Autor Téma: Jak propojit STB s DVR a nahrávat a sledovat jiný program  (Přečteno 5727 krát)

Peter Slama

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Dobrý deň,
z fóra som známy ako neskúsený a preto prosím o zhovievavosť. Jednu tému mám úspešne za sebou a pomoc bola zo strany nickov pre mna poučná.
Teraz by som prosil o pomoc pri riešení či je možné prepojiť a a cez čo STB DVB-S/S2 prímač 2tunerový aj bez PVR s DVR recordérom DVR-640H Pioneer aba som mohol naň nahrávať a na TV súčastne sledovať iný program. DVR má 2xSCART a ostatné štandartné konektory okrem DVI a HDMI. DVR mi doma zaháľa a napadlo ma toto riešenie ako alternatíva k nákupu drahšieho STB s PVR +HDD. Blbosť či nevedomosť? Prosím o poučenie.S pozdravom
Peter
« Poslední změna: 07. 02. 2011, 10:03:41 od Jan Potůček »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Zip Zip

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 92
  • Dělám to, čemu rozumím, čemu nerozumím, nedělám.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: STB DVBS/S2 + DVR
« Odpověď #1 kdy: 06. 02. 2011, 15:29:43 »
Na výstupním konektoru Scart (a ostatních) bude vždy jen ten program, který je právě sledován, proto uvažované využití není možné. Také z pohledu komfortu, programování nahrávek, kvality nahrávky ... je samozřejmě rozumější varianta využít dvoutunerový PVR sat přijímač.


Peter Tulino

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: STB DVBS/S2 + DVR
« Odpověď #2 kdy: 06. 02. 2011, 15:30:18 »
Nejde 1 program ani na 2 tunerovom tuneri pozerat a zaroven druhy program POSIELAT DALEJ CEZ hociktory AV VYSTUP. Na 2 tunerovom ide jeden pozerat a trebars aj 2 HD nahravat, ale len cez PVR.

Neviem ci si ten 2tuner uz kupil, ak nie, tak si kup taky co ma PVR, ci uz interne, aelbo vez USB ci eSata. Preco?
1) kvalita lepsia
lebo PVR ti zachyti stream = nic sa nestraca z kvality vysielania, na rodzdiel od analogoveho na DVDRecorder cez ANALOGOVY VYSTUP - VSTUP
2) funkcny komfort
je aspon pre mna neporovnatelne lepsi (mopznost robit so zaznamom cokolvek - ale chce to na plny komfort multimedialny prehravac, vtedy nemusis zaznam z PVR ani konvertovat, vypalovat, staci ostrihat zaciatky a konce, pripadne reklamy, ak chces nahravat z TV stanice s reklamou)

Ak 2tuner mas, neverim, ze nema PVR na aspon USB. Ver, ze je to lepsie ako nahravat na DVDR.


Peter Slama

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: STB DVBS/S2 + DVR
« Odpověď #3 kdy: 06. 02. 2011, 18:56:05 »
Ďakujem zatial za vysvetlenie čo je na výstupe SCART a rád by som vedel či je výhodnejšie mať v STB len PVR ready alebo priamo mať zabudovaný HDD v STB a to hlavne z hladiska teplota aby mi nevznikol z PVR pekáč keď ho budem mať v stolíku pod TV v priečinku na takéto zariadenia. Zvolil som si asi HDBOX FS-9300 PVR + 500GB HDD. Údaj príkonu má len v Stand-By a to 1W čo by bolo OK ale čo v plnom režime keďže nemá nútené vetranie.
Peter


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: STB DVBS/S2 + DVR
« Odpověď #4 kdy: 06. 02. 2011, 21:16:45 »
Interní hdd má jedinou nevýhodu proti externímu/nebo naopak/-hřeje uvnitř stroje,externí můžeš kdykoliv kamkoliv přemístit -je to na tobě,dvd R bych z toho procesu úplně vyřadil-prodal na aukru a přihodil na větší hdd !!! 8)
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Peter Tulino

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: STB DVBS/S2 + DVR
« Odpověď #5 kdy: 07. 02. 2011, 09:44:58 »
Ci interny ci externy hdd je vec, ci dokazes umiestnit tuner s internym diskom tak, aby bol dostatocne vetrany. Externy disk ma tiez svoje uskalia (manzelka, kable, deti, kompatibilita ramceka, uspavanie, zapnutie disku pri naplanovanm nahravani ....)

Doporucujem disk 1 TB, 2 platne 3 hlavicky a ci zvolis:
- 9300, pripadne iny tuner a interny disk
alebo
- 9200, pripradne iny tuner a vhodny 3,5" hdd s vhodnym ramcekom s napajanim (urcite nechod do 2,5 napajany  z USB)