Autor Téma: Nabídka stanic FM rozhlasu v kabelových sítích UPC  (Přečteno 42823 krát)

Jan H

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Není nad výhled s dálkovým příjmem:-)
    • Zobrazit profil
Nabídka stanic FM rozhlasu v kabelových sítích UPC
« kdy: 12. 02. 2011, 11:46:43 »
Podělme se o zkušenosti nabídky FM rozhlasu v kabelových sítích UPC v jednotlivých městech republiky.Využíváte ji, je pro Vás zajímavá nebo rozhlas posloucháte na svoji anténu či na STA?
V Brně je v současnosti v nabídce 41 stanic.7 tematických hudebních rádií VALC, samozřejmě všechny programy ČRo, včetně digitálních a ČRo Brno.Milé je, že jsou modulovány 4 programy ORF (Ö1, radio Wien, Ö3 a FM4), dále slovenská Regina Bratislava, Jemné melódie a většina brněnských privátů.Takže vše O.K.

Naproti tomu např. Kroměříži, je k dispozici pouze 10 stanic, tj.ČRo1-3, Impuls, F1, Proglas, Evropa2 a 3 místní priváty.
« Poslední změna: 13. 02. 2011, 11:50:36 od Jan H »
DVB S:30W-75E,Skylink, DVB T:CZ,AU,SK,HU,analog uhf HU,(BiH), DVB C:UPC.
FM:CZ,SK,AU,HU,HR.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Leopold Skřivánek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nabídka stanic FM rozhlasu v kabelových sítích UPC
« Odpověď #1 kdy: 12. 02. 2011, 13:54:39 »
Nemilé ovšem je, že tyto programy nelze v naprosté většině přijímat přes DVB-C STB, ale pouze v analogu na FM tuneru.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Nabídka stanic FM rozhlasu v kabelových sítích UPC
« Odpověď #2 kdy: 12. 02. 2011, 14:16:29 »
Tohle je velice zajímavá věc a jsem rád, že se o tom zde někdo zmiňuje.

Ono se stále mluví o FM. Mluví se o DVB-T, že je v tom tedy ČRo. Mluví se o DVB-S, že jsme se tam tedy dočkali BEATU a COUNTRY RADIA. A mluví se o NETU, že tím se dá poslouchat snad skoro každé rádio, co kde je.

Ale ty kabelovky jsou z tohoto pohledu velice zanedbávané. Tedy nemají to jako prioritu. Tedy skoro nikde se nepíše o tom, co tam je za rádiové stanice a v jaké je to kvalitě atd. Nikde nejsou žádné přehledy, jako je najdu u FM a DVB-T a DVB-S.

Přitom to je významné. Velmi významné. Dokonce jsou rádia, co na FM nejsou, ale pouze v kabelovkách jsou.

Autentický případ, ale starý už několik let. Jednomu kolegovi z práce na kabelovce UPC z toho chodilo několik rádiových stanic, které zde nelze přes vysílač na FM zachytit a on si to moc pochvaloval. Pak jednoho dne někde něco předělávali a přepojili a ta rádia mu chodit přestala. Tak se začal boxovat s úředníky, respektive zaměstnanci UPC. ,,Ale pane on ta rádia z toho nikdo neposlouchá, to tam nikdo nechce. Televize vám všechny chodí ? Úplně všechny a bez problémů ? Tak to to pane máte v pořádku..." Atd. Ovšem on samozřejmě protože mu na těch rádií záleželo, se nenechal odrazit. Takže po x hádkách a nepřijemných rozhovorech z nich vyrazil to, že tam ta rádia zase začala fungovat...
Opakuji, že to bylo před mnoha lety, kdy zde ještě měli své fyzické zastoupení, které zde v dnešní době už ani nemají...

No abych to uzavřel. K dnešnímu dni mám několik známých, kteří z toho třeba pravidelně, tedy kabelovky UPC, poslouchají Country rádio. Které zde FM frekvenci do dnešního dne nedostalo. V DVB-S je krátce.

A pokud jde o starší lidi nebo i mladší, ale zrovna denně nevisí na NETU a nemající k němu úplně ten nejkladnější vztah. Tak pak je pro ně takovýto způsob přes nějakou kabelovku velice vítaný a jediný možný způsob poslechu své oblíbené rádiové stanice, která ze žádného místního vysílače nehraje. Taková žádaná rádia bývají celkem často. Country rádio, Oldies Radio, Radio 1, Dance Radio, ČRo Leonardo, ČRo Wave atd.



