Autor Téma: Sloučit signál ze 2 antén  (Přečteno 62170 krát)

pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Sloučit signál ze 2 antén
« Odpověď #45 kdy: 19. 07. 2012, 18:54:01 »
Hele ty "rádobyodborníku", zkus propusti od fy Inkat řady MK a MC a pak něco uvidíš! Ale to ty jaksi neznáš a já se ani nedivím, zakrněl si u nějakých dobastlených "krabiček", ktré ti někdo prodává pod označením KP!!!!! To samé pro nick "Honza Novák"! Pokud pro mě, někdo vyrobí tříobvodovou KP na K49 a ona propustí (bez útlumu min -20dB), K54, tak to není solidní výrobce, ale obyčejný garážový BASTLÍŘ!!!!

Jo díky za zajímavé doporučení, ale radši asi zůstanu zakrnělej jen u těch krabiček  :D Tohleto doporučované vypadá zajímavě, ale taky i tučně draze. Ceník tu sice nikde nevidím ale už od pohledu to vypadá nelevně. Do toho bych stejně kvůli ceně nešel. Na obrazovce stejně uvidím to samé co ted' ...  nic víc ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:Sloučit signál ze 2 antén
« Odpověď #46 kdy: 19. 07. 2012, 19:38:37 »
Zůstaň, protože si sám odporuješ! Pokud použiješ zmíněné KP, tak ti GARANTUJU, že uvidíš na svém tv daleko více, než s těmi svými KP od bastlířů!! Zkus mi těmi svými bastlířskými KP sloučit sousední kanály s rozdílnými úrovněmi až o 30dB!! A nejlepší by bylo, kdyby si ve své "kariéře rádobyanténáře" už nepokračoval a věnoval se něčemu, co opravdu umíš! Jestli něco takového u tebe vůbec existuje!! Komu není rady, tomu není pomoci!


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučit signál ze 2 antén
« Odpověď #47 kdy: 20. 07. 2012, 07:37:07 »
Hele ty "rádobyodborníku", zkus propusti od fy Inkat řady MK a MC a pak něco uvidíš! Ale to ty jaksi neznáš a já se ani nedivím, zakrněl si u nějakých dobastlených "krabiček", ktré ti někdo prodává pod označením KP!!!!! To samé pro nick "Honza Novák"! Pokud pro mě, někdo vyrobí tříobvodovou KP na K49 a ona propustí (bez útlumu min -20dB), K54, tak to není solidní výrobce, ale obyčejný garážový BASTLÍŘ!!!!
Libore, já tam zkoušel dva 20dB útlumové články za sebou a hrálo to. Nemám měřák, ale signál je tam jak ... Pro ostatní, zesilavač tam nebyl vůbec. Já to potřeboval sloučit. Nakonec to hraje na anténu otočenou na druhou stranu, ve směru toho 49 a ty ostravské se tam nacpou i tak.


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Sloučit signál ze 2 antén
« Odpověď #48 kdy: 20. 07. 2012, 15:27:14 »
Zůstaň, protože si sám odporuješ! Pokud použiješ zmíněné KP, tak ti GARANTUJU, že uvidíš na svém tv daleko více, než s těmi svými KP od bastlířů!! Zkus mi těmi svými bastlířskými KP sloučit sousední kanály s rozdílnými úrovněmi až o 30dB!! A nejlepší by bylo, kdyby si ve své "kariéře rádobyanténáře" už nepokračoval a věnoval se něčemu, co opravdu umíš! Jestli něco takového u tebe vůbec existuje!! Komu není rady, tomu není pomoci!

Klidně  ;) ten slabej signál si nejprve cca dorovnám a potom to sloučím. ;D Ovšem musí jít signály opravdu z různých stran. kanálové zesilovače různých zisků ještě fa iVO i Teroz prodává. Regulovatelným Atenuátorem se dá kdyžtak stáhnout síla kdyby nějak víc překukovala.

Čoveče profík a takhle primitivně se ptá ...  :D

Už nepotřebuju pokračovat ve stavbě svojí antény, už je hotovo. Bude změna pokud se tu objeví někde poblíž ten mux4 jak na baterky a pokud bude vůbec signál. Když by najel náhodou v SFN mux3 z Domažlic, tak už je to taky dávno připraveno - jen aby to oni spustili. Když né, no tak nebude nic ... jiná cesta není. Svatobor má jen náznaky, nedá se stabilně u mě přijímat. Kdyžtak si zapnu Sat. Combu je to jedno čím ho krmím  ;)

