Autor Téma: Skylink  (Přečteno 73879 krát)

José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Skylink
« Odpověď #75 kdy: 21. 07. 2011, 17:31:56 »
Právě jsem e-mail od Irdeta dočetl a jsou tam zajímavé poznámky. Irdeto podává podnět k ČOI a SOI. Další zajímavost je, že Fergusony (Arivy a další klony ...), Opticum a Golden Interstar nemají šanci od Irdeta získat licenci. Pravděpodobně vytrvale poškozují Irdeto nejrůznějším způsobem a na dobré slovo (upozornění) kašlou, tak jsou vyloučeni ze hry.
Teď jsem zvědavý na podavače, jak se jim bude spát, kolik Ariva šrotu se tu prodalo.

K tomuto by jsem měl poznámku. Za prvé je velice zajímavé, že dva modely FERGUSONŮ měly zn. SKY LINK READY, ale nyní už mezi modely SKY LINK READY uvedeny nejsou. Druhá poznámka je ta, že  ARIVA 200 http://www.digizone.cz/clanky/ferguson-ariva-200-hd-dvb-s2-satelitni-hd/ přece disponuje CI slotem, takže je v ní použitelný externí modul CAM
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Skylink
« Odpověď #76 kdy: 21. 07. 2011, 20:07:36 »
CHose nediv se ,zip zip je dílerem skylinku,zajimavé je,že cslink nikomu nevyhrožuje,max.doporučuje,irdeto může skákat i po luně-nic mu to nebude platné-jedině zákaz internetu,neb firmy jsou chytřejší než vlast.irdeto se skylinkem dohromady,herci ! 8)
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Skylink
« Odpověď #77 kdy: 21. 07. 2011, 23:27:18 »
CHose nediv se ,zip zip je dílerem skylinku,zajimavé je,že cslink nikomu nevyhrožuje,max.doporučuje,irdeto může skákat i po luně-nic mu to nebude platné-jedině zákaz internetu,neb firmy jsou chytřejší než vlast.irdeto se skylinkem dohromady,herci ! 8)

