Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Martin Š.

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
A co je luxusního na této parabole?Já mám uvedenou konfiguraci na své parabole Mascom profi 85cm a jede to jak z praku.A to chci přidat ještě 9E,ale nechce se mi vyměnovat Diseq 4x1 za 8x1 nebo 10x1.
Možná to luxusní není, ale co jsem měl před tím, je tahle parabola je pro mě fakt luxus, před tím jsem tam měl parabolu o velikosti 70 cm na již zmíněných 4 družicích. Zisk na družicích mám nyní o 70% větší. Signál drží při dešti, sněžení a dokonce neměla problém s tím, když byla do půlky zasněžená. Nemohu na ní říct špatné slovo. Neměnil bych jí.

2
přesně tu parabolu mám já. Nevím, jestli Vám to tam bude fungovat, ale když je dobře nastavená, tak má zisk opravdu luxusní na družicích 13E, 19,2, 23,5 a 28,2. Mohu jen doporučit.

3
MartinŠ: To je presne to o cem hovori prispevovatel v predchozim prispevku a naopak mudrc v prispevku o teto pozici vyhodne zamlcel. Pozice 27,5W ma sva specifika, ktera nejsou pro kazdeho. Mozna, ale kdyz jej chlape pozadas o pomoc ti ji i nabidne ;o)
Já se bez té družice klidně obejdu, ale jsou dobré hudební programy, které si prostě pustím při práci a pracuje se mi při tom skvěle. Mám jen puštěný satelitní receiver a monitor využívám k práci. Vadí mi, že to pořád osekávají ty hudební programy, ale chápu, že je to FTA vysílání a mohou si s tím dělat, co chtějí, je to jejich volba. Já to nesponzoruji. Programy tam mám tak seřazené, že to prostě jen přepnu a jedu dál. Jistě, rád se i na něco podívám, ale k tomu mi stačí skylink, který na té mé parabole jede bez problémů. 180 parabolu opravdu nemám kam umístit, už byl problém umístit a dobře nastavit ten multifokus E85. Před touto parabolou jsem měl parabolu 70 cm a ta už byla nedostačující na 19,2; 23,5 a 28,2, tak jsem koupil ten multifokus a fakt je to znát se signálem.

4
Ale na 27w je to kódované všechno, co jsem dohledal  ??? ???

5
No Martine,
ono to asi dopadne tak, že se 28°E (evropský svazek) bude furt více osekávat. Někde jste psal, že jste z Prahy, takže fix parabola 180cm pokud jsou možnosti a nebo 100cm parabola na 27°w.
Ano, jsem z Prahy. 180 parabola nelze, neni kam umístit :-(

6
zdravím po delší době. Když už se mi konečně podařilo seřídit parabolu (multifokus E85), která nebyla úplně tak dobře nastavena a naladil jsem tam ty programy kerrang, the box, smash hits a kiss tv, tak oni to přeladili na nový tp 12,304 H 27500, který stejně není zachytitelný na malé paraboly. To mám teda smolíčka :-((. Další programy šly do britského svazku.
Mohl by to někdo zkusit na větší parabole, pokud jí má k dispozici? Aspoň, že už hraje o něco lépe ten zbytek :-))

7
Pokud jste té arivě přehrál sw, znamenáto, že je v defaultu, zkuste se tedy podívat, zda v menu instalace nebo ladění programů uvedený TP je, pokud ano, zkuste jej odebrat a znovu přidat.
Uvedený tp tam je, odebral jsem ho a znovu přidal a nic. Já to prostě už vzdávám. Obejdu se i bez toho. Děkuji všem za rady a pomoc.

8
Tak abych to shrnul. Omlouvám se za včerejšek. Možná to vypadalo pro některé tak, že se všemu bráním a ničemu nerozumím. Nikdo ze sousedů satelit nemá a nic si od nikoho půjčit nemohu na vyzkoušení. Mám doma 2 arivy (152 combo a 202e) připojené na ten samý satelit. Obě vykazují ty samé hodnoty, i když jsem to prohodil. K jedné jde kabel zhruba 6 metrů, k druhé zhruba 20 metrů. Ta druhá mi včera vypověděla službu, tak jsem byl proto i naštvaný a odpovídal jsem tak, jak jsem odpovídal, ale kolem 23 hodiny večerní jsem jí naštěstí oživil přes kabel RS232. Nyní je již plně funkční. Ještě zkusím na té parabole prohodit ten nový konvertor, který mám teď na 13E, (jak je vidět na obrázku výše v diskuzi) s konvertorem, který je teď na 28,2.

9
Martin,
Je správně nastaven skew direktoru té paraboly Maximum?

Jak má být nastaven správně?

10
Nevím,
zda tazatel udal svou lokalitu. Ale momentálně Opava-zataženo a déšť, parabola t-90 se středem na 16°E. Transpoder 12480V podle bargrafu v přijímači Vu+ 12.5dB. Je to přes diseqc a délka kabelu 25-30m.
Pokud se umoudří počasí zkusím proměřit.
Přijímám to v Praze. Prostě a jednoduše. Zjišťuji, že všem to hraje. Nevím, proč mě ne. Délku kabelu mám zhruba 6 metrů k přijímači. Nevím, zda by pomohl nějaký zesilovač či něco podobného, ale podle mě je to blbost.

11
Tak jsem si tam vytvořil značku a zkoušel jsem to posunout o pár mm, pak jsem to zkusil posunout i o několik cm a stále nic.  Nakonec jsem to vrátil na původní místo a bez měřáku to prostě nejspíš nepůjde. :-(

12
No jak to tady čtu..tak jsem to vyzkoušel taky na své E-85..a hledím..teploměrové bargrafy lítají jak kráva..kerang jede,,,ale asi na hraně..musíme s tím..martine..něco udělat..tipuji..označ si současnou pozici držáku a šoupni s ní kousek od středu..zkus dva tři milimetry..možná i pět..něco se nám změnilo na pozici 28 E ..jo a taky se skewem musíme něco udělat..pokud chceme hlavně tyto hudební kanály..
Koukám, že to asi nebude jen můj problém. Dnes na to budu mít trochu času, tak snad se zadaří. Zkusím to posunout

13
Já bych nejdřív namísto bezmyšlenkovitého rozházení anténní sestavy vyzkoušel namísto toho polského zázraku jiný přijímač. Pak bude jasno.
Nemám nic jiného k vyzkoušení

14
tak jsem vyfotil, jak mám ty konvertory

15
Takže,28.2-najel jsem,ručně zadal 12480V 27500 AUTO.,po vyhledání našlo 10 stan. z toho 4 jedou volně,the box,kiss,kerrang,smash hits-,něco děláš špatně-ariva by to měla zvládnout-ukazuje to 12.7db,/pilot?,3/4,5/6,ap.-mi ukatuje auto-zkusto ještě ručně/
Dobře, zkusil jsem vymazat ten tp, znovu ho zadat a stále nic. Nedá se svítit. Musím upravit konvertor, ale jak bez měřáku?
Zajímavé. Na té původní parabole s průměrem 70 cm a na šilhačku to jelo, ale teď s Maximum E 85 Multifocus to nejede, přitom ten zisk tam mám skoro 13 db a před tím to bylo ztěží 4db na šilhačku :-(((((

Stran: [1] 2 3 ... 10