Autor Téma: Trhání multiplexu 1 na digitální TV  (Přečteno 18365 krát)

Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Trhani multiplexu 1
« Odpověď #15 kdy: 03. 02. 2011, 12:00:11 »
Nad některými radami opravdu někdy zůstává rozum stát. Naprostý souhlas. "Většina běžných lidí preferuje základní programovou nabídku bez měsíčních poplatků". Četl jste toto pane Syrový? Asi ne poněvadž jinak by jste takové nesmysly co zde píšete nikdy nenapsal.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Leopold Skřivánek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Trhani multiplexu 1
« Odpověď #16 kdy: 03. 02. 2011, 12:26:38 »
Že tady někdo plácne "Většina běžných lidí preferuje základní programovou nabídku bez měsíčních poplatků", tak se to automaticky stává obecnou pravdou? Notabene když kabelovky mají přes milión připojených domácností a statisíce si platí za satelitní a IPTV příjem?  :P


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Trhani multiplexu 1
« Odpověď #17 kdy: 03. 02. 2011, 12:49:35 »
O žádné obecné pravdě jsem nepsal. Ale pokud v některém domě naprosté většině jejich nájemníků /s výjimkou čtyř/ bohatě postačuje příjem základních programů ze STA pak nějaké kecy o tom že kabelovka nabídne víc anebo že ze STA jsou problémy /což je jen v případech pokud ji instaloval fušerák/ jsou absolutně mimo mísu.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Leopold Skřivánek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Trhani multiplexu 1
« Odpověď #18 kdy: 03. 02. 2011, 12:59:04 »
Takových domů, kde jim dostačuje více nebo méně rozhašená STA, je minimum a v tomto vlákně se navíc řeší problém s příjmem právě na STA, takže úplně mimo jsou jenom pindy, které takovou STA doporučují.


luděk Poisl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Trhani multiplexu 1
« Odpověď #19 kdy: 03. 02. 2011, 13:57:13 »
Pak tedy asi platí to, že ten, kdo má finance na kabelovku nemá pár stovek na správu STA parkrát za život.   8)
ono to není par stovek za život, rekonstrukce sta na sateliitní sta vyjde pruměrně na 2-4 tisíce na jeden byt podle počtu bytů. rekonstrukce na pozemní digital vyjde na cca 20000 takže je to 500-1000 kč na jeden byt. nepočítám  rekonstrukci rozvodů, jen anteny a zesiky.  no a pak spotřeba, u alcadu je to cca 40 w u zesilovačů terra da137 je to cca 14 w. když přepočtu jen elektruiku alcadu je to 40*24*365/1000  tj 350kwh za rok což je při ceně elektriky cca 4 kč asi 1400 kč ročně . za 10 let je to 14000 a na jeden byt jen elektrika vychází cca 500 kč . to vše ovšem jen do prvního uderu blesku přímo nebo do okolí. pak je to bez pojištění zhruiba stejně jako za montáž novýho systemu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