Copak mi garantuješ vidět víc při použití tohoto profi zařízení jsem opravdu nepochopil ... programová nabídka by byla stejná. Mux3 či 4 by mi to tu stejně nevyčarovalo. Klidně se vztekej, ale je to tak.
« Poslední změna: 20. 07. 2012, 15:44:45 od pozemák »


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučit signál ze 2 antén
« Odpověď #49 kdy: 20. 07. 2012, 15:49:31 »
Klidně  ;) ten slabej signál si nejprve cca dorovnám a potom to sloučím. ;D Ovšem musí jít signály opravdu z různých stran.  Regulovatelným Atenuátorem se dá kdyžtak stáhnout síla kdyby nějak víc překukovala.
Zkusím Ti Štěpáne pomoci. Představ si, že bys radil nějakému kolegovi v souboru. Ať si svojí violu nejprve cca dorovná a souzvuk bude v pořádku, když každý budete na opačné straně orchestru. Atenuátor nemůže být neregulovatelný. Ale dáme před druhou violu mikrofon se zesilovačem a když to bude "překukovat", tak na reproduktor hodíme tlumící polštář.

Tak nějak by asi postupoval kapelmajstr, kdyby si nechal radit od Tebe.  :'(
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Sloučit signál ze 2 antén
« Odpověď #50 kdy: 20. 07. 2012, 16:18:32 »
Mě nemusíte Pamětníku pomáhat, já už si pomohl sám. Když se míň kecá a více dělá, tak je jistější užitek a výsledek, nežli když je tomu obráceně. Jinak jistě, regulovatelný útlumový článek je vlastně Atenuátor. Pevné utlumové články jsou běžně k mání.

Já myslím že ted' tu řešíme daný problém a né slovní hru. Jinak jo sorry, jde taky vlastně o ladění i když v jiném slova smyslu.  Jinak vyrovnání zvuku se jako termín používá běžně.  ;) Co Vy Pamětníku můžete vědět jinak o této problematice když doma chytáte na proutek u okna a na chalupě na jedno polské síto? To mi nějak vážně hlava nebere. Možná víte jen teorii ...

O tom příkladu dávno vím a znám kterej zde uvádíte, není to míněno v tomto extrému - mluvím jen o mírném doladění  >:( Nemluvím o nějakém příkladu kde je 30dB zesilovač a pak se to stahuje o -20dB  :D  :o Nedělejte tu ze mne laskavě blázna. Speciálně pro vás - kolíky se ladí hrubě a dolad'ováčky se jemně dolad'uje na přesnost, jo?  ;) Ten Atenuátor zde tvoří právě ten dolad'ovač, zesilovač jede na pevno ... málokdy se trefí na to co je potřeba. A zeslabení signálu může právě pěkně vyřešit problém. A když slučujete, tak je to potřeba o to víc. Na samotnou anténu by se nic netlumilo.
« Poslední změna: 20. 07. 2012, 16:38:43 od pozemák »


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučit signál ze 2 antén
« Odpověď #51 kdy: 20. 07. 2012, 16:38:34 »
Nemusím Ti pomáhat. To bylo myšleno v dobrém. Ale nepomohlo.

Podobně, jako asi dirigent, vyrovnává profianténář systém jinak, než "cca dorovnám", ale pro začínajícího anténářského  i dirigentského amatéra to je nulová informace. Stejně je vhodná rada o stažení signálu, který "překukuje". O kolik ještě může překukovat? A jak to laik pozná a jak má tedy nastavit atenuátor? To se z Tvých rad snad někdo dozví? Je v Tvých radách nějaké číslo, úroveň, natož jednotka?

Z které VF teorie vychází Tvůj nekompromisní požadavek :"Ovšem musí jít signály opravdu z různých stran."? Které signály a z jak různých stran? Opět nic konkrétního, ani pravdivého.

A vovovo tom tototo jejeje. ;) :-X
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Sloučit signál ze 2 antén
« Odpověď #52 kdy: 20. 07. 2012, 17:03:26 »
"O kolik ještě může překukovat? (oproti ostatním) A jak to laik pozná a jak má tedy nastavit atenuátor?"

Např. z měřáku když ho teda má  ;) Když ho nemá, no tak holt z nějakého lepšího BarGrafu a těch jeho % ovšem to asi nebude tak spolehlivé. Ukutit to třeba i půjde, nevím, nezkoušel jsem  :D

Jinak konkrétní číslo, jednotku, či úroveň Vám nepovím, nemusím tu snad hlásit veškerá výrobní tajemství  ;)


"Z které VF teorie vychází Tvůj nekompromisní požadavek :"Ovšem musí jít signály opravdu z různých stran."? Které signály a z jak různých stran? Opět nic konkrétního, ani pravdivého."

