Autor Téma: rozvod TV/SAT v rodinem dome  (Přečteno 20987 krát)

Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re: rozvod TV/SAT v rodinem dome
« Odpověď #15 kdy: 19. 02. 2011, 17:29:52 »
Pokud nemáte zásuvky v serii, můžete použít tohle řešení:
-kupte 1ks 85tky paraboly a lng octo (8 účastníků), nasměrujte ji na třeba Astru 23°. Dva "volné" vývody opatřete zakončovacím odporem a máte zabezpečen příjem v 6-ti místnostech, určitě netrváte na tom, že musíte mít např. v ložnici nebo děcáku všechny možné programy. Tu parabolu dále můžete opatřit brejlema a přidat až 2-3 lnb na 13°,19°,28°. Lnb použijete třeba už single nebo twin, protože např. budete koukat v obýváku a pracovně a jinde tolik "družic a stanic" nepotřebujete. Pokud si do obýváku budete přát příjem ze 4 družic, (výše uvedeno které), dáte si na půdu 1ks relátka 4/1 a hotovo. V tom případě nepotřebujete žádný mulswitch nebo unicable. Uvedená hrubá kalkulace za materiál 85tka Al EmmeEsse s brejlema na 4lnb cca 1200,- octo lnb DI-WAY cca 900,-, další přidaný singl lnb cca 200,- nebo twin lnb cca 350,-. Disecq 4/1 cca 250,-.
Dále je ale třeba se zamyslet na výběrem sat. přímačů a jejich eventuelní sesíťování pro případný homesharing a to už není tak jednoduché pro toho kdo o problematice nic neví. Jinak co 1ks přijímače to 1ks přístupová karta.
Honda Enduro Team

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Rejnss Rejnss

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: rozvod TV/SAT v rodinem dome
« Odpověď #16 kdy: 19. 02. 2011, 19:10:35 »
Pri pozadavku 1 druzice pouzit octo LNB, pri pozadavku vice druzic jedine Multiswitch!
Shrnu-li to pri pozadavku 2 druzic ASTRA1 a ASTRA3: 80cm parabola, multifokus, 2x Quattro LNB, Multiswitch, 6x Settopbox, 6x karta a nekoho kdo Vam to nainstaluje napr. Sabol Electronic - http://www.sabol.cz


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: rozvod TV/SAT v rodinem dome
« Odpověď #17 kdy: 20. 02. 2011, 10:31:39 »
hmm, no nic, necekal jsem samozrejme ze mi tady nekdo z rukavu vysype presny navrh reseni, ale jak jsem psal, spise nejake doporuceni, na nejaky web kde bych se dozvedel vice, protoze jak jsem psal chtel bych se neco dovedet, sam delam v high-end IT, tak vim know-how neco stoji a ze delat amatersky slozite veci zkratka nejde, ale rad bych se o teto problematice SAT rozvodu neco dozvedel.

Citace
Když má někdo na rodinný dům se 6 TV/SAT zásuvkami (doufejme že ne v sérii...),


firmu si samozrejme najmu a nebojte zasuvky v serii nemam :-) Stavbu jsem prenechal kvalitni firme.

Filip Hajek

Pokud sám,jak uvádíte, děláte v "high-end IT" tak mi, prosím, ukažte webovou diskusi, kde mi do detailů někdo vysvětlí např.všechny komponenty a SW např. pro takový NIX uzel, či nějaký jiný sofistikovaný systém.  Do háje, pane Hájku, mě Vaši "high-end" odborníci pošlou, v lepším případě mne nazvou lamou,která by se chtěla zadarmo napást.
Pokud se chcete opravdu něco zadarmo dozvědět, existuje funkce search a soudruzi Google a Bing. Zde naleznete jen a pouze amatérské odpovědi,které nemusejí mít univerzální a obecnou platnost, příp. názory některých prodejců této techniky, které opět nemusejí být vždy košer.


Franta Kostka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Pozor na psychopaty a práskače!
    • Zobrazit profil
Re: rozvod TV/SAT v rodinem dome
« Odpověď #18 kdy: 20. 02. 2011, 14:38:07 »
"ajťáci" jsou ti nejhorší anténní a elektrotechničtí patlalové, protože si většina myslí, že když zvládají tak super hyper vysoce sofistikované věci jako počítače, sítě, IT apod, tak nějaké kabely jsou hračka. Opak je pravdou.
Tak jako jinde platí, ševče drž se svého kopyta. IT nemá s anténní technikou společné absolutně nic, i když neznalému to tak může připadat.
Závěr: nějaké tipy jak se to dá řešit jste dostal, možností je více, pokud to chcete mít funkční zavolejte firmu která navrhne řešení na míru. Pokud se s tím chcete popasovat sám, nečekejte detailní návod a naopak se připravte na komplikace a neúspěch. Pak možná stejně zavoláte někoho znalého.
Hodně štěstí.
příjem DVB-T: Praděd, Radhošť, Polsko...


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: rozvod TV/SAT v rodinem dome
« Odpověď #19 kdy: 20. 02. 2011, 15:33:36 »
Pokud nebydlíte v nějakém vyloženém "zapadákově", můžete nezávazně získat informace o způsobech instalace Vámi požadované konstalace a nákladech od více firem, které takové služby nabízí. Podle referencí a své kapsy si jistě nakonec dobře vyberete.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


filip_hajek

  • Host
Re: rozvod TV/SAT v rodinem dome
« Odpověď #20 kdy: 20. 02. 2011, 15:51:41 »
Vážení,
děkuji moc těm kteří poskytli užitecné rady a linky, přesně to jsem hledal.
Ještě jednou díky moc.

Těm, kteří vůbec nepochopili o co jsem prosil a ihned mě odsuzovali jako amatérského patlala a posílali ihned do háje, také děkuji za příspěvek i když trochu zbytečný :-)

Dovolte mi jetě jeden poznatek, do konferece jsem napsal, protože z příspěvků které jsem si prohlédl jsem nabyl dojmu, že se jedná o konferenci lidí kteří jsou nadšenci do SAT čekal jsem trochu jiné reakce, když se ozve někdo kdo by se o tomto odvětví chtěl dozvědět trochu více :-)

tímto se loučím a ještě jednou děkuji těm, kteří pomohli.

Pěkný zbytek víkendu
Filip Hájek



Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: rozvod TV/SAT v rodinem dome
« Odpověď #21 kdy: 20. 02. 2011, 16:05:19 »
Děkujeme pane Hájku za návštěvu naší "konference" a na oplátku prosím adresu diskuse, kde nám sdělíte podrobnosti ze své "high-endové" branže. Myslím, že se také rádi všichni vzděláme zadarmo ve Vašem IT oboru.
Za lamy v IT a amatéry s v SAT technice Váš JAK.