Autor Téma: Adaptér (pokojová anténa)  (Přečteno 15083 krát)

Jan Slánka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Adaptér (pokojová anténa)
« kdy: 27. 11. 2010, 09:57:50 »
Dobrý den!
Prarodiče si pořídili set-top-box (EVOLVE Orion DT-1105) a pokojovou anténu (STRONG SRT ANT10). Při snaze zapojit je ale zjistili, že STB nepodporuje napájení antény 5V. V manuálu antény je uvedeno, že v takovém případě je třeba zakoupit "adaptér 9V DC, 100 mA". Marně ho teď pro ně sháním - všude na mě ale koukají jako na blázna a tvrdí, že adaptér s takovými hodnotami neseženu. Mají pravdu?
Díky za odpovědi!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0




Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re: Adaptér (pokojová anténa)
« Odpověď #2 kdy: 27. 11. 2010, 11:01:19 »
Tak za prvé: tuto anténu je schopen napájet jakýkoli adaptér který umí 5-9V a proud aspoň 50mA a má odpovídající konektor.
A za druhé: ta anténa je prý mimořádný šmejd.
Loudness War zabijí hudbu!


Jan Slánka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Adaptér (pokojová anténa)
« Odpověď #3 kdy: 27. 11. 2010, 11:21:40 »
1. pro DT-amater - VÁŽNĚ myslíte, že jsem se nezeptal googlu? ano, všiml jsem si, že se prodává adaptér se stejnými hodnotami určený pro elektronické šipky - o tom ale nikde nejsou jednoznačné konkrétnější informace (koncovka, ...) - nejsem elektrikář a než koupit nějakou blbost a ještě k tomu platit poštovné, radši se zeptám někoho, kdo tomu rozumí (lína huba, holý neštěstí  :-X ), a tohle nechám jako poslední možnost...

2. pro Michal Toth - díky, takový adaptér snad doma i vyhrabu; anténu si pořídili na doporučení souseda, kterému už nějaký ten pátek šlape jako hodinky (ten má ale napájení ze STB)


DT-amater

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
    • Navod na zhotoveni dvojite kosoctverecne anteny pro UHF
Re: Adaptér (pokojová anténa)
« Odpověď #4 kdy: 27. 11. 2010, 11:45:27 »
"VÁŽNĚ myslíte, že jsem se nezeptal googlu?"
Puvodne ano, z vaseho prispevku jsem to nemohl poznat. A neni problem pouzit adapter o vystupnim proudu treba 1A (nebavime se ale o zbytecnosti takoveho predimenzovani pro predmetny spotrebic :-).

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Slánka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Adaptér (pokojová anténa)
« Odpověď #5 kdy: 27. 11. 2010, 11:54:10 »
V pořádku. Jak jsem psal, nejsem elektrikář a fyzika nepatřila k mým oblíbeným předmětům ve škole  ;) . Zrovna jsem ze zásob vyhrabal "Univerzální síťový zdroj-stabilizovaný s nastavením pro 1,5-12V, 300 mA". Díky za pomoc, frčím to zapojit!


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re: Adaptér (pokojová anténa)
« Odpověď #6 kdy: 27. 11. 2010, 12:56:18 »
Nějak si nevybavuji, že bych potkal STB bez možnosti napájení zesilovače +5 V. Spíš je problém to najít v menu, protože překlady bývají katastrofální. Např. Jsem viděl "zapojení anténního výstupku" atd. Technisaty to měli pod napájením konvertoru atd.


Jan Slánka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Adaptér (pokojová anténa)
« Odpověď #7 kdy: 27. 11. 2010, 13:13:11 »
Návod ani menu prý opravdu za moc nestojí. Všichni prodejci mají u tohoto STB napsáno, že výrobce informaci o napájení neuvádí. V některých diskuzích jsem se ale dočetl, že napájení podporováno není, takže jsem to bral víceméně jako hotovou věc. Já osobně jsem STB prarodičů ještě ani neviděl, jenom jsem dostal za úkol pokusit se jim obstarat adaptér.
Zkusím se jim trochu pohrabat v menu a uvidím, jestli to tam někde není zahrabáno. Kdyžtak dám určitě vědět.


