Autor Téma: Konec holandských regionálních stanic na 23,5 stupně  (Přečteno 13249 krát)

K. Vav

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konec holandských regionálních stanic na 23,5 stupně
« Odpověď #30 kdy: 06. 12. 2010, 11:56:01 »
Nevěděl a nepředpokládal jsem, že zprávu, kterou jsem zveřejnil vyvolá takovou diskuzi a reakce. V podstatě zveřejnila, že nákladovost satelitního vysílání pro holandské regionální stanice je vysoká a když není finanční podpora ze strany Ministerstva školství a kultury a telekomunikačního úřadu KPN není možno toto vysílání dále provozovat. Z toho plyne, že asi pozemní digitální vysílání je v Holandsku levnější než satelitní distribuce.
Jaká je skutečnost v ČR již s touto skušenosti nebudu sdělovat!! Jedno je však dle mého názoru jisté, že satelitní vysílání směřuje především k pay nabídce. Rozvoj parabol nastal:
1.díky "technickému plánu DVB-T, který má počátky již v přidělení nesmyslných prodloužení analogového vysílání privátních stanic v ČR, kdy se již v té době vědělo, že nastává přechod na pozemní digitální vysílání - byl to záměr?? Toť otázka.
2.satelitní operátoři umožnili v ČR všem svým klientům příjem v neplacené nabídce sledovat privátní slovenské stanice, které mají ve svých licencích jen vysílání na území Slovenské republiky. Aby bylo "na oko" vše v pořádku dali na své weby skutečné informace, že tyto programy jsou určeny jen pro území SR - takže dobře vědí co dělají. Programy šířit v ČR má pouze STV a to programy Jednotka a Dvojka. Trojka má licenci jen pro území SR.

Další perlička bylo nastavení přechodu, kdy jednotlivé multiplexy zahajují vysílání až po 12 měsících od spuštění muxu ČT.
V současnosti má 99%obyvatel ČR možnost sledovat vysílání muxu ČT v DVB-T. V příštím roce bude v podstatě ukončen v ČR přechod z analogového na digitální pozemní vysílání a začne vysílání ve standartu DVB-T2. V tomto standartu již bude možno vysílat také pay TV a ukáže se, jaký bude zájem mezi obyvateli ČR.
Jedno je však jisté, že jak instalace satelitu, tak DVB-T nelze dělat bez potřebných technických prostředků. Digitální pozemní příjem má své specifika a problémy s jeho příjmem jsou většinou způsobeny neodbornou montáží. Instalace satelitu na pozici 23,5E * 19,2 E* 13E je hračka oproti instalace DVB-T.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konec holandských regionálních stanic na 23,5 stupně
« Odpověď #31 kdy: 06. 12. 2010, 12:17:03 »
Chozé, děkuji za Váš pohled na věc. Trochu si ale stále nejsem pevný v kramflecích, pokud se jedná o přesný překlad původní zprávy. Ani automatické webové překladače nenabízí český text v jednoznačně srozumitelné podobě. Já to chápu tak, že efektivita satelitního vysílání regionálních TV je kvůli malé sledovanosti z DVB-S tak malá, že se nevyplácí, i když je podporováno jejich Ministrestvem ŠKV a nadále bude volně distribuováno jen kabelově a v DVB-T. Proč, to už tam není uvedeno, ale mohlo by se zdát, že výhodnější = levnější. Zda podobné cenové relace existují i u nás, to opravdu nevím, ale odporuje to zde publikovaným informacím, že u nás je satelitní šíření TV levnější než teresteriální. Je dost možné, že to opět platí jen pro relativně malé regionální pokrytí. Na začátku ale nikdo, ani mezi řádky, netvrdil, že přechod z analogu na digitál se dělá kvůli místu pro regionální televize. Opět zde fungovaly více peníze, pro umožnění rozmachu celoplošných komerčních stanic, na které v analogu nebylo místo, než technologické vlastnosti. Je ale docela možné, až se povede zlikvidovat ČT, potom nebudou regionální TV stanice v DVB-T konkurencí a třeba Nova klidně vypne své analogové vysílání.