« Poslední změna: 12. 02. 2011, 17:58:03 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Jan H

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Není nad výhled s dálkovým příjmem:-)
    • Zobrazit profil
Re: Nabídka stanic FM rozhlasu v kabelových sítích UPC
« Odpověď #3 kdy: 12. 02. 2011, 14:23:34 »
Podle vlastních zkušeností, pokud si na UPC zažádáte o frekvenční plán svojí lokality,pošlou!
Pokud se jedná o DVB C v UPC, v současnosti šíří všechny včechny programy ČRo, Slovenského rozhlasu a slovenských celoplošných privátů!V podstatě obsah paketů z Astry 23.5E Sky linku.Také bych časem uvítal v DVB C větší počet rádií,uvidíme. ;)
DVB S:30W-75E,Skylink, DVB T:CZ,AU,SK,HU,analog uhf HU,(BiH), DVB C:UPC.
FM:CZ,SK,AU,HU,HR.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Nabídka stanic FM rozhlasu v kabelových sítích UPC
« Odpověď #4 kdy: 12. 02. 2011, 14:46:25 »
Podle vlastních zkušeností, pokud si na UPC zažádáte o frekvenční plán svojí lokality,pošlou!
Pokud se jedná o DVB C v UPC, v současnosti šíří všechny včechny programy ČRo, Slovenského rozhlasu a slovenských celoplošných privátů!V podstatě obsah paketů z Astry 23.5E Sky linku.Také bych časem uvítal v DVB C větší počet rádií,uvidíme. ;)

No podívejte se třeba na tento přehled. Oni se tam rozepisují i s tou nejpitomější televizí, co se dá najít. Ale rádiové stanice tam odfláknou jednou větou, tedy 28 kusů, ČRo a slovenská rádia...

http://www.upc.cz/pdf/Cenik_Digital.pdf

Takže to už by se taky mohli v roce 2011 uklidnit a uvědomit si, že i ty rádiové stanice by bylo dobré uvádět a rozepsat konkrétně...Co se tedy týče DVB-C.

Jinak o nějaké lokální paskvily, které tady vřískají na FM z dvou frekvencí apod. Jako třeba u nás Radio Dobrý den. O ty se nejedná. Tady jde o stanice, které jsou žádané a nemají na FM frekvence v danné lokalitě, protože jim je v danné lokalitě do dnes nikdo nepřidělil.

Ne, že bych chtěl propagovat třeba Telefonica O2. To ani náhodou.
Ale v tomto se chovají lépe.

Ty se za rádiové stanice nestydí.
Okamžitě se ihned dočtete, že v nabídce je 17 rozhlasových stanic a to:

Český rozhlas 1 Radiožurnál
český rozhlas 2 Praha
Český rozhlas 3 Vltava
český rozhlas Wave
Český rozhlas Leonardo
Český rozhlas Česko
český rozhlas D-Dur
Impuls
Frekvence 1
Evropa 2
Bonton
Dance Radio
Experes
Classic FM
Beat
Country Radio
Radio 1

A také vidíte, že se tam nezabývají nějakými lokálními kočkopsy.
Takže ten, kdo to sestavoval, věděl, co dělá.
V podstatě je tam tedy ČRo. Pak celoplošky. A po té nejžádanější
a nejzajímavější stanice ve státě.
Tedy zastoupeni jak MAFRA, tak RADIO INVESTMENTS.
« Poslední změna: 12. 02. 2011, 18:10:18 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re: Nabídka stanic FM rozhlasu v kabelových sítích UPC
« Odpověď #5 kdy: 12. 02. 2011, 15:25:52 »
Nemilé ovšem je, že tyto programy nelze v naprosté většině přijímat přes DVB-C STB, ale pouze v analogu na FM tuneru.
Ne, je to naopak výhoda.
Loudness War zabijí hudbu!


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nabídka stanic FM rozhlasu v kabelových sítích UPC
« Odpověď #6 kdy: 12. 02. 2011, 16:40:33 »
To je teda výhoda jako hrom - jinak dobrý?  :o


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re: Nabídka stanic FM rozhlasu v kabelových sítích UPC
« Odpověď #7 kdy: 12. 02. 2011, 17:13:53 »
K čemu mít rádia v DVB-C, když můžu na ten kabel připojit jakoukoli věž?
Loudness War zabijí hudbu!


