Autor Téma: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?  (Přečteno 61502 krát)

Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
« kdy: 16. 02. 2011, 16:21:11 »
V několika tématech se objevovala hlášení, jak v kterém regionu UPC do DVB-C zařazuje vlastní MUXy se stanicemi šířenými v DVB-T. I samo UPC na svém webu uvedlo zprávu :

"4 DVB-T muxy nasazeny 25.8.2010
Pro klienty s TV přijímači nebo DVD rekordéry s vestavěným DVB-T tunerem máme dobrou zprávu. U jakékoli digitální služby (a také s analogovou službou Mini* a Klasik*) získáte zcela zdarma přístup ke kvalitnímu vysílání českých programů. Bonusem je přístup ke 3 programům ve vysokém rozlišení: ČT HD, Nova HD a Prima HD. 4. multiplex prozatím využíváme k testování. Do budoucna bude použit pro nové české projekty, buď volně přístupné programy nebo i placené programy.

Nabídka je zajímavá také pro správce domů, zaručí totiž kvalitní příjem digitálních programů bez ohledu na příjmové podmínky a bez změn kmitočtů apod. Služba je dostupná ve městech: Brno, Hradec Králové, Ostrava, Pardubice, Praha, Plzeň, sever Čech (od Chomutova po Děčín), Zlín a Otrokovice. TV přijímač s DVB-T tunerem ladíte na 21. kanále resp. frekvenci 471,25 MHz."


Také na tomto webu byla uveřejněna Aktualita : http://www.digizone.cz/aktuality/upc-rozsirilo-pocet-dvb-t-stanic-sirenych-v/ a proběhlo několik diskuzí http://forum.digizone.cz/index.php?topic=936.0. Proto jsem i já zkoušel v lokalitě Praha 4 - Lhotka, co mám na kanálech 21 až 24? Nic! Proto jsem se obrátil na Infocentrum UPC a bylo mi odpovězeno, že moje bydliště ještě nepřišlo na řadu, že se nabídka rozšiřuje postupně. Včera mě opět navštívil podomní agent UPC. Když neuspěl s vnucením dalších služeb, zeptal jsem se ho na zařazení DVB-T stanic na kanálech 21 až 24. O tom pochopitelně nic nevěděl a tak jsem se opět obrátil na Infocentrum UPC. Dnes mi přišla odpověď :
"Touto cestou bychom Vás chtěli informovat, že v současnosti došlo k zakódování českých programů v DVB-C vysílání.
Momentálně není možné potvrdit zpřístupnění DVB-T vysílání. Doporučíme sledovat web www.upc.cz kde tyto informace neustále upravujeme."


Zajímalo by mne, kde v Praze a co přesně je šířeno v kabelu UPC na kanálech 21 až 24. Nějak nedokáži pochopit smysl loňské srpnové zprávy UPC a jejich včerejší odpověď. Na webu UPC ale stále visí shora uvedená "dobrá zpráva" a nechápu, jak si mám jejich současnou odpověď vyložit. Faktem ale zůstává, že možnost záznamu alespoň základních stanic na klasickém PVR, nebo v Multimediálním centru, s DVB-T tunerem, by umožňovala se vyhnout pronájmu STB s funkcí PVR od UPC. Já to řeším snad dočasně tak, že napájím tyto rekordéry z DVB-T pomocí antény.

Proto prosím Pražáky,aby pomohli účastí v následné diskuzi k průzkumu toho, co je v jejich lokalitách na kanálech 21 až 24 šířeno.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin Fred

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
« Odpověď #1 kdy: 16. 02. 2011, 16:47:16 »
Sice nejsem z Prahy, ale v Ostrave jsou vysilany tyto programy:

UPC Express, CT1, CT2, CT4, CT24, Public
Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Barrandov, Ocko
CT HD, Nova HD, Prima HD
Pay TV1-5 - testovaci (kodovane) vysilani baliku s kanaly HBO


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
« Odpověď #2 kdy: 16. 02. 2011, 16:53:17 »
Nabídka DVB-T v kabelu UPC je stejná v celé republice (kde je DVB-T šířeno).