Ale je tu pravdivého dost Pamětníku, ani si to neuvědomujete - když jdou např. 2 signály cca ze stejného či podobného směru a jsou extrémně rozdílné, tak se to potom těžko jednotlivě filtruje (rozděluje) a následně srovnává ... kor když jde o sousední kanál. Když je směr různý tak je to lepší protože anténa je nechtěnému vysílači odkloněna (signál je potlačen) a přijímá signál z daného vysílače v nejvyšší kvalitě a síle na místě příjmu a lépe to propust odfiltruje. Když jde signál z 2 vysílačů cca stejného směru v podobné intenzitě tak to ještě zpracovat a vyfiltrovat jde a není problém (např. ten náš VV a HB) Kdyby byla intenzita hodně odlišná nevím jak bych to řešil ... možná bych na něco nakonec taky přišel  ;)


PS: Profící se zde nepochlubili na co přijímají, natož nějaké řešení jak to mají ... proč bych měl já tu psát detaily svého řešení?  ;) nebudu  :P
« Poslední změna: 20. 07. 2012, 17:08:47 od pozemák »


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:Sloučit signál ze 2 antén
« Odpověď #53 kdy: 20. 07. 2012, 17:18:21 »
"Kdyby byla intenzita hodně odlišná nevím jak bych to řešil ... možná bych na něco nakonec taky přišel"....

Tak to je síla!!! Jakákoliv diskuse s touto totální LAMOU (nick "pozemák"), co se VF týče je zbytečná ztráta času!! Jeho názory jsou naprosto zcestné a vědomosti nulové a "rady" tudíž naprosto bezcenné, troufám si zodpovědně tvrdit, že je to snůška nesmyslných blábolů a sám "pozemák" vůbec neví o čem píše. Vše zakládá na domněnkách a nesmyslech, o kterých si myslí, že jsou to pravé, co každému "zázračně vyřeší" jeho problémy s příjmem DVB-T.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučit signál ze 2 antén
« Odpověď #54 kdy: 20. 07. 2012, 21:14:16 »
... když jdou např. 2 signály cca ze stejného či podobného směru a jsou extrémně rozdílné, tak se to potom těžko jednotlivě filtruje (rozděluje) a následně srovnává ... kor když jde o sousední kanál.
Další pokus o osvětu. Ale asi zase zbytečný?

Když jdou 2 signály (předpokládám, že je tím myšlen příjem dvou různých stanic z jednoho vysílače, nebo z vysílačů v zákrytu) do jedné antény, proč by se mělo něco filtrovat/rozdělovat a následně srovnávat? Přece situace, že z jedné kóty se vysílá na různých kanálech, s rozdílnými výkony a s různým útlumem při šíření, je zcela standardní jev, u nás i v cizině. V takovém případě se použije buď pásmová, nebo širokopásmová anténa a je vymalováno, bez jakýchkoliv dalších zbytečností i pro 3, nebo i více různých kanálů. Pokud jsou rozdíly mezi dvěma kanály extrémní, postačí většinou kanálová anténa i s případným zesilovačem na extrémně slabý signál a ten extrémně silný takovým systémem stejně pronikne a do televizoru se nakonec dostanou oba signály v úrovních, které tuner zvládne. Nebo máš Štěpáne zkušenost, že samotná anténa s vysokým ziskem dokázala zahltit vstup televizoru? Pokud ano, svěř se prosím s typem přijímače a detailně popiš lokalitu a předmětný vysílač.

Právě proto, že situace, kdy je vysíláno z jediného stanoviště je pro diváky nejpříhodnější, často je dokonce očekáváno a žádáno, že budou ze stejného stožáru vysílat i konkurenční společnosti. Právě fakt, že se vysílá z různých směrů občas nutí diváky si pořizovat více antén a budovat složitější AS, což považují za zbytečnou komplikaci. Ty ale naopak takovou situaci vítáš ("Když je směr různý tak je to lepší "), máš potom možnost do systému zapojit plno zbytečných zesilovačů, filtrů, atenuátorů, propustí a zádrží, přičemž k tomu navádíš i druhé.

O své nouhau se Štěpáne neboj, nevěřím, že by ho dokázal někdo zneužít.  ;D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Sloučit signál ze 2 antén
« Odpověď #55 kdy: 21. 07. 2012, 00:28:53 »
Ale né, myslel jsem to tak, že co vysílač, to anténa. Jinak ano, mě to vyhovuje že mám každý vysílač jiným směrem, alespoň se to líp ve výsledku sloučí tím mojim způsobem nežli když by to měla brát tak nějak špatně a nestabilně anténa jen jedna. (ona by to stejně nepobrala ani náhodou, to už mám dávno vyzkoušeno a vím co sousedům takto hraje) To jde využít když jsou ty vysílače opravdu téměř v zákrytu a vysílají taky oba ve stejné polarizaci, což se myslím moc lidem asi nestane. Škoda že Bogen zrovna má Vertikál - to ideál není na anténu v horizontální polarizaci, i když chytat se to ještě dá.

