech stránkách, ta mi bohužel nebyla ze strany instalátora ani nabídnuta ... Honem něco levně nafrkat, shrábnout peníze a honem pryč. Bohužel tohleto není můj styl. Rád si potrpím na kvalitu když už se to teda dělá a je ta možnost, rád si za ní samozřejmě připlatím. Ovšem většinou to není ani v nabídce ceníku dotyčného a ani v možnostech daného instalátora. Proto se do toho radši vrhnu osobně sám, aspoň vím co kupuju a vyberu si potřebnou kvalitu.

U PC to dělám rovněž tak ... zde se taky podvádí jak sviňa. Kolegu dokonce vyloženě ošidili o přídavnou zvukovou kartu - kdybych na to osobně nedohlíd a nevšiml si toho, tak prostě by se to zametlo pod koberec a jim by to pěkně zůstalo zaplaceno kolegou. (kolega tomu nerozumí pořizoval si 1.stroj, proto mě požádal abych na to dohlídl jako letitý znalec)

Jo, tak se dnes podniká dle vzoru výsostné ODS ... podvodníky a švindléře zavřít do basy a basta  :D


Jean-Valjean

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prasečinky, aneb otázka na tělo
« Odpověď #12 kdy: 05. 11. 2012, 14:49:48 »
Tebe zavřít do violy  >:(


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Prasečinky, aneb otázka na tělo
« Odpověď #13 kdy: 05. 11. 2012, 14:51:13 »
@pozemák: "Rád si potrpím na kvalitu...", fotky tvého bastlu na konkurenčním webu, o "kvalitě" nic neříkají! Papírové bedny na podlaze, od zeleniny,  na nich klubko nespecifikovaných komponent, přikrytých igelitem s logem "Kaufland", volně se povalující koax.... Tomu říkám "profi" práce!  :(
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!