Irdeto je hlavně známé svojí paranoiou, kdy stálo za napadením a uzavřením jednoho českého serveru, přestože na tom serveru nebylo o CryptoWorks a Irdetu jedno jediné slovíčko, nikdo nikdy se tam ničím ohledně Irdeta nebo CryptoWorksu nezabýval a k ničemu tam neradil ani nenabádal a Irdetu i CryptoWorksu se tam zdaleka vyhybal a jednalo se tam pouze a jedině o Nagravision. Takže by to čistě teoreticky mohlo být celému Irdetu fuk, naopak by mohli být rádi, že jim tam poškozují konkurenci a snižují její kvalitu. Přesto server napadlo a jeho uzavření způsobilo Irdeto, zatím co Nagravision to bylo fuk nebo o něm ani nevěděli. Tak on i CS LINK má obdobu SKY LINK READY. Tedy i oni tam mají proslov o 5 doporučených přijímačích na kterých zaručují bezproblémový chod svých Irdeto karet. Zatím, co od ostatních se distancují, tedy pouze na vlastní riziko. To by bylo plus/mínus stejné. Rozdíl je pouze v tom, že CS LINK jich tam má pouze 5, zatím co SKY LINK jich tam má už 25. A další zásadní rozdíl je, že minimálně 10 ze SKY LINKU zcela záhadně zmizelo a už tam nejsou. Protože jinak by jich tam měli už tak 35. A jsou tam místo nich zcela neznámé a z mého hlediska velice nedůvěryhodné přijímače. Náhodou zrovna v debatě se Zipem jsem zde na tomto serveru, tehdejší původní známku neboli doporučení SKY LINK READY, opsal, problém je, že nevím, kam jsem to dal, už jsem se pokusil to 2x najít nic méně nenašel jsem to, ale 100% to tady někde je. Rozebírán, přijímač po přijímači, pamatuji si, že Zip nejvíce právě doporučoval Humax IRHD 5100S, ten v doporučení Sky Linku zůstal, ale jiné ne, takže by mne opravdu zajímalo, to dohledat a porovnat se současnou tabulkou a docela by mne zajímalo jaká by byla na to odpověď SkY LINKu, že něčemu tu známku READY vydali a pak najednou z ničeho nic, už to mezi přijímači se známkou READY není. Tak zda se pro těch x přijímačů objevily neoficiální softy nebo, co to jako znamená. A co způsobilo, že známku READY měly a najednou ji už nemají. Z hlavy si pamatuji, že šlo právě o nějaké přijímače Ferguson, Topfield a dál už nevím. Ale ten jejich seznam je zachován někde na tomto serveru. V každém případě to na mne neudělalo dobrý dojem. A značně to známku READY v mých očích diskvalifikuje na ryze účelovou a značně zavádějící záležitost. Tedy možnosti jsou dvě. Buď tedy tu známku vydali přijímačům, kde to úplně 100% nebylo, což se časem zjistilo. A tak to tedy znamená, že ty testy nedělají pořádně a pak se to může stát i u jakéhokoli dalšího přijímače. Anebo to opravdu přidělují, jak se jim to hodí, čili pro Ferguson se opravdu mohl objevit nějaký soft a stejně tak pro Topfield, další si nepamatuji a pak jim Sky Link na příkaz Irdeta tu známku sebral, ovšem tím se shodil a jednou už jí vydal a v těch přijímačích karta Irdeto chodí bez problémů. Takže se tady rozehrála nějaká ne zrovna 2x košér hra. Takto bych to formuloval. A ještě něco. Zip zmiňuje Ferguson, Opticum a Golden Interstar. Tak nejen, že dva Fergusony tu značku měly, byly tam uvedeny a už tam uvedeny nejsou. A najít je někde v nějakém e-shopu ještě s tím logem SKY LINK READY, tak to fakt opravdu s chutí printscreenuji a tu fotku sem přilepím, ale nepamatuji si ty dva typy. Ale v každém případě tu značku READY tam mají do teď dva modely Go Sat. A pokud se nepletu, tak to jsou přijímače právě z rodiny Golden Interstar.
« Poslední změna: 22. 07. 2011, 00:08:15 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Skylink
« Odpověď #78 kdy: 22. 07. 2011, 00:11:29 »
Dám ti za pravdu až na jedno,cslink si dal velký pozor na osočování lidí ze zlodějny a pirátsví,ano uvádí irdeto stroje,ale uni čtečkám nevyhrožuje,možná už dříve než skylink pochopili,že jim to stejně k ničemu nebude,zde musím říct,že jsem nikdy mezi těmi firmami nedělal rozdíly-právě do prohlášení p.Glisnika o zlodějích a pirátech,neb u mého Aligátoru je UNI,jedna z věcí ,která je nejvíc irituje-možnost pomocí sw číst irdeto v uni čtečkách,proto přistoupím na akci cslinku-výměna/modrá skylink/,přístup k zakazníkovi od skylinku mi prostě nesedí !!! 8)
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Zip Zip

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 92
  • Dělám to, čemu rozumím, čemu nerozumím, nedělám.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Skylink
« Odpověď #79 kdy: 22. 07. 2011, 01:16:48 »
Jsem dealerem Skylinku, CS Linku a UPC.

