Autor Téma: rozvod TV/SAT v rodinem dome  (Přečteno 20988 krát)

filip_hajek

  • Host
rozvod TV/SAT v rodinem dome
« kdy: 18. 02. 2011, 16:10:55 »
zdravim,
se SAT nemam temer zadne zkusenosti,
momentalne bych rad poridil SAT, ale mam v dome celkem 6 TV/SAT zasuvek.
prosim Vas o informaci jak lze resit to abych mel jednu parabolu (prijem bych uvazoval i z vice druzic) a mohl sledovat na vice SAT prijimacich ruzne programy. co jsem pochopil tak jen tak signal robocit nejde.

muzete me nekdo odkazat na nejaky pekny clanek pro zacatecniky?
kde by bylo vse pekne popsane, napr. jsem se nikde nedocetl k jaky je rozdil mezi jednoduchym LNB a quad?

diky moc.
Filip

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Patrik Chrz

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: rozvod TV/SAT v rodinem dome
« Odpověď #1 kdy: 18. 02. 2011, 17:39:16 »
Je nutné si uvědomit, že satelitní a klasický pozemní signál se šíří různými způsoby.
U pozemního signálu je třeba dbát pouze na jeho kvalitu a sílu (u DVB-T je mnohem důležitější ta kvalita), tedy kvalitu kabelů a případných zesilovačů (neplatí, že čím silnější zesilovač tím lepší, spíše je nutné se zaměřit na nízký šum, v oblastech se silným signálem je možné se obejít i bez zesilovače.

U satelitního signálu je to něco jiného - pokud chceš mít všechny zásuvky nezávislé, znamená to, že "co set-top-box to separátní LNB (taková ta krabička co je "vystrčená" na rameni před parabolou)" nebo mít LNB co je schopná obsloužit více set-top-boxů. Ke každému satelitnímu přijímači je nutné vést separátní kabel.

http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1705&t=1084440&sid=


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: rozvod TV/SAT v rodinem dome
« Odpověď #2 kdy: 18. 02. 2011, 18:44:10 »
zdravim,
se SAT nemam temer zadne zkusenosti,
momentalne bych rad poridil SAT, ale mam v dome celkem 6 TV/SAT zasuvek.
prosim Vas o informaci jak lze resit to abych mel jednu parabolu (prijem bych uvazoval i z vice druzic) a mohl sledovat na vice SAT prijimacich ruzne programy. co jsem pochopil tak jen tak signal robocit nejde.

muzete me nekdo odkazat na nejaky pekny clanek pro zacatecniky?
kde by bylo vse pekne popsane, napr. jsem se nikde nedocetl k jaky je rozdil mezi jednoduchym LNB a quad?

diky moc.
Filip
Podle nějakého článku se anténářem nestaneš. Navíc nemáš ani technické vybavení. Takže si zavolej firmu a ta ti celou instalaci provede.


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: rozvod TV/SAT v rodinem dome
« Odpověď #3 kdy: 18. 02. 2011, 18:45:15 »
Je nutné si uvědomit, že satelitní a klasický pozemní signál se šíří různými způsoby.
U pozemního signálu je třeba dbát pouze na jeho kvalitu a sílu (u DVB-T je mnohem důležitější ta kvalita), tedy kvalitu kabelů a případných zesilovačů (neplatí, že čím silnější zesilovač tím lepší, spíše je nutné se zaměřit na nízký šum, v oblastech se silným signálem je možné se obejít i bez zesilovače.

U satelitního signálu je to něco jiného - pokud chceš mít všechny zásuvky nezávislé, znamená to, že "co set-top-box to separátní LNB (taková ta krabička co je "vystrčená" na rameni před parabolou)" nebo mít LNB co je schopná obsloužit více set-top-boxů. Ke každému satelitnímu přijímači je nutné vést separátní kabel.
http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1705&t=1084440&sid=
Není to pravda - UNICABLE


Franta Kostka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Pozor na psychopaty a práskače!
    • Zobrazit profil
Re: rozvod TV/SAT v rodinem dome
« Odpověď #4 kdy: 18. 02. 2011, 18:58:14 »
Takováto věc se řeší multipřepínačem a to není hračka pro děti. Na takto složitou instalaci si zavolejte firmu, pokud tomu (jak je vidět) vůbec nerozumíte. Z nějakého článku se nestanete za večer dostatečně znalým, a už vůbec ne prakticky zkušeným, abyste takové věci dokázal vymyslet a realizovat.
příjem DVB-T: Praděd, Radhošť, Polsko...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


filip_hajek

  • Host
Re: rozvod TV/SAT v rodinem dome
« Odpověď #5 kdy: 18. 02. 2011, 20:39:55 »
Zdravim,
diky za reakce, nicmene jste mi moc nepomohli :-) asi doslo k nepochopeni, nehodlam se stat expertem na SAT pres noc nebo dat 10k za multiprepinac a pak ho  zprasit :-)  jen jsem se chtel dozvedet trosku vice nez nekomu zadam instalaci, zatim jsem nalezl spise same utrzkovite informace, ktere si postupne skladam dohromady....

