Autor Téma: Trhání multiplexu 1 na digitální TV  (Přečteno 18448 krát)

Franta Vopršálek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Trhani multiplexu 1
« Odpověď #30 kdy: 04. 02. 2011, 15:22:24 »
Tunerem to určitě není. Je to spíše špatně nastavenou anténou na domě. Nejlepší by bylo npsat kde bydlíte a na jakých kanálech programy ladíte. Pak se dá trochu něco říct.

Dekuji za reakci - pani, pro kterou tu TV ladim, bydli na Praze 12 (ul. Zarubova), takze prijima TV bud z Cukraku nebo ze Zizkova. Na jakem kanalu jsou multiplexy naladeny bohuzel nedokazu rict - pri prepnuti na digitalni tuner nabizi TV pouze moznost automatickeho ladeni, pri kterem me informuje jen o naladenych programech a nikoliv na jakem jsou kanale.

Co se tyce anteny, tak o ni nic nevim, neb je na strese paneloveho domu, kam nemam pristup. Jako jedno z reseni se proto nabizi obratit se na predstavenstvo druzstva, aby zavolali "antenare" a ten zkusil s antenou neco udelat.

Nejlepší by bylo se vrátit zpátky ke kabelovce a nevymýšlet ptákoviny...

Dekuji Vam za opravdu konstruktivni vstupy do teto diskuze. Jen diky pozitivne naladenym lidem jako jste Vy, s uprimnou snahou pomoci ostatnim a nikoliv se jen zbytecne handrkovat a vykecavat, je internet tolik privetivym a vstricnym mistem. Ted vazne - pisu, ze jsem presel z DVB-C na DVB-T a ze s tim mam nejaky problem a zadam o pomoc, tecka. Kibicovat nad vyhodnosti jenoho ci druheho muzete v jinym vlakne, pro Vasi informaci pro velkou cast lidi je zakladni programova nabidka skutecne dostacujici a podobne jako pro pani, jejiz TV se snazim dat do kupy, je i par stovek mesicne nezanedbatelna castka. Naproti tomu STA stoji nejakych 7 korun mesicne, cili nic. Kolik bylo investovano do prestavby anteny nevim, neb o tom nemam zadne informace. Timto zaroven dekuji vsem ostatnim, kteri pochopili, o co mi jde, a panu Syrovemu se to snazili vysvetlit.

Nad některými radami zde opravdu zůstává rozum stát...  ::)
Obraťte se na správce STA (majitele domu, správce domu) zda je STA upravena pro příjem digitálních multiplexů a zjistěte čísla TV kanálů které jsou v STA použity. Ty pak nalaďte manuálně v TV (nikoliv automatem). Pokud STA není zatím upravena, musí nastoupit na rekonstrukci odborná firma, bez toho sám nic nevyřešíte.

Diky za vecnou radu, budu to patrne resit timto zpusobem. Jak manualne naladit TV nevim, viz reakce na Jakuba Ambroze. Zkusim jeste nekde na netu najit manual k TV a treba to tam najdu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Trhání multiplexu 1 na digitální TV
« Odpověď #31 kdy: 04. 02. 2011, 16:41:45 »
já bydlím v Praze taky na místě, kde je přímý výhled na Cukrák i Žižkov. Ale Žižkov je blíže. Zpočátku jsem měl horizontální anténu na Cukrák (říkal jsem si je silnější :) ) a nežli spustili Votice (SFN), tak bylo vše OK. Ale pak nejprve jak spustili Votice 53K pak 41K taky začalo trhání, ale jen na Sony Bravia 40KDL, třeba na LG ne (jiný firmware). Prostě se ty dva vysilače v Sony zřejmě "praly".
DVB-T (aspoň u Sony Bravia) potřebuje nasměrovat anténu na ten jasně bližší signál. Když jsem na střechu dal anténu nasměrovanou na Žižkov  a vertikálně, tak od té doby vše 53,41 i 59K bez problému. Problémy už nenastaly, ani když jsem přidal horizontální anténu na Olšanskou  64K ( k Cukráku směr cca 90stupnů mimo).


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Trhani multiplexu 1
« Odpověď #32 kdy: 04. 02. 2011, 17:03:55 »
Nejlepší by bylo se vrátit zpátky ke kabelovce a nevymýšlet ptákoviny...

Dekuji Vam za opravdu konstruktivni vstupy do teto diskuze. Jen diky pozitivne naladenym lidem jako jste Vy, s uprimnou snahou pomoci ostatnim a nikoliv se jen zbytecne handrkovat a vykecavat, je internet tolik privetivym a vstricnym mistem. Ted vazne - pisu, ze jsem presel z DVB-C na DVB-T a ze s tim mam nejaky problem a zadam o pomoc, tecka. Kibicovat nad vyhodnosti jenoho ci druheho muzete v jinym vlakne, pro Vasi informaci pro velkou cast lidi je zakladni programova nabidka skutecne dostacujici a podobne jako pro pani, jejiz TV se snazim dat do kupy, je i par stovek mesicne nezanedbatelna castka. Naproti tomu STA stoji nejakych 7 korun mesicne, cili nic. Kolik bylo investovano do prestavby anteny nevim, neb o tom nemam zadne informace. Timto zaroven dekuji vsem ostatnim, kteri pochopili, o co mi jde, a panu Syrovemu se to snazili vysvetlit.
Tady aspoň vidíš ten rozdíl mezi STA za 7Kč/měsíc a kabelovkou, která je jistě dražší. Za ty prachy buď vůbec rád, že chytneš aspoň něco  ;D