U UPC jsou podmínky jasné, spárovaný přijímač (dodávaný), nebo přijímač s CW dekodérem, všiměte si, že UPC nedoporučuje žádné UNI čtečky, jak by také mohlo, všichni mají nějaké smlouvy s majitelem systému. Jen tak UPC garantuje funkčnost své služby. Že to funguje i v UNI čtečkách je věc jiná, ale nikdo to negarantuje a případné problémy jsou problémy zákazníka.
U CS Linku je to dle mne takto. CS Link si počkal, co udělá Skylink, počkali až jim prošlapou cestičku, otestují systém, přijímače atd., a vše, co bylo v tomto procesu negativní ať už oprávněně, nebo né, tomu se vyhnuli (ICE, kecy o certifikaci STB .....). Ale všiměte si, že naprosto kopírují práci Skylinku, certifikace přijímačů, typ přijímače při registraci karty atd. a moc toho nenakomunikují, prostě chovají se jako Parou.ek - průzkum trhu je to hlavní, nějaké pravidla, smlouvy, dohody atd. jsou až na druhém místě. Oni se prostě snaží o to samé co Skylink, ale raději kolem toho mlčí a až za 3 roky něco v systému udělají (surf-lock, párování ....), tak zákazníka utřou, no jo, vy nemáte licencovaný přijímač, vy máte arivu ......
Skylink - nikdo není dokonalý, snaha skylinku prosadit doporučené přijímače (to samé co dělá UPC a všichni světoví provideři) směřuje ke spokojenosti zákazníka, nikdo není schopný garantovat cokoli, co jde mimo předepsané parametry, nebo jednoduše krade originál SW (SW UNI  čteček). Nevím jak vám, ale mě by se také nelíbilo, kdybych něco vytvořil, zlepšoval a udržoval, např. kódovací SW, a nějaký číňan to zkopíroval z koupeného licenc. přijímače a vydělával na tom. Další problém je ten, že u toho číňana mi nikdo nezaručí upgrade systému v případě změny a tím, že to zákazníkovi přestane fungovat, kdo to asi odnese, no jistě provider.
CZ programy ze satu dělám od samého začátku a skoro vždy jsem se držel jen licencovaných přijímačů. V době, kdy jsem tento kurz opustil, jsem také narazil, neustále laborovaní se SW přijímačů, nepravidelné problémy, vyvolávání zákazníků, obava co bude za 2 roky a jak to zákazníkovi vysvětlit atd., prostě byla to chaotická doba. U těchto přijímačů jsem lidem sice vysvětlil, že jim funkčnost nemůžu garantovat, ale cena, EMU atd je oslepila a až nastal problém, tak pochopení malé, jak je to možné ..... Nyní už dlouhou dobu jedu zase jen licencované přijímače, které si sám otestuju, vyberu si z doporučené nabídky, dle mne to lepší a mám klid.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Zip Zip

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 92
  • Dělám to, čemu rozumím, čemu nerozumím, nedělám.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Skylink
« Odpověď #80 kdy: 22. 07. 2011, 01:26:49 »
A ještě k procesu certifikace-
Certifikace je dobrovolná, u Skylinku zdarma, podmínkou je dodržování předem daných pravidel (bezvadná čeština ....), uhrazené poplatky za licenci systému, poplatky jsou hrazeny Irdetu, tedy tvůrci a majiteli sys.
Výrobce, nebo dovozce certifikovaného přijímače musí právě garantovat upgrade sys při změnách, musí dodržovat legální pravidla, tedy že zároveň s licencí Irdeta nenacpe do přijímače EMU, že pod jinou značkou nebude ten samý HW šířit s EMU SW atd, atd. a vesele se pyšnit licencovaným dekodérem a mít přístup k legální licenci pro 1ks výrobku na trhu a pod jinou značkou to samé prodávat v tisícich.
« Poslední změna: 22. 07. 2011, 01:32:51 od Zip Zip »


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Skylink
« Odpověď #81 kdy: 22. 07. 2011, 01:46:03 »
Zipe,to je vše v pořádku,na tvém místě bych se vyjadřoval skoro stejně,ale jedno nechápu,proč je na vině potencionální zákazník s UNI,vyřiďte si to s číňanem-nemáte odvahu,tak hurá na nás s UNI,u CS linku taky nemají svatozář,ale udělali to mnohem chytřeji a hlavně bez urážek,UPC mi dá kartu ikdyž mám uni-moje riziko,dobrou a nezlob se !!! 8)
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Zip Zip

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 92
  • Dělám to, čemu rozumím, čemu nerozumím, nedělám.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Skylink
« Odpověď #82 kdy: 22. 07. 2011, 02:34:26 »
Zipe,to je vše v pořádku,na tvém místě bych se vyjadřoval skoro stejně,ale jedno nechápu,proč je na vině potencionální zákazník s UNI,vyřiďte si to s číňanem-nemáte odvahu,tak hurá na nás s UNI,u CS linku taky nemají svatozář,ale udělali to mnohem chytřeji a hlavně bez urážek,UPC mi dá kartu ikdyž mám uni-moje riziko,dobrou a nezlob se !!! 8)