Také považuji důvod neochoty pořízení si "duo LNB" u holandských domácností za podobný, jako u nás, a sice, dělat toho co nejméně a na poslední chvíli. Také asi nejsou regionální holandské stanice až tak atraktivní, aby své diváky dobrovolně donutily cokoliv udělat. Už jen toto je ponaučení i pro naše podmínky a tuzemské regionální stanice.

Komentář, že pro české diváky holandské regionálky byl jen balast, to ale považuji za přinejmenším úsměvné. Do příjmu holanďany pronajatých transpordérů našince nikdo nenutí a skončit by to mohlo tak, že bychom snad mohli diktovat, co si bude vysílat zahraniční společnost v DVB-S? To snad nebylo myšleno vážně ani náhodou!

Nakonec, označení tématu za provokativní, to je jen opačný úhel pohledu. Stejně tak kvalifikace části příspěvků za militantně fanatické, nesmyslný flame, plácání, krávovinu, blábolení, překrucování, rejpavost a nerudnost, bulení, mletí, kraviny, stupidní a pod., byla snad úplně zbytečná. A tvrdit, že ve zprávě není ani slůvko o "finanční stránce", to už je snad lež? Nebo třeba Dan nerozumí slovíčkům "Kosten" a "finanziert"?
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pavel B.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konec holandských regionálních stanic na 23,5 stupně
« Odpověď #32 kdy: 06. 12. 2010, 12:22:44 »
Tak jsem si trochu zapřekládal:-)Omlouvám se za mnohdy kostrbaté CZ výrazy, ale myslím, že takhle je to co nejpřesnější, pak už snad bude jasno.Pavel Bárta

Nejasná budoucnost pro holandské regionální TV stanice přes satelitBudoucnost satelitního vysílání nizozemských veřejno-právní regionálních stanic je nejasná.Po stanici jako Omroep Zeeland zastavuje i Omroep Brabant k 31.12.2010 svoje šíření přes satelit. Ve svém sdělení odůvodňuje stanice tento krok tím, že náklady na satelitní šíření vztaženo k číslu potenciálně zasažených domácností je nepatrný.(vysv.:poměr počtu domácností,co přijímají tyto programy přes satelit je v poměru k nákladům na toto šíření příliš malý)Před více než rokem se tyto stanice přestěhovaly z Astry 19,2°s velkým pokrytím na pozici 23,5°východně.Naděje, že si domácnosti po tomto přesunu obstarají duo-LNB k příjmu obou těchto pozic se zjevně nepotvrdily.Přes podporu Ministerstva pro výchovu,vědu a kulturu jakož i telekomunikačního úřadu KPN už nemůže být toto satelitní šíření dále financováno.

Tuto stanici mohou Holanďané nadále přijímat nezakodovanou buď přes kabel nebo dvb-t.Také budoucnost ostatních regionálních stanic je ve hvězdách. RTV Noord, Omrop Fryslân, RTV Oost und Omroep Gelderland zatím ve svém pšíření přes satelit pokračují.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Konec holandských regionálních stanic na 23,5 stupně
« Odpověď #33 kdy: 06. 12. 2010, 12:41:22 »
Tentokrát se nechá s Vaším komentářem již víceméně souhlasit. Mimo jedné jidiné věci.
A to této.

Jedno je však dle mého názoru jisté, že satelitní vysílání směřuje především k pay nabídce

Prosím vás, to je věta, která zní dnes a všude, denně už od zakódování prvního analogového kanálu. A už zní tedy pěknou řádku let. A ještě stále ty kanály všechny nikdo nezakódoval.
Tak, jako se jeden kanál na jedné straně zakóduje, tak se jiný kanál na druhé straně odkóduje, protože majitel zjistí, že diváci ho odmítají platit a vsadí spíše z důvodů konkurenčního boje na kánal volný, s tím, že takto přiláká více diváků. Takže se děje pohyb oběma směry současně.
A je pitomost tvrdit, že vše spěje k absolutnímu a totálnímu zakódování všeho. Ovšem je možné, že i v DVB-T se nakonec objeví kanály kódované. Ale pochybuji, že by si to někdo platil. Takže ani tam moc v nějaký velký a výrazný nástup kódovacích systémů nevěřím. Na víc už tam jedna ochrana je a to ochrana polohou. Tedy jaksi nemusí se český kanál v DVB-T kódovat kvůli Ukrajinci nebo Rusovi, protože ho prostě nechytí.
« Poslední změna: 06. 12. 2010, 12:52:00 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Konec holandských regionálních stanic na 23,5 stupně
« Odpověď #34 kdy: 06. 12. 2010, 12:48:16 »