DT-amater

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
    • Navod na zhotoveni dvojite kosoctverecne anteny pro UHF
Re: Adaptér (pokojová anténa)
« Odpověď #8 kdy: 27. 11. 2010, 14:13:25 »
Nějak si nevybavuji, že bych potkal STB bez možnosti napájení zesilovače +5 V. Spíš je problém to najít v menu, protože překlady bývají katastrofální. Např. Jsem viděl "zapojení anténního výstupku" atd. Technisaty to měli pod napájením konvertoru atd.
Myslim, ze jsme ho prave potkali :D .
http://www.evolve.cz/ftp/DVBT/Evolve_DT_1105_CZ_manual_final.pdf


Jan Slánka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Adaptér (pokojová anténa)
« Odpověď #9 kdy: 27. 11. 2010, 14:52:09 »
Tak jsem se vrátil z úspěšné výpravy! Manuál opravdu neuvádí, že by přístroj umožňoval napájení antény, ale po chvilce prohrabování se v menu jsem objevil tajuplnou položku nazvanou "výkon přijímače". Po jejím zvolení a následném automatickém ladění se na mě vysypala kompletní digitální nabídka a babička s dědou můžou vesele koukat! Setkání s nenapájeným STB se tedy nekoná  ;D .
Anténa zatím naštěstí na "mimořádný šmejd" nevypadá - stojí na okně a příjmu nevadí ani železobetonová konstrukce paneláku ani čilý pohyb v místnosti, zkrátka paráda.
Ještě jednou všem díky za pomoc!


DT-amater

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
    • Navod na zhotoveni dvojite kosoctverecne anteny pro UHF
Re: Adaptér (pokojová anténa)
« Odpověď #10 kdy: 27. 11. 2010, 15:06:51 »
"Setkání s nenapájeným STB se tedy nekoná  ;D ."
Beru zpet, tak treba nekdy priste.  :D


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Adaptér (pokojová anténa)
« Odpověď #11 kdy: 27. 11. 2010, 15:24:22 »
Nechci Vám kazit radost ale paráda to bude teprve tehdy pokud s tímto pokojovým nesmyslem dosáhnete stabilního příjmu po celý rok,rozhodně ne po jednom naladění. Jinak jen dodám že v případě použití kvalitní venkovní antény jste žádné napájení nemusel řešit vůbec.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Jan Slánka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Adaptér (pokojová anténa)
« Odpověď #12 kdy: 27. 11. 2010, 15:33:08 »
Doposud prarodiče využívali služeb kabelovky, ale protože teď veškeré kanály, které sledují, chytí digitálně, rozhodli se, že platit každý měsíc nemalou sumu za to nestojí. Nedávno jim v paneláku dělali novou fasádu a bylo jim taktně naznačeno, že do fasády nemají vrtat, takže venkovní anténu zavrhli s tím, že nebudou dělat vlny (společná anténa v domě není). Mají krásný výhled na blízký vysílač, jejich sousedi používají pokojové antény už léta a nikdy si nestěžovali - venku zrovna padá sníh a signál jde dobře. Je mi jasné, že až bude pořádná vánice, může se to změnit - já osobně mám klasickou venkovní anténu a někdy je to také znát.


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Adaptér (pokojová anténa)
« Odpověď #13 kdy: 27. 11. 2010, 16:04:11 »
Když jsou tak spokojeni, tak proč vlastně založils toto vlákno?  :o :P


Jan Slánka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Adaptér (pokojová anténa)
« Odpověď #14 kdy: 27. 11. 2010, 16:30:24 »
Co takhle přečíst si 1. příspěvek a nejenom ten, ostatní za to stojí také  ;D . (Hlavní myšlenka ve zkratce: prarodiče si koupili STB a pokojovku -> nešlo jim to -> zeptal jsem se tady na fóru -> dostal jsem odpovědi -> chvíli jsem se v tom hrabal -> jde jim to -> šťastný konec)