reklama

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
.... tak se mohlo zvolit jednoduché řešení se zaručeným výsledkem.
V tom je ten problém, že zaručené nic není a někteří na to poukazují.... ;)
2
Davídku nic nemusíš věšet na hřebík.Ale taky jsi nijak neporadil s problémem,měl by jsi se nad sebou zamyslet kde to u tebe vázne,když už máš tu potřebu se zde ukazovat.😀
Pamětníku vycházel jsem pouze z toho co bylo napsáno a tak sem tam nenašel, žádný problém s příjmem některé frekvence a tak se mohlo zvolit jednoduché řešení se zaručeným výsledkem.
3
To je fajn že vám to jde bez ztráty signálu.Při takovém zapojení nemůžete mít problém ze signálem.
Samozřejmě, že pouhé zapojení = poskládání jednotlivých komponent do řady, nezaručuje bezproblémový signál, zejména když se neví, co a jak původní tazatel přijímá. Za pokus to ale vždy stojí a když to nepomůže, opět existuje řada dalších následných řešení.
V komentáři Davida je sice ironie, ale to nebezpečí:"neříkej někomu kdo tomu nerozumí že to nejde, nebo půjde a udělá to" tady stále je. Doufám, že ale řemeslo neopustí, bylo by to jistě škoda, ale ten jeho "Aneb:" ho možná přivede k tomu, tak rezolutně nepochybovat o pouhém štěstí, nebo zdánlivě jednoduchém řešení.  ;)
4
 8) 8) 8) 8) 8)
Aneb: neříkej někomu kdo tomu nerozumí že to nejde, nebo půjde a udělá to :D
Jdu pověšit řemeslo na hřebík! :D Lubošek je nejlepší, jdu zametat ulice!  ;D ;D ;D
5
To je fajn že vám to jde bez ztráty signálu.Při takovém zapojení nemůžete mít problém ze signálem.
6
To je dobře. Dík i za výsledek. Ovšem musely se na to spotřebovat celé 4 strany diskuze, přitom stačily 2, 3 rady....... ;)
7
Tak dnes vse doslo konecne ihned jsem to vyzkousel. Musim podekovat Lubosovi T. za radu vse klape jak ma bez zadne ztraty kvality. Dekuji
8
Digitální rozhlas / Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Poslední příspěvek od TomMIchal kdy 03. 04. 2020, 11:00:54 »
Olšany u Brna,  Mux Teleko DAB1, 7B z Lysé Hory. Překvapivě silný signál na teleskop. anténku. Při tom malém výkonu vysílače a vzdálenosti příjemné překvapení.
9
Digitální rozhlas / Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Poslední příspěvek od AndrejH kdy 02. 04. 2020, 21:30:52 »
tranďák uvnitř auta, D1-D46-D35-D1-I/48 (směr Brno - Ostrava).

Mux 7D ČRa Ostrava 200 W se poprvé chytl na I/48 asi 10 km před Novým Jičínem (40 km vzduchem k vysílači); na konci města jel více méně pravidelně, u města Příbor již atakoval full house.

Mux Teleko DAB1, 7B Lysá Hora, 11C Zlín a 12B Olomouc: zdá se, že Teleko vzalo rozum do hrsti, s malými výkony má trasu Brno - Ostrava zmáklou, v některých úsecích jedou všechny kanály, v jiných přebírají štafetu.

Opakuji, to všechno tranďák uvnitř auta tj. zabudované DAB rejdiou s vnější anténou musí blahem chrochtat lépe a lépe.

DAB ČRo nekomentuji, tam je to vyřešené.
10
Antény pro příjem televizního a rozhlasového vysílání / Re:problem s aktivnim rozbocovacem
« Poslední příspěvek od Xmux kdy 02. 04. 2020, 00:20:42 »
To není tak jednoduchý jak ty si to asi představuješ :-) Že to jako zkrátíš a počítač s tím sám něco udělá. Pokud máš rozměry nějaké už dané antény, tak její charakteristiky spočítá celkem hned, ale složitější úprava nebo návrh nové s "požadovanými" vlastnostmi jsou desítky,možná  i stovky hodin púráce. Jelikož všechno souvisí se vším. A v podstatě už se nějakými návrhy nikdo nezabývá, používají se desítky let starý koncepty a s nějakými menšími obměnami či "doplňky". Nebo se to jednoduše obšlehne od jiných výrobců. Nějakej vývoj se dávno nevyplatí, antény fungujou jak fungujou a trhu to bohatě stačí.

Víc kdyžtak do PM.
Stran: [1] 2 3 ... 10

reklama