Citace
Komentář, že pro české diváky holandské regionálky byl jen balast, to ale považuji za přinejmenším úsměvné. Do příjmu holanďany pronajatých transpordérů našince nikdo nenutí a skončit by to mohlo tak, že bychom snad mohli diktovat, co si bude vysílat zahraniční společnost v DVB-S? To snad nebylo myšleno vážně ani náhodou!

Pokud je toto na mne. Protože jsem v úvodu osloven. Tak pouze jsem okomentoval to, co zde bylo napsáno. Co se týče mě osobně. Naopak jsem uvedl, že holandská regionální rádia z té pozice poslouchám a považuji za přínos.

Citace
Nakonec, označení tématu za provokativní, to je jen opačný úhel pohledu. Stejně tak kvalifikace části příspěvků za militantně fanatické, nesmyslný flame, plácání, krávovinu, blábolení, překrucování, rejpavost a nerudnost, bulení, mletí, kraviny, stupidní a pod., byla snad úplně zbytečná. A tvrdit, že ve zprávě není ani slůvko o "finanční stránce", to už je snad lež? Nebo třeba Dan nerozumí slovíčkům "Kosten" a "finanziert"?

Tak si po sobě ty věčné výpady, taky jednou přečtěte.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konec holandských regionálních stanic na 23,5 stupně
« Odpověď #35 kdy: 06. 12. 2010, 14:24:19 »
Ať čtu své příspěvky zpředu dozadu, nebo naopak, výrazy typu "militantně fanatické, nesmyslný flame, plácání, krávovinu, blábolení, překrucování, rejpavost a nerudnost, bulení, mletí, kraviny, stupidní" používám výhradně jen při citaci. Dál k tomu nepovažuji za nutné cokoliv dodávat. Pokud ale považujete opačný názor za výpad, musím tuto klasifikaci ponechat na Vás a ostatní čtenáře. Pro mne to výpady nejsou.

Je snad přijatelné, když na více příspěvků odpovídám společně. Holandský zbytečný balast byl problém pánů Kuznika a Rozsívala a předpokládal jsem, že jejich příspěvky jste také četl.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konec holandských regionálních stanic na 23,5 stupně
« Odpověď #36 kdy: 06. 12. 2010, 14:30:44 »
Tak jsem si trochu zapřekládal.
Děkuji pane Bárto. Třeba některým nechápavým Váš zdařilý překlad pomůže objasnit pohnutky vzniku tohoto vlákna. Ale asi ne všem, zejména těm, kteří nesnesou jedinou poznámku zpochybňující výhody DVB-S, na konkrétním případě.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


K. Vav

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konec holandských regionálních stanic na 23,5 stupně
« Odpověď #37 kdy: 06. 12. 2010, 14:41:54 »
" Tentokrát se nechá s Vaším komentářem již víceméně souhlasit. Mimo jedné jidiné věci.
A to této.
Citace: K. Vav  Dnes v 11:56:01
    Jedno je však dle mého názoru jisté, že satelitní vysílání směřuje především k pay nabídce

Prosím vás, to je věta, která zní dnes a všude, denně už od zakódování prvního analogového kanálu. A už zní tedy pěknou řádku let. A ještě stále ty kanály všechny nikdo nezakódoval.
Tak, jako se jeden kanál na jedné straně zakóduje, tak se jiný kanál na druhé straně odkóduje, protože majitel zjistí, že diváci ho odmítají platit a vsadí spíše z důvodů konkurenčního boje na kánal volný, s tím, že takto přiláká více diváků. Takže se děje pohyb oběma směry současně.
A je pitomost tvrdit, že vše spěje k absolutnímu a totálnímu zakódování všeho.  "

