Autor Téma: Článek MF DNES o DVB-T v Ústí nad Orlicí a okolí  (Přečteno 20764 krát)

Franta Kostka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Pozor na psychopaty a práskače!
    • Zobrazit profil
Re: Článek MF DNES o DVB-T v Ústí nad Orlicí a okolí
« Odpověď #30 kdy: 07. 03. 2011, 01:18:26 »
To bude zcela jistě z vysílače Kojál.
to jste mu tedy poradil, k40 a mux ČT-JM !

Citace: tom speedy
k40 a mux1-ČT vysílá jen z vysílače Černá hora-Trutnov, ale ten příznak JM na to nesedí.
Podle mne chytáte vyzařování z kabelovky, ale je to jen spekulace, bylo by potřeba více informací. Že to chytáte ale bez jakékoli antény, to by opravdu v OU podle mne nedokázal ani Kojál, ani Černá hora. Ani kus drátu tam nemáte?
příjem DVB-T: Praděd, Radhošť, Polsko...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


tom speedy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Článek MF DNES o DVB-T v Ústí nad Orlicí a okolí
« Odpověď #31 kdy: 07. 03. 2011, 09:28:31 »
k40 a mux1-ČT vysílá jen z vysílače Černá hora-Trutnov, ale ten příznak JM na to nesedí.
Podle mne chytáte vyzařování z kabelovky, ale je to jen spekulace, bylo by potřeba více informací. Ani kus drátu tam nemáte?

V té televizi mám jako anténí vstup koaxiální kabel z rozvodu kabelovky v kterém běží analog. Jak prosím myslíte to, že chytám vyzařování z kabelovky?

Mě právě je také divné, že u té ČT24 je označení JM. Ještě mě napadla následující teorie jestli by to bylo možné:

Opravdu půjde o signál a vysílač z Brna, který např. "doletí" dejme tomu do Svitav. Tam ho příjme nějaký "zesilovač" a pošle ho dál. To, že je to zrovna na K40 jako Černá hora by byla potom náhoda.

Bylo by to možné. Existuje někde seznam všech vysílačů, dokrývačů, převaděčů a nevím čeho ještě, kde bych se na tohl podívat?




ladik 12

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 105
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Článek MF DNES o DVB-T v Ústí nad Orlicí a okolí
« Odpověď #33 kdy: 07. 03. 2011, 10:23:37 »
Nicmene je jeste jedno mozne vysvetleni: Multiplex 1 JM na 40. kanale si vytvari (konverzi nebo prevodem ze satelitu) Vase kabelovka a pridava ho do rozvodu k analogovym signalum. Zeptejte se na zakaznicke lince.


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Článek MF DNES o DVB-T v Ústí nad Orlicí a okolí
« Odpověď #34 kdy: 07. 03. 2011, 10:31:29 »
Ze vzduchu byste ČT 24 JM mohl mít, ale bral bych ho na K29 - ten vysílá ze Svitav-Kamenné Horky.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Ondráček

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Článek MF DNES o DVB-T v Ústí nad Orlicí a okolí
« Odpověď #35 kdy: 07. 03. 2011, 12:29:00 »
Dobré poledne všem , nadpis by měl být DVB-T v Ústí nad Orlicí a Česká Třebová , je pravda že by v Ústí nad Orlicí až po Českou Třebovou měli chytat signál z Černé Hory ale nedorazí kvůli kopcům a tak signál je jen sem tam a to jen na kopcích  :-[.
Další signál z Brna - Kojálu až po Ústí nad Orlicí a opět problém cirka 40% z České Třebové může chytat z tohoto směru a zbytek po kopcích  :-[ jinak signál na jihu Česká Třebová a to jen na výšině nebo opět na kopcích je dobrý signál MUX 1 29k  80%signál /80% obraz , MUX2 40k 73%signál /72-76% obraz ( rušen signálem z Černé Hory MUX1 40k  :'()  , MUX3 59k 68%signál /73-76% obraz .
Otázka co stím ? když nadále je kolize 40k !! a telekomunikace a ani jiná společnost stím nic nedělá , snad jen čekat do podzimu na Jeseník .J


Franta Kostka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Pozor na psychopaty a práskače!
    • Zobrazit profil
Re: Článek MF DNES o DVB-T v Ústí nad Orlicí a okolí
« Odpověď #36 kdy: 07. 03. 2011, 13:09:49 »
k40 a mux1-ČT vysílá jen z vysílače Černá hora-Trutnov, ale ten příznak JM na to nesedí.
Podle mne chytáte vyzařování z kabelovky, ale je to jen spekulace, bylo by potřeba více informací. Ani kus drátu tam nemáte?