to ze se da resit multiprepinacem jsem take nasel, ale nevim zda je to nutne? proc jsou pro vetsinu multiprepinacu nutne quad/quatro LNB?

diky Filip


A AA

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: rozvod TV/SAT v rodinem dome
« Odpověď #6 kdy: 18. 02. 2011, 21:34:33 »
to ze se da resit multiprepinacem jsem take nasel, ale nevim zda je to nutne? proc jsou pro vetsinu multiprepinacu nutne quad/quatro LNB?

protoze univerzalni LNB jsou vlastne 4 LNB v jednom - umoznuje prijem libovolne kombinace Hi/Lo frekvence a H/V polarizace. Kbybyste jenom jednoduse rozvedl signal, tak vsechny prijmace muzou najednou prijimat jenom transpondery se stejnou polarizaci a ve stejnem pasmu.
Do multiprepinace tedy musite na vstupu dostat ty 4 kombinace Lo/H, Lo/V, Hi/H, Hi/V dostat oddelene (proto quatro, nikoli quad LNB) a kazdy prijimac musi byt pripojen svym kabelem (vynechame-li unicable). Mutiprepinac pak poskytne kazdemu prijimaci tu jim vyzadanou kombinaci frekvence a polarizace.


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: rozvod TV/SAT v rodinem dome
« Odpověď #7 kdy: 18. 02. 2011, 22:33:16 »
Citace
Do multiprepinace tedy musite na vstupu dostat ty 4 kombinace Lo/H, Lo/V, Hi/H, Hi/V dostat oddelene (proto quatro, nikoli quad LNB)

Jen doplním, že dnes již existují multipřepínače, které pracují i s quad konvertory a pásma si pak rozdělí samy. Většina běžných multipřepínačů ale samozřejmě vyžaduje klasické quattro s oddělenými pásmy.

K původnímu dotazu jen tolik - ujasněte si, na kolika TV chcete SAT příjem, z kolika družic atd. Podle toho je možné navrhnout nástřelové řešení a cca. odhadnout cenu takové akce i na dálku. Výsledné řešení ale musí vymyslet po obhlídce v objektu profesionál - je tam příliš mnoho proměnných, aby se to dalo věštit na dálku a psát to tady na fóru :)
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: rozvod TV/SAT v rodinem dome
« Odpověď #8 kdy: 19. 02. 2011, 09:28:21 »
Pane Hájek, nebojte se najmout firmu a puste korunu.Chleba si taky nepečete sám doma.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: rozvod TV/SAT v rodinem dome
« Odpověď #9 kdy: 19. 02. 2011, 09:56:01 »
....Chleba si taky nepečete sám doma.
A pro koho se dnes prodávají domácí pekárny chleba? ;)
Tím ale nechci říci, že ten domácí chleba z pytlíkových ingrediencí je lepší než některá "Šumava". Některá "akční" satelitní sestava může být investičně levnější a když novopečený majitel instalaci nezvládne sám, ani s pomocí kamarádů, potom jistě ochotně nastoupí profík.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: rozvod TV/SAT v rodinem dome
« Odpověď #10 kdy: 19. 02. 2011, 10:27:34 »
Hoši zlatí. Zvykněte si konečně,že za know-how se ve slušné společnosti,která ctí a hodnotí nabyté vzdělání, prostě platí. Internetová fóra mohou zadara řešit pouze drobné technické problémy s již instalovaným zařízením, různé typické neduhy,závady a věci,které jsou v moci "amatérského řešení". Ale chtít zevrubnou a rozsáhlou odpověď stylu "jsem začátečník" a "řekněte mi všechno", snad aby mě odborná firma - nedejbože - nenatáhla, tak to už je opravdu trochu nehorázné. Když má někdo na rodinný dům se 6 TV/SAT zásuvkami (doufejme že ne v sérii...), tak prostě musí mít na to, zaplatit si komplexně vyřešený příjem dle svých požadavků.


filip_hajek

  • Host
Re: rozvod TV/SAT v rodinem dome
« Odpověď #11 kdy: 19. 02. 2011, 10:38:07 »
hmm, no nic, necekal jsem samozrejme ze mi tady nekdo z rukavu vysype presny navrh reseni, ale jak jsem psal, spise nejake doporuceni, na nejaky web kde bych se dozvedel vice, protoze jak jsem psal chtel bych se neco dovedet, sam delam v high-end IT, tak vim know-how neco stoji a ze delat amatersky slozite veci zkratka nejde, ale rad bych se o teto problematice SAT rozvodu neco dozvedel.

