Autor Téma: Oficiální prohlášení Mediavision k funkčnosti karet CSLink  (Přečteno 112810 krát)

ing. Miroslav Rychecký

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Dobrý den pane Poláku,

všimnul jsem si, že postrádáte oficiální prohlášení CSLinku k funkčnosti CW karet.
Posílám jej tedy v příloze. Myslím, že by bylo dobré tento dokument uveřejnit.
Je totiž zajímavé, jak se ustavičně uveřejňují katastrofická prohlášení Skylinku, která vždy splasknou jak bublina.
Mám na mysli např. prohlášení o nezákonnosti prodeje a používání Uni čteček, sdílení, brzké nefunkčnosti CW a pod.

Propojení Skylinku a vlastníka Irdeta sa zdá být zřejmé.
Skylink dle mého názoru klame veřejnost čistě z obchodních zájmů.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Adámek Karel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re: Oficiální prohlášení Mediavision k funkčnosti karet CSLink
« Odpověď #1 kdy: 28. 11. 2010, 13:13:55 »
Nic to nemění ale na faktu že po 31.12.2010 si nemužou objednat ani jednu CW kartu,to jim ta  poslední objednávka vydrží 5 let,protože jiný servr než CW to neumí,těch pár desítek tísíc karet to je tak na 3/4 roku pokud to nejsou většínou jen ty roční karty ,ty letí po roce většinou do koše než by je někdo za ty prachy doplácel.

Pokud vymění karty Cs link na irdeto tak ty karty budou těm lidem co mají CW přijímače hodně platné.
« Poslední změna: 28. 11. 2010, 13:18:28 od karel Adámek »
Opticum 9500 HD WORLD SAT TV 28,5°-23,5°-19,2°-13°E
40PFL6606H/12,RWT DTV-401T,Evolve Scorpio DT-3010HD
DVB-T-CZ Mux 1,2 Biskupská kupa Zlaté Hory (36,53k)  PL Mux 1,2,3 Opole Chrzelice (46,34,43k)  
Antény - 2xTVA 21-60
Zesilovač IVO DVB-T 30dB X
Slučovač IVO SLR03-F 36,51-53k + Rest


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Oficiální prohlášení Mediavision k funkčnosti karet CSLink
« Odpověď #2 kdy: 28. 11. 2010, 15:47:40 »
Ač jsem především příznivcem Skylinku tak mi ten současný,dle mého spíše unáhlený a překotný přechod na Irdeto taky začíná připadat spíše jako jejich především obchodní zájmy takže s Vámi naprosto souhlasím.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Oficiální prohlášení Mediavision k funkčnosti karet CSLink
« Odpověď #3 kdy: 28. 11. 2010, 16:14:30 »
Díky, pane Rychecký, stačilo to poslat do mailu. Zítra to hodíme na web. ;)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Miroslav Kuzník

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 285
    • Zobrazit profil
Re: Oficiální prohlášení Mediavision k funkčnosti karet CSLink
« Odpověď #4 kdy: 28. 11. 2010, 16:34:36 »
Taky jsem toho nazoru že se Skylink unahlil.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 453
    • ICQ komunikátor - 244743884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Oficiální prohlášení Mediavision k funkčnosti karet CSLink
« Odpověď #5 kdy: 28. 11. 2010, 16:49:53 »
Skylink se hlavně unáhlil, že vydal samotný karty IRDETO zatím jen pro příjmače "irdeto ready" kde jsou čtečky, ale nejsou zatím officiálně představené moduly.  Docela by se mi hodil modul a karta Irdeto do štědrého dne do nové televize pro rodiče, otázka je jestli moduly výjdou do té doby.
« Poslední změna: 28. 11. 2010, 16:56:56 od Jaroslav Novák »
Lokalita - Podřipsko (Roudnice nad Labem)
Dvb-s: Skylink, 13.0 - 19.2 - 23.5 Fuba DAA 110, LNB Inverto BlackUltra.
Dvb-t: Ještěd(mux1,2.3), Černá Studnice(mux4), Klínovec(mux1,2,4,7), Buková Hora(mux1,2,3)
IPtv: Místní poskytovatel
OTT: Digi2go, Skylink


Zip Zip

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 92
  • Dělám to, čemu rozumím, čemu nerozumím, nedělám.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Oficiální prohlášení Mediavision k funkčnosti karet CSLink
« Odpověď #6 kdy: 28. 11. 2010, 16:59:53 »
Já bych zase řekl, že Skylink to načasoval tak akorát.
Kdyby totiž někdo pustil patřičné informace o CW 1. 1. 2013 (já myslím že tak brzy né), tak by mohl nastat problém s dodržováním smluv s jednotlivými poskytovateli programů, co my víme, třeba jsou tam sankce za nekódování .....
K CS Linku se raději moc vyjadřovat nebudu, ten jen čeká, až za ně někdo odvede špinavou práci a zase se povezou, momentálně spoléhají na to, že CW bude bezpečný i 1. 1. 2013, což je ovšem pravděpodobné. Já bych to jako majitel takto podnikající společnosti neriskoval. O unáhlených (účelových) prohlášeních p. Kličky je možné si myslet také cokoli.