Petr Novák

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nabídka stanic FM rozhlasu v kabelových sítích UPC
« Odpověď #8 kdy: 12. 02. 2011, 19:41:11 »
To bych ale nějakou musel mít. Já mám doma jenom radiobudík a ten ke kabelovce od UPC opravdu nepřipojím.
Ale je fakt, že rádia stejně poslouchám hlavně na cestách, v autě nebo přes MP3 přehrávač a tam je mi kabelovka tuplem k ničemu. Doma většinou sleduji televizi, surfuji po internetu nebo dělám něco jiného na počítači a k tomu si pouštím vlastní hudbu a nebo také nic, protože chci klid  ;D


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nabídka stanic FM rozhlasu v kabelových sítích UPC
« Odpověď #9 kdy: 13. 02. 2011, 18:53:05 »
K čemu mít rádia v DVB-C, když můžu na ten kabel připojit jakoukoli věž?
To si zřejmě nerozumíme - mně nejde o to, aby ta rádia zmizela z analogu, ale aby se objevila i v digitálu (kde už navíc nějaká jsou), protože to zase technicky není takový problém.


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re: Nabídka stanic FM rozhlasu v kabelových sítích UPC
« Odpověď #10 kdy: 13. 02. 2011, 19:14:55 »
K čemu mít rádia v DVB-C, když můžu na ten kabel připojit jakoukoli věž?
To si zřejmě nerozumíme - mně nejde o to, aby ta rádia zmizela z analogu, ale aby se objevila i v digitálu (kde už navíc nějaká jsou), protože to zase technicky není takový problém.
Ano, tak. Asi jsem to před tím nepřesně pochopil ;-)
Loudness War zabijí hudbu!


J T

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nabídka stanic FM rozhlasu v kabelových sítích UPC
« Odpověď #11 kdy: 07. 08. 2014, 14:09:57 »
I když je to už pár let, když jsem bydlel v bytě s kabelovkou UPC, využíval jsem FM vysílání šířené kabelem a stačilo jen připojit kabel do receiveru, nemusel jsem řešit střechu, anténu, svod atd. Tehdy bylo v nabídce cca 35 stanic (i vzdálené mimopražské). Jediná drobnost byly jiné frekvence oproti pozemním, ale dostal jsem ke smlouvě seznam a navíc to vyřešilo RDS se zobrazeným názvem, takže po uložení do pamětí mi už byly frekvence šumák.


Roman Bárta

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 451
  • Tape deck - nádherná nostalgie....
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nabídka stanic FM rozhlasu v kabelových sítích UPC
« Odpověď #12 kdy: 07. 08. 2014, 15:12:31 »
V upc jsou na zásuvce 3 konektory.
1. TV
2. Rozhlasová přípojka
3.Internet
Rádia z rozhlasové zásuvky mám 30x naladěné ve věži, a je to paráda.
Další rádia,která jsou naházená mezi televizní stanice, mě neskutečně štvou. Při ladění Tv tam jen překáží. V životě jsem si žádné z nich nenaladil, ani nepustil.
DVB-T-
 k.33,58,55 Buková Hora, 25 Čer.Studnice, 30 Ústí n.Labem, 44 Louštín, 60 (38) Trutnov, RS7-50 Klínovec, 21 Ústí n. Labem, reg.síť 9-Most
             34,48,52-Krašov, 56, RS7-38, RS1-37- Plzeň
Dvb-s -0,8W, 5W, 5E, 13°E, 19,2°E, 23,5°E, 28,2°E + Skylink+Freesat
UPC Kabel
FM-Sony ST-SE 700


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Nabídka stanic FM rozhlasu v kabelových sítích UPC
« Odpověď #13 kdy: 07. 08. 2014, 15:28:05 »
Dříve býval ve VKV nabídce UPC například i MDR Sputnik. Pár let už tam bohužel není. Osobně mi je to jedno, pže tuhle stanici mám na domácí sestavě hned třikrát - v DAB, na satelitu a přes internet. Vybrat si můžu dle libosti.

V kabelu, pokud se nemýlím, zůstal z mimopražských rádií pouze Relax (hovořím o Praze), a pak je tam ještě World Radio Network. Normálu se vymyká například Fun One. To na VKV taktéž nevysílá.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Retiree

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nabídka stanic FM rozhlasu v kabelových sítích UPC
« Odpověď #14 kdy: 07. 08. 2014, 16:34:13 »
...
Rádia z rozhlasové zásuvky mám 30x naladěné ve věži, a je to paráda.
Další rádia,která jsou naházená mezi televizní stanice, mě neskutečně štvou. Při ladění Tv tam jen překáží. V životě jsem si žádné z nich nenaladil, ani nepustil.
No ono by to na jednom přístroji ani naladit nešlo. V prvním případě se jedná o frekvenčně modulované analogové vysílání (FM), ve druhém případě o digitální vysílání... A ano, většinou tam jen překážejí...