Autor Téma: MUX2 - Krásné  (Přečteno 15390 krát)

Butes

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 550
  • DVB-T Ready-Krásné 100kW!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: MUX2 - Krásné
« Odpověď #30 kdy: 16. 12. 2010, 18:31:20 »
Proč taková děla na přímou viditelnost?! ::) Zvoli bych elegantnější řešení. Bydlím za kopcem, Krásné nevidím a perfektně to jede na Logaro, cenově je taky jinde. http://dvbtshop.net/logaro
Nebyls to ty kdo tady popisoval problémy s příjmem v Boskovicích?  :P

http://forum.digizone.cz/index.php?topic=829.0

Máte pravdu, mám dva domovy. ;)
DVB-T Krásné 32k 34k 39k, Andrlův Chlum 45k
Phillips 32PFL7406K, Leadtek WinFast DTV1800H
DVB-S Astra 19,2°E 23,5°E; Philips 32PFL7406K
DAB Technisat DigitRadio 210 IR
FM Philips LX600

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Butes

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 550
  • DVB-T Ready-Krásné 100kW!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: MUX2 - Krásné
« Odpověď #31 kdy: 16. 12. 2010, 18:35:34 »
Díky všem za rady a postřehy, sehnal jsem jednu anténu na víkend na půjčení. Jeden prodejce elektroniky (klasický malý krám) mi řekl že na kabelu až tak nezáleží, hlavně mít dobrou anténu. Jednu mi doporučil a o víkendu jí vyzkouším  :)

Jinak výhled na vysílač máme luxusní, škoda že nemám po ruce slušnou panoramatickou fotku výhledu od nás. Třeba později zkusím vyfotit strejdovou zrcadlovkou a podělím se :) Vysílač je vidět pouhým okem krásně :) My se nacházíme v Novoměstský nad Kopanicí...

Jojo, musím potvrdit, že vysílač je vidět krásně i z parkoviště od nemocnice.  ;) Určitě vidíte perfektně i nové LED osvětlení vysílače nainstalované minulý rok spolu s novým anténním systémem. 8)
DVB-T Krásné 32k 34k 39k, Andrlův Chlum 45k
Phillips 32PFL7406K, Leadtek WinFast DTV1800H
DVB-S Astra 19,2°E 23,5°E; Philips 32PFL7406K
DAB Technisat DigitRadio 210 IR
FM Philips LX600


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: MUX2 - Krásné
« Odpověď #32 kdy: 16. 12. 2010, 18:39:24 »
Díky všem za rady a postřehy, sehnal jsem jednu anténu na víkend na půjčení. Jeden prodejce elektroniky (klasický malý krám) mi řekl že na kabelu až tak nezáleží, hlavně mít dobrou anténu. Jednu mi doporučil a o víkendu jí vyzkouším  :)

Jinak výhled na vysílač máme luxusní, škoda že nemám po ruce slušnou panoramatickou fotku výhledu od nás. Třeba později zkusím vyfotit strejdovou zrcadlovkou a podělím se :) Vysílač je vidět pouhým okem krásně :) My se nacházíme v Novoměstský nad Kopanicí...

Jojo, musím potvrdit, že vysílač je vidět krásně i z parkoviště od nemocnice.  ;) Určitě vidíte perfektně i nové LED osvětlení vysílače nainstalované minulý rok spolu s novým anténním systémem. 8)
Na Krásném se měnil AS tento rok na jaře.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


ema felix

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: MUX2 - Krásné
« Odpověď #33 kdy: 16. 12. 2010, 21:02:46 »
Zdravím,sice nejde o Krásné ale o Trutnov.Čtu tady jak je šíření signálu odlišné na vysokých a nízkých kanálech,ale já mám problém,že na 60 kanálu to chytím občas (podle počasí) ale 61 jede perfekt.A to snad takový rozdíl kmitočtu není.Antena Color,zesilovač Tezor.Tak jestli v tom fakt nemá prsty vysílač a Radiokomunikace.40 kanál chytím jen na určitém místě.tam však nechytnu 60 a 61.Posunu to o 3 metry a je to obráceně.Je to normální?