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
« Odpověď #3 kdy: 20. 02. 2011, 07:57:39 »
Omlouvám se těm, které tato problematika nezajímá, ale můj pokus o průzkum "trhu" a statistiku v anketě dopadl poněkud tristně. Kromě konstatování Kuby Melína v jiném tématu, se aktuálně zdá, že DVB-T v UPC v Praze vůbec není, nebo nikdo z Prahy, ani z dalších měst (kromě Martina Freda) nepovažoval za potřebné, svoji situaci uveřejňovat.

Také počet účastníků ankety mi toho moc neříká. Vzorek 7 reakcí, z čhož je jedna moje, také neumožňuje si udělat obecně platnou představu o realitě kvality služeb UPC.

Proto se dočasným posunutím tohoto tématu na vrchol seznamu pokouším zvýšit zájem o účast v diskuzi i anketě.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
« Odpověď #4 kdy: 20. 02. 2011, 08:51:37 »
Dobrý den, pane Pamětníku,

omlouvám se, že jsem dříve nereagoval. Samozřejmě i já chytám DVB-T multiplexy z kabelovky. UPC máme do domu přivedené.

21. kanál - komplet ČT, ČRo, UPC Express a Public TV
24. kanál - pozice pay 1 až pay 5 kódované Conaxem. Co na nich je, mi zůstává utajeno.

Uvidíme, kam šoupnou Primu love, až odstartuje...

A ještě lokalita: Praha, Jižní Město, Háje
« Poslední změna: 20. 02. 2011, 08:53:27 od Lukáš Polák »
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


J T

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
« Odpověď #5 kdy: 20. 02. 2011, 10:12:28 »
Nevím, jak kdo a kde, ale v lokalitě Praha 4 Krč u analogové nabídky Mini jsem zkusil připojit STB, proladil vše a kde nic, tu nic. Proto se UPC zjevně pojistilo výrazem "testovací provoz", protože oproti prohlášení, že je DVB-T všude, vědí, že mají máslo na hlavě.


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
« Odpověď #6 kdy: 20. 02. 2011, 11:49:14 »
Už se to tady řešilo několikrát - u DVB-T v kabelu může být problém v tom, že dané kanály byly dřív využívané pro HBO/HBO2 a kdo tyto programy neměl předplacené, tak v rozvodné skříni byl zapojený až za filtrem. Bohužel někde ten filtr mohl zůstat zapomenutý (třeba v domech, kde technik od UPC roky nebyl, protože tam neměl co zapojovat/odpojovat, příp. došlo k opomenutí) a tudíž příjem DVB-T není možný.


Jan H

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Není nad výhled s dálkovým příjmem:-)
    • Zobrazit profil
Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
« Odpověď #7 kdy: 20. 02. 2011, 12:22:19 »
Přesně tak,HBO bylo takhle v analogu na dost místech. DVB T v UPC by mělo jít v celé republice, tedy tam, kde je digitální nabídka DVB C.Ve městech, kde je pouze analogová nabídka,(tedy není žádné propojení s centrálou v Praze a krajským uzlem) je jich ještě docela dost a asi zůstane, to nehledejte.
DVB S:30W-75E,Skylink, DVB T:CZ,AU,SK,HU,analog uhf HU,(BiH), DVB C:UPC.
FM:CZ,SK,AU,HU,HR.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
« Odpověď #8 kdy: 20. 02. 2011, 13:50:56 »
- u DVB-T v kabelu může být problém v tom, že dané kanály byly dřív využívané pro HBO/HBO2 a kdo tyto programy neměl předplacené, tak v rozvodné skříni byl zapojený až za filtrem. Bohužel někde ten filtr mohl zůstat zapomenutý (třeba v domech, kde technik od UPC roky nebyl, protože tam neměl co zapojovat/odpojovat, příp. došlo k opomenutí) a tudíž příjem DVB-T není možný.
Toto vysvětlení bych i technicky chápal, ale asi to není můj případ. Onen filtr jsme v rozvodu měli, protože jsme nepovažovali za nutné si platit filmové kanály HBO. Když si ale syn začal služebně předplácet nejrychlejší internetové připojení, musel technik filtr demontovat a tak jsme měli HBO "zadarmo". Po nedávném odstěhování syna a zrušení platby internetu už filtr nikdo nemusel vracet, HBO už v analogu nebylo. Ostatně "cosi" zakódovaného mi DVB-C tuner v TV na 24. kanále naladí. V případě zapomenutého filtru by se asi "nepropasírova"l ani tento "vedlejší" kanál?