V té televizi mám jako anténí vstup koaxiální kabel z rozvodu kabelovky v kterém běží analog. Jak prosím myslíte to, že chytám vyzařování z kabelovky?

Mě právě je také divné, že u té ČT24 je označení JM. Ještě mě napadla následující teorie jestli by to bylo možné:

Opravdu půjde o signál a vysílač z Brna, který např. "doletí" dejme tomu do Svitav. Tam ho příjme nějaký "zesilovač" a pošle ho dál. To, že je to zrovna na K40 jako Černá hora by byla potom náhoda.

Bylo by to možné. Existuje někde seznam všech vysílačů, dokrývačů, převaděčů a nevím čeho ještě, kde bych se na tohl podívat?

Kdybste nepsal ten nesmysl, že nemáte anténu, tak se tady ty další matoucí reakce vůbec nemusely vyplodit.
Takže vyzařování to není, je to přímo v kabelovce! Provider šíří kabelem DVB-T signál, nic neobvyklého. Nic z eteru nechytáte, vše jde cíleně od operátora kabelovky a záleží jen na něm, co a na jaký kanál umístí.

Teorie o náhodách si nechte prosím do¨věštírny, toto je technika a fyzika.

Doporučuji smazat redakci tady ty nesmysly, nějaké další čtenáře to leda zmate. Dotyčný už rozuzlení záhady má.
příjem DVB-T: Praděd, Radhošť, Polsko...


tom speedy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Článek MF DNES o DVB-T v Ústí nad Orlicí a okolí
« Odpověď #37 kdy: 07. 03. 2011, 13:12:22 »
Nicmene je jeste jedno mozne vysvetleni: Multiplex 1 JM na 40. kanale si vytvari (konverzi nebo prevodem ze satelitu) Vase kabelovka a pridava ho do rozvodu k analogovym signalum. Zeptejte se na zakaznicke lince.

Tak kabelovka nabízí digitální vysílání, ale jen se settopbox DVB-C. A v nabídce mají stanice z MUX1 a MUX2. Já když dám televizí vyhledat, tak na kanále 40 chytím jen MUX1. Televize mi napíše Česko-Síť1 s všechny kanály se načtou. To znamená, že kdybych to chytal z kabelovky, tak bych musel přece chytit i MUX2.

Prostě příjde mi to do určité míry jako záhada. Ještě bych byl rád, pokud by se mi podařilo chytit MUX2  :D


Franta Kostka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Pozor na psychopaty a práskače!
    • Zobrazit profil
Re: Článek MF DNES o DVB-T v Ústí nad Orlicí a okolí
« Odpověď #38 kdy: 07. 03. 2011, 13:17:55 »
Pane bože, jste zpomalený nebo co? Jasně Vám tu bylo napsáno že to kabelovka distribuuje po kabelu. Tečka. S příjmem z vysílačů to nemá nic společné! Kde je tam nějaká ta vaše "logika", že musíte chytit i mux2??? Nevím o tom že by se logicky matematicky a fyzikálně podmiňovalo zařazení mux2 tam kde je mux1 na základě dobrovolnosti operátora kabelovky! Není to záhada a nedělejte tady z toho spam, když to nejste schopen pochopit. Operátor kabelovky chytá nebo vytváří multiplex kde jsou uvedené programy a posílá je kabelem k zákazníkům v systému DVB-T. Pokud máte tuner DVB-T tak je volně chytnete, na to DVB-C přijímač a kartu nepotřebujete. Hotovo!
příjem DVB-T: Praděd, Radhošť, Polsko...