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re: MUX2 - Krásné
« Odpověď #34 kdy: 16. 12. 2010, 21:44:09 »
Zdravím,sice nejde o Krásné ale o Trutnov.Čtu tady jak je šíření signálu odlišné na vysokých a nízkých kanálech,ale já mám problém,že na 60 kanálu to chytím občas (podle počasí) ale 61 jede perfekt.A to snad takový rozdíl kmitočtu není.Antena Color,zesilovač Tezor.Tak jestli v tom fakt nemá prsty vysílač a Radiokomunikace.40 kanál chytím jen na určitém místě.tam však nechytnu 60 a 61.Posunu to o 3 metry a je to obráceně.Je to normální?
Vysílač ani Radiokomunikace v tom "prsty rozhodně nemají". Hledejte příčinu ve své přijímací sestavě - anténa - svod - zesilovač, popř. v místě příjmu (problémová lokalita). Bez potřebného měřícího vybavení jako laik však nezjistíte NIC! Takže jediné co můžete jako laik bez zásahu technika udělat je správně nasměrovat anténu na vysílač a zkusit vyřadit zesilovač od terozu. Pokud to nepomůže, pomůže jen odborník vybavený měřákem.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ema felix

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: MUX2 - Krásné
« Odpověď #35 kdy: 16. 12. 2010, 22:04:07 »
Už jsem všechno vyzkoušel,ale marně.Jen toho technika s měřákem jsem nepozval.Celou analogovou dobu jsem ho nepotřeboval a chytal jsem normálně.Po přečtení 1 strany stránek Radiokomunikací jsem ani potíže nepředpokládal,protože přechod na digitální vysílání se právě dělá pro lepší šíření signálu i do zapadlých lokalit.
Proč se přechází na digitální vysílání:

    * Větší výběr televizních a rozhlasových programů;
    * Větší konkurence díky vstupu dalších mediálních subjektů i provozovatelů vysílacích sítí;
    * Snadnější příjem signálu i v členitých a odlehlých regionech;
    * Efektivní využití kmitočtového spektra, sníženi elektromagnetického smogu a úspora energie;
    * Moderní doplňkové informační a interaktivní služby;
    * Nové možnosti mediální tvorby a její aktivní vnímání a kvalitní záznam.
Tak koukám,že asi někdo nevěděl jak to bude fungovat.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: MUX2 - Krásné
« Odpověď #36 kdy: 16. 12. 2010, 23:12:09 »
Už jsem všechno vyzkoušel,ale marně.Jen toho technika s měřákem jsem nepozval.Celou analogovou dobu jsem ho nepotřeboval a chytal jsem normálně.Po přečtení 1 strany stránek Radiokomunikací jsem ani potíže nepředpokládal,protože přechod na digitální vysílání se právě dělá pro lepší šíření signálu i do zapadlých lokalit.
Proč se přechází na digitální vysílání:

    * Větší výběr televizních a rozhlasových programů;
    * Větší konkurence díky vstupu dalších mediálních subjektů i provozovatelů vysílacích sítí;
    * Snadnější příjem signálu i v členitých a odlehlých regionech;
    * Efektivní využití kmitočtového spektra, sníženi elektromagnetického smogu a úspora energie;
    * Moderní doplňkové informační a interaktivní služby;
    * Nové možnosti mediální tvorby a její aktivní vnímání a kvalitní záznam.
Tak koukám,že asi někdo nevěděl jak to bude fungovat.
Tak především, pokud někdo neví jak to funguje, tak jste to Vy, pane Felixi. :-)))
 DVB-T rozhodně není o snadnějším příjmu, ale o lepší dostupnosti. Tyto nesmyslné fámy v minulosti šířili a dále šíří právě ti, kteří o tom vůbec nic nevědí. Příjem digitální televize, a provoz digitálních komunikačních systémů má totiž několik důležitých zásad, které je nutné dodržet. Pokud se tak neděje, pak ten systém nefunguje správně. Z vlastní dlouholeté zkušenosti dobře vím, že v drtivé většině případů dochází k pochybení na straně televizního diváka, a nikoliv na straně vysílací. Až budete moct tvrdit, že jste dodržel všechny zásady spolehlivého příjmu DVB-T, pak si můžete i stěžovat. Prozatím jen hloupě plácáte.


