Autor Téma: Star Trek - to mně hlava nebere...  (Přečteno 3358 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Star Trek - to mně hlava nebere...
« kdy: 17. 12. 2010, 20:36:14 »
Vážení čtenáři,

včera jsem nechápavě koukal na CBS Action, kde běžel Star Trek: Deep Space Nine. Šlo o díl, kde se prolnula tato série se Star Trek Original Series, tedy původní sérií s kapitánem Kirkem. Abych to ještě zkusil přiblížit postavy ze ST: DSN se dostaly na původní loď Enterprise, kde se vmísily mezi posádku. Dax, která je na obrázku, který přikládám níže, dokonce rozmlouvala s kapitánem Kirkem. Nechápu, jak to bylo udělané, ale opravdu by mě to zajímalo. Vysvětli mi to někdo?

P.S.: Na obrázku, který přikládám je kapitán Sisco a Dax. Tuhle situaci mi ale vysvětlovat nemusíte. Tam je mi jasné, že zkrátka došlo pouze ke zhoršení obrazu.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re: Star Trek - to mně hlava nebere...
« Odpověď #1 kdy: 17. 12. 2010, 20:55:14 »
Ta epizoda bylo s jinými herci v původní sérii:

Takže prostě jen vyměnili herce


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Star Trek - to mně hlava nebere...
« Odpověď #2 kdy: 17. 12. 2010, 20:59:30 »
Takže tam bylo nějaké překrývání. Zajímavé... Ještě jedna perlička - Dax se nějak mihla za Kirkem i na velícím můstku. To by mě taky docela zajímalo, jak udělali.

Každopádně ta blesková odpověď mě doslova šokovala, samozřejmě v tom dobrém. :)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Martin Patera

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
    • OK1MJO
Re: Star Trek - to mně hlava nebere...
« Odpověď #3 kdy: 17. 12. 2010, 21:49:27 »
Lukasi, udelali to tak, ze vzali neco jako Silicon Graphic IRIS Indigo a pouzili CAD Movie 3D.
Takhle jsem doplnil tatu k pradedovi (bylo to na MAC Quadra950) a jeste zkolorizoval CB Super8 film.
Tata od detstvi natacel na Super8, pak jsem to preklopil do VHS a do Divx.avi.
Nektere kotouce jsem zkolorizoval a protoze jsem chtel mit na rodinem filmu v jedne casti celou rodinu, tak jsem je prolnul do puvodniho zaberu (v podstate puvodni 4:3 jsem prekopnul do 16:9 pricemz nove misto jsem vyplnil vymodelovanou puvodni krajinou a mym tatou ...ten to natacel, takze na filmu nebyl).
Kdyz tak vzpominam jak jsem pretacel Super8 na VHS, tak na jednom kotouci byla vystavba Nechranicke prehrady...zajimave jak vypadalo dno a vesnice. Taky tam mam starej Most.

Jinak ten soft byl pro SGI, MAC a ATARI ST/TT/Falcon, jen nevim jestli ho udelali i pro PC.
Pres ten soft byl delan i Terminator2...slavna scena jak prochazi mrizi v blazinci pro jeho matku je preview v instalacce programu (3x CD-ROM).
Problem je jen s vypocetni rychlosti.
To prolnuti taty (zaber ma 56s) Quadra pocitala 2 dny.
V podstate z 2D si udelala 3D a pomoci "AI" mi nabidla prostorove moznosti.
Vybral jsem tu spravnou (to AI nedokazal rozhodnou ktera realita je spravna) a stou se pracovalo.
Vyhodou SGI je Alfa CPU s moznosti predat vypocty podruznym DSP CPU Motorola MC56001.
Stejne jako u ATARI 030 Falcon....56001 makala jak zbesila (pro ATARI to bylo 42 disket).
Zatec-Podmesti JO60SH
www.ok1mjo.com
www.ok0bez.com
DVB-S/S2: stb IceCrypt S4000 HDPVR
Toroidal90, LNB 0.4dB, PreAmp 14dB + 25m koax (9dB/100m),
28E/26E/23E/19E/13E/9E/5E/1W,
Uncommitted Switch 16in/1out EMP-CENTAURI P.168 V2,
DiSEqC 1.1
DVB-T/T2/C: tv Sony Bravia KDL-40EX653


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Star Trek - to mně hlava nebere...
« Odpověď #4 kdy: 18. 12. 2010, 11:01:55 »
Processor Speed: 33 MHz :) to pak ty dva dny naprosto chápu. Dnes jsou počítače naprosto jinde, dvoujádra, čtyřjádra 3 GHz. Dnešní dvoujádro by to zvládlo teoreticky za 15 minut (beru v úvahu jen frekvenci) 8)
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0