Autor Téma: Výpadky DVB-T  (Přečteno 9971 krát)

Vladimir Bednar

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Výpadky DVB-T
« kdy: 16. 11. 2010, 19:51:38 »
zdravím, mám dotaz ohledně mýho příjmu dvbt. Koupil jsem telku Samsung, udělal nový svod, koupil za dvě sta polský síto, dal jsem do něj zesilovač od terozu (přece jen ten Polskej byl viditelně horší) otočil na černou horu, a při špatnym počasí se mně ztratěj všechny muxy, občas se objeví pár kostek, tv karta si taky neškrtne (mám Winfasta hybrida a hauppauge 1200) mám to sejto hodit ze střechy a pořídit něco lehce lepšího? IMHO jo ale nechtělo se mi čekat a u nás v p#delákově lepší neseženu... dííky btw bydlim cca tady: http://goo.gl/0UBtR

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Výpadky DVB-T
« Odpověď #1 kdy: 16. 11. 2010, 20:20:48 »
Už se to tu řeší několik roků. Příjem DVB-T není tak úplně totéž co příjem analogu. Prostě se to musí umět. Jestli chceš vědět víc, tak si přečti tohle: http://www.digizone.cz/autori/poisl/


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Výpadky DVB-T
« Odpověď #2 kdy: 16. 11. 2010, 20:21:11 »
Instalovat anténu bez znalosti příjmových podmínek, to ani jinak dopadnout nemohlo  :P


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Výpadky DVB-T
« Odpověď #3 kdy: 16. 11. 2010, 20:31:19 »
Polské síto je obecně špatná anténa, ale pro příjem Černé hory, kde se používají vysoké kanály 61 a 60 je extrémně nevhodné! Ta anténa má obecně mizerné parametry, ale na vysokých kanálech už se snad ani nedá mluvit o zisku, tam je nepoužitelná.

Pro příjem Černé hory je ideální spíše anténa typu Color, právě kvůli multiplexům na vysokých kanálech. Nebo jiná podobná, třeba Kathrein AUY 69.

Doporučím žhavou "novinku", nástupce antén Schwaiger CCK 43, anténu Emme Esse 40 XD - http://www.dvbservis.cz/products.php?pid=36 Antény typu color najdete ale i jinde.

Co se zesilovače týče, je lepší volit nějaký slabší, aby se nezahltil. Popřípadě pokud možno žádný. Ve městech totiž bývá často problém se silným signálem mobilních služeb CDMA a Ufon, které zesilovač zahltí a příjem je pak nekvalitní nebo nemožný.
Další věc je problém s Kojálem, který u Vysokého Mýta může rušit na kanále 40. Optimální by tak bylo přijímat spíše vysílač Krásné, kde ale vysílají pouze multiplexy 1 a 2. Vše už ale záleží na místních podmínkách, pokud si nebudete vědět rady, pozvěte si někoho, kdo tomu rozumí a má odpovídající měřící vybavení :)
« Poslední změna: 16. 11. 2010, 20:34:26 od Kuba Melín »
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Výpadky DVB-T
« Odpověď #4 kdy: 16. 11. 2010, 21:27:39 »
Čistě teoreticky, výškový vertikální profil ČH a zmíněná lokace je velice příznivý, pokud je anténa na střeše a nic jí nepřekáží, třeba vyšší budova, je z tohoto místa na ČH přímá viditelnost, zato Kojál je u této lokace odstínený, čili to místo je z pohledu Kojálu v dolíku, měl by jít 40.k odrušit vhodným umístěním antény. Jinak, souhlasím s kolegy, použitá anténa je naprosto nevhodná, použití zesilovače také diskutabilní...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Vladimir Bednar

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Výpadky DVB-T
« Odpověď #5 kdy: 16. 11. 2010, 21:45:47 »
jsem se nastěhoval do RD a na střeše byla jen trubička ideální na síto, koupim něco pořádnýho, ty dvě kilča za polskou matračku mně nějak nevytrhnou a pořád mám dost kamarádů, kterým bude síto stačit :) zesík se mi válel v šuplíku i s napaječem, poohlédnu se po něčem s lepší reputací, koukal jsem, že jeden shop nedaleko ma skladem nějaké schweigery tak asi půjdu do ní, dík moc!


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Výpadky DVB-T
« Odpověď #6 kdy: 16. 11. 2010, 21:59:41 »
jsem se nastěhoval do RD a na střeše byla jen trubička ideální na síto, koupim něco pořádnýho, ty dvě kilča za polskou matračku mně nějak nevytrhnou a pořád mám dost kamarádů, kterým bude síto stačit :) zesík se mi válel v šuplíku i s napaječem, poohlédnu se po něčem s lepší reputací, koukal jsem, že jeden shop nedaleko ma skladem nějaké schweigery tak asi půjdu do ní, dík moc!
To snad ani není možný - ty nejdeš kupovat komponenty dle signálu v místě příjmu, ale podle toho co má skladem nějakej webovej shop poblíž  ::)


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re: Výpadky DVB-T
« Odpověď #7 kdy: 16. 11. 2010, 22:09:20 »
No nakupuje podle toho, co mu tady nabízí Kuba Melín :-D


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Výpadky DVB-T
« Odpověď #8 kdy: 16. 11. 2010, 22:23:33 »
jsem se nastěhoval do RD a na střeše byla jen trubička ideální na síto, koupim něco pořádnýho, ty dvě kilča za polskou matračku mně nějak nevytrhnou a pořád mám dost kamarádů, kterým bude síto stačit :) zesík se mi válel v šuplíku i s napaječem, poohlédnu se po něčem s lepší reputací, koukal jsem, že jeden shop nedaleko ma skladem nějaké schweigery tak asi půjdu do ní, dík moc!

Nakupovat automaticky lepší anténu není řešení, jak už tu napsal Alois Klepáč. Vzhledem k tomu, že jste zřejmě naprostý laik, chtělo by to sehnat někoho, kdo signál proměří a zjistí, zda ten problém není někde jinde.

Doporučení na lepší anténu jsem Vám dal proto, že máte v současné době anténu naprosto nevyhovující takřka za jakýchkoliv podmínek. Ale ani sebelepší anténa nevyřeší ten zásadní problém: že vůbec nevíte, jak kvalitní signál v místě máte. Navíc může být problém i jinde - v kabelu, konektorech atd. Pak se lehce stane, že si koupíte skvělou anténu Schwaiger nebo Emme Esse, a ve výsledku stejně nedosáhnete o nic lepší výsledky, než s tím příšerným sítem.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Vladimir Bednar

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Výpadky DVB-T
« Odpověď #9 kdy: 16. 11. 2010, 22:37:43 »
jo to priznam, sem uplna lamka :) zkusim antenare, ve meste zadnyho nemame (ptal sem se fakt dost a nekoho znalejsiho dvbt sem nesehnal, hlavne ze satelitaru tu je 3 (_|_)) takze zkusim shanet kolem, lepsi antenu jsem urcite chtel, abych moh vyradit ten zesik, mux 1 beru na matracku i se symetrakem, 2 a 3 sou marnota, Krasne jakbysmet...


Vladimir Bednar

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Výpadky DVB-T
« Odpověď #10 kdy: 16. 11. 2010, 22:40:55 »
a pan Klepac by radsi nemel cist tento thread neb 1) ho z toho asi trefi a za 2) jeho rady nejsou moc platny ď 8)


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Výpadky DVB-T
« Odpověď #11 kdy: 16. 11. 2010, 22:45:28 »
a pan Klepac by radsi nemel cist tento thread neb 1) ho z toho asi trefi a za 2) jeho rady nejsou moc platny ď 8)
Mě z toho rozhodně netrefí, protože se u sebe dívám na signál bez výpadků  ;D  a pokud jde o rady, tak buď rád že jsem to takhle napsal, protože jinak je velká pravděpodobnost, že se ti doma bude hromadit šrot bez užitku, když budeš pořád něco nakupovat. Nemluvě o zbytečně vyhozených penězích, pokud samozřejmě nejseš výstřední milionář bavící se instalací antén  :P


Vladimir Bednar

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Výpadky DVB-T
« Odpověď #12 kdy: 16. 11. 2010, 22:50:32 »
Citace
pokud samozřejmě nejseš výstřední milionář bavící se instalací antén
muhehe to fakt ne ;) proste sem nesehnal v ty nasi ritce kloudnyho odbornika k se ptam tady ale dle reakci s tim evidetne sam nehnu takze necham sejto na strese a budu shanet nejakyho cloveka s merakem a knowhow, ktery mi rekne o co jde, uz sem objevil firmu pobliz co se zivi montazema STA apod, tam snad nekoho sezenu


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re: Výpadky DVB-T
« Odpověď #13 kdy: 16. 11. 2010, 22:52:52 »
a pan Klepac by radsi nemel cist tento thread neb 1) ho z toho asi trefi a za 2) jeho rady nejsou moc platny ď 8)
Mě z toho rozhodně netrefí, protože se u sebe dívám na signál bez výpadků  ;D  a pokud jde o rady, tak buď rád že jsem to takhle napsal, protože jinak je velká pravděpodobnost, že se ti doma bude hromadit šrot bez užitku, když budeš pořád něco nakupovat. Nemluvě o zbytečně vyhozených penězích, pokud samozřejmě nejseš výstřední milionář bavící se instalací antén  :P


p.Klepáč: Nestraš zase :-D

p.Bednář - odpověd' ode mne najdete v soukromých zprávách, tak se prosím podívejte ;-) Sem to psát nebudu.


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Výpadky DVB-T
« Odpověď #14 kdy: 16. 11. 2010, 23:01:54 »
Teď jsem tě chtěl doporučit, ale předběhls mě  ;D