PS: Irdeto v prohlášení o konci CW providerům m. j. oznámilo (už v roce 2006), že CW karty bude dodávat max. do konce roku 2010. Poslední avizovaná objednávka CW karet CS Linku proběhla nedávno v počtu 80 000ks.


Zip Zip

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 92
  • Dělám to, čemu rozumím, čemu nerozumím, nedělám.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Oficiální prohlášení Mediavision k funkčnosti karet CSLink
« Odpověď #7 kdy: 28. 11. 2010, 17:03:29 »
Skylink se hlavně unáhlil, že vydal samotný karty IRDETO zatím jen pro příjmače "irdeto ready" kde jsou čtečky, ale nejsou zatím officiálně představené moduly.  Docela by se mi hodil modul a karta Irdeto do štědrého dne do nové televize pro rodiče, otázka je jestli moduly výjdou do té doby.

Toto je problém našich VO & prodejců, že nezajistili tento sortiment. Vám je možné nyní poradit, chvíli vyčkávat a případně koupit CW modul a ICE kartu.


Jaroslav Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 453
    • ICQ komunikátor - 244743884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Oficiální prohlášení Mediavision k funkčnosti karet CSLink
« Odpověď #8 kdy: 28. 11. 2010, 17:15:25 »
Já nevím, já bych si uměl představit v případě, že aspon představěj officiální modul, to ani neudělali, to mi příjde jako chyba.  Pár eshopů už má oně moduly, ale opravdu oně moduly skylink doporučuje?

To radši pojedou pár týdnů na DVB-T než bych kupoval ICE, to počkáme. :-)
« Poslední změna: 28. 11. 2010, 17:17:27 od Jaroslav Novák »
Lokalita - Podřipsko (Roudnice nad Labem)
Dvb-s: Skylink, 13.0 - 19.2 - 23.5 Fuba DAA 110, LNB Inverto BlackUltra.
Dvb-t: Ještěd(mux1,2.3), Černá Studnice(mux4), Klínovec(mux1,2,4,7), Buková Hora(mux1,2,3)
IPtv: Místní poskytovatel
OTT: Digi2go, Skylink


Zip Zip

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 92
  • Dělám to, čemu rozumím, čemu nerozumím, nedělám.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Oficiální prohlášení Mediavision k funkčnosti karet CSLink
« Odpověď #9 kdy: 28. 11. 2010, 17:22:06 »
To radši pojedou pár týdnů na DVB-T než bych kupoval ICE, to počkáme. :-)

Tak to nechápu, proč ten strach z ICE, ale budiž. Spíš bych chápal strach z dočasné investice do CW modulu, ale i to je nesmysl. Ona ta karta funguje jak v CW, tak bude i v IRD patřičných modulech a dlouho bude. Na netu se píše tolik nesmyslů, že škoda mluvit.

PS: Skylink už supluje práci obchodníků a nějaký modul chystá (probíhá testování, certifikace), já myslím, že když se bude výrobce snažit, tak modul tu bude do vánoc.
« Poslední změna: 28. 11. 2010, 17:25:37 od Zip Zip »


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Oficiální prohlášení Mediavision k funkčnosti karet CSLink
« Odpověď #10 kdy: 28. 11. 2010, 17:36:54 »
Nejen pokusné králíky,ale i zloděje pane ZIP,už jsem vám to jednou vysvětloval,chápu-koho chleba jíš atd.,ale trochu objektivizmu by vám neuškodilo,prodej karet obou firem mě nezajímá,zajímají mě služby,obě staré karty mi slouží v uni čtečce,takže panika vyvolaná skylinkem jde mimo mně,zloděj ale nejsem !!!
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Zip Zip

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 92
  • Dělám to, čemu rozumím, čemu nerozumím, nedělám.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Oficiální prohlášení Mediavision k funkčnosti karet CSLink
« Odpověď #11 kdy: 28. 11. 2010, 18:02:40 »
Nejen pokusné králíky,ale i zloděje pane ZIP,už jsem vám to jednou vysvětloval,chápu-koho chleba jíš atd.,ale trochu objektivizmu by vám neuškodilo,prodej karet obou firem mě nezajímá,zajímají mě služby,obě staré karty mi slouží v uni čtečce,takže panika vyvolaná skylinkem jde mimo mně,zloděj ale nejsem !!!