Není se proč zlobit, beru jakýkoli názor. Ve většině případů není na vině zákazník, ale podejce, který nedá zákazníkovi vybrat a neřekne k tomu povinnou omáčku .... Resp. neodhadne znalosti zákazníka a vnutí mu to, co vyhovuje jemu, co má zrovna na skladě ..... Jsou zákazníci, kteří o tom něco vědí a jsou ochotni riziko podstoupit, pak je to v pořádku, to je prostě jejich věc (osobně mám Vantage HD  :o ), ale je většina zákazníků, kteří o tom nemají páru a takovým EMU a UNI do ruk nepatří, ti mají mít garantované stroje, protože v opačném případě dělají zbytečný rozruch nejen na netu.
Já osobně nenadávám na zákazníky (ti za to nemůžou), ale na pseudo  velkoobchody, které vozí výhradně EMU/UNI přijímače a na ony podavače, kteří o tom většinou nic neví a hrají si na odborníky. Ony pseudo VO si vybudovaly fa na EMU a to asi také není zrovna košér. Jak je možné, že Makro prodávalo Arivy se Skylinkem, po upozornění Skylinku dali karty CS Link, a jedou dál, prostě škoda mluvit. Co bude dělat zákazník, který si to tam koupí a ví o tom prd? Dnes prostě každý druhý zelinář, květinář atd. podává Arivy a to je průser.
CS Link je samostatná kapitola, kterou komentuji opatrně, kdyby jsi věděl co já, tak ....... prostě ala Parou.ek .....


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Skylink
« Odpověď #83 kdy: 22. 07. 2011, 06:57:30 »
Citace
Dám ti za pravdu až na jedno,cslink si dal velký pozor na osočování lidí ze zlodějny a pirátsví,ano uvádí irdeto stroje,ale uni čtečkám nevyhrožuje,možná už dříve než skylink pochopili,že jim to stejně k ničemu nebude,zde musím říct,že jsem nikdy mezi těmi firmami nedělal rozdíly-právě do prohlášení p.Glisnika o zlodějích a pirátech,neb u mého Aligátoru je UNI,jedna z věcí ,která je nejvíc irituje-možnost pomocí sw číst irdeto v uni čtečkách,proto přistoupím na akci cslinku-výměna/modrá skylink/,přístup k zakazníkovi od skylinku mi prostě nesedí !!! 8)

Tak, já jsem neřekl, že CS Link někoho osočoval, já řekl, že i CS LINK samozřejmě doporučuje zákazníkům některé vybrané přijímače a je to v jejich vlastním zájmu, tedy ani oni nestojí o to aby měli nonstop přetížené linky klientského centra. Takže na tom nevidím nic špatného, že doporučí nějaké mašiny. Co žvaní SKY LINK o pirátech je mi, když na to přijde, celkem vuřt, takže to víceméně nevnímám, jen jsem upozornil na podivnost toho, že některé přijímače certifikovali a nyní už mezi certifikovanými nejsou. I když pravda sám jsem se podivoval, že Ferguson tu certifikaci dostal. Ovšem měl jí a ty dva modely ji mají. Takže pak ze sebe udělal jen SKY LINK kašpárka. Ale to je opět jejich problém a mají si dávat větší pozor, komu tu značku READY vydávají, tak to ze sebe fakt dělají jen blbce. Tedy v konextu s těmi vyhlášeními a prohlášeními atd. Zůstávám zatím spokojeným zákazníkem Sky Link.

Citace
U UPC jsou podmínky jasné, spárovaný přijímač (dodávaný), nebo přijímač s CW dekodérem, všiměte si, že UPC nedoporučuje žádné UNI čtečky, jak by také mohlo, všichni mají nějaké smlouvy s majitelem systému. Jen tak UPC garantuje funkčnost své služby. Že to funguje i v UNI čtečkách je věc jiná, ale nikdo to negarantuje a případné problémy jsou problémy zákazníka.

Jenže i UPC vydává pro zakazníky samostatnou kartu. Takže otázka párování je snad jen otázka DIGI TV, kteří mi zase mohou se svojí službou vlézt na záda. Na víc UPC Direct oficiálně oznámilo PŘECHOD NA IRDETO. Čili vůbec nechápu jejich pokus s Nagravision 3 a jak to tady už někdo odhadl, byla to slepá větev, tedy jen takový výstřelek a úlet. Tato služba bude, co nevidět obdobně jako SKY LINK a CS LINK v IRDETU ! Jinak SKY LINK a CS LINK si právě nahrabali díky svému otevřenému přístupu, tedy možnosti pouze karty a svého přijímače s možností sledování německých FTA a anglických hudebních a kde čeho. To je vytáhlo nahoru. Už jsem tady sám vyhlásil, že pokud bych byl postaven do situace spárovaného přijímače. Tak se na celý SKY LINK i případně jeho následovníka CS LINK vykašlu. Zůstanu z ČR jen u DVB-T a naopak trvám na příjmu světových FTA.

