Autor Téma: Schvalování názorů  (Přečteno 8002 krát)

Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Schvalování názorů
« kdy: 03. 09. 2011, 10:39:35 »
Už delší dobu se pozastavuji nad skutečností, že redakce Digizony z nějakých "záhadných důvodů" (ty, které oficiálně redakce uvádí, jsou vůči povinně registrovaným, s prominutím, nicotnými frázemi), které mi nehodlala ani na e-mail sdělit, "cenzuruje" příspěvky pod články uváděnými na hlavní straně. A redaktoři odmítli reagovat i na dotaz, jak dlouho takovéto sledování autora trvá. Mám tím na mysli schvalování příspěvků nás ne přiliš ve vzdálené době "nově příchozích". Ač jsem se s takovýmto podle mého názoru nesmyslem nikde dosud nesetkal (i když, pravda, registruji se zcela výjimečně, je-li to podmínkou psaní; obsah webu mne musí opravdu velmi zajímat, a takové jsou v mé evidenci pouze dva), nadto v situaci, kdy stejně každý, kdo svým názorem přispěje do diskuze, musí být zeregistrovaný a do sekce "Diskuzní fórum" můžeme psát bez svolení přímo, snažil jsem se tyto podmínky respektovat i chápat. Ostatně co taky jiného můžu (můžeme) dělat, že ano ;).  Přesto jsem redakci žádal, aby se na věc podívali taky trochu jinak, protože příspěvky schválí, jak kdy, někdy třeba teprve až po třech dnech, kdy mezitím článek zapadl do tenat historie, a vstup (názor) takto přidaný působí docela scestně... Jako například včera pod článkem "Na Ostravsku začíná státní kampaň k listopadovému vypínání analogu"

V 16:52 jsem napsal: ČT přece ukončí analogové vysílání již 31.10.2011. To znamená např. Hošťálkovice K31. Nebo zase nějaká změna...?

V 16:57 napsal Lumír L: Na Hošťálkovicích dojde k vypnutí ČT1 na K31 ne až posledního listopadu, ale už 31. října! Nova na kanále R1 a K42 spolu s Primou na K48 vypnou už 11. listopadu a nikoliv, poslední listopadový den, jak je uvedeno v aktualitě!
Lysá Hora, tam dojde k vypnutí analogové Novy na K52 rovněž k 11. 11. 2011.

Toto datum je rovněž (dle TPP) určeno, jako ukončení přechodu analog - digitál!

PROSÍM O URYCHLENOU OPRAVU, aby nedocházelo k matení tv diváků a ostatních v ÚO Ostrava!!

 
V 17:35 opět napsal Lumír L. v reakci na můj tou dobou již povolený vstup ze 16.52: Umíš číst? Co asi píšu ve svém příspěvku? Termíny platí, jen redakce to asi popletla.

V 17:57 jsem reagoval na Lumíra L.: Já číst umím. Ale nemůžu za to, že milá redakce mé příspěvky neustále schvaluje, než je pustí na oči i jiným. Tento systém u registrovaných návštěvníků Digizone, třebaže dejme tomu relativně nových, nechápu, navíc za situace, kdy v diskuzním fóru můžeme psát rovnou, bez "cenzurování". Svůj vstup jsem napsal v 16.52, tvůj se objevil v 16.57. Takže jsem reagoval dříve. Důvod, proč to v reálu vypadá jinak, jako že neumím číst, je zkrátka zcela jinde - v redakci.
No a nyní můžu (můžeme) čekat, kdy se tato má rakce ve vláknu objeví... Třeba brzy, možná zítra... prostě jak kdy.


