Dá se říci, že zařízením s řízením procesorem s FW z principu moc nesvědčí provoz z relativním častým zapínáním a vypínáním. Proto jsou "šmejdi" tlačeni k tomu, aby přístroje v režimu "standby" měli minimální spotřebu, v řádu zlomku wattu. V moderní domácnosti se tak množí zařízení, která nejsou ovládána síťovým vypínačem. Každý chápe, že nemůže vypnout ledničku, mrazák, zabezpečovačku, zvonek, ale třeba i světla s dálkovým ovládáním. Přestože výrobci a prodejci u video a audio přístrojů doporučují jejich úplné vypnutí při delším nepoužívání z bezpečnostních důvodů, ale tato časová hranice nebývá nijak definována.
Ano, věc mohou řešit prodlužovačky s vypínačem, ale, kromě pedantů a akurátních jedinců, je to jen další nepříjemná komplikace. Pokud ale domácnost využívá záznamové přístroje typu PVR, nebo TV/STB s programovatelným nahráváním, totálně vypínat je stejně "nemůže", ani při delší dovolené.
Dá se předpokládat, že vlastnost, po připojení k napájení se přístroj rovnou zapne do nejběžnějšího režimu, je tedy spíše vstřícný krok od výrobce/FW, aby uživatel toho nemusel moc nastavovat. Proto pochybuji, že nějak tento "problém" bude řešit jiná verze FW, když pro většinu uživatelů je automatické spuštění režimu ON spíše žádaná vlastnost. Jen by snad mohla existovat možnost definovat ve FW režim, ve kterém se má přístroj spustit. Pro většinu uživatelů to ale bude prkotina, stejně většinou pomocí DO přejde na stanici, která ho v té chvíli zajímá a nemusí to být vždy ta posledně použitá. Jedno, nebo více "zbytečných" zmáčknutí knoflíku, zkrátka k moderním technologiím patří.