Citace
U CS Linku je to dle mne takto. CS Link si počkal, co udělá Skylink, počkali až jim prošlapou cestičku, otestují systém, přijímače atd., a vše, co bylo v tomto procesu negativní ať už oprávněně, nebo né, tomu se vyhnuli (ICE, kecy o certifikaci STB .....). Ale všiměte si, že naprosto kopírují práci Skylinku, certifikace přijímačů, typ přijímače při registraci karty atd. a moc toho nenakomunikují, prostě chovají se jako Parou.ek - průzkum trhu je to hlavní, nějaké pravidla, smlouvy, dohody atd. jsou až na druhém místě. Oni se prostě snaží o to samé co Skylink, ale raději kolem toho mlčí a až za 3 roky něco v systému udělají

Tak jistě, že tahounem je SKY LINK a CS LINK se pouze veze. Ale na tom opět nevidím nic špatného. Tedy vždy je někdo průkopník a pionýr a někdo ten opatrný vzadu... Ovšem SKY LINK má tu kartu ICE která je schopna převést Irdeto na CryptoWorks. CL LINK ji nemá. Zrovna včera jsem někde na fóru četl, že uživatelé CS LINKU dávají CryptoWorks u CS LINKU tak 3-5 let. Počítají tedy s tím, že ještě 3 roky budou moci využívat dosavadní přijímače a pak teprve přejdou na Irdeto. To mi přijde docela zábavné.
Když by  bylo Irdeto vypnuto v obou službách, tedy i u CS Linku, tak je asi dost jejich zákazníků půjde zastřelit. Na víc UPC by přechod na IRDETO nemohlo nikdy stihnout, když začali jako poslední tedy až teď. Takže CryptoWorks vypne nejspíše asi jen SKY LINK. Pokud by všichni mohlo by být opět veselo anebo možná další zákazníci pro Sky Link, který zdá se je jediný připraven.

Citace
Já osobně nenadávám na zákazníky (ti za to nemůžou), ale na pseudo  velkoobchody, které vozí výhradně EMU/UNI přijímače a na ony podavače, kteří o tom většinou nic neví a hrají si na odborníky. Ony pseudo VO si vybudovaly fa na EMU a to asi také není zrovna košér. Jak je možné, že Makro prodávalo Arivy se Skylinkem, po upozornění Skylinku dali karty CS Link, a jedou dál, prostě škoda mluvit. Co bude dělat zákazník, který si to tam koupí a ví o tom prd? Dnes prostě každý druhý zelinář, květinář atd. podává Arivy a to je průser.

Tak proto také, když se na mne kdokoli obrátí posílám ho do speciálky, tedy malého obchůdku někoho, kdo o tom něco ví a kdo je ochoten jim to vysvětlit a takové ve městě máme. Tihle velkoskladníci nebo velkoprodejci jsou diletanti, kteří o tom, či onom zboží nemají nejmenší páru, tedy mnohdy o něm vědí méně, nežli samotný zákazník. Ti jednají jen tak, že si zjistí, co se nejvíc bere a berou totéž, jestli to k něčemu je nebo není nebo zda si s tím ten, či onen zákazník poradí nebo neporadí, je absolutně nezajímá. Nejlepší řešení je každého od nich odhánět a u podobných nenakupovat i když by potencionálně člověk ušetřil nějaké drobné.

