Autor Téma: Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?  (Přečteno 102376 krát)

Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #195 kdy: 27. 01. 2013, 19:20:48 »
nikdo ti přece diskutovat nezakazuje, nebo snad ano?
Každému se diskuze opravdu nezakazuje, ale možná to bude diskuze jako mezi Zemí a Marsem. Mezi otázkou a odpovědí uplyne přinejmenším několik minut.  :(
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #196 kdy: 27. 01. 2013, 19:40:45 »
filtr zakázaných výrazů a frází, který by automaticky blokoval příspěvky s nevhodným obsahem
No to je pěkná hloupost, pokud je blokováno jakékoliv slovo obsažené ve Slovníku spisovné češtiny. Osobně nechápu, proč by mohlo být takové slovo vůbec blokováno.
Ono když si pár lidí chce vzájemně zanadávat, tak klidně. Já to nečtu, ono už podle aury se dá poznat "kvalita" příspěvků.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #197 kdy: 27. 01. 2013, 19:58:16 »
Jsou tak šikovní diskutéři, kteří i jen s obsahem Slovníku spisovné češtiny dokáží deklasovat kohokoliv, že by se bál vyjít na ulici. Ono ani tak nejde o slova samotná, ale jejich spojení a výsledný tón narážky. Zlý úmysl bohužel dokáže zneužít i zcela normální slova. :'(
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #198 kdy: 27. 01. 2013, 20:38:16 »
Jsou tak šikovní diskutéři, kteří i jen s obsahem Slovníku spisovné češtiny dokáží deklasovat kohokoliv, že by se bál vyjít na ulici. Ono ani tak nejde o slova samotná, ale jejich spojení a výsledný tón narážky. Zlý úmysl bohužel dokáže zneužít i zcela normální slova. :'(

Tak jistě. Veškeré jazykové filtry jsou naprosto o ničem... Mně naopak se v posledním týdnu minimálně 3x stalo, že jsem použil celkem normální větu, např.   ,, To je, ale b-l-b-e-j, film..." Na čež mi to radostně červeně vypsalo : ,,Použil jste zakázané slovo b-l-b a proto váš příspěvek nebude přijat...A já to prostě jak starý v-ů-l musel nahradit slovy :. ,,To je tedy fakt, ale hloupej film..." A přitom jsem nikomu a ničemu nenadával... Jen jsem vyjádřil svůj názor, že nějaké dílko považuji za b-l-b-o-u-č-k-é... Ach, jo...
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #199 kdy: 27. 01. 2013, 21:40:50 »
Jsou tak šikovní diskutéři, kteří i jen s obsahem Slovníku spisovné češtiny dokáží deklasovat kohokoliv, že by se bál vyjít na ulici. Ono ani tak nejde o slova samotná, ale jejich spojení a výsledný tón narážky. Zlý úmysl bohužel dokáže zneužít i zcela normální slova. :'(

Tak jistě. Veškeré jazykové filtry jsou naprosto o ničem... Mně naopak se v posledním týdnu minimálně 3x stalo, že jsem použil celkem normální větu, např.   ,, To je, ale b-l-b-e-j, film..." Na čež mi to radostně červeně vypsalo : ,,Použil jste zakázané slovo b-l-b a proto váš příspěvek nebude přijat...A já to prostě jak starý v-ů-l musel nahradit slovy :. ,,To je tedy fakt, ale hloupej film..." A přitom jsem nikomu a ničemu nenadával... Jen jsem vyjádřil svůj názor, že nějaké dílko považuji za b-l-b-o-u-č-k-é... Ach, jo...

ono stačí použít slovo opi.ce nebo knih.ovna :) samozřejmě bez teček :D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #200 kdy: 27. 01. 2013, 21:47:39 »
Fakt je ten, že každé slovo je možné rozdělit mezerami nebo pomlčkami, a to už je na jakýkoliv filtr příliš složité. "Utahování šroubů" na internetových diskusích je fenomén dnešní doby. Už jsem přestal diskutovat na několika webech, protože vyžadují registraci pod celým jménem a poskytnutí osobních údajů. V takovém případě je mi osobní svoboda a bezpečnost milejší než možnost diskuse. Třeba na Neviditelném psu se to projevilo zcela drasticky. Přitom to byl docela zajímavý web. Stejně tak třeba Technet. Dnes jsou diskuse na těchto webech téměř mrtvé. Zvyšování kvality diskusí, kterou webmastři zavádění těchto opatření zdůvodňují, tak paradoxně vede spíš k jejich likvidaci. Přitom nejlepším způsobem jak se zbavit nežádoucích elementů v diskusi je, si jich nevšímat.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #201 kdy: 27. 01. 2013, 23:14:29 »
Na původní titulek musím dnes odpovědět : NELÍBÍ!!!!

