Autor Téma: Zkušenost s Emtec Movie Cube N150H  (Přečteno 13423 krát)

Jarek M

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Zkušenost s Emtec Movie Cube N150H
« kdy: 28. 12. 2010, 15:54:29 »
Dobrý den, prosím Vás chtěl jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s tímto přístrojem (Emtec Movie Cube N150H), co se týče příjmu digitálního vysílání? Jedná se mi o to zda má citlivý tuner, jak zvládá příjem v MPEG2/MPEG4 a jak jste s ním spokojeni jako s přehrávačem video formátů. Děkuji
« Poslední změna: 10. 02. 2011, 14:30:35 od Jan Potůček »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Josef Pavera

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Emtec Movie Cube N150H
« Odpověď #1 kdy: 29. 12. 2010, 20:29:54 »
Bohužel k tomuto přístroji je zatím málo informací,a to jsem si dost dal práci na webu.Našel jsem na českém webu jen info,že by to mělo být velmi podobné Evolve Scorpio.Zdál se (Emtec) mi poněkud drahý - dle vyjádření prodavačů se téměř neprodává.Není info :-\.Z Evolve jsem spokojený je dost citlivý a nemám zatím výhrady.Přijímám jak mux 2 ze Skrzyczneho tak i mux 4 i z HD programy z Ostravy-bez problémů.(Zdá se mi citlivější jak starší Strong 5025.
Evolve nahrává jen na média s FAT 16 a 32 a má display .Evolve stojí cca 1500 a Emtec je trochu drahý 1900 až 2100.To už i některý (např.Ferguson)satelit je levnější.


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Emtec Movie Cube N150H
« Odpověď #2 kdy: 29. 12. 2010, 22:30:28 »
Mám ten předešlý, pouze s MPEG-2 s 1 Tera a musím říci, že citlivost příjmu MPEG - 2 je na nízké úrovni, s laděním jsou potíže ve smyslu ,že jsem se musel přihlásit jako Velká Británie-Když jsem dal příslušnost česká republika nenaladil jsem ani tuk.


Jarek M

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re: Emtec Movie Cube N150H
« Odpověď #3 kdy: 30. 12. 2010, 10:13:26 »
Děkuji moc za odpovědi. Je škoda, že je o něm tak málo informací. Já jsem osobně našel zatím  nejvíce tady http://multimedialni-centra.heureka.cz/emtec-movie-cube-n150h/recenze/, jinak je to bída. Tak uvidím jestli to taky nezkusím přes ALZU a nebo jestli nepůjdu do Evolve Scorpio DT-3010HD.

EDIT: Ještě jsem našel recenzi v polštině zde http://www.chip.pl/testy/akcesoria/odtwarzacze-plikow-multimedialnych/emtec-movie-cube-n150h
« Poslední změna: 30. 12. 2010, 10:25:27 od Jarek M »


BalaR

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Emtec Movie Cube N150H
« Odpověď #4 kdy: 30. 12. 2010, 11:58:44 »
Trosku jsem hledal,a tadyhle je novej firmware,co by neco malo mel poresit u toho Emtecu :

http://www.emtec-international.com/en-eu/N150H_firmware

Treba to pomuze.Take se rozhoduji mezi tema tu zminenymi dvema kousky.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jarek M

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re: Emtec Movie Cube N150H
« Odpověď #5 kdy: 30. 12. 2010, 12:27:20 »
Mě u toho Emtecu láká podpora NTFS. Prioritně bych to chtěl používat jako STB a jako přehrávač navíc. Asi ho zkusím a uvidím.


mikulas novota

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Emtec Movie Cube N150H
« Odpověď #6 kdy: 09. 02. 2011, 09:38:20 »
Kúpil som EMTEC Movie Cube N150H na vianoce 2010 synovi pod stromček. Žiaľ, do dnešného neprehral ani jeden film úplne. Vždy sa "zadrie" a treba ho reštartovať. Zo začiatku ukazoval aspoň menu, tak som inštaloval nový firmware a prístroj sa zdal byť stabilnejší. Neskôr s problémami konečne naladil 7 staníc DVB-T, z ktorých ale iba jednu sem tam ukázalo, kým po pár sekundách sa nestratila. To mi nevadí až tak veľmi, lebo chápem, že vysielanie a prenos DVB-T je zatiaľ len veľká "bublina". Vadilo mi skôr jeho zákerné menu, kde nejde vôbec o vybratie požadovanej alternatívy formátu podľa priloženého klamlivého manuálu - citujem: Format (Formát)
    * (1) Pomocou tlačidiel [CH-/CH+] pohybujte kurzorom.
    * (2) Stlačením tlačidla [OK] prejdete do ponuky „Format“.
    * (3) Pomocou tlačidiel [VOL-/VOL+] vyberte požadovaný formát.
    * (4) Stlačením tlačidla [Exit] sa vrátite do podponuky.
    * ...ale ide o direktívne preformátovanie pripojeného USB zariadenia na FAT32, bez možnosti voľby, čím sa mi podarilo vymazať všetky údaje z môjho externého HD, ktorý som spätne musel preformátovať pomocou PC na NTFS.
    * Keď som po niekoľkých dňoch pracne obnovil stratené dáta na svojom HD, pokúsil som sa cez USB znova pripojiť na EMTEC Movie Cube N150H. Tento nepodarok znova ale odmietol poslušnosť, lebo aj keď mu odpojím všetky výstupy či vstupy okrem HDMI, ktorým pôvodne ako tak komunikoval s LCD TV, tak tentoraz ani neukáže svoje zákerno-klamlivé menu a nejde ani reštartovať hoci ho odpojím od siete aj na celú noc. Vždy svieti po zapnutí modrá dióda, ktorá na ovládač nereaguje (po vianociach svietila naopak stále červená, no vtedy sa sem tam ho podarilo reštartovať po vypnutí siete na niekoľko hodín).
    * ...Mám 51 rokov, slaboprúdový technik, ale s tak nestabilným a poruchovým výrobkom som sa ešte nikdy nestretol. Veľkosť dispozičnej pamäte nepostačuje na chod zariadenia, preto sa čudujem, že v priloženej príručke sa spomína (nereálna) možnosť použitia pre hry.
    * Doporučujem predajcom tento výrobok neobjednávať, kúpy-chtivým nekupovať, keďže ide skôr o "karaoke", ako z hľadiska hardwaru (absolútne nedostatočná operačná pamäť) podobne aj z hľadiska firmwaru (klamlivo-zákerné).


