Autor Téma: Výpadky DVB-T  (Přečteno 9969 krát)

Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Výpadky DVB-T
« Odpověď #15 kdy: 16. 11. 2010, 23:07:57 »
Vysoké Mýto by mohl obhospodařit náš kolega, Aleš Pipek, pokud by se s ním pan Bednář domluvil. Nechci za p. Pipka mluvit, ale třeba by to šlo....
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Výpadky DVB-T
« Odpověď #16 kdy: 16. 11. 2010, 23:40:11 »
Citace
p.Bednář - odpověd' ode mne najdete v soukromých zprávách, tak se prosím podívejte ;-) Sem to psát nebudu.

Ty radši nikomu nic přes soukromé zprávy neraď, tuplem když se ti to nechce psát sem - neboť víš, že by to bylo z odborného hlediska rozcupováno znalými uživateli, i když ti dva hlavní už tu nejsou. Nějaké operace typu "zkusím a možná to půjde", popřípadě "čím víc procent, tím líp", to fakt není řešení.  :o

Jinak rada pro p. Bednáře je jasná: Určitě kvalitnější a vhodnější anténa, ale její instalaci by po proměření situace měl provést někdo, kdo se v tom vyzná. Správně jste ale napsal, že by měl mít "měřák a knowhow". Existuje totiž skupina tzv. anténářů, kteří mají měřák a nemají knowhow, a nebo nemají ani jedno. Ti jsou pak typicky zodpovědní za všechny ty prasárny, které se dnes instalují, ať už na ITA nebo STA, zrovna teď budu jednu takovou STA prasárnu asi předělávat, děs běs. Těch opravdu znalých je opravdu málo a vyplatí se rozumně vybírat.
Alešovi napíšu, ať sem mrkne, ten právě patří mezi těch pár znalých :)

S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re: Výpadky DVB-T
« Odpověď #17 kdy: 17. 11. 2010, 15:26:06 »
Kdepak Kubo ... kam poradím či neporadím je jen zcela mé soukromé rozhodnutí. Jinak samozřejmě že platí u každého nastavování antén - zkoušet a proměřovat. Takže kdepak verze "jen to zkusit a možná že to pojede". Jinak procenta na barGrafu jsou opravdu jen orientační, však já vím - to mi nemusíš ani říkat :-) Ovšem zase tvrdit na druhou stranu že jsou k ničemu a zbytečné - to taky není zcela pravda. Nyní mi zrovna BarGraf odhalil že je nějaký problém - hned jsem to zjistil (věděl jsem co jsem naposledy prováděl) a vše hned opravil.


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Výpadky DVB-T
« Odpověď #18 kdy: 17. 11. 2010, 16:43:35 »
V tom případě je potřeba všechny ostatní varovat, aby se dle tvých rad v žádném případě neřídili!