Vážený pane,
musím reagovat na Vaš příspěvek, kde opět, jako již dá se říci soustavně překrucujete odpovědi - je to záměr neb co??
Ve svém posledním příspěvku  jsem napsal něco o kódování??? Napsal jsem jen svou domněnku, že sat.příjem .....
A aby jsem šel do detailu Vašeho vyjádření, tak mi odpovězte, zda satelitní vysílání programů ČT1,2,4, Barrandov, Nova, Nova Cinema, Prima a Prima Cool je kódováno neb nikoliv?!? ZVašeho názoru vyplývá, že tyto programy jsou šířeny nekódovaně!

Ještě malá poznámka - zabývám se montáži sat a terrestriky již od roku 1990. V poslední době se stává, že přijíždím na opravy antén a po jejich úpravě jdou zájemcům 1 - 4 stávající dvb-t multiplexy. Paradoxně zájemcům např. před týdnem někdo namontoval satelit, jelikož dle jeho vyjádření v místě nejde pozemní digitál ..... Měl jste vidět následnou reakci majitele nemovitosti, který něměl a nemá zájem o sat.příjem ...... Je totiž dostatečně pracovně vytížen a sledování TV je okrajovou záležitostí. Proč asi cca 90% nesleduje pay nabídku providerů Skylink a CSlink?? Zde něco nehraje - je registrováno skoro 2 mil. přístupových karet. Cena za instalaci pozemního příjmu a satelitu také není stejná. Je rozdíl, jestli se na půdu neb střechu dá anténa a udělá se rozvod např. do 5 místností, což vyjde na cca 3600,- Kč(materiál) neb ten samý rozvod satelitního příjmu. Navíc každý dnes prodávaný tv má již dvb-t tuner a je full HD. Jiné než full HD tv již 3 roky neprodávám.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Konec holandských regionálních stanic na 23,5 stupně
« Odpověď #38 kdy: 06. 12. 2010, 14:47:08 »
Speciélně slovo ,,militantní" je Váš výraz, které jste zde na serveru začal první používat Vy a nevím o nikom, kdo by ho používal mimo Vás a to dosti často a nikdy jsem ho nezaregistroval od nikoho před Vámi i když jsem ho mohl někde přehlédnout, protože nečtu zcela vše a já ho pak úmyslně používám, jako ironii pro Vás. Ovšem hledat v historii tohoto serveru ho nebudu, na to jsem už opravdu příliš líný. Ale pamatuji si to a dohledatelné to jednoznačně bez problémů je.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miroslav Kuzník

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 285
    • Zobrazit profil
Re: Konec holandských regionálních stanic na 23,5 stupně
« Odpověď #39 kdy: 06. 12. 2010, 14:55:59 »
Profesoři prosím Vás nechte si ty cancy nikdo není naně zvědavý ani na chrochtajicí Holendry. :P


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Konec holandských regionálních stanic na 23,5 stupně
« Odpověď #40 kdy: 06. 12. 2010, 15:06:29 »
Citace
Vážený pane,
musím reagovat na Vaš příspěvek, kde opět, jako již dá se říci soustavně překrucujete odpovědi - je to záměr neb co??
Ve svém posledním příspěvku  jsem napsal něco o kódování??? Napsal jsem jen svou domněnku, že sat.příjem .....

No to nevypadalo moc jako domněnka síše jako zcela rezolutní prohlášení...
Tedy, toto...
Citace
satelitní vysílání směřuje především k pay nabídce
zní dosti rezolutně...
No, dobře...
Citace
A aby jsem šel do detailu Vašeho vyjádření, tak mi odpovězte, zda satelitní vysílání programů ČT1,2,4, Barrandov, Nova, Nova Cinema, Prima a Prima Cool je kódováno neb nikoliv?!? ZVašeho názoru vyplývá, že tyto programy jsou šířeny nekódovaně!

A jedná se snad o pay nabídku nebo co ?
Nejedná...

No z toho posledního příspěvku bych všechno bral až zase na tu jednu větu...
A to tuhle...