Právě že já vycházím z praktických zkušeností (nikoli z JPP), mám již registrováno cca 70 ICE karet, několik málo IRD karet (vše v licenc strojích) a věřte tomu, že kdybych měl problémy tak je budu řešit nejprve s providerem a po neúspěchu budu vyřvávat na fórech. Takovou potřebu jsem neměl, problémy jsou jen v předregistračním období (řešitelné registrací) a ti co psali ve fórech o nefunkčnosti ICE karet říkali jen B, protože A záměrně vynechali. To A je, že karta je určena do ofic licencovaných modulů a čteček.
Všichni, kteří nakupovali UNI čtečky si měli toto riziko uvědomit při čtení přebalu u karet a rozhodnutí bylo na nich. Já si také koupil Vantage HD8000 a riziko mi bylo známo, v případě problému bych to řešil modulem a né štěkáním po fórech.
Skylink žádnou paniku nevytváří, jen pojmenoval skutečnost pravými slovy. Jak si je kdo vyložil, to už je jeho věc. Já se také jako pirát necítím, stejně jako Vy.
« Poslední změna: 28. 11. 2010, 18:04:16 od Zip Zip »


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Oficiální prohlášení Mediavision k funkčnosti karet CSLink
« Odpověď #12 kdy: 28. 11. 2010, 20:14:47 »
Normální člověk se Skylinku obloukem vyhne a vezme CS Link a blbci je to jedno  :P


Martin Patera

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
    • OK1MJO
Re: Oficiální prohlášení Mediavision k funkčnosti karet CSLink
« Odpověď #13 kdy: 17. 12. 2010, 20:20:31 »
CS-Link ma 2 servery ProLiant s licencnim spravcovstvim (levnejsi nez koupit licence primo...pak by to bylo neomezene). System umoznuje jeden program ITU-R656 v DVB-ASI zakodovat do vicero systemu (v nasem pripade CRW a IRD).
Tudiz od ledna 2013 budou prodavat jen Irdeto+ICEdual karty a uz nebudou dodavat CRW karty (je predpoklad, ze si 2000ks ponechaji kvuli servisu na sklade.... treba pokud se poskodi CRW karta, tak zakosovi nedodaj novou ICEdual, ale na vylozene pozadani zakose jen CRW kartu).
Soucasne budou po roku 2012 vysilat dal v CRW i IRD.
Ukonceni CRW se predpoklada ke konci roku 2017 i kdyz z technickeho hlediska jim nic nebrani dal CRW pouzivat, jen jim servisni firma nebude servisovat "only" CRW cast.

Kdo vi, mozna se v tichosti Skylink i CS-link vrati zpatky do CRW az rok po opusteni CRW nejaky "hacker" uvolni zdrojaky do Linux prijimacu, ktere umozni sledovat programy tak lehce jako pred nejakou dobou Digi-TV pomoci EMU.

Co se tyce ovladace IRD do UNI-Linuxu, tak v tomto problem neni.

Muj osobni nazor je, ze IRD se v EU pouziva dost rozsirene a tak az bude kvuli "vice-jak-15ti-milionum-divaku-s-vetsi-obchodni-silou" hackery prolomen IRD, tak hosani budou mit fakt problem a nejjednodusi bude honem rychle se vratit do "zatim" neprolomeneho a bezpecneho CRW diky dualni karte. Podle meho to dopadne tak, ze do roka od prolomeni IRD to tu bude stejne jako s Digi-TV.

Mozna kvuli "bezproblemovosti" by bylo dobre zakoupit do foroty jeste jednu tu nejlevnejsi CRW CS-Link kartu.

Ale je fakt, ze az na Power-VU (obdoba Videoguardu...je integralni soucasti prijimace) jde nabourat vsechny "kartove" systemy....staci mit pristup k litografickemu elektronovemu mikroskopu s mikrometrovymi listy a namaskovat bit-mapu s naslednym reversnim inzenyringem.
Zatec-Podmesti JO60SH
www.ok1mjo.com
www.ok0bez.com
DVB-S/S2: stb IceCrypt S4000 HDPVR
Toroidal90, LNB 0.4dB, PreAmp 14dB + 25m koax (9dB/100m),
28E/26E/23E/19E/13E/9E/5E/1W,
Uncommitted Switch 16in/1out EMP-CENTAURI P.168 V2,
DiSEqC 1.1
DVB-T/T2/C: tv Sony Bravia KDL-40EX653