A jak napsal Enik, asi sem budu chodit jen pro prohlížení archivu, normálně diskutovat se tady už nedá. Rád přenechám žezlo hosta s největším počtem příspěvků samotnému moderátorovi.  ;D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #202 kdy: 28. 01. 2013, 11:25:21 »
Bohužel - i já se musím přidat. To, co redakce nyní zvolila i pro diskuzní fórum, je nesmyslně omezující opatření, které odradí mnohé, aby sem něco psali. Proč mají slušně diskutující návštěvníci (a těch je většina) být biti za TKRtechniky, Pitomce a podobná individua, které by přece stačilo průběžně vymazávat?! Nynější moderování stejně vede k tomu, že někdo z redakce DigiZony musí všechny příspěvky číst, tak jej čtěte a "otravy" záhy mažte. Zkrátka a dobře - velmi se mně redakční "opatření" nelíbí a nejspíš skončím jako Pamětník, totiž že si budu (možná-snad) akorát pročítat archív...  :(


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #203 kdy: 28. 01. 2013, 12:57:10 »
Pánové, tak snad už je to OK.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #204 kdy: 28. 01. 2013, 13:03:29 »
Misto rucni kontroly prispevku bych uvital automatickou pauzu mezi prispevky od stejneho uzivatele ve stejnem vlakne. Napriklad, prvni prispevek ihned, druhy prispevek az za pul hodiny od prvniho, treti pripsevek az za hodinu od druheho a skoncilo by to treba na 8 hodinach a pri 24 h necinnosti by se pocitadlo vynulovalo. Myslim, ze tem co maji co rict k veci by toto omezeni nevadilo. Naopak by to zchladilo horke hlavy, tedy by to potlacilo typickou hadku dvou uzivatelu (kdy casto ma jeden pravdu a druhy jen ryje a urazi).


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #205 kdy: 28. 01. 2013, 13:12:17 »
Pánové, tak snad už je to OK.
Možná nebudu přesný, případně mě opravte.
Nyní tedy je (bude) následující stav?

Moderátor čte všechny příspěvky a maže ty, které jsou „neslušné“?

Na jednu stranu je to silný nástroj a komfortní přístup ke čtenářům, na druhou stranu to jistě znamená velký úkol pro moderátory. Obávám se, že se nedá udržet dlouhodobě. Nastoupí pak třeba posílení funkce zakladatelům jednotlivých témat?
(Nyní mají možnost téma smazat, což je nepraktické u rozsáhlejších témat s mnoha podnětnými příspěvky).


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #206 kdy: 28. 01. 2013, 13:16:48 »
Misto rucni kontroly prispevku bych uvital automatickou pauzu mezi prispevky od stejneho uzivatele ve stejnem vlakne. Napriklad, prvni prispevek ihned, druhy prispevek az za pul hodiny od prvniho, treti pripsevek az za hodinu od druheho a skoncilo by to treba na 8 hodinach a pri 24 h necinnosti by se pocitadlo vynulovalo. Myslim, ze tem co maji co rict k veci by toto omezeni nevadilo. Naopak by to zchladilo horke hlavy, tedy by to potlacilo typickou hadku dvou uzivatelu (kdy casto ma jeden pravdu a druhy jen ryje a urazi).
Líbí se mi to, pokud by byla vyřešena situace, kdy napíšu příspěvek, a jakmile ho dám Poslat, vidím nový příspěvek od jiného uživatele, na který chci reagovat (přesně můj případ nyní). Pokud bych měl čekat někdy i delší dobu, už se asi k napsání příspěvku nevrátím. Za (půl)hodinu už budu úplně jinde a budu mít jiné starosti :(

Varianta k postupu navrženém "ivovi":
- zakladatel tématu by mohl odpovídat libovolně, často (když si rejpal založí téma, aby mohl jen nadávat, nikdo mu do něj nebude odpovídat)
« Poslední změna: 28. 01. 2013, 13:20:42 od Petr Svoboda »


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #207 kdy: 28. 01. 2013, 13:23:28 »
Citace
Misto rucni kontroly prispevku bych uvital automatickou pauzu mezi prispevky od stejneho uzivatele ve stejnem vlakne. Napriklad, prvni prispevek ihned, druhy prispevek az za pul hodiny od prvniho, treti pripsevek az za hodinu...
Myslím si, že by to mohlo být problematické ve chvíli, kdy ten, kdo odpovídá na dotaz potřebuje tazatele požádat o doplňující informace. Tímto způsobem by nemohl odpovědět hned a navíc ne každý by se po určitém časovém úseku vracel aby odpověděl.
Mě by ale kupříkladu nevadilo diskutovat pod plnými jmény. Chovám-li se slušně, klidně budu diskutovat pod svým jménem. Pokud mě někdo jiný přesvědčí, že se mýlím, rád přiznám svůj omyl a nestydím se za něj. Od toho tady přeci diskuze jsou abychom se učili a vzájemně si doplňovali znalosti. Nikdo není vševědoucí a občas se i mistr tesař utne, natož nadšenec. K vysvětlení vlastního názoru přeci nepotřebuji silná a urážlivá slova. No a ten, kdo se slušně chovat neumí a chce jen znepříjemňovat život ostatním by si to pod svým jménem snad rozmyslel.
Planar IT-15T2.


Sedlisky

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil


Lukáš Bartoň

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #209 kdy: 28. 01. 2013, 13:59:21 »
já píši pod svým jménem a nemám s tím problém, ale takovéto lustrování je horší jako za dob STB