Když to shrnu na naše konkétní místní podmínky -

1.) na váš propagovaný způsob příjmu na plzeň síto máme 2 vysílače, jeden mírně hůře ale stále OK a 1 jen v náznacích a velmi špatně - navíc jen jeden mux.

2.) Na můj způsob 4 vysílače plná jejich nabídka a stále v plné kvalitě.

Pro co se tedy kdo rozhodne je na každém.  ;) jak vidíte, rozdíl je myslím jasný. Hádat se s nikým nehodlám, ba ani nikoho přesvěčovat nebudu. V jiných lokalitách to může dopadnout úplně stejně - kor když ty vysílače moc v zákrytu nejsou.

Jinak ano, já vím že existuje několik fíglů jak docílit něčeho chtěného díky kanálovým anténám, ale myslím že to moc ideál řešení taky není.


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:Sloučit signál ze 2 antén
« Odpověď #56 kdy: 21. 07. 2012, 07:13:23 »
Ty seš "fígl sám o sobě"!!  >:( >:(


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučit signál ze 2 antén
« Odpověď #57 kdy: 21. 07. 2012, 08:25:14 »
Hoši odborničtí, opravdu nemá smysl vůbec radit na dotaz typu "sloučit signál ze 2 či více antén". Algoritmus pro správné řešení je opravdu velmi složitý a předpokládá minimálně alespoň řádné měření. Pro laiky je to asi jako vyhrát nad hracím automatem - párkrát se jim to podaří a už jsou hrdinové,kteří nechápou, že vyhráli jen čirou náhodou, ale tomu vzrušení "že se to povedlo" prostě nemohou odolat a radí i druhým ty svoje bláboly...


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučit signál ze 2 antén
« Odpověď #58 kdy: 21. 07. 2012, 09:21:31 »
Ale né, myslel jsem to tak, že co vysílač, to anténa. Jinak ano, mě to vyhovuje že mám každý vysílač jiným směrem,....
Problém je Štěpáne v tom, že se snažíš pasovat svojí situaci a své řešení za obecně platné. Asi máš smůlu, ale bydlíš a přijímáš TV tam, kde pozemní příjem není technicky jednoduchý. I když nejsem fanda DVB-S, právě pro takové lokality je tato platforma určena a následně jediná parabola s vhodným typem LNB a příslušným rozvodem, je daleko jednodušším řešením, než až 4 antény a složitý anténní rozvod.

Ono i Tobě by jistě vyhovovalo víc, kdybys měl vysílání všech 4 MUXů DVB-T z jediného směru a potom by Tě řešení se čtyřmi kanálovými anténami, nějaké slučování, filtrování, používání zesilovačů, slučovačů, propustí, zádrží a podobné anténářské bižuterie vůbec nezajímalo a byl by i na Digizone větší klid. Proto raději prezentuj své zkušenosti, případně provozní rady jen v případech, na které to "Tvé" řešení víc pasuje a nevnucuj ho téměř vždy a všem. A poslední dobrá rada : přečti si nějakou odbornou literaturu a neustále nedráždi ochránce těch, kteří by mohli vzít Tvé rady vážně, takovými netechnickými výrazy, které tak s oblibou používáš. A dělat seznam těchto "perel" snad je zbytečné, jistě sám víš, nebo podle reakce nesmiřitelných profíků měls možnost poznat, které to jsou.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Sloučit signál ze 2 antén
« Odpověď #59 kdy: 21. 07. 2012, 16:40:00 »
A kdo tu jsou ti zmiňovaní profíci? Já tu žádnýho teda nevidím ... jen samý pofiderní nicky a žádné reálné jméno profíka. Čuchací pes přeci nejsem  ;)

Nevšiml jsem si teda jinak mimochodem nikde, že bych někoho nutil či vnucoval mu své řešení. Pouze nabízím řešení tazateli. Tak nevím o co vám furt jde. Pokud neumíte rozlišit tato 2 různá slova, tak se je honem mazejte doučit. Dráždí vás jiné nápady nežli ty, které máte naučené z knížek? Koho to zajímá? Koncového uživatele jistě né. Toho akorát zajímá to, aby mu jela dostupná nabídka bez problémů.

I Španělský ptáček naruby či řízek naruby jsou přeci výborná bašta  :)

a Libor L. at' se šklebí sebevíc jak chce ...  :D