luděk Poisl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Trhani multiplexu 1
« Odpověď #20 kdy: 03. 02. 2011, 14:02:27 »
Nad některými radami opravdu někdy zůstává rozum stát. Naprostý souhlas. "Většina běžných lidí preferuje základní programovou nabídku bez měsíčních poplatků". Četl jste toto pane Syrový? Asi ne poněvadž jinak by jste takové nesmysly co zde píšete nikdy nenapsal.
o tom, že každej preferuje něco zadarmo..... už jste někdy viděl něco zadarmo ??? to vám zaručí jen česká televize , protože se platí konccese. všichni ostatní pokud budou bez peněz ( viz Z1 , prioma dluh miliardu, barrandov dluh miliardu atd )  bodou vypnuty nebo koupeny ještě mizernějším provozovatelem. co se týče slováků, pravděpodobnmě se zpoplatněj licencí stejně jako čt.
jinak jakákoli televize zadarmo vysilaná nikdy nezaručí, že bude existovat věčně.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Trhani multiplexu 1
« Odpověď #21 kdy: 03. 02. 2011, 18:34:30 »
Leopold Skřivánek: Ano řeší. Tazatel přešel z kabelovky na STA,potřebuje poradit a vy mu poradíte kabelovku. Fakt bravo,z takové "rady" bude mít opravdu radost.
Že takové domy kde bez problémů STA funguje a lidé jsou spokojeni neznáte je jenom Váš problém.  ;D
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Trhani multiplexu 1
« Odpověď #22 kdy: 03. 02. 2011, 18:48:14 »
Tazatel sice přešel z kabelovky na STA, ale když zjistil co je ta povedená STA zač, tak je nejsnažším způsobem se vrátit zpátky ke kabelovce.
A kdyby ta STA bezproblémů fungovala a všichni byli spokojeni jak furt předhazuješ, tak tady žádné vlákno vůbec nevzniklo  :P


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Trhani multiplexu 1
« Odpověď #23 kdy: 03. 02. 2011, 22:01:06 »
Nějak jsem v jeho příspěvku nečetl že by hořel touhou vrátit se zpátky ke kabelu. Jestli jsem slepý a je to tam tak sem s tím. Že zrovna ta jeho STA je provedena nekvalitně a tudíž nefunguje jak má je už věc jiná,to si už musí vyřídit on sám se správcem objektu který by měl zjednat nápravu. Co se týče STA jako takové tak jsou vždy jen dvě možnosti. Buď je provedena řádně a kvalitně /bez ohledu jestli je v ní jen DVB-T nebo i DVB-S/ a pak bez problémů funguje anebo jak já říkám fušerácky a pak samozřejmě nefunguje vůbec. Osobně jsem měl možnost vidět obě varianty a proto bych rozhodnutí jestli STA ano či ne ponechal na nájemnících samotných.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Trhani multiplexu 1
« Odpověď #24 kdy: 03. 02. 2011, 22:12:25 »
Nějak jsem v jeho příspěvku nečetl že by hořel touhou vrátit se zpátky ke kabelu. Jestli jsem slepý a je to tam tak sem s tím. Že zrovna ta jeho STA je provedena nekvalitně a tudíž nefunguje jak má je už věc jiná,to si už musí vyřídit on sám se správcem objektu který by měl zjednat nápravu. Co se týče STA jako takové tak jsou vždy jen dvě možnosti. Buď je provedena řádně a kvalitně /bez ohledu jestli je v ní jen DVB-T nebo i DVB-S/ a pak bez problémů funguje anebo jak já říkám fušerácky a pak samozřejmě nefunguje vůbec. Osobně jsem měl možnost vidět obě varianty a proto bych rozhodnutí jestli STA ano či ne ponechal na nájemnících samotných.

Asi tak. Protože ač zde v diskusích vždy stojím na straně DVB-S. Jsem příznivcem DVB-S a používám DVB-S denně, zatím co DVB-T skoro vůbec ne a momentálně ho zcela na nic vůbec nepotřebuji. Osobně jsem si dohlédl na to aby v našem domě STA na DVB-T rekonstruována byla a aby byla plně funkční a OK. Protože člověk nikdy neví, co když se tady časem objeví nějaká regionální televize, která bude zajímavá a v DVB-S nebude ? I když zde se vlastně hovoří o DVB-C a ty mají regionálky hned také. Takže tam je to vlastně jedno a to DVB-T pro ně zase v podstatě tak důležité není, takže jde v tomto případě jen o peníze, že je nejspíše nebaví tu kabelovku platit.


