Autor Téma: Slovenské MUXy na Ostravsku  (Přečteno 5531 krát)

Dušan L.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Slovenské MUXy na Ostravsku
« kdy: 18. 02. 2011, 04:47:37 »
Dobry den,

rad bych se zeptal na radu ohledne prijmu slovenskych MUXu na ostravsku.

Mame otestovany prijem MUX2 na 59k z vysilace Namestovo-Magurka (ERP 15kW) pomoci anteny Katherein AOT65. Vypada to pouzitelne. Predpokladam, ze se stejnou antenou by byl mozny prijem i planovaneho MUX-VP z Magurky na 26k (ERP 10kW).

Nicmene az ted jsem zacal venovat pozornost informaci o "spouštění silných digitálních vysílačů"
http://www.digizone.cz/aktuality/slovensko-zna-predbezny-harmonogram-tpp/

neb konkretni terminy jsou jiz na dosah:
http://www.digimedia.sk/?IDe=105034

V seznamu je uvedeno i Namestovo. Nikde vsak neumim najit informaci, jestli uvedeny termin u Namestova (4.5. - 8.5.) je jen doplneni informace o planovanem spusteni MUX-VP na 26k s jiz znamym vykonem 10kW, nebo jestli uvedeny termin znamena i navyseni vysilacich vykonu pro oba MUXy? (tak jako napr. v Hostalkovicich z 10kW na 100kW). Na konkurecnim webu jsem se totiz docetl informaci "v tabuľkách 1 a 2  nachádzajú digitálne vysielače, ktoré sú totožné s vysielačmi uvedenými do prevádzky do konca roku 2010, znamená to, že sa k uvedenému termínu zmenia ich parametre (obvykle sa zvýši ich vyžiarený výkon)." Nevite tedy prosim nekdo jak to bude s tim vykonem z Namestovo-Magurka ?


No a druhy dotaz: pokud by z Namestova mely zustat vykony 15kW a 10kW pro oba trvale MUXy, tak nema smysl si par mesicu pockat na nejaky jiny silný digitální vysílač? Pro Ostravsko mne napadaji:

Považská Bystrica     MUX2 52k, MUXVP 32k       12.4. - 17.4.
Cadca                     MUX2 52k, MUXVP 32k       20.4. - 24.4.
Trencin                   MUX2 52k, MUXVP 57k       3.5. - 8.5.
Žilina - Krížava         MUX2 52k                        xx.5.

Nikde jsem nenalezl planovane vykony, nicmene za "silný digitální vysílač" povazuji napr. prave pripad Hostalkovic se 100kW. Je mi jasne, ze dalkovy prijem neni jen o vykonu, ale ze hodne zavisi i na smerovani vysilacich anten, proto se ptam na radu zkusenejsich.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dušan L.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re: Slovenské MUXy na Ostravsku
« Odpověď #1 kdy: 22. 02. 2011, 01:03:47 »
Opravdu nikdo nevi prosim ?

Psal jsem na towercom, ale zatim bez odpovedi.


Franta Kostka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Pozor na psychopaty a práskače!
    • Zobrazit profil
Re: Slovenské MUXy na Ostravsku
« Odpověď #2 kdy: 22. 02. 2011, 15:02:56 »
Na to by Vám asi odpověděl jistý pan Kříž, ten má v tomto velký přehled, nedávno jsem ho kvuli podobné informaci tady pro nás na severní Moravě kontaktoval. Tady má ale prý zákaz psát i číst v diskusi, prý ho zabanovali na žádost čtenářů, nevím, v té době jsem zde ještě nebyl registrován. Ale přijde mi to postavené na hlavu, má tady hromadu článků a k tomu je na černé listině. Divné. Zkuste na něho najít kontakt, dělal i nějaké diagramy slovenských vysílačů. Určitě Vám poradí na takovéto odborné téma.
příjem DVB-T: Praděd, Radhošť, Polsko...


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Slovenské MUXy na Ostravsku
« Odpověď #3 kdy: 22. 02. 2011, 16:02:19 »
Redakce, za co dostal David Kříž banán?
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE


Jakub Ambroz

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Slovenské MUXy na Ostravsku
« Odpověď #4 kdy: 22. 02. 2011, 18:56:53 »
Jo to by mě taky zajímalo. Za něj se postavím.  :) Odblokujte ho!! Ten by mohl tomuhle tázajícímu na sk muxi pomoct!  ;)
DVB-T: Samsung UE26D4003
            Samsung UE32C6000
TechniSat digi Pal TX 2
Příjem téměř všech hlavních CZ(mux1,2,3,4,RS7,RS8), SK(1,2,3,4), PL 2,3 mux (krom 1 muxu skrz stejný kanál RS7), AT 2 hlavní muxy ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0