Citace

Navíc každý dnes prodávaný tv má již dvb-t tuner a je full HD. Jiné než full HD tv již 3 roky neprodávám.

Hehe...
Proto možná chtěli ty zákazníci ten DVB-S2 příjem nebo co...
Protože jinak si na tom Vašem Full HD televizoru mohou tak přehrávat DVD...
Vždyť tady v DVB-T nikde žádné HD pomalu nevysílá, když tedy pominu Prahu...
Takže tohle tomu nasadilo opravdu korunu...
Ten HD televizor je jim tedy opravdu hrozně moc platný, pokud nebydlí v Praze...
A když nejsou  napojeni na nějaké DVB-C...
To si jim tedy běžte vykládat, co na tom HD televizoru v tom DVB-T,tedy chytí...
Takže to je naprostá sranda, toto...
Jinak v pohodě. Až zase na tu jednu větu.
A co prosím vás překrucuji ?
Jáké jsou v této republice možnosti pro absolutní většinu lidí využít HD televizor ?
a) DVD
b) DVB-S2
A pak už nic.
O2 Telefonica se tedy se zvyšováním pokrytí rozhodně nikterak nepředře !
A kdo nemá v dosahu to současné, je kde ? Odpovězte si sám.
Takže pak se divte, že si pořizují DVB-S2. Já se tedy nedivím.
O2 to má, víte kde ?

« Poslední změna: 06. 12. 2010, 15:28:03 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konec holandských regionálních stanic na 23,5 stupně
« Odpověď #41 kdy: 06. 12. 2010, 15:38:06 »
Ten HD televizor je jim tedy opravdu hrozně moc platný, pokud nebydlí v Praze...
Vysílá se i v Ostravě a Brně. Pokud vím, tak v Ova to může příjmout tak 1/2 milionů lidí. (velmi jemný odhad)
Jáké jsou v této republice možnosti pro absolutní většinu lidí využít HD televizor ?
a) DVD
b) DVB-S2
A pak už nic.

Zapomněl jste na kabel.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Konec holandských regionálních stanic na 23,5 stupně
« Odpověď #42 kdy: 06. 12. 2010, 15:44:26 »
Ten HD televizor je jim tedy opravdu hrozně moc platný, pokud nebydlí v Praze...
Vysílá se i v Ostravě a Brně. Pokud vím, tak v Ova to může příjmout tak 1/2 milionů lidí. (velmi jemný odhad)
Jáké jsou v této republice možnosti pro absolutní většinu lidí využít HD televizor ?
a) DVD
b) DVB-S2
A pak už nic.

Zapomněl jste na kabel.

Ale nezapomněl, jen jsem to vytečkoval. Prostě dle pokrytí Mux 4...
A kabel jsem zmínil taky... Pro mne za me si ještě přihoďte IPTV a tyhle věci...
Nic méně když tedy sečtete zcela všechny lidi v dosahu O2 a všechny na všech kabelech a IPTV a spol.
Tak se obávám, že těch, co budou mimo toho všechno, bude v ČR více...
A těm prostě nic jiného nežli DVB-S2 nezbývá ať se to někomu líbí nebo nelíbí, ale tak to je. Tedy pokud kabelovky nehodlají kopat po vesnicích a O2 spustit další vysílače atd. atd.
Což zjevně nehodlají...
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konec holandských regionálních stanic na 23,5 stupně
« Odpověď #43 kdy: 06. 12. 2010, 16:14:38 »
Teď souhlasím.....


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Konec holandských regionálních stanic na 23,5 stupně
« Odpověď #44 kdy: 06. 12. 2010, 18:31:03 »
Já moc děkuji kolegovi panu Bártovi za překlad nicméně pro ty některé ostatní:Pánové kdyby jste pořádně hledaly tak celou tuto zprávu by jste bez problémů našli i na našich webech věnujících se stejné problematice a nemuseli by jste se tady 2 dny zbytečně lopotit z nějakou němčinou.
Pro pana Pamětníka:Ano,v příspěvku je samozřejmě řeč o finanční stránce,ale v naprosto jiném smyslu než měl zakladatel vlákna zcela jistě na mysli. Jediný Kuba to hned na začátku pochopil.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.