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: MUX2 - Krásné
« Odpověď #37 kdy: 17. 12. 2010, 09:56:06 »
DVB-T je hlavně kvůli úspoře nákladů na samotné vysílání, což ale nikdo nepřizná a radši se píší zástěrky typu "kvalitnější obraz", "desítky programů" apod. pohádky.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: MUX2 - Krásné
« Odpověď #38 kdy: 17. 12. 2010, 10:04:38 »
DVB-T je hlavně kvůli úspoře nákladů na samotné vysílání,...
Řekl bych, že ani tento důvod není ten pravý. Hlavní důvod a byl hned od počátku uváděn, je v tom, že pro rozvoj komerčních TV už nebylo v analogu místo. Zavedením DVB-T se kapacita teresteriálu zvýšila nejméně na čtyřnásobek a to v současnosti bohatě postačuje.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: MUX2 - Krásné
« Odpověď #39 kdy: 17. 12. 2010, 10:29:07 »
V DVB-T se žádné komerční TV nerozvíjí a to co vysílá dneska v digitálu mohlo klidně jet v analogu. Jakési fantasmagorické představy o desítkách stanic skončili jenom na papíře, což se dalo čekat.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: MUX2 - Krásné
« Odpověď #40 kdy: 17. 12. 2010, 10:40:17 »
... to co vysílá dneska v digitálu mohlo klidně jet v analogu...
DVB/T nebylo vymyšleno a zavedeno speciálně pro Česko. A být Vámi, Lojzo, tak bych veřejně nepublikoval citovaný blábol, ať už pro něj máte pohnutku jakoukoliv. Vždyť mu jistě sám nevěříte, nebo jste o realitě analogu u nás už všechno zapoměl? :P
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: MUX2 - Krásné
« Odpověď #41 kdy: 17. 12. 2010, 11:08:49 »
... to co vysílá dneska v digitálu mohlo klidně jet v analogu...
DVB/T nebylo vymyšleno a zavedeno speciálně pro Česko. A být Vámi, Lojzo, tak bych veřejně nepublikoval citovaný blábol, ať už pro něj máte pohnutku jakoukoliv. Vždyť mu jistě sám nevěříte, nebo jste o realitě analogu u nás už všechno zapoměl? :P
Já nikde nepsal, že bylo DVB-T zavedeno speciálně pro Česko. Nevím proč mně podsouváš něco takového?! A že na těch pár stanic, které jsou v DVB-T, by stačily i analogové frekvence, je prostě fakt. Přínos DVB-T je nulový, už od poloviny 90 let šlo v analogovém MMDS přijímat stanic 16 a po 15 letech se jich s bídou přijímá 11. To je aspoň pokrok po Česku jak má být, ještě pár let a nebude v DVB-T nic kromě ČT  ;D


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: MUX2 - Krásné
« Odpověď #42 kdy: 17. 12. 2010, 11:56:39 »
Já nikde nepsal, že bylo DVB-T zavedeno speciálně pro Česko....na těch pár stanic, které jsou v DVB-T, by stačily i analogové frekvence, je prostě fakt. Přínos DVB-T je nulový, už od poloviny 90 let šlo v analogovém MMDS přijímat stanic 16 a po 15 letech se jich s bídou přijímá 11. To je aspoň pokrok po Česku jak má být, ještě pár let a nebude v DVB-T nic kromě ČT  ;D
Lojzo, Vy snad odsuzujete DVB-T v celosvětovém měřítku a všechno o jeho neúspěchu víte? To mne tedy ani ve snu nenapadlo a proto jsem vztahoval Vaše názory jen na tuzemsko.

Škoda, že jste neporadil v polovině 90 let všem přijímat volně MMDS na území celého Česka. Kapacitní problém analogu by tím byl vyřešen a mohli jsme všichni ušetřit několik miliard. A proč tedy všemocné MMDS vlastně skončilo?

Nedělejte si ale z ostatních srandu a ze sebe "nevím ani, co do uvozovek napsat, abych Vás zbytečně neurazil a přitom to odpovídalo skutečnosti", vždyť to nemáte zapotřebí.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: MUX2 - Krásné
« Odpověď #43 kdy: 17. 12. 2010, 13:34:56 »
MMDS zhaslo proto, že tam chtěl stát nacpat jakési mobilní operátory a hlavně zabránit tomu, aby DVB-T neskončilo dřív než začalo. Protože pokud by se MMDS rozšířilo do všech měst, tak by nikdo o DVB-T nestál už tuplem a České Radiokomunikace by zaplakaly nad výdělkem.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: MUX2 - Krásné
« Odpověď #44 kdy: 17. 12. 2010, 14:10:13 »
...pokud by se MMDS rozšířilo do všech měst, tak by nikdo o DVB-T nestál už tuplem...
Pokud by bylo pokrytí podobné tomu, co je např. uváděno v http://kabel.digizone.cz/spray-tv-nove/, to by opravdu byla důstojná náhrada DVB-T, přístupná 98% obyvatel?
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další