Autor Téma: Převod VHS do PC  (Přečteno 10720 krát)

Jirka Kubik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Převod VHS do PC
« kdy: 27. 12. 2010, 20:01:16 »
Chci si koupit USBčkový DVB-T tuner, využil bych ho i pro převod toho mála co mám na videokazetách. Můžu do počítače nahrávat rovnou přes anténní vstup, nebo musím nahrávat přes S-video kabel (a koupit USB tuner s AV kabelem)?

Podle mě by měl stačit anténní vstup, stejně jako když se nahrávalo z videa do videa. Pletu se?

Díky za odpovědi :-)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


╟╫┼┼┼┤

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re: Převod VHS do PC
« Odpověď #1 kdy: 27. 12. 2010, 20:31:26 »
Vaše video má jistojistě "analogový anténní výstup", tuner má "digitální anténní vstup" => nelze. Použijte S-video či kompozitní vstup/výstup, video by mohlo mít, tuner možná taky, dle typu.
Ještěd, Černá Studnice, Löbau, Śnieżne Kotły


Adámek Karel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re: Převod VHS do PC
« Odpověď #2 kdy: 27. 12. 2010, 20:52:35 »
Pořid si na Aukru nebo jinde Easy Cap amáš to jednoduché

http://aukro.cz/listing.php/search?string=easycap&category=0&description=1&sg=0
Opticum 9500 HD WORLD SAT TV 28,5°-23,5°-19,2°-13°E
40PFL6606H/12,RWT DTV-401T,Evolve Scorpio DT-3010HD
DVB-T-CZ Mux 1,2 Biskupská kupa Zlaté Hory (36,53k)  PL Mux 1,2,3 Opole Chrzelice (46,34,43k)  
Antény - 2xTVA 21-60
Zesilovač IVO DVB-T 30dB X
Slučovač IVO SLR03-F 36,51-53k + Rest


Jirka Kubik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Převod VHS do PC
« Odpověď #3 kdy: 27. 12. 2010, 21:21:17 »
Vaše video má jistojistě "analogový anténní výstup", tuner má "digitální anténní vstup" => nelze. Použijte S-video či kompozitní vstup/výstup, video by mohlo mít, tuner možná taky, dle typu.

Díky za odpověď, budu muset dokoupit SCART adaptér, protože video má jen scart zdířky a anténní vstup a výstup do tv (Panasonic VR 550 - http://img.ps2netdrivers.net/img/a9/philips.vr550/man3big.jpg).

Pořid si na Aukru nebo jinde Easy Cap amáš to jednoduché

http://aukro.cz/listing.php/search?string=easycap&category=0&description=1&sg=0

Je to v podstatě totéž jako USB tuner, akorát tak dvakrát levnější :-)  Popřemýšlím, jestli mi nebude stačit, díky za tip :-)


Ondřej Caletka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • Oskarův Weblog
    • E-mail
Re: Převod VHS do PC
« Odpověď #4 kdy: 03. 01. 2011, 09:38:52 »
Jenom poznámku, jako zdaleka nejlepší řešení pro digitalizaci VHS se mi osvědčila malá MiniDV kamerka s funkcí analogového vstupu, propojená přes IEEE.1394 s PC. Digitalizace v kamerce byla o mnoho kvalitnější, než všechny počítačové TV tunery.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re: Převod VHS do PC
« Odpověď #5 kdy: 03. 01. 2011, 11:33:52 »
Jenom poznámku, jako zdaleka nejlepší řešení pro digitalizaci VHS se mi osvědčila malá MiniDV kamerka s funkcí analogového vstupu, propojená přes IEEE.1394 s PC. Digitalizace v kamerce byla o mnoho kvalitnější, než všechny počítačové TV tunery.
Ano, já jsem zase kdysi digitalizoval svoje Hi8 kazety v Digital8 kameře. Pohoda :-D
Loudness War zabijí hudbu!