Dnes je sobota, 10.18 hodin a text výše uvedený, tzn. odpověď pro Lumíra L, stále není uvolněn k přečtení. Asi se redakci nelíbí, či co. :P Neboť mi svého času šéfredaktor Digizony přislíbil, že k této "cenzuře" budou přistupovat aktivněji - tedy rychleji. Leč nestalo se tak. A protože tento redakční přístup začínám pociťovat jako silně demotivující, respektive jednoznačně mířící do stavu, kdy člověka přestane bavit jakkoliv na články reagovat, když ani neví, jak dlouho bude podivností schvalování, ač povinně registrován, vystaven, když ani nechápe a není mu stranou tajemných slovních kliček objasněno, proč se takto děje, proč ona "dvojkolejnost" (pod články "cenzura", v diskuzích ne), proč a proč... Zkrátka - jaké máte zkušenosti s tímto "výdobytkem" Digizony, jaký máte na něj názor, jaké máte zkušenosti... prostě jak vnímáte toto opatření, tuto podmínku i vy ostatní?

S díky za názory PK.
« Poslední změna: 03. 09. 2011, 10:44:45 od Petr PetrK »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


david.kriz

  • Host
Re: Schvalování názorů
« Odpověď #1 kdy: 03. 09. 2011, 11:14:35 »
názory netřeba, je to normální technické opatření, příspěvek se schvaluje u nově registrovaných ručně až než dosáhne počtu 50ti. Je to ochrana proti provokatérům. Myslím, že pan Polák to tu uváděl kdysi před rokem či více, takže nci osobního v tom nehledat. Z toho důvodu jsou i dříve odeslané příspěvky zobrazeny až po pozdějších.


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Schvalování názorů
« Odpověď #2 kdy: 03. 09. 2011, 12:15:40 »
Bohatě by stačila povinná registrace s ověřováním přes e-mail, protože už to odradí případné pisálky-provokatéry, pro který je nepoměrně těžší zakládat nový účty, než pro admina je při spamu bloknout.


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Schvalování názorů
« Odpověď #3 kdy: 04. 09. 2011, 23:03:38 »
To tedy znamena, ze budu muset reagovat uplne na vsechno v maximalni mozne mire abych se dostal na tech 50? Protoze pokud chci reagovat v diskusi a moje reakce se zobrazi az druhy den, bude to vypadat stejne jako zde uvedeny pripad..


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Schvalování názorů
« Odpověď #4 kdy: 05. 09. 2011, 07:45:10 »
Mě takto prudily minimálně půl roku, schvalování den, dva, tři naprosto běžné. Myslím že některé příspěvky nejsou schválen dodnes. Je to taková specifická buzerace tohoto serveru ;) Ale doporučuji pokračovat, ten pocit vítězství pak stojí za to :D
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Schvalování názorů
« Odpověď #5 kdy: 05. 09. 2011, 08:43:21 »
Mě takto prudily minimálně půl roku, schvalování den, dva, tři naprosto běžné. Myslím že některé příspěvky nejsou schválen dodnes. Je to taková specifická buzerace tohoto serveru ;) Ale doporučuji pokračovat, ten pocit vítězství pak stojí za to :D

To je taková hloupoučká móda, co se objevila... Osobně by se mi libil spíše přístup, že by vše bylo povolené okamžitě. A prostě někdo by to vždy jednou za 24 hod. prohlédl a nežádoucí eventuálně smazal. Nikoli, že se musí čekat na schválení. Server radiotv.cz to má také. A když jdou hoší na pivo nebo na dovolenou, tak to tam visí neschválené třeba týden. Ovšem zdejší server má ,,bug" , který jsem objevil skoro ihned. A každý neschválený příspěvek dokáži v podstatě zobrazit. Už nevím, přesně, jak je postup, ale lze to. Musím si s ním chvilku pohrát, pokud si ho chci přečíst. Stačí nějaká kombinace jako zobrazit, ono to vyblije, že není schválen. Tak se dá na něj odpovědět. A v tom okamžiku se zobrazí. Nebo nějak takhle +/- to jde. Takže si čtu neschválené příspěvky zcela běžně, pokud si je chci přečíst,  sranda docela je na neschválený příspěvek opravdu odpovědět. Několikrát se stalo, že se změnil na schválený a tím byl dokud jsem se neodhlásil, pak se zase tuším stal neschváleným a jindy zase ta odpověď přeskočila na jiný příspěvek, který schválený byl, ale ke kterému nepatřila.





