Autor Téma: Brum při připojení antény do DVB-S STB  (Přečteno 23528 krát)

Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Brum při připojení antény do DVB-S STB
« Odpověď #30 kdy: 24. 12. 2010, 09:07:33 »
 V návaznosti na moje vyjádření, že znám řešení zemní smyčky u satelitního příjmu, jsem obdržel poměrně velké množství různých dotazů. Mnohé z nich byly zcela mimo mísu, ty ostatní se pak většinou opakovaly. Takže na ty podstatné Vám tu odpovím hromadně, abych nemusel psát hromadu mailů. Pokud bude mít někdo další dotazy, pak mu rád odpovím.
 Uváděl jsem, že mám dvě řešení. Jedno z těchto řešení se zapojuje do síťového přívodu 230V, druhé pak do koaxiálního kabelu od antény. Pokud jde o to jaké řešení zvolit pro daný případ, pak je vhodné zjistit stav zemní smyčky v daném místě. Obě řešení jsou si ovšem zcela rovné, a problém řeší naprosto dokonale. V poslední době ovšem začínám upřednostňovat řešení na koaxiální kabel. Ukázalo se, že je univerzálnější.
 Pokud jde o cenu za toto zařízení, pak je rozhodně menší než cena za oddělovací transformátor. Jelikož se prozatím jedná o kusovou výrobu je cena 500,-Kč/kus. Po novém roce hodlám začít jednání o výrobě těchto oddělovačů, což by mohlo umožnit jejich distribuci v obchodní síti.
 S pozdravem Enik.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0