Ještě mne tak napadá jedna věc. Přirovnání satelitních televizních a rádiových služeb k mobilním operátorům. Když to tady začínalo, tak přece také byly telefony zablokované a byly jen pro jednu určitou službu a automaticky se nešla šedá ekonomika, která je odblokovávala, protože zájem všech těch služeb je konkureční boj a přetahování zákazníků navzájem. Dnes se tu snad už ani žádný zablokovaný telefon neprodává. Tedy dokázaly se ty služby mezi sebou dohodnout a lze bez problémů přecházet mezi O2, T-Mobile a Vodafone sem a tam, třeba každý rok mít jinou.
Toto je smysl trhu a konkurenčního prostředí a nezdá se, že by si zrovna provozovatelé mobilních služeb měli na co stěžovat. Tak stejně tak nelze prostě párovat přijímače s kartou. Naopak je dobře, že budou všichni v Irdetu, ve volné kartě a je zájmem všech volné přecházení mezi Sky Link, CS Link a UPC direct, dle toho, který bude mít ten a ten rok kvalitnější nabídku. Takže by v celku měli v pohodě všichni 3 nějaké snahy Irdeta o zakonzervování trhu, zablokovat, tedy na nějaké takové věci, jako je spárovaný přijímač jim moc nehrát. A to ve svém vlastním zájmu, jim půjde o to, snažit se sebrat zákazníky těm druhým. A párovaný přijímač to komplikuje. Se svým přijímačem a jen prohazováním karty a jen telefonem někam, či změnou požadavku na účtu je to daleko rychlejší a operativnější a migrace je žádoucí.
« Poslední změna: 22. 07. 2011, 07:45:08 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Skylink
« Odpověď #84 kdy: 22. 07. 2011, 14:46:18 »
Jsem dealerem Skylinku, CS Linku a UPC.

U UPC jsou podmínky jasné, spárovaný přijímač (dodávaný), nebo přijímač s CW dekodérem, všiměte si, že UPC nedoporučuje žádné UNI čtečky, jak by také mohlo, všichni mají nějaké smlouvy s majitelem systému. Jen tak UPC garantuje funkčnost své služby. Že to funguje i v UNI čtečkách je věc jiná, ale nikdo to negarantuje a případné problémy jsou problémy zákazníka.
U CS Linku je to dle mne takto. CS Link si počkal, co udělá Skylink, počkali až jim prošlapou cestičku, otestují systém, přijímače atd., a vše, co bylo v tomto procesu negativní ať už oprávněně, nebo né, tomu se vyhnuli (ICE, kecy o certifikaci STB .....). Ale všiměte si, že naprosto kopírují práci Skylinku, certifikace přijímačů, typ přijímače při registraci karty atd. a moc toho nenakomunikují, prostě chovají se jako Parou.ek - průzkum trhu je to hlavní, nějaké pravidla, smlouvy, dohody atd. jsou až na druhém místě. Oni se prostě snaží o to samé co Skylink, ale raději kolem toho mlčí a až za 3 roky něco v systému udělají (surf-lock, párování ....), tak zákazníka utřou, no jo, vy nemáte licencovaný přijímač, vy máte arivu ......
Skylink - nikdo není dokonalý, snaha skylinku prosadit doporučené přijímače (to samé co dělá UPC a všichni světoví provideři) směřuje ke spokojenosti zákazníka, nikdo není schopný garantovat cokoli, co jde mimo předepsané parametry, nebo jednoduše krade originál SW (SW UNI  čteček). Nevím jak vám, ale mě by se také nelíbilo, kdybych něco vytvořil, zlepšoval a udržoval, např. kódovací SW, a nějaký číňan to zkopíroval z koupeného licenc. přijímače a vydělával na tom. Další problém je ten, že u toho číňana mi nikdo nezaručí upgrade systému v případě změny a tím, že to zákazníkovi přestane fungovat, kdo to asi odnese, no jistě provider.
CZ programy ze satu dělám od samého začátku a skoro vždy jsem se držel jen licencovaných přijímačů. V době, kdy jsem tento kurz opustil, jsem také narazil, neustále laborovaní se SW přijímačů, nepravidelné problémy, vyvolávání zákazníků, obava co bude za 2 roky a jak to zákazníkovi vysvětlit atd., prostě byla to chaotická doba. U těchto přijímačů jsem lidem sice vysvětlil, že jim funkčnost nemůžu garantovat, ale cena, EMU atd je oslepila a až nastal problém, tak pochopení malé, jak je to možné ..... Nyní už dlouhou dobu jedu zase jen licencované přijímače, které si sám otestuju, vyberu si z doporučené nabídky, dle mne to lepší a mám klid.
Příliš zveličuješ význam Skylinku, protože Irdeto používá víc operátorů a tudíž i CS Link mohl čerpat poznatky od nich a nemusel spoléhat zrovna na Skylink. A jinak na Irdetu není prakticky co testovat, je to kódovací systém jako spousta dalších, kvůli kterým si taky nikdo nehraje na nějaké trapné certifikace a další nesmysly, které mají u Skylinku za cíl se akorát zviditelnit. Prostě na trh přišlo Irdeto, začali se prodávat karty, logicky k tomu se začaly objevovat i přijímače s licencovaným Irdetem (posléze se objeví i nové náplně do UNI čteček, aby s Irdetem nebyl problém) a je to naprosto stejná situace jako kdysi s CW (kde mimochodem nikdo nedělal divadlo, že je cosi kýmsi certifikovaný).
« Poslední změna: 22. 07. 2011, 15:24:54 od Jaroslav Syrový »


