Autor Téma: výběr antény  (Přečteno 7244 krát)

Sumss

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
výběr antény
« kdy: 06. 09. 2012, 13:47:39 »
Zdravím, rád bych vybral anténu na sledování dvb-t (nevím, zda se bude lišit typ antény, ale rád bych sledoval Novu a ČT v HD). Jedná se o umístění v obci Slatina (okres Kladno). Podle mapy pokrytí na digitalne.tv mi přišlo nejvhodnější využít "služeb" vysílače v Ústí nad Labem. Je sice dál než žižkovský, ale výškový profil je de facto pouze s jediným kopečkem, jinak bez překážek.
Info o vysílači je následující:

Vysílač:Buková hora
MUX 1:2:3
Výkon 50:50:50 dBW
Polarizace
Azimut k vysílači Buková hora 0o
Vzdálenost k vysílači 49 km
Slatina Kladno
Nadmořská výška 224 m

Jsem amatér, proto se ptám. Jakou zvolit anténu, popř.mám se obrátit spíše na odborníka?
Děkuji.

Tom

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:výběr antény
« Odpověď #1 kdy: 06. 09. 2012, 13:59:02 »
Výběr antény bez znalosti podmínek příjmu v daném místě je vždy tak trochu sázka do loterie. Záleží na síle signálu, odrazech, homogenitě pole atd.

Obecně lze doporučit pásmové antény typu x-color, ať už od českých nebo zahraničních výrobců. Kvalitní a za dobrou cenu jsou české antény Vaten, případně zahraniční Emme Esse (typ 40XD).

Pokud s instalací antén nemáte zkušenosti, je vždy lepší se obrátit na odborníka. Je to jen otázka priorit - zda to risknete sám s nejistým výsledkem, a nebo si připlatíte za profesionální instalaci, kdy byste měl mít jistotu co nejlepšího příjmu...
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


HAVRAN CZ

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:výběr antény
« Odpověď #2 kdy: 06. 09. 2012, 14:23:52 »
http://www.omko.cz/antena-v-hd-televes-21-69k-15db-moznost-prijmu-dvb-t/

Funguje s pravidla všude....Výborná - doporučuji.... :D


Sumss

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:výběr antény
« Odpověď #3 kdy: 06. 09. 2012, 15:01:18 »
Trošku jsem se toho obával, že bez měření je to loterie... Na kolik tak vyjde měření od odborníka?


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:výběr antény
« Odpověď #4 kdy: 06. 09. 2012, 18:26:22 »
http://www.omko.cz/antena-v-hd-televes-21-69k-15db-moznost-prijmu-dvb-t/

Funguje s pravidla všude....Výborná - doporučuji.... :D

Tak zrovna tuto anténu nebrat. Je to předražený nesmysl, klasická "krátká colorka" za poloviční (ne-li menší) cenu funguje lépe.

Jinak rychlé proměření od odborníka (včetně návrhu řešení - jakou anténu, na jaký vysílač směrovat atd.) může vyjít na cca. 500-1000 Kč, plus doprava.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ROHLA JAN

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
    • E-mail
venkovní anténa UHF - Buková hora
« Odpověď #5 kdy: 07. 09. 2012, 08:11:04 »
Tento vysílač je v našem regionu velmi populární, jeho signál je silný, kvalitní a hlavně níčím nerušený. Doporučuji klasické husté síto ( né nějaký polský šunt ), cenově cca. 450,- Kč nebo BU-119 ( cca. 550, - ), obě mám ihned k dispozici. Jinak měření signálu zvládnu za 350,-Kč + doprava 6,- Kč/km. Jsem z Kladna, v případě zájmu se na mne můžete s důvěrou obrátit......anteny-kladno@atlas.cz
Věnuji se problematice TV/R příjmu více než 25 let, není to mé hlavní zaměstnání, ale sem-tam někomu vycházím vstříc....


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:výběr antény
« Odpověď #6 kdy: 14. 10. 2012, 08:47:58 »
Pane Rohlo, a to jste nezaměstnaný,který podniká načerno? Materiál získáváte od nějakého "kámoše" bez DPH, auto z r.1960 Vám jezdí na vodu a necháváte se vyživovat nějakou bohatou vdovou??


dxpetr

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube Kanál
    • E-mail
Re:výběr antény
« Odpověď #7 kdy: 14. 10. 2012, 10:37:20 »
Pane Rohlo, a to jste nezaměstnaný,který podniká načerno? Materiál získáváte od nějakého "kámoše" bez DPH, auto z r.1960 Vám jezdí na vodu a necháváte se vyživovat nějakou bohatou vdovou??

....... Nene je zamestnany a to ze v antenach podnika "na hobby urovni" verejne hlasa treba na aukru  :o
Viz:
Zabývám se též instalacemi antén pozemního i satelitního příjmu. Sice na "hobby" úrovni ( nejsem firma a dělám to ve svém volném čase ), ale s profesionálním vybavením i znalostmi ( více než 20 let v oboru....)

No a o reklamu zadarmo se postara treba forum digizone, tak co se divite tem cenam  uciteli narodu :)
Bandscan
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=3293&usage=D&la=de
http://www.youtube.com/user/DXPETR
Tuner Sony XDR-F1HD  I2C mod
Antény: Korner: FM19.3 horizontal, 2xFM15.12 vertical, DAB 2x YAGI VATEN 14P


Roman Bárta

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 451
  • Tape deck - nádherná nostalgie....
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:výběr antény
« Odpověď #8 kdy: 14. 10. 2012, 20:37:15 »
Tazatel se zmínil,že by rád sledoval ČT a NOVU v HD. Zaměřil se na Bukovou Horu. Jak známo z Bukovky jede MUX 1,2,3,ale nic v HD. V HD vysílá MUX4,ale ten nemá nic společného s Bukovou Horou.  :o
DVB-T-
 k.33,58,55 Buková Hora, 25 Čer.Studnice, 30 Ústí n.Labem, 44 Louštín, 60 (38) Trutnov, RS7-50 Klínovec, 21 Ústí n. Labem, reg.síť 9-Most
             34,48,52-Krašov, 56, RS7-38, RS1-37- Plzeň
Dvb-s -0,8W, 5W, 5E, 13°E, 19,2°E, 23,5°E, 28,2°E + Skylink+Freesat
UPC Kabel
FM-Sony ST-SE 700


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:venkovní anténa UHF - Buková hora
« Odpověď #9 kdy: 15. 10. 2012, 09:17:37 »
Tento vysílač je v našem regionu velmi populární, jeho signál je silný, kvalitní a hlavně níčím nerušený. Doporučuji klasické husté síto ( né nějaký polský šunt ), cenově cca. 450,- Kč nebo BU-119 ( cca. 550, - ), obě mám ihned k dispozici. Jinak měření signálu zvládnu za 350,-Kč + doprava 6,- Kč/km. Jsem z Kladna, v případě zájmu se na mne můžete s důvěrou obrátit......anteny-kladno@atlas.cz

Som strašne zvedavý aké HD kanály z toho vysielača nameriate.....

Otázka znela - chcem sledovať Nova HD a ČT HD z vysielača Buková Hora - jednoduchá odpoveď od odborníka mala znieť: z tohto vysielača sa HD nevysiela (a sám ste si to mohol zistiť, pretože v otázke píšete že tam ide LEN Mux 1,2,3), ale príjem je teoreticky možný z.......,
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380