« Poslední změna: 03. 02. 2011, 22:24:08 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Trhani multiplexu 1
« Odpověď #25 kdy: 03. 02. 2011, 22:22:49 »
Nějak jsem v jeho příspěvku nečetl že by hořel touhou vrátit se zpátky ke kabelu. Jestli jsem slepý a je to tam tak sem s tím. Že zrovna ta jeho STA je provedena nekvalitně a tudíž nefunguje jak má je už věc jiná,to si už musí vyřídit on sám se správcem objektu který by měl zjednat nápravu. Co se týče STA jako takové tak jsou vždy jen dvě možnosti. Buď je provedena řádně a kvalitně /bez ohledu jestli je v ní jen DVB-T nebo i DVB-S/ a pak bez problémů funguje anebo jak já říkám fušerácky a pak samozřejmě nefunguje vůbec. Osobně jsem měl možnost vidět obě varianty a proto bych rozhodnutí jestli STA ano či ne ponechal na nájemnících samotných.
Jestli hoří nebo nehoří je jeho věc, ale návrat ke kabelu je nejsnažší variantou a rozhodně lepší, než kdesi kohosi nahánět, aby šel spravovat rozhrkanou anténu kdesi na baráku nebo se doprošoval nějakého správce, kterému je to nejspíš šumafuk (protože jinak by s tím dávno něco dělal). Toto jsou bohužel naprosto zřetelné nevýhody STA, které už v názvu vystihují, že se problémů nelze zbavit, protože co je "Společné" to v naprosté většině případů stojí za ho*no a nikdo se o to nestará. Kromě toho STA je typický bolševický přežitek, který nikde ve světě nemá místo, protože každé telekomunikační zařízení má svého konkrétního vlastníka, který taky za řádný chod odpovídá a nikoliv že je cosi společného, tj. všech a nikoho.


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Trhani multiplexu 1
« Odpověď #26 kdy: 03. 02. 2011, 22:23:47 »
Nějak jsem v jeho příspěvku nečetl že by hořel touhou vrátit se zpátky ke kabelu. Jestli jsem slepý a je to tam tak sem s tím. Že zrovna ta jeho STA je provedena nekvalitně a tudíž nefunguje jak má je už věc jiná,to si už musí vyřídit on sám se správcem objektu který by měl zjednat nápravu. Co se týče STA jako takové tak jsou vždy jen dvě možnosti. Buď je provedena řádně a kvalitně /bez ohledu jestli je v ní jen DVB-T nebo i DVB-S/ a pak bez problémů funguje anebo jak já říkám fušerácky a pak samozřejmě nefunguje vůbec. Osobně jsem měl možnost vidět obě varianty a proto bych rozhodnutí jestli STA ano či ne ponechal na nájemnících samotných.

Asi tak. Protože ač zde v diskusích vždy stojím na straně DVB-S. Jsem příznivcem DVB-S a používám DVB-S denně, zatím co DVB-T skoro vůbec ne a momentálně ho zcela na nic vůbec nepotřebuji. Osobně jsem si dohlédl na to aby v našem domě STA na DVB-T rekonstruována byla a aby byla plně funkční a OK. Protože člověk nikdy neví, co když se tady časem objeví nějaká regionální televize, která bude zajímavá a v DVB-S nebude ?
Jako vtip na dobrou noc dobrý  ;D


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Trhani multiplexu 1
« Odpověď #27 kdy: 03. 02. 2011, 22:39:39 »

Citace
Jako vtip na dobrou noc dobrý  ;D

Příliš rychlá reakce, nežli jsem zjistil, že se bavíte o kabelu a doupravil to...

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Trhani multiplexu 1
« Odpověď #28 kdy: 03. 02. 2011, 23:09:23 »
Myslím že ponecháme na něm samotném jak to bude řešit dál.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re: Trhani multiplexu 1
« Odpověď #29 kdy: 04. 02. 2011, 08:23:08 »
Občas mi to tu připadne jako žabomyší války na MobilManii. O tom jestli je lepší Eurotel, Pegas nebo Oskar.  ;D Bohužel díky takovým přispěvatelům diskuze na DZ hodně upadá a začíná postrádat často smysl.