« Poslední změna: 05. 09. 2011, 08:45:12 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


fanda t.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Schvalování názorů
« Odpověď #6 kdy: 04. 11. 2011, 09:58:26 »
Dotaz pro redakci: kdy se dočkám zveřejnění svých příspěvků ze 3.11.2011 (17:48, 18:32 hod) pod článkem:

http://www.digizone.cz/aktuality/ct-1-hd-bude-od-brezna-vysilat-celodenne/


Dnes je 4.11.2011, 9:51 a stále nic. Takto se opravdu nedá diskutovat!


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Schvalování názorů
« Odpověď #7 kdy: 04. 11. 2011, 12:45:23 »
Dotaz pro redakci: kdy se dočkám zveřejnění svých příspěvků ze 3.11.2011 (17:48, 18:32 hod)

Dnes je 4.11.2011, 9:51 a stále nic. Takto se opravdu nedá diskutovat!
Nevím, zda to bylo schváleno před pár minutami, ale já ten příspěvek teď vidím....
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


fanda t.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Schvalování názorů
« Odpověď #8 kdy: 04. 11. 2011, 14:16:19 »
Po 18-ti hodinách? Ať si takovou "diskuzi" strčí pánové z Digizone za klobouk!  :-X


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Schvalování názorů
« Odpověď #9 kdy: 04. 11. 2011, 14:31:44 »
Po 18-ti hodinách? Ať si takovou "diskuzi" strčí pánové z Digizone za klobouk!  :-X
Já jsem jen komentoval :"Dnes je 4.11.2011, 9:51 a stále nic. Takto se opravdu nedá diskutovat!". V čase 12:45 jsem to viděl. Zda to bylo schváleno v době mezi 09:51 a 12:45, nebo se to jevilo jako neschválené jen Vám, a proč, to ale netuším.

Ostatně Váš poslední příspěvek ze 14:16 jsem si mohl, když jsem si ho náhodou všimnul, uvidět už ve 14:25. Čili žádných 18 hodin!
« Poslední změna: 04. 11. 2011, 14:40:40 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Nepříjemná novinka u konkurence, plus pro DigiZone
« Odpověď #10 kdy: 04. 11. 2011, 14:32:49 »
Když jsme u té diskuse, konkurence dnes zavedla podle mého názoru velice nepříjemnou novinku ve fóru. Pokud nejste registrováni, nejenom, že sem nemůžete napsat, ale nově si nemůžete dokonce ani samotné příspěvky číst!

My pochopitelně nic takového neplánujeme, protože by to bylo bezpochyby kontraproduktivní. Navíc k tomu není absolutně žádný důvod. Jsme otevřeni všem.
« Poslední změna: 04. 11. 2011, 14:36:02 od Lukáš Polák »
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nepříjemná novinka u konkurence
« Odpověď #11 kdy: 04. 11. 2011, 14:38:17 »
...Parabola dnes zavedla podle mého názoru velice nepříjemnou novinku v diskusi. Pokud nejste registrováni, nejenom, že sem nemůžete přispět, ale nemůžete si dokonce ani samotné fórum číst!...
Ještě, že se asi jedná o stylistickou chybu.  ;) Pokud by bylo nutné kvůli příspěvkům SEM do Fóra se předem registrovat na Parabole, bylo by to ještě komplikovanější.... :P
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Schvalování názorů
« Odpověď #12 kdy: 04. 11. 2011, 14:47:54 »
Tak už je to opět zpátky. Zřejmě pouze něco zkoušeli. Každopádně platí to, co jsem napsal - u nás se nic měnit nebude. ;)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re: Schvalování názorů
« Odpověď #13 kdy: 13. 11. 2011, 21:06:55 »
Někdo nahoře píše, že schvalování je ochrana proti provokatérům. Ale toto se může odehrát u max. pár příspěvků a ne aby tady někdo půl roku cosi vypisoval a čekal na posvěcení shora. Navíc se pak zbytečně objevuje duplicita, kdy někdo napíše to, co sem napsal dřív i já, ale protože to není schválený, tak to ostatní nevidí.