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re: Skylink
« Odpověď #85 kdy: 22. 07. 2011, 20:23:42 »
A to je přesně ono, "posléze se objeví" a nebo taky neobjeví, to dnes nikdo 100% neví. Proto prodávám certifikované přijímače a nemusím zákazníkům říkat ať počkají, že se to spraví atd. Obecně se divím, že zákazníci nereklamují svá zařízení když přijdou na nějaký problém, ale nechají se uchlácholit, že to vyřeší opravný soft atd. Vždy když vyjde nový soft. odstraňuje nejaké vady. Z tohoto pohledu se jedná o vadu výrobku, takže by měl fungovat záruční servis a vše napravit a pokud soft. není do 30 ti dnů mělo by nastat vrácení peněz. Nebo myslíte že ne?


Leopold Skřivánek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Skylink
« Odpověď #86 kdy: 23. 07. 2011, 11:15:28 »
Proč se to Irdeto pořád tak démonizuje? To skutečně není žádný zázrak, ale je to systém jako tucet dalších. Univerzální čtečky to s příslušným SW přečtou stejně jako přečtou CW, Conax, VC a další. Ať se to firmě Irdeto líbí nebo ne.


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Skylink
« Odpověď #87 kdy: 23. 07. 2011, 16:42:15 »
Ono nejde jen o systém,ale hlavně co umožňuje,-zamezení sdílení/domácího i přes net./,PVR,a jiné kousky,které zákazníka omezují-otázka je nakolik to vysilatel míní využít,skylink už zkoušel omezit PVR-včas toho nechal-ALE !!! >:(
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Skylink
« Odpověď #88 kdy: 23. 07. 2011, 17:25:53 »
Ono nejde jen o systém,ale hlavně co umožňuje,-zamezení sdílení/domácího i přes net./,PVR,a jiné kousky,které zákazníka omezují-otázka je nakolik to vysilatel míní využít,skylink už zkoušel omezit PVR-včas toho nechal-ALE !!! >:(

Nevím, jak pro který přijímač bude nějaký soft apod. Též nevím, jak si s tím poradí malé servery třeba v rámci domácnosti atd. Ale velké servery to mají prý dávno vyřešené a sdílet po netu to normálně jde. Čili se to naprosto minulo účinkem nebo záměrem. Takže maximálně to omezí nebo poškodí ty, pro něž pro ten a ten přijímač nebude soft pro tu nebo onu UNI čtečku. Jinak je celé to haló, k vůli tomu naprosto o ničem, maximálně to tak slouží jako Promo Irdeta a jeho zviditelnění. Ovšem samozřejmě doporučení přijímačů, jak u Sky Linku tak u CS Linku považuji za důležité, protože spotřebitel si opravdu může zakoupit přijímač, kde mu to chodit nebude a pak bude nasraný a bude bombardovat klientské centrum atd. Prostě přechod to je a nějaké ty odzkoušené a doporučené přijímače je třeba zveřejnit aby byla jistota v tomhle a tomhle zaručujeme, že to funguje. Jinak ty dotazy jsou modifikovatelné ne ? Takže, když by tam třeba dovolili 4 odpovědi a konec, tak to bude vyhovovat i nahrávání a nějakému tomu sdílení do kuchyně nebo ložnice nebo kam v rámci domácnosti. Na té druhé kartě stejně prd vydělají a je v podstatě úplně jedno jestli si to bude posílat do kuchyně nebo dětského pokoje jako sdílení nebo si tam zakoupí druhou kartu. To už je nespasí ta druhá karta. Ostatně i když se o to v podstatě už dnes nezajímám, tak jsem si všiml, že se značně rozmáhá jiná věc. Tedy doba pokročila a už se nesdílí informace z karty, ale přímo stream. http://www.nejvic.info/tv/sreklamou/play_markizahd.htm čehož je na netu plno... Tedy doslova jsem řval smíchy a ani už to nekomentoval, jak právníci z Markízy http://www.digizone.cz/clanky/markiza-trva-na-vyrazeni-z-nabidek-v-cesku/  budou žalovat Sky Link a CS Link, že tam jede jejich podělaná TV, ale že je toho na netu plno a je tím net zasviněný už jak pornem, to jim nevadí...hehehe... A ostatně mě tak napadá, že tomu nahrává další módička, tedy to připojování na NET přímo zobrazovačů, takže, když na to přijde, je otázka na kolik je CS Link nebo Sky Link ke sledování slovenských TV ještě vůbec potřeba ? http://www.nejvic.info/tv/sreklamou/play_jojhd.htm