Franta Kostka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Pozor na psychopaty a práskače!
    • Zobrazit profil
Re: Článek MF DNES o DVB-T v Ústí nad Orlicí a okolí
« Odpověď #39 kdy: 07. 03. 2011, 13:18:37 »
Dobré poledne všem , nadpis by měl být DVB-T v Ústí nad Orlicí a Česká Třebová , je pravda že by v Ústí nad Orlicí až po Českou Třebovou měli chytat signál z Černé Hory ale nedorazí kvůli kopcům a tak signál je jen sem tam a to jen na kopcích  :-[.
Další signál z Brna - Kojálu až po Ústí nad Orlicí a opět problém cirka 40% z České Třebové může chytat z tohoto směru a zbytek po kopcích  :-[ jinak signál na jihu Česká Třebová a to jen na výšině nebo opět na kopcích je dobrý signál MUX 1 29k  80%signál /80% obraz , MUX2 40k 73%signál /72-76% obraz ( rušen signálem z Černé Hory MUX1 40k  :'()  , MUX3 59k 68%signál /73-76% obraz .
Otázka co stím ? když nadále je kolize 40k !! a telekomunikace a ani jiná společnost stím nic nedělá , snad jen čekat do podzimu na Jeseník .J
A proč by s tím měl někdo něco dělat? Proč vůbec ČRa? Na podzim se spustí Praděd. Pokud se Vám nechce čekat obraťte se na úřady, např. ČTÚ a stěžujte si že jste diskriminován na základě lokality kde žijete. Brečením na foru to nevyřešíte.
Ty procenta "76% obraz", ta jako vidíte třeba 76% obrazu na obrazovce? Pak by to chtělo televizi do opravny, když jí čtvrtina nefunguje :-D
příjem DVB-T: Praděd, Radhošť, Polsko...


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Článek MF DNES o DVB-T v Ústí nad Orlicí a okolí
« Odpověď #40 kdy: 07. 03. 2011, 14:16:22 »
Tak kabelovka nabízí digitální vysílání, ale jen se settopbox DVB-C. A v nabídce mají stanice z MUX1 a MUX2. Já když dám televizí vyhledat, tak na kanále 40 chytím jen MUX1. Televize mi napíše Česko-Síť1 s všechny kanály se načtou. To znamená, že kdybych to chytal z kabelovky, tak bych musel přece chytit i MUX2.

Prostě příjde mi to do určité míry jako záhada. Ještě bych byl rád, pokud by se mi podařilo chytit MUX2  :D
Netuším kterou kabelovku přijímáte, ale podobný problém s UPC se řešil v jiném tématu, jen se obsahu DVB-T v kabelovce nikdo nedivil :
http://forum.digizone.cz/index.php?topic=970.0
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


tom speedy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Článek MF DNES o DVB-T v Ústí nad Orlicí a okolí
« Odpověď #41 kdy: 07. 03. 2011, 15:10:12 »
Děkuji Pamětníkovi za odkaz, díky němu jsem to pochopil děkuji. Jak jsem na začátku jsem úplný laik. Netušil jsem, že do analogového kabelu se dá posílat digitální signál. Ještě jednou díky a doufám, že se zase tolik nestalo, když jsem tu něco napsal.


Franta Kostka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Pozor na psychopaty a práskače!
    • Zobrazit profil
Re: Článek MF DNES o DVB-T v Ústí nad Orlicí a okolí
« Odpověď #42 kdy: 07. 03. 2011, 15:16:53 »
co je to analogový kabel?
příjem DVB-T: Praděd, Radhošť, Polsko...


tom speedy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Článek MF DNES o DVB-T v Ústí nad Orlicí a okolí
« Odpověď #43 kdy: 07. 03. 2011, 15:33:17 »
Je to koaxiální kabel, který vede od rozvodu kabelovky do televize. Z něho standardne přijímám analog. Teď jsem  tedy zjistil, že z něho jde přijímat i digitální signál.


Franta Kostka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Pozor na psychopaty a práskače!
    • Zobrazit profil
Re: Článek MF DNES o DVB-T v Ústí nad Orlicí a okolí
« Odpověď #44 kdy: 07. 03. 2011, 15:37:13 »
aha, takže teď už máte v analogovém kabelu digitál... a není to teď analogově-digitální kabel?
příjem DVB-T: Praděd, Radhošť, Polsko...