Autor Téma: Propagace SuperStar v logu N@vy  (Přečteno 10152 krát)

Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Propagace SuperStar v logu N@vy
« Odpověď #15 kdy: 20. 03. 2011, 11:15:26 »
... protože dneska už všichni přijímají signál digitálně,...
Já jsem polemizoval s Jaroslavem a navíc jsem v odpovědi netvrdil, že většina diváků přijímá analog, jen, že je to oblíbené zaklínadlo Novy vždy, když se jí tento argument hodí do krámu. Kdo u nás ještě sleduje Novu na analogu, to jistě neví nikdo, podobně je to s názory, kolik procent všech přijímačů v našich domácnostech jsou již širokoúhlé placky a kolik je ještě CRT. Argumentovat kalendářem a mojí výbavou, je naprosto zbytečné a ubohé, ale žádný jiný spolehlivý argument nemáte k dispozici Vy, ani nikdo jiný. Skutečnost je neznámá, i když by mnohé subjekty zajímala, dala by se použít pro obhajování čehokoliv, ale jak je vidět na otázkách v brzkém sčítání, odpovědným tato neznalost ani nevadí, či jí nepovažují za důležitou.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Leopold Skřivánek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Propagace SuperStar v logu N@vy
« Odpověď #16 kdy: 20. 03. 2011, 12:03:26 »
Pokud chceš s někým polemizovat soukromně, tak k tomu slouží SZ. Tady je veřejná diskuze, takže jsem si dovolil zareagovat. Obzvlášť proto, že když většina národa přijímá signál opravdu digitálně (což snad už nebudeš zpochybňovat ani ty), tak ořezávání obrazu (jak je výše popsáno) nemá naprosto žádné opodstatnění, a to ani v případě převažujících CRT 4:3, kde si úpravu obrazu může případně každý uživatel provést na výstupu set-top-boxu sám (jak tady už zaznělo). Důvodem Novy a dalších CZ stanic zůstává jenom to, že kdysi nakoupili tyto nepovedené kopie a dneska se jim nechce kupovat znovu v původním obrazovém formátu, ale to diváka jistě zajímat nemusí. Například pro mě jsou ořezané filmy tabu, a i kdyby to bylo sebelepší dílo, tak TV prostě vypnu.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Propagace SuperStar v logu N@vy
« Odpověď #17 kdy: 20. 03. 2011, 12:37:37 »
Pokud někdo veřejně argumentuje slovy všichni, nebo nikdo a sám dobře ví, že to není pravda, proč bych na to právě já měl reagovat jen v SZ. Také nikomu neodpírám právo na názor a reakci, ani Vám Leopolde. To ale nic nemění na faktu, že Nova i další stanice nenakoupily filmová práva jen na originální filmový formát, ale jistě od studií i "nepovedené" kopie. Nebo máte nějaký důkaz, že ořez nevhodně nakoupených filmů dělal ilegálně nějaký překupník? Pokud ano, mělo by se takové pirátské vysílání zakázat a "všichni" by byli rázem spokojeni. Pokud by "znásilněný" formát filmů na Nově byl ten jediný kardinální problém jejího vysílání, kvality a úrovně ostatních pořadů, byla by všeobecná spokojenost diváků s jejím vysíláním jistě větší. Diváka samozřejmě nemusí zajímat, kde má vzít stanice prostředky na nákup kvalitnějších pořadů (filmů), ale pro její ekonomy je to ten hlavní limit. Nejrozumnější je opravdu reagovat na nepřijatený pořad tlačítkem na DO, nebo, když není ani žádná náhrada, vypnutím TV. To je snad opravdu normální a ne žádné sebeobětování?
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Leopold Skřivánek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Propagace SuperStar v logu N@vy
« Odpověď #18 kdy: 20. 03. 2011, 12:50:59 »
Je přece úplně jedno proč to Nova a další stanice takto kdysi nakoupili, dneska je jiná doba a každá TV se musí přizpůsobit okolnostem. Stejně jako nikdo nebude vysílat pořád v SECAM jenom kvůli tomu, že pár lidí má doma starého Rubína, který v jiné normě nepracuje. Ořezávání filmů je přežitek (dle mě tedy nemělo ořezávání opodstatnění nikdy, protože i původní obraz šel na televizorech normálně sledovat a úzká nudle ničemu nevadila, ale to je samozřejmě věc názoru) a jestli se některé TV stanice budou tohoto držet za každou cenu, tak jim dřív nebo později diváci utečou. Zvlášť ti, kteří vlastní nové přístroje a nemají zájem sledovat výřez obrazu s tím, že polovina je kdesi v nenávratnu.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Propagace SuperStar v logu N@vy
« Odpověď #19 kdy: 20. 03. 2011, 13:13:58 »
V tomto s Vámi samozřejmě souhlasím. Jistě i ty stanice, které vysílají ořezané filmy, sledují reakce svých diváků (sledovanost) a dokáží posoudit, zda je pro ně výhodnější utrácet další peníze za filmovější formát, nebo riskovat odliv diváků. Jsou to ale svéprávné podnikatelské subjekty a tak jim nikdo nemůže direktivně nařizovat co musí a co nesmí, alespoň v oblasti vysílaného formátu filmů. Každá stanice se proto musí přizpůsobit okolnostem, ale ty nejdůležitější nejsou jen názory příznivců zachování originálního formátu filmu. Některé se přizpůsobí tak, že zaniknou, některé vyhoví přáním diváků a na náročném TV trhu se udrží. Ono, vyjmenovávat, co je přežitek, nemusí skončit na ořezu filmu. I pro mne je přežitkem vysílání jen ve formátu 4:3, žádné, či jen občasné upscalované a vyjímečně nativní vysílání HDTV, ale tvrdit, že bez toho dnes vysílat nejde, to si zatím netroufnu tvrdit a asi ani nikdy v budoucnu.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Propagace SuperStar v logu N@vy
« Odpověď #20 kdy: 20. 03. 2011, 13:50:15 »
Za ten tvůj slavnej svéprávnej podnikatelskej subjekt s názvem Nova jsme my všichni zaplatili 10 miliard korun, to jenom aby se nezapomnělo  ::)


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Propagace SuperStar v logu N@vy
« Odpověď #21 kdy: 20. 03. 2011, 14:14:36 »
Za ten tvůj slavnej svéprávnej podnikatelskej subjekt s názvem Nova jsme my všichni zaplatili 10 miliard korun, to jenom aby se nezapomnělo  ::)
Škoda, že je to zase jen pošťuchování. Pokud by byla Nova opravdu moje, stále by mi jí mohl kdekdo závidět. A i kdybych se choval jako její skuteční majitelé a prodával její akcie, asi by ze mne žádný chudák nebyl. :)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další