Co ale vůbec nechápu, je fakt, že oficiální odpovědi zákaznických linek UPC po telefonu i emailem jsou takto mlžící. Něco asi není pravda, nebo někdo nedělá to, co by měl dělat. Podle mých zkušeností to není jen technická záležitost, ale i informační vákuum a dezinformace. Jak jinak pochopit čerstvou odpověď infocentra?
« Poslední změna: 20. 02. 2011, 13:54:05 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
« Odpověď #9 kdy: 20. 02. 2011, 18:37:34 »
Kvůli internetu se filtr na HBO/HBO2 demontovat nemusel. A pokud uvádíš, že něco naladíš na k24 a je to kódované (musí to být ovšem v DVB-T, nikoliv DVB-C), tak lze s určitostí říct, že tam právě ten filtr máš (protože ten odladil k21-23).


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
« Odpověď #10 kdy: 25. 02. 2011, 16:37:43 »
...tak lze s určitostí říct, že tam právě ten filtr máš (protože ten odladil k21-23).
Jaroslave, děkuji Vám za informaci, díky které jsem vyvinul větší úsilí v nátlaku na UPC a "zvítězil" jsem. Při dalším kontaktu s Infolinkou UPC jsem se nenechal odbýt a po přepojení na techniky byla na dnes domluvena jejich návštěva. Trochu jsem měl obavu z hrozby, že za planý výjezd budu muset zaplatit pokutu. Technik tedy přijel a nechal si vysvětlit situaci. Je zajímavé, že opět o šíření DVB-T v UPC na kanálech 21 až 24 nic nevěděl. Také moje argumenty o "zapomenutém" filtru na v minulosti analogově šířené HBO odmítal s tím, že tyto filtry byly už dávno, jako nepotřebné, staženy. Nicméně jsem ho přesvědčil aby se do rozvodné skříňky UPC v suterénu podíval. Po otevření s úžasem hleděl na to, že na všech odbočkách zmiňované filtry jsou. Kupodivu odmontoval jen ten můj, ale já jsem byl spokojený. Zejména potom, co mi TV s DVB-T tunerem, nově připojená na na kabel UPC, naladila na 21 kanále 13 stanic, na kanále 22 6 stanic, na kanále 23 3 stanice a jako dříve na kanále 24 5 zakódovaných stanic. Tím budu moci zrušit pro napájení svých dvou multimediálních center LG jejich venkovní antény. Také bude příjem tří HD stanic stabilnější, než to bylo doposud z DVB-T MUXu 4. Touto cestou také dostanu do kuchyňské TV HD stanice, které původní SD STB UPC, HANDAN CV-5000 CINX iL, nemohl zobrazovat.

Ještě jednou proto děkuji všem diskutujícím za jejich příspěvky, které alespoň u mne dokonale pomohly.
« Poslední změna: 26. 02. 2011, 08:36:23 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
« Odpověď #11 kdy: 25. 02. 2011, 21:14:46 »
 :)


Tonda

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
« Odpověď #12 kdy: 16. 03. 2011, 15:46:23 »
Pouští to DVB-T i když od nich vůbec nemám televizi, ale jen Internet?


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
« Odpověď #13 kdy: 16. 03. 2011, 19:28:27 »
Čert ví? A co to třeba zkusit? Pokud ale máte výhradně jen internet a neplatíte ani základ, potom je možné a pochopitelné, že i to DVB-T na kanálech 21 až 23 máte zablokované. O "must carry" se hovoří jen v souvislosti s minimální programovou nabídkou a i ta je placená. Pokud tedy nic za kabelovku neplatíte, potom nemáte nárok.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


S B

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
« Odpověď #14 kdy: 17. 03. 2011, 04:24:25 »
Pouští to DVB-T i když od nich vůbec nemám televizi, ale jen Internet?
Odpověď zní ANO. (Má vlastní zkušenost)
V prohlášení UPC se jasně píše že DVB-T je v kabelu poskytována zákazníkům k jakékoliv digitální službě, což internet bezesporu je.
Pokud u vás doma tomu tak není, je tomu tak proto, že máte v rozvodech stále ještě namontovány filtry které toto vysílání blokují a  váš dům ještě nenavštívil UPC-technik aby tyto filtry demontoval.