Autor Téma: Anteny pro digital v bytech RPG  (Přečteno 8639 krát)

Daniel Regel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Anteny pro digital v bytech RPG
« kdy: 12. 01. 2011, 21:26:34 »
Zdravím, prosím Vás, mate nekdo zkusenosti s jednanim s RPG ohledne montáže společné antény pro příjem digitálního vysílání v bytech RPG ? Mně bylo suše konstatováno že máme anténu pouze na analogový příjem a že příjem digitálních stanic si mám zajistit přes kabel nebo skylink ? Četl jsem zde, že výklad zákona je v tomto nejednoznačný, jen mně prostě zajímá jak je to u jiných nájemníků, nechce se mi platit ani UPC ani skylink. Děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Anteny pro digital v bytech RPG
« Odpověď #1 kdy: 12. 01. 2011, 21:58:45 »
Vymahatelnost zákona je v těchto případech nulová, takže bych vzal ten kabel. Trochu ale zaráží, že nikdo nic nenamítá proti satelitu.


Daniel Regel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Anteny pro digital v bytech RPG
« Odpověď #2 kdy: 12. 01. 2011, 22:08:50 »
Vymahatelnost zákona je v těchto případech nulová, takže bych vzal ten kabel. Trochu ale zaráží, že nikdo nic nenamítá proti satelitu.

jestli mysíte RPG, tak ti nic nebudou namítat pač, mají smluvně zajištěno ( v nájemní smlouvě), že za každý talíř na fasádě, střeše, balkóně jsme povinni zaplatit jednorázově firmě 500 ,- Kč. Btw kabel, já to právě zrušil, UPC mi nevyhovuje pro časté výpadky v mé lokalitě, zrušil sem i internet, navíc cenově se mi zdají přemrštěni. Bohužel z mé strany až příliš pozdě jsem se začal zajímat  o anténu na digital. Původně jsem doufal v povinnost správce či majitele domu zajistit příjem  signálu. Dokonce jsem přemýšlel o jakési formě spoluúčasti s jinými nájemníky na anténě, ale nepochodi jsem  :))


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Anteny pro digital v bytech RPG
« Odpověď #3 kdy: 12. 01. 2011, 22:17:06 »
Buďte rád že máte možnost si individuálně instalovat sat. komplet. Takové štěstí každý nemá.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Daniel Regel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Anteny pro digital v bytech RPG
« Odpověď #4 kdy: 12. 01. 2011, 22:30:09 »
Buďte rád že máte možnost si individuálně instalovat sat. komplet. Takové štěstí každý nemá.

samozřejmně, mám tu možnost, pouze hledám ještě jinou alternativu, nejsem přílišný TV konzument, opravdu bych si vystačil s nabídkou digitálního signálu, jen mně prostě udivilo, že na to RPG kašle,  i přes to že v předpisu nájmu za to měsíčně platím (samože zatím za analog). stejně tak jsem ochoten platit tuto částku za digitální anténu, (která je uvedena pro ty nájemníky, kteří ji na domu mají).Jedná se o částku 10 Kč.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Anteny pro digital v bytech RPG
« Odpověď #5 kdy: 12. 01. 2011, 22:52:15 »
Pokud nejste přílišný TV konzument tak si pořiďte jednoduchý komplet s neplacenou nabídkou a máte klid. Nemusíte nikoho prosit a nikde se doprošovat. Anebo individuální pozemní anténu pokud je to možné.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Petr Novák

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Anteny pro digital v bytech RPG
« Odpověď #6 kdy: 12. 01. 2011, 23:02:21 »
Myslím, že pokud není problém s instalací satelitu, pak by snad nemusel být problém ani s instalací individuální antény pro příjem DVB-T, i když asi také zaplatíte těch 500 Kč. Nebo je v té Vaší smlouvě s RPG ještě nějaký jiný chyták?


Daniel Regel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Anteny pro digital v bytech RPG
« Odpověď #7 kdy: 12. 01. 2011, 23:09:43 »
Myslím, že pokud není problém s instalací satelitu, pak by snad nemusel být problém ani s instalací individuální antény pro příjem DVB-T, i když asi také zaplatíte těch 500 Kč. Nebo je v té Vaší smlouvě s RPG ještě nějaký jiný chyták?
zaden dalsi chytak tam uz snad neni :) avsak ja sem naprosto neznaly antena jejich instalaci, bydlim na prvnim patre, nejsem nijak stinen budovama, pokud antena pro digitalni prijem neni nejak prilis objmemna nebo slozitejsi pro instalaci, jsem klidne pro, prasknu ji na balkon, zaplatim 500 Kč Rpg, a mam klid....


