Autor Téma: Sousední kanály - rušení  (Přečteno 17236 krát)

Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sousední kanály - rušení
« Odpověď #30 kdy: 19. 10. 2015, 14:04:55 »
Dekuji vsem za prispevky.

Souhrnne bych chtel uvest jen par upresneni.

Instalace STA u nas byla takova delsi anabaze, kdy vlastnik domu chtel instalovat jednu antenu jednim smerem (navic z meho pohledu ne zcela idealnim do budoucna s ohledem na rozsirovani DVB-T). Komunikoval jsem to s vlastnikem a ten mi rekl, ze kdyz zajistim souhlasy vsech "najemniku", tak klidne pristoupi na muj navrh.  Coz jsem udelal, nastesti s lidma byla celkem rozumna rec a pochopili to i za cenu mirneho navyseni poplatku za STA. Prijimame tedy vse z okoli, co je mozne (Klinovec, ony Tri Krize, Krasov, Zelenou Horu, Ochsenkopf, Schoneck + mozna jeste neco, ted z hlavy nevim). Nikde jinde u sousednich kanalu problem neni (napr. 34, 35, 36 - naprosto v pohode).

Ty Tri Krize, to je opravdovy extrem (slaby signal), ani jsem necekal, ze by prijem mohl byt mozny. Spis me udivilo, ze jednoho dne RS8 naskocil, nejakou dobu celkem dobre fungoval a pak to zaclo zlobit. I dnes to nekdy jde a nekdy ne. Neni to pro me otazka zivota a smrti. Spis jsem se chtel zeptat, zda je neco takoveho mozne (ruseni sousednich kanalu). Asi to pro me nema takovou vahu, abych to musel zacit resit (sledoval jsem asi jen Sport 5 - ten ma sve porady i na webu).

Jinak u nas mame svody i satelitniho signalu. Kdo chce, muze vyuzit. Ja vyuzivam pouze free tv + radia pres satelit.
Jenže ono není vůbec jasné, jestli STA příjem z daného vysílače na k51 nějakým způsobem řeší. Ono je totiž docela dost dobře možné, že k51 se v STA šíří jen díky ne zcela dokonalé selektivitě laděných prvků a je například zesilován zesilovačem pro k50, který má ovšem zcela nedostatečné zesílení na tomto kanále. Pokud totiž úprava STA byla provedena dřív, než došlo ke spuštění vysílače na k51, pak zcela jistě není STA uzpůsobena pro příjem tohoto kanálu. Osazení správného zesilovače tak může zajistit zcela bezproblémový příjem i na k51. To, že by k50 mohl přímo rušit k51 je vyloučeno! Kanály se nikterak nepřekrývají a sousední kanály musejí bezproblémů fungovat v jednom rozvodu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Sousední kanály - rušení
« Odpověď #31 kdy: 19. 10. 2015, 14:28:18 »
Čili opět přicupitat za vlastníkem a žádat pokud možno u stejné firmy dodatečnou úpravu.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Marek Vajdík

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 77
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sousední kanály - rušení
« Odpověď #32 kdy: 20. 10. 2015, 09:41:47 »
Stasi-DDR: Psal jsem o slabem signalu K51. Je mozne, ze jsem se nevyjadril uplne presne.