Citace
Když má někdo na rodinný dům se 6 TV/SAT zásuvkami (doufejme že ne v sérii...),

firmu si samozrejme najmu a nebojte zasuvky v serii nemam :-) Stavbu jsem prenechal kvalitni firme.

Filip Hajek


A AA

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: rozvod TV/SAT v rodinem dome
« Odpověď #12 kdy: 19. 02. 2011, 11:36:01 »
hmm, no nic, necekal jsem samozrejme ze mi tady nekdo z rukavu vysype presny navrh reseni, ale jak jsem psal, spise nejake doporuceni, na nejaky web kde bych se dozvedel vice, protoze jak jsem psal chtel bych se neco dovedet, sam delam v high-end IT, tak vim know-how neco stoji a ze delat amatersky slozite veci zkratka nejde, ale rad bych se o teto problematice SAT rozvodu neco dozvedel.

Jo, tady je kazdej desnej frajer co se pak zmuze jenom na konstatovani at si najmete firmu. Pak vam prijede odbornik z nejmenovaneho zapadoceskeho mesta a bude to ladit podle bargrafu nebo v lepsim pripade podle satfinderu, no to si vazne muzete udelat sam a zadarmo.
Zkuste treba tohle

http://www.zoznam.sk/3575/multiswitch-diseqc-prepinace-konvertory-prijem-satelitni-tv-vice-ucastniky/

tam mate popsane zakladni moznosti a pojmy. Myslim ze  prumerne inteligentni ajtak by mel zvladnout zapojit quatro LNB do multswitche, zase az tak raketova veda to neni.
A znate to, nikdo ucenej z nebe nespadl a z vlastniho uspechu ma pak clovek radost dvojnasobnou a nebo si minimalne nenecha od "firmy" nakukat kazdou blbost. Drzim palce pri pripadnych pokusech :)


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: rozvod TV/SAT v rodinem dome
« Odpověď #13 kdy: 19. 02. 2011, 13:03:48 »
hmm, no nic, necekal jsem samozrejme ze mi tady nekdo z rukavu vysype presny navrh reseni, ale jak jsem psal, spise nejake doporuceni, na nejaky web kde bych se dozvedel vice, protoze jak jsem psal chtel bych se neco dovedet, sam delam v high-end IT, tak vim know-how neco stoji a ze delat amatersky slozite veci zkratka nejde, ale rad bych se o teto problematice SAT rozvodu neco dozvedel.

Jo, tady je kazdej desnej frajer co se pak zmuze jenom na konstatovani at si najmete firmu. Pak vam prijede odbornik z nejmenovaneho zapadoceskeho mesta a bude to ladit podle bargrafu nebo v lepsim pripade podle satfinderu, no to si vazne muzete udelat sam a zadarmo.
Zkuste treba tohle

http://www.zoznam.sk/3575/multiswitch-diseqc-prepinace-konvertory-prijem-satelitni-tv-vice-ucastniky/

tam mate popsane zakladni moznosti a pojmy. Myslim ze  prumerne inteligentni ajtak by mel zvladnout zapojit quatro LNB do multswitche, zase az tak raketova veda to neni.
A znate to, nikdo ucenej z nebe nespadl a z vlastniho uspechu ma pak clovek radost dvojnasobnou a nebo si minimalne nenecha od "firmy" nakukat kazdou blbost. Drzim palce pri pripadnych pokusech :)
Na tohoto "odborníka" je potřeba vzít hned zkraje pohrabáč a pořádně mu naložit do kožichu  ;D


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: rozvod TV/SAT v rodinem dome
« Odpověď #14 kdy: 19. 02. 2011, 17:04:53 »
 Když má někdo na rodinný dům se 6 TV/SAT zásuvkami (doufejme že ne v sérii...), tak prostě musí mít na to, zaplatit si komplexně vyřešený příjem dle svých požadavků.
[/quot       Přesně tak jsem to chtěl původně napsat a pak jsem si řekl, že by to byla až moc přímá řeč.Pane Amos,moje řeč.