Milan Pantůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 129
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Anteny pro digital v bytech RPG
« Odpověď #8 kdy: 12. 01. 2011, 23:19:11 »
Buďte rád že máte možnost si individuálně instalovat sat. komplet. Takové štěstí každý nemá.

samozřejmně, mám tu možnost, pouze hledám ještě jinou alternativu, nejsem přílišný TV konzument, opravdu bych si vystačil s nabídkou digitálního signálu, jen mně prostě udivilo, že na to RPG kašle,  i přes to že v předpisu nájmu za to měsíčně platím (samože zatím za analog). stejně tak jsem ochoten platit tuto částku za digitální anténu, (která je uvedena pro ty nájemníky, kteří ji na domu mají).Jedná se o částku 10 Kč.

Pokud máte zavedenu STA pro příjem analogu, neměl by být problém její úpravy na digitální příjem. V současnosti však multiplexy 2 a 3 vysílají na přechodných kanálech a sníženými výkony. Po přechodu na definitivní stav (v dubnu t. r.) bude možná majitel domu ochoten zajistit úpravu STA. 


Petr Novák

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Anteny pro digital v bytech RPG
« Odpověď #9 kdy: 12. 01. 2011, 23:24:36 »
Pokud se v tom vůbec nevyznáte, tak si raději pozvěte nějakého odborníka, který Vám poradí co a jak a případně i přeměří signál a doporučí nejlepší řešení a případně tu anténu i profesionálně namontuje, aby Vám třeba při silnějším větru neuletěla, jako se to stalo jednomu mému známému, který si namontoval anténu na balkón, pak přišel prudký vítr a ráno u něj zvonil soused, který tu anténu našel na svém balkóně  :D.
A nebo můžete počkat do toho dubna, jak radí pan Pantůček, jestli se majitel neumoudří, ale nepředpokládám, že by to pro Vás byla přijatelná rada.


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re: Anteny pro digital v bytech RPG
« Odpověď #10 kdy: 12. 01. 2011, 23:56:33 »
Předělávka anténních systémů v nemovitostech vlastněných RPG by měla být realizována společností PODA (ip provider) v průběhu tohoto roku, výdaje bude krýt uvedená společnost za to, že jí bude umožněno zavedení optického připojení do nemovitostí. Jakým způsobem proběhne samotná realizace není známo, ale určitě bude PODA mít zájem prodat taky své balíčky obsahující IPTV. V některých lokalitách v Ostravě již předělávka proběhla (Havlíčkovo náměstí, B. Martinů atd). Máte-li vhodně směrovaná okna lze chytit Mux 1 a 2. Nedávno jsem to realizoval na menší anténu za okno v této lokalitě u několika starších lidí, kteří byli odkázáni práve na UPC.
Jinak máte zkreslené představy Skylink platit nemusíte !(stačí-li Vám základ) za srovnatelnou analogovou nabídku u UPC zaplatíte cca 260,-Kč. Tedy průměrný satelitní komplet se Vám zaplatí za 2 roky
Honda Enduro Team


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Anteny pro digital v bytech RPG
« Odpověď #11 kdy: 13. 01. 2011, 08:32:21 »
Dle mého názoru se dá chytit v Ostravě MUX 1 na "nasliněný prst" a stejné to bude v dubnu s MUXem 2 a 3. Skusil bych to na sprostý kus drátu. V Zábřehu to jelo na 30 cm palník bez výpadku. MUX 2 a 3 kostičkoval, tak jsem tam dal drátu víc a jelo to, ale sem tam kostičkovalo. V přívoze jelo na drát všechno bez problémů, ale rušily mi to trolejbusy. Tam jsem dal pořádnou anténu na střechu. Za to vyzkoušení nic nedáte a když to pojede, tak už to dál nemusíte řešit, když ne, tak zavolejte odborníka. ;)


Daniel Regel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Anteny pro digital v bytech RPG
« Odpověď #12 kdy: 13. 01. 2011, 09:00:56 »
dekuji za napady a rady :)


Oldřich Urbiš

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Anteny pro digital v bytech RPG
« Odpověď #13 kdy: 13. 01. 2011, 09:59:35 »
Na této stránce http://www.poda.cz/digirpg.php si můžete, po zadání ulice, ověřit,  kdy bude provedena digitalizace ve Vašem domě, a jakou formou. Buď bude provedena digitalizace STA nebo bude dům připojen na optickou síť.
Ale nejprve bych zkusil obyčejnou pokojovou anténu. U mě doma ve FM jede Mux1 a Mux2 v pohodě. Nikde jsem se nedočet, kde bydlíte, tudíž těžko posoudit zda-li je nějaká šance pro digitální příjem.


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Anteny pro digital v bytech RPG
« Odpověď #14 kdy: 13. 01. 2011, 10:36:31 »
Původně jsem doufal v povinnost správce či majitele domu zajistit příjem  signálu. Dokonce jsem přemýšlel o jakési formě spoluúčasti s jinými nájemníky na anténě, ale nepochodi jsem  :))
Majitel má povinnost umožnit nájemníkovi příjem TV vysílání. Rozhodně ne zajišťovat.