« Poslední změna: 23. 07. 2011, 17:49:10 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Peter Tulino

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Skylink
« Odpověď #89 kdy: 23. 07. 2011, 17:47:52 »
A ještě k procesu certifikace-
Certifikace je dobrovolná, u Skylinku zdarma, podmínkou je dodržování předem daných pravidel (bezvadná čeština ....), uhrazené poplatky za licenci systému, poplatky jsou hrazeny Irdetu, tedy tvůrci a majiteli sys.
Výrobce, nebo dovozce certifikovaného přijímače musí právě garantovat upgrade sys při změnách, musí dodržovat legální pravidla, tedy že zároveň s licencí Irdeta nenacpe do přijímače EMU, že pod jinou značkou nebude ten samý HW šířit s EMU SW atd, atd. a vesele se pyšnit licencovaným dekodérem a mít přístup k legální licenci pro 1ks výrobku na trhu a pod jinou značkou to samé prodávat v tisícich.

ja by som si kludne kupil tuner s Irdeto licenciou. Ale ked som tuner kupoval tak ziaden, ktory by sa co len priblizoval mojim poziadavkam nebol. O to smutnejsie je, ze ani teraz, cize takmer 1,5 roka potom tu ziadny taky s Irdetom a teda ani Skylinkready nalepkou (naschval hvorim o nalepke) nie je. Preco niektore firmy a je ich vacsina co sa sat tunerom venuju, nie je Irdetu ochotna platit? Tie iste firmy, alebo aspon niektore z nich, par rokov dozadu nemali problem sa dohodnut na kupe CW licencie pre svoje tunery. Kde je asi problem?

A potom je tu druhy problem. Naplne na UNI citaciek su. Moj tuner dnes vie pracovat s CW kartou, ale aj ICE a Irdetom. Bez najmesich problemov. Zip niekde vyssie napisal, ze az CSlink potichu zavedie opatrenia moze nastat problem. Rovnako, resp este skor u Skylinku. Cize to bude odveta Irdeta UNI citackam? To by som pochopil, ale preco to podporuje Skylink. On je zakaznik, nie dodavatel. On plati Irdetu. Ops Skylink to sice uhradi, ale zaplatia to jeho zakaznici.

A este tu je treti problem. Preco Skylink ide za hranu a pozaduje od Skylinkready primacov funkcie, ktore prave zakaznikom inych platforiem vadili a preto presli ku Skylinku. Myslim parovanie primaca a karty (= zvacsa priserne neprivetive tunery a ich menu v DVBC i DVBS), nemoznost pracovat s nahravkou a pozerat si ju mimo tunera a dalsie funkcie. Surflock sa da pochopit - bojuje s piratstvom, u dvojtunera je vsak problem. Ale zakodovana nahravka je pri castej vymene klucov v Irdete debilita a zavadzanie zakaznika. O ataku EMM instrukcii ani nehovorim.

Opatrenia proti zakaznikom su bud nepremyslene, alebo su podmienkou uz davno dohadovaneho predaja Skylinku s niektorym kupcom. Ale ryza z toho nebude. Penetracia platenymi programami je v CR a SR velmi nizka. Rovnako ako platy. Alebo ze by sa spoliehali na "chlieb a hry"?