Jarek M

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re: Zkušenost s Emtec Movie Cube N150H
« Odpověď #7 kdy: 22. 03. 2011, 07:50:48 »
Děkuji všem moc za odpovědi. Nakonec jsem ho na zkoušku koupil. Má skutečně dost nevýhod. Používám ho převážně jako set-top-box, občas na přehrávání filmů. Nejvíce mi vadí následující:

- rychlost přepínání mezi jednotlivými multiplexy, kdy mu trvá dost dlouho než se chytne.
- když si chcete naladit nový multiplex tak rozhází stávající nastavení, aniž by přidával nějaké nové programy.
- neumí dobře přepnou poměr stran TV obrazu u některých programů

Za cenu za jakou je prodáván bych čekal, že bude mnohem lepší. Koupil jsem jej hlavně kvůli MPEG4 a polským programům. Zase na druhou stranu musím říct, že má celkem dobrou citlivost.

Vyzkoušel jsem už dost STB, ale zatím u mě nejvíce vede Technisat Digipal 2 TX co se týče komfortu ovládání, velikosti písma a způsobu ladění, ale ten bohužel nemá MPEG 4.  :(


Michal K

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zkušenost s Emtec Movie Cube N150H
« Odpověď #8 kdy: 22. 03. 2011, 08:38:51 »
Dobry den,


a mozem sa Vas opytat ci ste skusali aj update fw? na ich stranke som nasiel niake nove fw, ci by mu to nepomohlo...? hm?
Objednal som tento dvb-t, ale neni este zapleteny, preto ak by sa dalo, tak objednam radsej nieco spolahlivejsie a komfortnejsie, pre bezneho uzivatela, ja by somto mozno casom prekusol, ale priatelke chcem co najjednoduchsie s MPEG4...hm


Dakujem


Jarek M

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re: Zkušenost s Emtec Movie Cube N150H
« Odpověď #9 kdy: 22. 03. 2011, 09:13:55 »
Bohužel ani nový FW nepomohl. Snad něco nového vymyslí. Osobně bych nyní šel do něčeho jiného, ale nevím do čeho. Není moc recenzí na STB s MPEG4.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Zkušenost s Emtec Movie Cube N150H
« Odpověď #10 kdy: 22. 03. 2011, 10:18:18 »
Ale existují. Optex,Diway. Kupovat jakoukoli věc na kterou se v diskuzích nadává je holt vždycky riziko,většinou to nikdy nemůže dopadnout dobře.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Jarek M

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re: Zkušenost s Emtec Movie Cube N150H
« Odpověď #11 kdy: 22. 03. 2011, 10:43:13 »
Já neříkám, že je nejhorší. Není to, ale to úplně to nej. Co mi spíš chybí jsou novější recenze SetTopBoxů na Digizone. V poslední době se jich zde moc neobjevilo  :-[ . A imochodem Diway taky není nejhorší měl jsem ho sice jen na MPEG2, ale dělají jej i na MPEG4 http://www.digizone.cz/clanky/di-way-t-100hd-rf-dvb-t-prijimac-s-hd-rozlisenim/


Michal K

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zkušenost s Emtec Movie Cube N150H
« Odpověď #12 kdy: 22. 03. 2011, 11:07:02 »
presne na tento di-way som pozeral,hm no neviem, a co by ste povedali na synaps? o nom som nikde nic nenasiel

http://www.sortec.sk/index.php?lang=sk&akcie=no&type=&menu=&novinky=no&catid=27&vyrobca=&subcatopen=27&sekid=&spos=0&view=1815

nasiel som ho aj za niakych 55 co je celkom dobra cena, len ziadna recenzia na nete...


Miroslav Kuzník

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 285
    • Zobrazit profil
Re: Zkušenost s Emtec Movie Cube N150H
« Odpověď #13 kdy: 22. 03. 2011, 11:58:35 »
S Evolve Sscorpio byste byl spokojený


Michal K

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zkušenost s Emtec Movie Cube N150H
« Odpověď #14 kdy: 22. 03. 2011, 13:32:07 »
dakujem za radu... hm o nom som si cital, ze ma problemy so zobrazovanim obrazu 16:9, ak som to spravne pochopil tak obraz 16:9 mi roztiahne na 4:3, moja priatelka ma CRT TV co nieje bohvie co, navyse ked sa na TV neda zmenit z 16:9 na 4:3 a naopak tak sa bojim aby to nebolo roztiahnute, resp takto opytam sa, bude roztiahnuty aj TV prijem? alebo len filmy ktore su vo formate 16:9?


dakujem