Autor Téma: nahrávání digit.vysílání se skrytými titulky  (Přečteno 4341 krát)

Dan Zich

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
nahrávání digit.vysílání se skrytými titulky
« kdy: 09. 12. 2010, 17:11:34 »
Dobrý den, potřebuji poradit:
1.Jak nahrávat na DVD rekordér Panasonic EX-83 (obsahuje DBV tuner) televizní programy se skrytými titulky. V návodu k obsluze u DVD se píše: "když je v informaci o digit. signálu zobrazeno TITULKY, stiskněte STTL..." Žádné titulky se mi na rekordéru nepodařilo objevit (ani u pořadů, které se běžně vysílají se skrytými titulky) Co je myšleno titulky STTL? Signál přijímám z vysílače Ještěd. Mám též DBV-T box a s ním titulky (t.j. teletext) na starou televizi  běžně navolím. V nejhorším případě by se snad dalo takto nahrávat na DVD přes box - i když se mi to jeví jako krkolomé řešení.
2. Druhý dotaz se týká tohoto boxu - DVB-T 350 (fy ECG) - jak je možné, že z něho vychází zvuk ZESLABENÝ?
Prosím, pokud máte někdo zkušenost, poraďte,  je to pro mne dost důležité (jsem neslyšící.)
D.Zich

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re: nahrávání digit.vysílání se skrytými titulky
« Odpověď #1 kdy: 09. 12. 2010, 18:14:36 »
Tipnu si, že problém bude onom druhu titulků. Zřejmě ten rekordér umí jen DVB titulky, které však u nás zatím nikdo nepoužívá. Používají se teletextové titulky, což je spíš jen pozůstatek analogové éry, byť i ty mají jisté výhod, tak s nimi některé novější aplikace nemusí počítat.


Dan Zich

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: nahrávání digit.vysílání se skrytými titulky
« Odpověď #2 kdy: 10. 12. 2010, 06:26:14 »
Dík za odpověď - hledám všude ale info o DVB titulkách jaksi nejsou k mání... nemáš nějaký odkaz na toto téma? Netušil jsem, že kromě skrytých titulku na českém teletextu existují ještě nějaké jiné titulky... V obchodě mi moc neporadili, asi není funkce nahrávání s titulky žádaná (?). Našel jsem na netu odkazy na DVB boxy které to mírnými obtížemi zvládají  :'( ... ale jen na flešku a to ještě není jisté. Takže mám asi smůlu.


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: nahrávání digit.vysílání se skrytými titulky
« Odpověď #3 kdy: 10. 12. 2010, 10:45:34 »
Jede to pomocí DVB-T tuneru v počítači. Mám TechniSat AirStar2 s plecenym programem DVB Viewer pro a jde nastavit záznam pořadu v četně teletextových titulků. Výsledné *.ts pak přehraje s titulky DVB Viewer nebo také VLC player. Pomocí ProjectX se dají titulky extrahovat do textové formy v rozličných formátech a pak lze video (pořád ještě *ts) přehrát s titulky (těmi textovými) i v mém oblíbenén Media Player Classic Home Cinema.
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE