Autor Téma: POZOR NA RIO Media - VÝSTRAHA !!!  (Přečteno 92252 krát)

Jan Kašpar

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
POZOR NA RIO Media - VÝSTRAHA !!!
« kdy: 08. 12. 2010, 14:35:00 »
Jedná se o poskytovatele kabelového digitálního TV vysílání a internetového připojení.
Pro potenciální klienty této firmy bych měl upozornění, či spíše výstrahu, jak tato firma jedná.Názor na serióznost jednání této samozvané firmy nechť si zanalyzuje každý sám dle vlastního uvážení.Jako důkaz předkládám e-mailovou komunikaci se stížností, která jim byla mnou zaslána ve věci zastupování postiženého klienta :

Věc : Žádost o výpověď smlouvy

 Žádám o okamžité vypovězení smlouvy č.xxx, vedenou na xxx, Olomouc.
nebo
 možnost převodu a užívání služeb v nezměněné výši měsíčního plnění, vyplývající z původní smlouvy s firmou Erkor.

 Důvodem je klamavá propagace Vašeho obchodního zástupce, kdy lživě, neobjektivně a zavádějícím způsobem prezentoval nutnost přechodu stávajících smluv k Vaší společnosti z důvodu zrušení stávajících služeb analog.vysílání a přenosu dat, a jeho následného celkového přechodu na digitální.

Změna nebo postoupení práv ze zaniklé společnosti Erkor není důvodná podmínka k uzavření zcela nové smlouvy za jiných, pro zákazníka evidentně nevýhodných podmínek, jako je zvýšení poplatku, úvazek smlouvy na dobu určitou, nutnost používat Vaše zařízení, které by zákazník při zachování původní analog.služby vůbec nepotřeboval, a s tím rovněž souvisí nutnost zbytečného používáni dalšího ovladače programů apod.Úprava nebo rozšíření programové nabídky za ale vyšší cenu je Vaše rozhodnutí, které vyplynulo z následné nutnosti používat pro příjem Vaše zařízení.

Je zde z Vaší strany evidentní snaha o vazbu zákazníka, aby byl donucen si přikupovat další služby, kdy např. při provozu dnes již běžných dvou TV přijímačů v bytové jednotce si musel po skončení zvýhodněných služeb s omezenou platností trvání koupit další zařízení pro příjem, nebo platit zvýšený tarif za příjem analogového signálu pro další TV.

Jinými slovy si musí zákazník absurdně znovu připlatit za původní službu, na kterou měl již dávno před Vaší manipulací smlouvu.

Stávající analog.služby - dle dodatečného zjištění, budou ještě v provozu po dobu 3-5 let, a tudíž došlo ze strany Vašeho obchodního zástupce (nebo jiného najatého zprostředkovatele) k vědomému uvedení zákazníka v omyl, aby nabyl dojmu, že Vaše samozvané služby jsou pro něj nepostradatelné.

Jen pro srovnání – smlouvy na podobné úrovni je možné získat za mnohem nižší cenu, kdy internet.připojení např.od Telefónicy je v pásmu 300-400 Kč a satelitní příjem srovnatelných programů s asi 60 programy v ČJ je od UPC za 300 a při dalším přípojném místě je průměrná cena 200 Kč měsíčně.Celková cena je tedy do 700 Kč v horší variantě.

U Vás se zákazník po odeznění tzv.zvýhodněných služeb dostane na cenu 1250 (!?!) při nutnosti doplatit příjem pro další TV.Ve svém důsledku jsou tedy ceny u Vás nastaveny i při tzv.zvýhodnění mnohem výše, než u konkurence.Poskytnutí dočasných slev z již i tak předražených služeb je ale zřejmě Vaše obchodní taktika, jak si získat zákazníka.

Z výše uvedeného je tedy patrné, že pokud by Vaše společnost ať přímo či nepřímo nevyvíjela nátlak na zákazníka, tak takový zákazník by při předpokladu svéprávnosti, zdravého rozumu a úsudku nikdy na takovou smlouvu nemohl dobrovolně přistoupit.

 Tyto zatajené skutečnosti byly zjištěny až po sepsání smlouvy a zároveň i po zániku zákonné lhůty pro vypovězení předmětné smlouvy.

 Pokud tato smlouva nebude vypovězena, nebo podle návrhu převedena na původní, nebo nebude poskytnuta kompenzace cenového rozdílu mezi původní a stávající smlouvou ( a to i po skončení tzv.zvýhodňující akce tak, aby vždy zůstalo měsíční plnění v původní, dřívější nezměněné výši )
z jakéhokoli důvodu,
celou věc předám k občansko - právnímu projednání, kde bude předvoláno více takto postižených svědků (kteří již byli kontaktování za účelem společného postupu a jsou ochotni jít do tohoto sporu ), včetně dotyčného obchodního zástupce, aby se zodpovídal z oprávněnosti a objektivnosti postupů, vedoucích k uzavírání nových smluv.

Následovat budou rovněž psaná upozornění nad praktikami Vaší firmy do již rozběhlých a nikoli příznivých diskuzí hodnocení Vaší firmy na internetu, kterou čtou tisíce lidí a matematicky spočítáno, tak už při odrazení byť jen jediného potenciálního zákazníka (bude jich logicky ale více), bude eliminována výhoda této jedné smlouvy (uzavřené na dobu jednoho roku), plynoucí z cenového navýšení nové smlouvy.

Rovněž budu žádat orgány České obchodní inspekce o vysvětlení oprávněnosti vědomé manipulace se zákazníkem.

 Po projednání čekám na Vaše stanovisko.
 xxx


Na toto mi bylo odpovězeno :

Dobrý den,
pane xxx, dovolte nám reagovat na Váš email.

Je nám to opravdu líto ale pokud zákazník podepíše novou smlouvu s naši společností, podepíše ji dobrovolně a vybere si službu se závazkem, je povinen závazek u této služby dodržet. Reagujeme tak na základě obchodních podmínek společnosti RIO MEDIA.




Můj dovětek : Jinými slovy - "jdeme přes mrtvoly" .

Moje rada závěrem : Nelitujte tzv. "dobrovolnosti", až už bude pozdě !!!




 

 
« Poslední změna: 12. 12. 2010, 22:44:50 od Jan Kašpar »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


A AA

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: POZOR NA RIO Media - VÝSTRAHA !!!
« Odpověď #1 kdy: 08. 12. 2010, 15:20:55 »
Precist musis, podepsat muzes.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: POZOR NA RIO Media - VÝSTRAHA !!!
« Odpověď #2 kdy: 08. 12. 2010, 15:24:23 »
Nic nového. A v Olomouci obzvláště ne.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


hrazny palyza

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re: POZOR NA RIO Media - VÝSTRAHA !!!
« Odpověď #3 kdy: 08. 12. 2010, 20:17:16 »
Budiž tato zkušenost výstrahou pro ty, kdo pomýšlejí se zaregistrovat a uvázat se k placení kabelovým nebo satelitním operátorům!
Naštěstí ale existuje plně anonymní a bezplatná digitální platforma 8)


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: POZOR NA RIO Media - VÝSTRAHA !!!
« Odpověď #4 kdy: 08. 12. 2010, 21:32:59 »
Přesně tak. A navíc si můžeme i vybrat zda-li bezplatnou digitální platformu pozemní či satelitní že. A pokud chceme tu placenou tak u některých satelitních operátorů se nemusíme registrovat a vázat vůbec.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: POZOR NA RIO Media - VÝSTRAHA !!!
« Odpověď #5 kdy: 09. 12. 2010, 00:16:57 »
Jenže to víme my,dalších 90% lidí to neví,a na tom tyhle" firmy"bazirujou,na druhou stranu je těžké těm lidem pomoct,protože se o tyhle věci nezajímají !
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Petr Novák

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: POZOR NA RIO Media - VÝSTRAHA !!!
« Odpověď #6 kdy: 09. 12. 2010, 04:58:16 »
Hmm, a když mi nabídka ani jednoho z těchto operátorů "zdarma" (uvozovky jsou na místě, protože ani jeden operátor nenabízí zcela zdarma nic) nevyhovuje programem ani technologicky, tak co mám dělat? Holt se upíšu operátorovi, jehož služby mi vyhovují. Pro mě je to UPC. Za 724 Kč mám cca. 90 kanálů, většinu z nich v češtině nebo slovenštině a za dalších 151 Kč mám PVR. Navíc není problém připojit dvě i více TV, na rozdíl od satelitu. Byl bych blázen, kdybych vzal za více peněz méně muziky. Uznávám, ne každý má přístup k takovéto nabídce, ale když už k ní přístup máte, na co se spokojit s něčím horším?
Nechci tady vypadat jako dealer UPC, to pánbůh chraň, jenom chci říct, že jsou i lidé, kteří jsou u UPC a podobných firem zcela dobrovolně a dokonce jsou s jejich službami i vcelku spokojeni.

Rozhodně ale nechci obhajovat to, o čem tento thread původně byl, tedy o klamání zákazníků ze strany RIO Media. To je neomluvitelné a je dobře, že na to pan Kašpar upozornil.


pevy

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 495
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: POZOR NA RIO Media - VÝSTRAHA !!!
« Odpověď #7 kdy: 09. 12. 2010, 10:05:57 »
A já bych byl byl blázen, kdybych vzal tolik muziky, co vy, za tu cenu, co popisujete (byť na dvě televize  ;D
DVB-T/T2: Černá hora (K26,28,31,45), Krásné (K26,28,34), Kojál, Praděd, Klodsko (K22,25,33,46,47), Andrlův chlum (K21), Sněžné jámy (K22,24,30,37,47), RS5 Litomyšl (K35).
DAB: Teleko Černá hora 5D, ČRo 12C+12D, Polskie radio Klodsko 5B


Petr Novák

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: POZOR NA RIO Media - VÝSTRAHA !!!
« Odpověď #8 kdy: 09. 12. 2010, 18:40:45 »
Já Vám to vymlouvat nebudu, ale já si neumím představit, že bych platil 250 Kč za 22 pouze SD kanálů u Skylinku nebo 290 Kč za 24 také pouze SD kanálů u CS Linku, jehož placená nabídka mi přece jen vyhovuje o něco více, ale stále by mi mnoho kanálů, které sleduji, chybělo. Budu upřímný, když už bych z nějakého důvodu musel mít satelit, jedinou přijatelnou volbou by pro mne byl UPC Direct. Naštěstí to ale řešit nemusím, protože mám kabelovku od UPC.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: POZOR NA RIO Media - VÝSTRAHA !!!
« Odpověď #9 kdy: 09. 12. 2010, 22:43:27 »
Naprostý souhlas s pevym. Takový blázen abych dával měsíčně cca 900 Kč za nějakou bednu ať už to provozuje kdokoli tedy také nejsem. A u takové firmy jako UPC dvojnásob. A tudíž myslím že je naprosto nepodstatné co si umíte nebo neumíte představit.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Petr Novák

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: POZOR NA RIO Media - VÝSTRAHA !!!
« Odpověď #10 kdy: 09. 12. 2010, 23:20:11 »
To není o tom, co si kdo umí představit, ale o tom, co si kdo umí spočítat a co za své peníze požaduje. Třeba můj oblíbený Discovery Science mi prostě ani Skylink ani CS Link nedá, stejně tak Animal Planet. UPC ano. Základní Discovery má jen Skylink, ten ale zase nemá Spektrum. UPC má oba, za jeden paušál, bez nutnosti platit dvěma firmám a mít v přístroji dvě karty. Kdybych měl platit Skylink i CS Link, zaplatil bych sice jen 540, ale stále bych měl méně SD kanálů než než u UPC a žádné HD, za které je, pro mne nepochopitelně, třeba doplácet extra. Já prostě chci za své peníze co nejvíce a to mi UPC nabízí. Tečka.


Oldřich Urbiš

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: POZOR NA RIO Media - VÝSTRAHA !!!
« Odpověď #11 kdy: 10. 12. 2010, 09:23:10 »
Také bych se rád připojil k varování před Rio Media potažmo 802.cz.
Mám od této společnosti IPTV přes optiku a jsou s ní neustálé problémy.
Bohužel jsem podepsal úvazek na dva roky což si dodnes mlátim o hlavu.
Cca 1,5 roku se televize neustále sekala, vypadávaly programy a občas nejela vůbec.
Sekání se cca před 1 měsícem ztratilo, ale po týdnu televize přestala fungovat úplně, jsou to již 3 týdny a doposud,  i přes neustálé urgence z mé strany, nebyli schopni závadu odstranit.

Proto si dvakrát rozmyslete jestli s Vám vyplatí přistoupít na jejich podmínky, ja s nimi končním jakmile mi skončí úvazek.

Oldřich URBIŠ


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: POZOR NA RIO Media - VÝSTRAHA !!!
« Odpověď #12 kdy: 10. 12. 2010, 09:29:29 »
Hmm, a když mi nabídka ani jednoho z těchto operátorů "zdarma" (uvozovky jsou na místě, protože ani jeden operátor nenabízí zcela zdarma nic) nevyhovuje programem ani technologicky, tak co mám dělat? Holt se upíšu operátorovi, jehož služby mi vyhovují. Pro mě je to UPC. Za 724 Kč mám cca. 90 kanálů, většinu z nich v češtině nebo slovenštině a za dalších 151 Kč mám PVR. Navíc není problém připojit dvě i více TV, na rozdíl od satelitu. Byl bych blázen, kdybych vzal za více peněz méně muziky. Uznávám, ne každý má přístup k takovéto nabídce, ale když už k ní přístup máte, na co se spokojit s něčím horším?
Nechci tady vypadat jako dealer UPC, to pánbůh chraň, jenom chci říct, že jsou i lidé, kteří jsou u UPC a podobných firem zcela dobrovolně a dokonce jsou s jejich službami i vcelku spokojeni.

Rozhodně ale nechci obhajovat to, o čem tento thread původně byl, tedy o klamání zákazníků ze strany RIO Media. To je neomluvitelné a je dobře, že na to pan Kašpar upozornil.
Naprostý souhlas, UPC Supreme = 110 digitálních programů (vč. 12 HD), k tomu 40 analogových programů, rádia a to vše s možností nezávislého sledování na všech TV co mám. A to mně žádný jiný provider nenabídne. A o nějaké "bezplatné" ptákoviny v pozemáku nebo na satelitu nestojím. Holt ale někteří jedinci nedokáží pochopit, že co se nelíbí jim, to může druhému vyhovovat. Někdo třeba za měsíc prohulí 2.000Kč, já za ty prachy mám TV a 100Mb internet  :)


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: POZOR NA RIO Media - VÝSTRAHA !!!
« Odpověď #13 kdy: 10. 12. 2010, 14:05:07 »
...UPC Supreme = 110 digitálních programů (vč. 12 HD), k tomu 40 analogových programů, rádia a to vše s možností nezávislého sledování na všech TV co mám....
Opravdu ještě máte 40 analogových stanic? Nedavno si zde někdo stěžoval, že mu UPC ponechalo jen 14 analogových stanic.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: POZOR NA RIO Media - VÝSTRAHA !!!
« Odpověď #14 kdy: 10. 12. 2010, 15:32:40 »
Mně je jedno na co si kdo stěžoval, v analogu je přesně 41 programů. Ovšem i kdyby nebyly, tak jsou v DVB-C a pár i v DVB-T.