Autor Téma: Pokus o koupi digitálního přijímače  (Přečteno 839326 krát)

jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #675 kdy: 24. 03. 2019, 02:16:39 »
Ve čtvrtek jsem koupil Technisat RDR a po víkendu ho půdu vrátit. 
Chtěl jsem něco malého do letadla, ale citlivost je žalostná, co taky čekat od antény v poutku. Myslel jsem, že to nějak vymyslím, ale teleskop je teleskop.
Nebyla by fotka, kudy a jak je ta anténa vyvedena ven? Nikde jsem na netu nenašel, jak je to udělané. Produktové obrázky od výrobce podle mě nejsou skutečné fotky, ale jen 3D rendery. Zajímalo by mě, zda je schovaná v poutku, zda poutko drží za anténní lanko, nebo za něco jiného a zda je poutko s anténou dostatečné ohebné.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #676 kdy: 24. 03. 2019, 12:41:10 »
Podívám se, co mi zbylo za fotky. Z těla přístroje vylézal celkem tenký izolovaný drát, který vstupoval doprostřed opleteného poutka. Už jsem si pořídil další kapesní přijímač Technisat 2GO, ale ten budu taky vracet. Měl jsem v plánu napsat nějaké hodnocení na oba, ale nevím, jestli se k tomu dostanu.
Tesco nasadilo velmi vysokou laťku. Ani jsme tehdy netušili, jak dobrý přijímač jsme dostali do rukou.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #677 kdy: 24. 03. 2019, 14:10:19 »
Kup aktuální přenosný Lidl za 800 ! Ja už ho mám doma... zkušenosti zatím nula, ale plánuju udělat samozřejmě konektor a na chalupě pak dám rozbok třeba 4x plus zesík a porovnám s atenuátorem stolní Lidl, přenosný Lidl, Tesco a stolní Hamu. A ještě můžu dvě autoradia co mám a jeden Kapsch a Schlager (DUAL/Technisat) :D Ale ty na konektor nemám, ty jsou do sbírky.



AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #678 kdy: 24. 03. 2019, 14:23:53 »
...Tesco nasadilo velmi vysokou laťku. Ani jsme tehdy netušili, jak dobrý přijímač jsme dostali do rukou.

mně to kdysi taky napadlo; řetězec Tesco samozřejmě s technickým řešením nemá nic společného, kdo ví jak to bylo, buď dostal nabídku na toto provedení anebo někoho aktivně napadlo takovou obchodní akci uskutečnit.

Měli štěstí v tom, že realizace krabičky z hlediska příjmových vlastností dopadla celkem dobře. Nebo jinými slovy, realizace nezmršila vlastnosti DAB modulu od Frontier Silicon. Ty známé mechanické problémy - svévolné přepnutí na FM kdy se v DAB mačkají tlačítka - považuji za folklór s kterým umím v terénu žít.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #679 kdy: 24. 03. 2019, 16:54:21 »
Podívám se, co mi zbylo za fotky.
A kdybys měl ofocenou i verzi firmware, tak tu také, prosím. Zajímalo by mě, zda další barevné mutace nebudou mít novější verzi fw, když budou uvedeny na trh později.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #680 kdy: 24. 03. 2019, 17:07:52 »
...realizace nezmršila vlastnosti DAB modulu od Frontier Silicon. Ty známé mechanické problémy - svévolné přepnutí na FM kdy se v DAB mačkají tlačítka - považuji za folklór s kterým umím v terénu žít.
Zajímavá chyba. U LIDL - SILVERCREST® Rádia DAB+ za 799,- (Model č.: SDRF 10 A1) za ty 3 týdny, co ho mám, se mi to nestalo ani jednou. Zato se mi při mačkání tlačítek výjimečně na zlomek sekundy zobrazí ukazatel hlasitosti.
Toto rádio je osazeno nejnovějším Frontier Silicon modulem VERONA 2 FS2445 s čipem KINO 4 FS1445.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #681 kdy: 25. 03. 2019, 12:55:24 »
Nebyla by fotka, kudy a jak je ta anténa vyvedena ven? Nikde jsem na netu nenašel, jak je to udělané. Produktové obrázky od výrobce podle mě nejsou skutečné fotky, ale jen 3D rendery. Zajímalo by mě, zda je schovaná v poutku, zda poutko drží za anténní lanko, nebo za něco jiného a zda je poutko s anténou dostatečné ohebné.
Tady jsou dvě skutečné fotky. Z přijímače vylézá dírkou tenký anténní drátek, který v plastové průchodce vchází do pleteného poutka. V té průchodce je zafixován, aby nešel vytáhnout. Zkoušel jsem pomocí špendlíku napíchnout kablík, ale nějaké zlepšení přijmu se nekonalo. 
Měření parametru signálu je dvěma údaji. R znamená úroveň signálu, odhaduji že v dB. S značí kvalitu, od 0 do 6 ještě nehraje, od 6 nahoru hraje, nejvíc jsem dostal na display 12. Verzi FW se mi nepodařilo zjistit, ani jsme po tom nepátral vzhledem k nepříznivým příjmovým vlastnostem. Jinak se přijímač tvářil solidně, přehrává i z USB a externího vstupu, kvalita zvuku je ucházející. Bohužel jen pro poslech nejbližší stanice, nic pro lovce. Ani ladění není žádná sláva. Při ručním ladění neindikuje nic, jaký multiplex je na laděném kanále k dispozici. Pouze u silného signálu se objeví hvězdička, že by bylo něco k naladění.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #682 kdy: 25. 03. 2019, 13:53:51 »
@omar3: Moc děkuji.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #683 kdy: 25. 03. 2019, 16:06:48 »
Kup aktuální přenosný Lidl za 800 ! Ja už ho mám doma... zkušenosti zatím nula
Zdá se mi už dost velký, teď hledám nějaký kapesní na cesty. Níže je přehled několika přijímačů podle velikosti. První dva mám již vyzkoušeny a nedopadlo to dobře. Další na řadě je Sony, ale ten se mi zdá již zbytečně drahý na takové pokusy. Provozně dobrý se mi zdá ten, co vozí Xmux, Technisat 210, ale ten je už téměř stolní. 

Technisat 2Go            100        60       21
Technisat RDR            127       60       24
SONY XDR                  115       57       24,5
Albrecht DR70            120       80        28
TON 3                        160       88        44
Technik 2                   170      100       45
Silver Crest  Lidl         160      109       60
Tesco                        150         80      65
Dual 4C                     198       114      52   
Technisat 210            230       115      53
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #684 kdy: 25. 03. 2019, 19:36:42 »
Zas tak velký není, sice větší než Tesco, ale furt dost malý "do ruky".


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #685 kdy: 25. 03. 2019, 19:47:09 »
Dva rychlé dotazy.
Jak je vidět display na slunci?
Strčíš ho do kapsy?
Ještě bych zkusil ten Ton3.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #686 kdy: 25. 03. 2019, 19:53:21 »
Odpovím Ti zitra, jsem od něj teď 300km. Ale displej má 3 hodnoty jasnosti, jak pro provoz, tak po automatickém ztlumení, můžeš nastavit. Kontrast na slunci zkusím.
Kapsy: jak velké? :)
Zitra nafotim...


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #687 kdy: 25. 03. 2019, 20:06:21 »
Tesco jsem do kapsy nestrčil a Lidl je trošku větší, kromě šířky.

Měl jsem také Technisata 2Go, krásný velký displey, který jsem přečetl i bez brýlí (jediný). Bohužel na slunci 0 bodů. Stejně tak když skončilo podsvícení.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #688 kdy: 25. 03. 2019, 21:47:26 »
Dva rychlé dotazy.
Jak je vidět display na slunci?
Strčíš ho do kapsy?
Na slunci není jeho podsvícený TN displej čitelný, musel jsem si ho zastínit, nebo s ním jít někam do stínu.
Do normální kapsy ne, jedině klokaní. Do kabelky či tašky, to ano.

Jak byl vidět na slunci displej Techniradia RDR, pokud jsi měl šanci to vyzkoušel?


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #689 kdy: 25. 03. 2019, 21:55:40 »
S RDR není na slunci problém. Je to klasický černobílý display, jak na vietnamských digitálkách z 80.let. Tam slunce nemá vliv. Po tmě se ale musí podsvítit.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML